Android OSSeznam souborů

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
locomachine
Androiďák!
Reputace: 4
Typ mobilu / ROM: Lenovo Phab Plus
Tablet: Lenovo N300
Rom: stock Android 4.4.2
Kontaktovat uživatele:

Seznam souborů

Příspěvek od locomachine » úte 14. úno 2012 20:29:51

Nedávno jsem narazil na potřebu vytvořit textový seznam souborů ve složce. Tedy ve složce XY, na sdcard, mám velké množství souborů jejichž jména bych rád poslal příteli. Je jasné, že ručně přepisovat více než 700 názvů souborů by byl porod a tak mně zajímá jestli na to není nějaká vychytávka. Za rady předem dík. :)

Lenovo Phab Plus, stock 5.0.2

kubiczek
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: ZTE Blade

Re: Seznam souborů

Příspěvek od kubiczek » úte 14. úno 2012 23:20:34

stahni si terminal emulator, pomoci prikazu "cd nazevslozky" naviguj do cilove slozky a pak napis ls>print.txt

S.hort.Y
Robot
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 10+
Tablet: Asus T100TA-DK003H

Příspěvek od S.hort.Y » úte 14. úno 2012 23:39:01

Anebo použij analogický postup:
Připoj tel. k PC a pokud máš Win, tak spusť cmd.exe (Win+R, napsat „cmd" a <Enter>) -> pomocí příkazu „x:" se dostaň na připojený tel. (kde „x" je nalé písmeno značící písmeno přiřazené telefonu, např d:, f: apod.), dál pomocí „cd " se dostaň do složky, tkerou chceš vypsat a dej: „dir >> seznam.txt".. Tím se ti vytvoří v dané složce soubor seznam.txt, ve kterém bude výpis adresáře.. ;-)
Siemens C25i -> Alcatel OT 302 -> Ericsson T20s -> N 5210 -> Siemens SL45 -> Siemens SL45i -> N-gage QD -> N 6100 -> další N-gage QD -> N73 -> N 3510i -> T-m MDA II -> N 5530 -> HTC DHD -> GNex -> Nexus 4 -> Xiaomi Mi3 -> Xperia Z3c -> Xperia Z5d -> S8+ Duos -> Note 10+

Autor tohoto vlákna
locomachine
Androiďák!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od locomachine » úte 14. úno 2012 23:57:10

:D Dík, ale obávám se, že oba tyto postupy vyžadují více znalostí, než mám a než jste mi poskytli ve svých návodech.

S.hort.Y
Robot

Příspěvek od S.hort.Y » stř 15. úno 2012 9:29:04

Otevři Tento počítač/Počítač.. Tam vidíš po přípojení svůj telefon [např. Vyměnitelný disk (E:)- písmeno v závorce je požadované „x"] a proklikáš se zde do požadované složky.. Teď dáš na klávesnici tlačítko s okýnkem (Win key) a zároveň s ním <R>, spustí se ti takový malinký okýnko s názvem „Spustit".. do toho napíšeš „cmd" a <Enter>, spustí se ti „Správce: C:\...", potom napíšeš jenom „x:" (např. to e:) a <Enter> (zde pozor, musí to být malým písmenkem!).. Pak by ti měl kurzor blikat na řádku s textem „E:\>".. Teď si v Tomto počítačí/Počítači zkopíruj cestu ke složce (nahoře je řádek, ve kterém je např.: „Počítač/Vyměnitelný disk (E:)/Složka/JináSložka/JeštěJináSložka" nebo něco podobného, je to stejný řádek, do kterého v prohlížeči píšeš google.cz).. Pokud máš Win XP, tak tam jednoduše klikni a označ všechno, co tam je, pokud máš Win 7, tak musíš kliknout ZA text, kdybys klikl, dejme tomu, na JináSložka, tak se ti to vrátí do té JinéSložky, takže klikneš až ZA JeštěJinouSložku, označí se ti celá ta cesta, takže dáš jen <ctrl>+c (nebo pravý myšítlo a kopírovat).. Následně se vrátíš do toho okna „Spustit: C:\...", napíšeš „cd " (pozor, ať tam máš mezeru) a dáš opět pravé myšítko a Vložit. Teď bys měl na řádku vidět: „E:\>cd E:/Složka/JináSložka/JeštěJináSložka".. To je správně, takže dáš <Enter>.. Teď tě to buď hodí do složky, kterou jsi zadal (uvidíš na řádku, kde bliká kurzor: „E:/Složka/JináSložka/JeštěJináSložka>" anebo ti to hodí chybu, že nemohl najít adresář.. Pokud bude tato chyba, tak jsi a) nekopíroval cestu, ale opisoval ji a někde jsi udělal chybu, nebo b) v cestě jsou nějaké znaky (ale neměly by být), které to bere jako něco jinýho než součást cesty.. Pak je potřeba dát šipku nahoru (znova se ti ukáže „cd E:/...") a ty celou tu cestu musíš dát do uvozovek („E:\>cd "E:/Složka/...""-uvozovky budou na řádku jen jedny).. Teď už jsi s jitotou v požadované složce (vidíš: „E:/Složka/JináSložka/JeštěJináSložka>").. A pak už jen napíšeš: „dir >> seznam.txt" a <Enter>.. Ve složce se ti vytvoří seznam.txt s výpisem adresáře.. ;-) (všude dávej ozor, abys měl mezery tak, jak jsem to napsal)
Siemens C25i -> Alcatel OT 302 -> Ericsson T20s -> N 5210 -> Siemens SL45 -> Siemens SL45i -> N-gage QD -> N 6100 -> další N-gage QD -> N73 -> N 3510i -> T-m MDA II -> N 5530 -> HTC DHD -> GNex -> Nexus 4 -> Xiaomi Mi3 -> Xperia Z3c -> Xperia Z5d -> S8+ Duos -> Note 10+

Autor tohoto vlákna
locomachine
Androiďák!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od locomachine » stř 15. úno 2012 10:06:33

Teda! Hluboká poklona za tvou ochotu a trpělivost! Tohle je myslím to co potřebuji. Dík

S.hort.Y
Robot

Příspěvek od S.hort.Y » stř 15. úno 2012 16:55:45

Nemáš zač.. :-) Aspoň jsem se u snídaně nenudil.. :-D

edguy
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: huawei ascend g300

Příspěvek od edguy » pát 24. srp 2012 21:33:17

zdravim

neviete iny graficky program ci suborovy manažer,ktory vypiše obsah zložky či označene subory
mobilny total commander to nevie

terminal nieje prakticky

diky

Odpovědět

Zpět na „Android OS“