Android OSInicializace aplikací

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Maulí
Nové Androidě
Reputace: 0

Inicializace aplikací

Příspěvek od Maulí » stř 28. pro 2011 11:19:19

Ahoj,

nechápu jednu věc - velmi často klikam na task killera a nechápu, proč když ukončim všechny aplikace a s telefonem nic nedělám, že se mi samy zase inicializují..? Prostě všechno killnu, kliknu na task killera za 10 minut bez jakýkoli aktivity na telefonu a on mi napíše, že ukončil 12 aplikací? Proč se samy inicializují a jak tomu zabránim?

Díky

(Nexus S)

HTC MAGIC, Android 2.1
Nexus S, Android 2.3.6 se mi updatoval na 4.0.3 a tak nějak nevim co si o té čtyřce myslet...

ramon.dexter
Moderátor
Reputace: 50
Typ mobilu / ROM: Poco x3 pro/stock ROM
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7/stock

Re: Inicializace aplikací

Příspěvek od ramon.dexter » stř 28. pro 2011 11:24:25

Máš dvě možnosti. Buď dát do háje svoje debilní zvyky z jiných OS a přestat používat task killera. Nebo přestat pooužívat android a vrátit se na nějakej OS, kde musíš používat task killer.
Ovšem nemůžeš používat task killera na androidu. Android si RAM spravuje sám a opravdu nestojí o to, aby mu do tho uživatel zasahoval.
Automatickýmu spouštění nijak nezabráníš. Systém a aplikace jsou postavený tak, že pokud mají na pozadí běžet, prostě běží. Uživatel s tím nic nenadělá a ani s tím nic dělat nemá.

A proboha, nepiš sem že máš pocit, že ti to přijde a podobně. To jsou čistě tvoje pocity, který nemají s fungováním OS nic společnýho.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)

Mishack
Kyborg
Reputace: 109
Typ mobilu / ROM: Pixel 3a XL
Twitter: @MichalSvatos
Rom: Poslední ofiko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mishack » stř 28. pro 2011 11:24:54

Tak na nej neklikej... Vyhod task killer a o aplikace se nestarej. Uvidis, ze budes mit klidnejsi spanek a telefon bude sviznejsi. Stale si opakuj - Android nejsou Windows ;)

//edit: Tak ramon byl rychlejsi :)
Naposledy upravil(a) Mishack dne stř 28. pro 2011 11:25:42, celkem upraveno 1 x.
N1 (testovací phone, CM 7.2) --> Galaxy Nexus (AOKP JB-MR2 Milestone 1) --> LG Nexus 5, 32GB (stock, Xposed Framework + GravityBox) --> LG Nexus 5x, 32GB (Stock, root) --> Pixel 3a XL (stock)
www.mishack.cz | helpforitaly.eu

LivArt
Terminátor
Reputace: 279
Typ mobilu / ROM: Samsung SM-N970F
Mobil 2 / ROM: Mi5 + SGS4 + SGS6
Tablet: SGTab4

Příspěvek od LivArt » stř 28. pro 2011 11:25:06

Zas a znova: Nesahej do toho! Odinstaluj ten task manager a zapomeň na něj!

Ty aplikace běží, protože k tomu mají důvod.

Autor tohoto vlákna
Maulí
Nové Androidě

Příspěvek od Maulí » stř 28. pro 2011 11:40:20

tak zaprvý: tyhle DEBILNÍ zvyky jste mi poradili na tomhle fóru asi 2 roky nazpět :roll: kdy jste tu všichni psali jak je task killer nezbytnost.
a zadruhý:
A proboha, nepiš sem že máš pocit, že ti to přijde a podobně.
kde jsem to v tomhle topicu napsal?? :roll: Zeptal jsem se slušně, proč se mi aplikace samy inicializují. A proč bych nemohl psát, že mam nějaký pocity nebo že mi něco přijde? :roll: A proč hned proboha? :roll: :wtf:

Mishack, Liv Art: dík.
HTC MAGIC, Android 2.1
Nexus S, Android 2.3.6 se mi updatoval na 4.0.3 a tak nějak nevim co si o té čtyřce myslet...

Mishack
Kyborg
Reputace: 109
Typ mobilu / ROM: Pixel 3a XL
Twitter: @MichalSvatos
Rom: Poslední ofiko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mishack » stř 28. pro 2011 11:43:54

Jde o to, ze 2roky nazpet byl Android jeste v plenkach a na 1.2 nebo 1.5 to bylo opravdu nutne. Od verze 2.2 uz potreba neni. Taky jsem ze zacatku killoval jak o zavod. Pak jsem to (na radu) jeden den nechal byt a dalsi den sel task killer pryc uplne. Telefon byl rychlejsi (porad nemusel vsechno poustet), reagoval ve vterine.
N1 (testovací phone, CM 7.2) --> Galaxy Nexus (AOKP JB-MR2 Milestone 1) --> LG Nexus 5, 32GB (stock, Xposed Framework + GravityBox) --> LG Nexus 5x, 32GB (Stock, root) --> Pixel 3a XL (stock)
www.mishack.cz | helpforitaly.eu

ramon.dexter
Moderátor

Příspěvek od ramon.dexter » stř 28. pro 2011 11:49:51

Asi tak jak píše Mishack. Android 1.6, 2.3/3 a třeba 4 je zatraceně velkej rozdíl. Hlavně 1.6/2.x se liší ve správě paměti, a to dost podstatně. Od verze 2 má správu natolik dobrou, že task killer prostě není potřeba.

A ano, je pravda že zvyk používat task killer je debilní. Zvlášť na androidu. A mohl bys chápat, že se všechno mění, proto bys měl chápat, že je občas třeba se o věci zajímat a třeba ty svoje zvyky měnit.

