Android OSApp2SD a potíže při zaplnění oddílu

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Pavel Vlasák
Androiďák!
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S3 Neo

App2SD a potíže při zaplnění oddílu

Příspěvek od Pavel Vlasák » sob 03. pro 2011 10:23:37

Po delší době jsem se rozhodl udělat zálohu celého zařízení pomocí ClockworkMod rekovery, jenže při záloze oddílu sd-ext mi rekovery nahlásilo chybu, že nelze oddíl sd-ext zazálohovat s odkazem na log soubor.

Po nastartování mého zařízení "HTC Desire s OS CyanogenMod aktuální noční build" jsem zjistil, že sd-ext oddíl není připojen, respektive je možné, že připojený byl, ale s prázdnou souborovou strukturou bez souboru. Nějak jsem pozapomněl blíže identifikovat problém přes terminál, protože jsem tušil odkud vítr vane.

Můj oddíl pro App2SD, respektive sd-ext byl zaplněný "přeplněný" na nějakých 93%. Vytáhl jsem paměťovou kartu a podíval jsem se ve svém stolním počítači s OS Ubuntu co se vlastně děje. Zjistil jsem, že jsou čitelné vesměs pouze adresáře. Ovšem po bližším ohledání bylo zjištěno, že oddíl je zaplněný tak jak by měl být, že je pouze nějaký problém s načtením kompletní souborové struktury. Se stoprocentní jistotou byla na vině přeplněnost souborového oddílu. Pomocí nástroje GParted jsem sd-ext oddíl zvětšil a tím eliminoval veškeré nastalé potíže. Souborová struktura byla plně čitelná jak pro OS Ubuntu tak pro OS Android.

Má domněnka je pouze ta, že nikdy nesmí být překročeno 90% zaplnění souborové oddílu s ext(2,3,4) souborovým systémem. Tuším, že si standardně vyhrazuje uživatel root 10% se souborového oddílu pro své účely a custom rom si s tím nemusejí vždy úplně poradit. Pokud má někdo jiný postulát. Rád si ho zde přečtu...

Odpovědět

Zpět na „Android OS“