Android OSPomala/opozdena synchronizace google kontaktu

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
opecko
Stálý androiďák
Reputace: 0

Pomala/opozdena synchronizace google kontaktu

Příspěvek od opecko » ned 20. lis 2011 22:30:21

Zdravim,
mam HTC Desire a vyzkousel jsem vse od originalni verze androidu pres CM 6-7 a aktualne pouzivam MIUI latest.

Problem mam ten, ze velmi casto pridam v telefonu kontakt (zvolim pridat do google account - ne lokalne). Pak napriklad za mesic uz tento kontakt nikde nemam. Pripadne to trva dlouho, nez se kontakt vypropaguje abych si ho mohl prohlidnout primo na strankach google.

Obracene to funguje docela dobre - jen pokud to chci uspechat, musim zvolit manualni aktualizaci.

Nemate s timto nekdo nejakou zkusenost? Ztraceni kontaktu se mi vazne nelibi.

Autor tohoto vlákna
opecko
Stálý androiďák

Re: Pomala/opozdena synchronizace google kontaktu

Příspěvek od opecko » sob 26. lis 2011 17:47:14

Tak to vypada ze bud nikdo nevi, nebo se tu resi jen temata, ktera jsou k nalezeni vsude...

honzajs
Androiďák!
Reputace: 2
Typ mobilu / ROM: ZTE V5 RedBull_HONOR 9_UMIDIGI Crystal
Mobil 2 / ROM: Elephone P10C, NEXUS S
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od honzajs » sob 26. lis 2011 18:24:42

No, když máš vypnutý automatický aktualizace, tak se nic neděje /neaktualizuje

Autor tohoto vlákna
opecko
Stálý androiďák

Příspěvek od opecko » sob 26. lis 2011 19:16:29

Ano, to jsem si samozrejmne pohlidal a aktualizace jsou zaple. Konkretne pro kontakty a pro kalendar, kdyby se nekdo chtel zeptat i na tohle. A Vase odpoved nic nerika o tom, proc to funguje nekdy obousmerne, nekdy vubec. Vlastne ta odpoved nema skoro zadnou logiku co se tyka tematu.

PL113
Droid
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S

Příspěvek od PL113 » sob 26. lis 2011 19:42:39

Na 51% budeš mít něco špatně nastaveného v Kontaktech na internetu a ne v telefonu. Prostě se ti ten kontakt neuloží na web a při další aktualizaci se kontakty v telefonu přepíší (či-li už bez toho nesynchronizovaného) těmi původními. Zkus se pohrabat nastavením gmailu.
Pokud tam nic nenajdeš, tak ti lépe poradí tady:
http://www.google.com/support/bin/stati ... _campaign=

PS: příště si nech narážky na to, že ti tu nikdo neradí. Lidé tu od toho opravdu nejsou placeni.

Autor tohoto vlákna
opecko
Stálý androiďák

Příspěvek od opecko » sob 26. lis 2011 22:00:28

Co se tyka nastaveni na strane gmailu: zadne jsem nenasel a to jsem to peknou chvilku hledal. Docela by me zajimalo zda nejake existuje.

Dale bych rekl, ze od doby, kdyz jsem psal prvni dotaz jsem zmenil i distro androidu na MIUI XJ - s androidem 2.3.7 (puvodne jsem mel MIUI AU), kde teda jiz vse funguje jako lusknutim prstu. Pridam kontakt tam nebo tam a vse funguje. Trochu dtomu dopomuzu tim, ze vlezu do nastaveni synchronizace a v ten moment se mi tam objevi cinnost synchronizace. Bez toho ale funguje cca do minuty.

A aby toto vlakno na neco bylo, tak prikladam jine, ktere to jiz resilo, ale nevyresilo:
http://androidforum.cz/synchronizace-ko ... t5989.html
Kazdopadne se v tomto vlakne doctete o zpusobech, jak kontakty prenest jinou cestou, kdyz uz to chcete delat. A take se tam uvadi, ze mnou popisovana vada se proste nekde vyskytuje, tezko rict proc, muj typ je, ze slo o nejaky bug starsich verzi androidu nebo nejakych buildu.

PS:
Ja vim, ze tu od toho neni nikdo placeny, ale kdyz uz nekomu radim, tak se na jakemkoliv foru zamyslim, zda mu tim prispevkem vubec pomuzu. Ohledne te ne nejjemnejsi narazky se omlouvam, psal jsem ji primarne pro to, aby vlakno vylezlo zase nahoru, protoze uz bylo vyrazne pohrbene - jak je videt, pomohlo to.

Platič
Stálý androiďák

Příspěvek od Platič » sob 26. lis 2011 23:10:52

Tak jsi nakonec správně dospěl k poznání, že synchronizace Google kontaktů je nespolehlivá.
S tím neuděláš nic.

Kdybys synchronizoval s MS ExChange, tak se ti to nestane.
Dlouhodobá bezproblémová zkušenost s HTC Desire a http://www.microsoft.com/online, např.
Ovšem za prachy.

Autor tohoto vlákna
opecko
Stálý androiďák

Příspěvek od opecko » sob 26. lis 2011 23:22:01

Zajimava alternativa. Kazdopadne misto abych si vymyslel dalsi zpusob jak mit spolehlivou synchronizaci, tak mi pribyl dalsi pozadavek pri vyberu ROMky pro muj Desire. Jeste ze jich je tolik :-).

A hlavne diky za potvrzeni, ze jde o nejaky bug a ne jen o chybu nastaveni.

Jen skoda, ze kdyz uz je android ditko googlu, tak by to mohlo fungovat (jen teda podotknu, ze ja s kazdym android telefonem od originalniho google androidu utikam, viz CM nebo MIUI)

PL113
Droid
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S

Příspěvek od PL113 » sob 26. lis 2011 23:51:18

No ty kontakty jsou opravdu na tom špatně. Já osobně se synchrem žádný problém nemám, ale doslova mě vytáčí, jak nedokáže v telefonu zobrazovat obrázky kontaktů korektně v původním rozlišení a sám si to smrskne! Začíná to být hodně aktuální s ICS 4.0, kdy jsou obrázky kontaktů hodně rozšířené v systému - a to že mají být velké.

Na google support se pravidelně objevují tyto dotazy od roku 2009 a náprava nikde :no:

Odpovědět

Zpět na „Android OS“