Android OSPříjem vizitek (vcard SMS) na android telefonech

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
nemecekb
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: SE Xperia Active - ST17i
Rom: CyanogenMod-7.2.0RC0

Příjem vizitek (vcard SMS) na android telefonech

Příspěvek od nemecekb » ned 27. lis 2011 15:59:50

Ahoj,
jsem relativně čerstvým vlastníkem telefonu SE Xperia Active - modelove oznaceni ST17i. Od samého začátku jsem řešil, proč nejdou přijímat standardní SMS vcard vizitky z nokie. Pokud mi někdo vizitku z nokie pošle, vůbec se to nedozvím, nepřijde mi prostě nic. Nutno řící, že kolega má HTC Desire Z a jemu jdou vizitky normalně, bez toho, že by musel stahovat nějakou speciální aplikaci. Tzn v ROMce HTC je něco, co s SMS vcard umí pracovat.
Zkoušel jsem
Vcard SMS (http://cs.appbrain.com/app/vcard-sms/de.huwig.vcard) - bohužel příjem nijak neřeší, pár uživatelů píše, že ano, ale u většiny bez úspěchu.
HancentSMS - aplikace skutečně umí odesílat i přijímat vizitky. Ale příjem zafungoval pouze na SMS vcardy odeslané pouze z HancentSMS, takže nokii to opět neřeší.

Když nepomohly aplikace a měl jsem informaci, že kolegovi na HTC Desire Z SMS vcardy fungují v pohodě, řekl jsem si, že problém bude v ROMce od Sony, a že tedy zkusím změnu ROM. Zvolil jsem si CyanogenMod, bohužel ani ten nic neřeší. Po přečtení řady diskusí, si začínám myslet, že SMS Vcard na androidu je jakási výsada HTC a ostatní to neumí.

Nechápu proč tam podpora takové funkce není, vždyť se snad nejedná o nic jiného než o různé naložení s textovým řetězcem v příchozí zprávě. Názory, že v business prostředí se SMSky nepoužívají, že pouze email apod., mi přijdou naprosto hloupé. Jde přeci o jednoduchost a snadnost provedení. Na předaní kontaktu mi SMS Vcard přijde naprosto ideální.

Děkuji za jakékoliv reakce.

Bob

opecko
Stálý androiďák

Re: Příjem vizitek (vcard SMS) na android telefonech

Příspěvek od opecko » stř 30. lis 2011 19:09:41

Take by me to zajimalo.

Pri malem hledani jsem nasel, ze to je proste tak a mozna ze tento bug v androidu obcas opravi, ale obecne to pry nefunguje. A zaroven by obecne mela fungovat aplikace na vcard.

mrpear
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Nexus

Re: Příjem vizitek (vcard SMS) na android telefonech

Příspěvek od mrpear » úte 24. dub 2012 10:22:09

Pro všechny, kdo řeší stejný problém, můžete zkusit toto:
https://play.google.com/store/apps/deta ... ardmanager

Odpovědět

Zpět na „Android OS“