Ale ono se říká, že zvyk je železná košile. A jak se zdá, je to fakt.

Autor tohoto vlákna
Maulí
Nové Androidě

Příspěvek od Maulí » stř 28. pro 2011 11:53:31

no OK, vždyť takhle v poho :) stačilo napsat od verze 2.2 není task killer nutnej a čus. Nevim proč si tu mam od dextra číst, že mam nějaký debilní zvyky a že nemam proboha psát jaký jsou moje pocity, navíc když jsem to ani nenapsal. To neni rozhodně poprvý co tu tenhle Kyborg reaguje z patra až arogantně.

Jestli máš potřebu dextre tu předhazovat lidem, že jsou vlastně (narozdíl od tebe samozřejmě) negramotný debilové, kteří se opovažují nevědět, že na androidu 4.0.3 je task killer zbytečnost a že by měli zvážit odchod k jinýmu OS, tak se na to moderování vyser! :down:
ramon.dexter píše: A ano, je pravda že zvyk používat task killer je debilní. Zvlášť na androidu. A mohl bys chápat, že se všechno mění, proto bys měl chápat, že je občas třeba se o věci zajímat a třeba ty svoje zvyky měnit.
A Ty bys mohl chápat, že ne každej je na tomhle fóru 25 hodin denně a řeší jen svůj OS v jednom ze svých tří mobilních telefonů a jako moderátor bys mohl chápat, že když se na něco někdo zeptá tak se reaguje odpovědí k tématu. :roll:
HTC MAGIC, Android 2.1

Agorian
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Google Nexus S

Příspěvek od Agorian » stř 28. pro 2011 12:09:18

Task killer opravdu není potřeba, ale občas se může stát, že špatně napsaná aplikace třeba něco blokne (např. foťák), potom stačí ji killnout přes Nastavení - Aplikace - Spuštěné - Zastavit. Tohle se ale stává opravdu zřídka :)

Ramonovy odpovědi ber s rezervou, protože, ač má sice často pravdu, je to zřejmě velmi arogantní člověk a lidské hovádko, který si myslí, že sežral všechnu moudrost světa. A ano, v minulosti mi myslím task killera poradil právě on (krk zato nedám).
Androidi: LG P500 Optimus One -> Google Nexus S
2 GB zdarma kdykoliv po ruce: Dropbox, skvělá hra: Defeat me!, Mariáš

ramon.dexter
Moderátor

Příspěvek od ramon.dexter » stř 28. pro 2011 12:19:57

Agorian: Ne, nejsem lidské hovádko a je mi jasné, že toho pořád vím opravdu málo. Ale co se týče počítačové techniky, mám ve zvyku si informace ověřovat a nejdřív číst a číst a pak konat.
A moje reakce jsou způsobený pouze zkušeností. A to, že občas připojím nějaký to sprostý slovo není vůbec způsobený potřebou někoho urážet. Asi jste nedávali moc pozor ve škole, protože byste věděli, že sprostá slova se dají používat i jako zesilování určitého výrazu. Takže, pokud napíšu, že někdo má debilní zvyky, mám na mysli ty zvyky, ne že dotyčný je debil. Pokud používáš sprístá slova, používam je pro jejich krásu a zvukomalbu, ne abych někoho urážel.

A k tý aroganci - ne, nejsem arogantní, ač to někomu může přijít. Jenom nejsem zvyklej používat nějaký sladký slovíčka a každýmu lichotit. Přímo k věci, bez zbytečných keců.

A to že si občas dovolím říct, co si o tom druhým myslím...no, berte to jako sebereflexi, který není většina lidí schopná. Ikdyž blbá, tak nějaká.

Agorian
Stálý androiďák

Příspěvek od Agorian » stř 28. pro 2011 12:28:05

Opět reakce úplně od věci. Nevím, kde jsem psal něco o sprostých slovech, sám je často užívám (ikdyž teda v písemném projevu minimálně).

A jít přímo k věci a být stručný ti nevyčítám, ale většinou si to vynahradíš blbýma kecama v závěsu.

Jsem už úplně off-topic, tak bych toho raději nechal.

ramon.dexter
Moderátor

Příspěvek od ramon.dexter » stř 28. pro 2011 12:32:43

Ok, všem se omlouvám, zase jsem se nechal unést.

Téma zamykám, vše důležitý už tady bylo řečeno (ne že by to nebylo řečeno v jiných tématech, že jo, ale proč hledat, žejo).

Pedro1
Droid
Reputace: 2
Typ mobilu / ROM: Huawei Honor 8
Rom: stock

Příspěvek od Pedro1 » stř 28. pro 2011 12:56:07

Ja se musim ramona zastat, protoze, kdyz sem nekdo prijde a pta se na neco, co uz milion lidi pred nim, tak to nejake lidi proste nas... :yes: . I v pravidlech fora je napsano, ze nejdriv pouzit HLEDAT, nez zakladat duplicitni temata, tak asi tak :D

Pedro1

Agorian
Stálý androiďák

Příspěvek od Agorian » stř 28. pro 2011 13:07:13

Není to omluva, ale někdy je těžké najít co potřebuješ, zejména, pokud nevíš, jak se zeptat vyhledávače.

Lepší než urážet mi přijde:

1) Upozornit na to, že se to řešilo a odkázat na hledání
2) Neodpovídat
3) Odpovědět
4) Upozornit na to, že se to řešilo a přidat odkaz na vlákno v kterém se to vyřešilo

(v pořadí s roustoucí mírou slušnosti a ochoty)

Sice je pravda, že Ramon odpovídá většinou rychle a k věci a toho si na podobných fórech velmi cením, ale na co upozorňuji jsou ty neustálé nemístné urážky a arogance.

Odpovědět

Zpět na „Android OS“