Android OSRestart telefonu - ano či ne?

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Zerthe
Stálý androiďák
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia Z5 Compact [E5823]

Restart telefonu - ano či ne?

Příspěvek od Zerthe » pon 13. úno 2012 3:37:45

Výrobci v manuálech doporučují přibližně 1x denně restartovat telefon, tady na fórech jsem se zas dočetla, že to pro přístroj s mnoha spuštěnými programy není úplně ono. Zas ale na druhou stranu dle mého názoru není na škodu, když se vypnutím telefonu ukončí i služby, které zůstaly spuštěné a běží zbytečně na pozadí, i když je nepotřebuju - no a všechno se dle mého v telefonu vypnutím uklidí, tam kam má. Jak často restartujete telefon? 1x denně mi přijde často, telefon mám permanentně zapnutý, možná tak jednou do týdne ho nechám vydechnout. Co je tak optimální? Navíc mi restart přijde míň radikální než nějaký taskkiller, který jsem prozatím zavrhla, páč mi vše běží jak má a myslím, že se s tím umí android vypořádat sám (?)

Oprava ranku: nejsem "stálý androiďák", jsem stále "nové androidě" (jen příliš ukecané)

patlen
Moderátor
Reputace: 50
Typ mobilu / ROM: Nexus 6P 64GB
Tablet: Nexus 7

Re: Restart telefonu - ano či ne?

Příspěvek od patlen » pon 13. úno 2012 7:19:34

Co ti na to má zkušený uživatel říct?
Jak dlouho si psala tenhle příspěvek?
Za tu doby než si to odklikla, by se ti telefon vyresetoval a byl by klid.
Prvně si musíš uvědomit že to je systém a ten systém má nějakou operační paměť, která se v průběhu dne "zaplňuje" takže denně jeden reset je myslím "jenom dobře".Vše se ukončí,vyprázdní....a časová náročnost není taková,však to můžeš udělat po probuzení..ve škole (v práci)..ta minuta nikoho ještě neotrávila.

Lynx
Androiďák!
Reputace: 2
Typ mobilu / ROM: Huawei P30 Pro 8/256GB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lynx » pon 13. úno 2012 7:59:44

Souhlasím, časová náročnost = 0 :D
Jen s tou výhradou, že jako naprosté minimum bych uvedl 1x týdně (jako nutnost). A jinak podle potřeby (u mne cca 2-3 x týdně).
Koneckonců restartovat potřebují i "hloupé" telefony, natož přístroje s OS...
Když mám problém, koukám nejdřív mezi židli a klávesnici.
Huawei P30 Pro 8/256GB

dufko
Droid
Reputace: 27
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi9
Mobil 2 / ROM: xiaomi mi note 3
Tablet: teclast t10

Příspěvek od dufko » pon 13. úno 2012 10:32:39

Posledný reštart asi pred 2 mesiacmi.
Načo by som ho cielene robil? Telefón je svižný, pamäť ram neriešim, mám android a nie windows, o systém sa teda nestarám a problém nemám :)

ramon.dexter
Moderátor
Typ mobilu / ROM: Poco x3 pro/stock ROM
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7/stock

Příspěvek od ramon.dexter » pon 13. úno 2012 10:41:15

POkud je systém dobře postavený a správně napsaný, restarty nepotřebuje. Na AOS 2.3.x jsem běžně fungoval měsíc bez restartu, na ICS běžně funguje týden bez restartu.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)

Autor tohoto vlákna
Zerthe
Stálý androiďák

Příspěvek od Zerthe » pon 13. úno 2012 10:42:55

patlen píše:....a časová náročnost není taková,však to můžeš udělat po probuzení..ve škole (v práci)..ta minuta nikoho ještě neotrávila.
Lynx píše:Souhlasím, časová náročnost = 0 :D...
O časovou náročnost mi ale přece vůbec nejde :roll:
ramon.dexter píše:POkud je systém dobře postavený a správně napsaný, restarty nepotřebuje. Na AOS 2.3.x jsem běžně fungoval měsíc bez restartu, na ICS běžně funguje týden bez restartu.
Dík (mimochodem mám tedy počítat s tím, že v budoucnu bude ICS v tomhle slabší než Gingerbread?)
Naposledy upravil(a) Zerthe dne pon 13. úno 2012 10:57:45, celkem upraveno 1 x.
Oprava ranku: nejsem "stálý androiďák", jsem stále "nové androidě" (jen příliš ukecané)

Konqui
Stálý androiďák

Příspěvek od Konqui » pon 13. úno 2012 10:48:44

Restart je naprostá hloupost, Android si aplikace ukončuje sám, pokud je to potřeba.
Paměť je od toho, aby v ní něco bylo. Pokud je ji málo, Android ukončí jinou, nepotřebnou aplikaci.

Takže restart je naprosto zbytečný.

jojina20
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S3
Rom: stock t-mobile

Příspěvek od jojina20 » pon 13. úno 2012 10:54:53

Teď nevím jestli si děláte srandu ale sgs2 jsem nerestartoval za půl roku ani jednou.

S.hort.Y
Robot
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 10+
Tablet: Asus T100TA-DK003H

Příspěvek od S.hort.Y » pon 13. úno 2012 10:57:23

HTC DHD jsem restartoval jen když se vybila baterka, anebo přestala fungovat nějaká služba/funkce.. Takže tak jednou za měsíc a míň.. S GNexem, tzn. ICS, restartuju častěji, ale víc jak 2x za měsíc to nebude.. A opět restartuju jen kvůli tomu, že něco přestane jít (spadne 3G připojení a nechce se nahodit- to je zatím jediný, co mi na ICS nejde, ale co mám 4.0.2 tak se to snad ještě nestalo..?)..
Siemens C25i -> Alcatel OT 302 -> Ericsson T20s -> N 5210 -> Siemens SL45 -> Siemens SL45i -> N-gage QD -> N 6100 -> další N-gage QD -> N73 -> N 3510i -> T-m MDA II -> N 5530 -> HTC DHD -> GNex -> Nexus 4 -> Xiaomi Mi3 -> Xperia Z3c -> Xperia Z5d -> S8+ Duos -> Note 10+

patlen
Moderátor

Příspěvek od patlen » pon 13. úno 2012 11:22:35

Zerthe píše:Výrobci v manuálech doporučují přibližně 1x denně restartovat telefon, tady na fórech jsem se zas dočetla, že to pro přístroj s mnoha spuštěnými programy není úplně ono. Zas ale na druhou stranu dle mého názoru není na škodu, když se vypnutím telefonu ukončí i služby
Pouze jsem ti řekl názor na danou věc.Jestli tu nejde o časovou náročnost tak o co?
Každý telefon má má různou verzi FW,každý telefon má větší případně menší RAM, každý uživatel používá různé programy..někdo náročné někdo naopak ne.
Nemůžeš chtít srovnávat lidi,kteří mají android ale netuší ani jak poslat sms hlavně že to je in od lidí co s tím pořád někdo šachuje.
Jsou tři rady.Drž se tím co doporučuje výrobce (ničemu tím neuškodíš)
Měj svou hlavu jak píšeš v citátu
Neřeš to, pokud nemáš žádný problém, který by tě omezoval (systém je k tomu laděný aby si sám pomohl když je už na hraně)

Každý ti napíše úplně něco jiného.Já resetuju každý den,protože mám k tomu své důvody.Někdo další, jak tu píše, neresetoval měsíce...,

Autor tohoto vlákna
Zerthe
Stálý androiďák

Příspěvek od Zerthe » pon 13. úno 2012 11:36:02

Oč mi jde, když ne o časovou náročnost? O to, zda telefon zbytečně nezatěžuju něčím, co třeba vůbec není zapotřebí. Tu otázku jsem položila ze zvědavosti, protože si nešlo nevšimnout, jak se názory na to různí. Pokud je android tak chytrý, aby si s tím poradil sám, proč se vůbec řeší i jiné parametry telefonu?

patlen
Moderátor

Příspěvek od patlen » pon 13. úno 2012 11:40:13

Protože SYSTÉM....,každý má jinou verzi FW,jiný výkonný HW , proto jak říkám, každý pes jiná ves.Tudíž milion jiných názorů.(nevím jestli ti to pomůže v rozhodování jestli to udělat)
Názor jsem ti řekl ve třech bodech. ;), jestli nepomohl ok nech plynout diskuzi za chviličku tu bude , já musím ,já ne, já mám lepší stroj, já ne...atd atd.Nebude to moc objektivní.

Autor tohoto vlákna
Zerthe
Stálý androiďák

Příspěvek od Zerthe » pon 13. úno 2012 11:43:10

Takže chápu dobře, že si android neumí spočítat, na čem jede, aby dle toho uzpůsobil své vlastnosti?

patlen
Moderátor

Příspěvek od patlen » pon 13. úno 2012 11:47:53

No všeobecně se říká, že si android umí sám už od nějaké verze 2.1 2.2. tuším, sám uvolňovat operační paměť dle potřeb, které vyžaduje systém....No abych pravdu řekl,moc efektivity v tom nevidím a to mi rukama prochází ty nejvýkonnější stroje, které jsou na trhu. Další ti řekne, že taskiller je sráč, který ničemu nepomáhá no a vidíš já ti řeknu, že taskillera mám od G1 až do dnes na NOTEM a používám ho vždy.protže než čekat až systém něco "ze své vůle" uvolní to si to radši odkillnu sám ;)

Habix
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi 8
Mobil 2 / ROM: OnePlus 3

Příspěvek od Habix » pon 13. úno 2012 11:53:30

Jak už bylo napsané, android si to umí spočítat a proto někdo nerestartuje vůbec a někdo každý den. Záleží na tobě, nic s tím restartem nepokazíš.
Já restartuji každý den, protože mobil na noc vypínám. :D
Philips Savvy -> Ericsson T10 -> Sony J5 -> SE T610 -> SE K750i -> SE W715 -> SE Xperia mini -> Sony Xperia P -> Sony Xperia Z2 -> OnePlus 3

Autor tohoto vlákna
Zerthe
Stálý androiďák

Příspěvek od Zerthe » pon 13. úno 2012 12:09:37

OK, díky všem za reakce ;)

S.hort.Y
Robot
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 10+
Tablet: Asus T100TA-DK003H

Příspěvek od S.hort.Y » pon 13. úno 2012 12:19:25

Pěkný podpis.. :-D
A co se týče restartu.. Sice zatíží HW, ale když je vytížená paměť a procesor zpracováváním zbytečně spuštěných služeb/aplikací, tak to HW taky zatěžuje a to dokonce dlouhodobě.. Teď otázka, jak schopný Android ve tvé verzi je, jestli uvolňuje paměť a ukončuje dlouhodobě nespuštěné aplikace apod. o tom já osobně žádný ověřený info nemám..
Siemens C25i -> Alcatel OT 302 -> Ericsson T20s -> N 5210 -> Siemens SL45 -> Siemens SL45i -> N-gage QD -> N 6100 -> další N-gage QD -> N73 -> N 3510i -> T-m MDA II -> N 5530 -> HTC DHD -> GNex -> Nexus 4 -> Xiaomi Mi3 -> Xperia Z3c -> Xperia Z5d -> S8+ Duos -> Note 10+

6n64
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: S2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 6n64 » pon 13. úno 2012 12:40:15

restartovat "preventivně" není potřeba, android to má pořešené. ale na druhé straně ať jsem měl jakýkoliv telefon vždycky jsem byl "odezvou systému" přinucen cca 1x za týden až dva stejně restartovat. takže resartovat prostě když je to potřeba a zbytečně to neřešit ;)
http://android.6noci.cz
Android mobilní telefony, tablety, hry a aplikace. Subjektivně. Komentáře.

dalanik
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: HTC Desire HD

Příspěvek od dalanik » stř 15. úno 2012 13:22:46

Provozuji DHD ted 19ti den a nevidim zdane zpomaleni.... bohuzel, jak hodne instaluji a odinstalovavam hlavne systemove aplikace, jsem nucen obcas restartnout. Pro bezniho uzivatele neni duvod aby telefon vubec preventivne restartoval... A task killery jsou blbost... stejne se ten killnuti task objevi zase... :)

Szalooth
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: Nexus 6P stock

Příspěvek od Szalooth » pát 24. úno 2012 10:05:07

Z principu je manuální ukončování (ať už restartem nebo task killerem) zbytečnost. Kdo "pro jistotu" restartuje Android nebo ukončuje procesy, vlastně říká, že Android nepotřebuje. Ty procesy zůstávají "aktivní" (ve skutečnosti hybernované) z dobrých důvodů nebo přinejmenším nijak nepřekážejí.

patlen
Moderátor

Příspěvek od patlen » pát 24. úno 2012 10:41:30

dalanik píše:A task killery jsou blbost... stejne se ten killnuti task objevi zase... :)
Objeví se ti pouze aplikace nutné k chodu systému.
Ona je pak věc užívat Task killera jen jako tlačítko, nebo si ho umět nastavit podle "svých" potřeb a to je velký rozdíl

Szalooth
Androiďák!

Příspěvek od Szalooth » pát 24. úno 2012 10:47:00

Jediný rozdíl je v tom, jestli pak task killer škodí, nebo je jen zbytečný. A nespouští se jenom procesy nutné k chodu systému, ale i ty, které uživatel nepoužívá.Třeba Road Sync u Sony Ericssonů.
Naposledy upravil(a) patlen dne pát 24. úno 2012 10:52:31, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Poslední příspěvek se necituje máš to v pravidelch ! díky PATLEN

patlen
Moderátor

Příspěvek od patlen » pát 24. úno 2012 10:53:30

Jistě protože to má ta aplikace "určeno" spustit se po restartu systému (je to vlastnost)

Edit:Není nutné tu obhajovat Taskillery a Restarty, nikdy to nebude jednoznačná odpověď.Vyvíjí se systém,vyvíjí se Taskillery a hlavně se vyvíjí celý Android, (větší RAM optimalizace CPU a jeho práce), takže pouze reaguji na věci typu TO JE BLBOST! když to nemám ověřeno na více strojích nebo tomu aspoň trošku "nerozumím" jak to dobře vyladit, případně si pomoc vhodným kernelem apod.

Szalooth
Androiďák!

Příspěvek od Szalooth » pát 24. úno 2012 11:00:23

Přesně tak. Aby to nevypadalo, že jsem se sem přišel hádat - mě nevadí, že si někdo ukončuje aplikace nebo dokonce služby jak na běžícím pásu, sám jsem to v začátcích dělal a vedlo to až k master resetu telefonu. Dost mi vadí, že výrobci tšchhle task killerů na nich vydělávají pomocí lží, mystifikujou uživatele řečmi o uvolnění paměti, úspoře energie a zvýšení výkonu, protože dobře ví, že většina lidí má v PC Windows a tak na tyhle plky dobře slyší. Ale Android není Windows, nemá plnohodnotný multitasking a vlastní RAM se nesnaží zaplnit pro to, že by tvůrci systému byli líní a neschopní.

Odpovědět

Zpět na „Android OS“