Android OSCZ layout bluetooth klávesnice VYŘEŠENO

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Petererj
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: HTC Desire Z
Tablet: Acer IconiaTab W500

CZ layout bluetooth klávesnice VYŘEŠENO

Příspěvek od Petererj » sob 10. bře 2012 21:40:47

Zdravím,
mám HTC Desire Z a CM7 a přiznám se, že hlubšími znalostmi zrovna neoplývám.

Dle tohoto návodu sem se dal do předělání US layoutu na český, kvůli psaní na bluetooth klávesnici.

Kód: Vybrat vše

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=468703
úplně to nesedí, ale tak nějak sem to asi pochopil. V hex editoru sem tedy upravil soubor qwerty.kcm.bin z /system/usr/keycharts ale nepodařilo se mi to úplně. Předělal sem ho tak, aby se mi místo číslic, jak je to US rozlození, zobrazovaly klasicky písmenka s diakritikou a při shiftu čísla. Bez problémů to funguje u ý,á,í,é. Ostatní se zobrazují špatně. Jako čtvereček, přeškrtnuté kolečko, dlouhé "i" s čárkou na druhou stranu... každý jinak. Když to chci na poznámky ze školy, tak s trochou sebezapření to pak jde v pc zaměnit za správné znaky tipuji, ale... :|

Nejprve sem zkoušel vyměnit písmo v telefonu za jiné, ale to nepomohlo. V HDD Hex Editoru Neo všechno vypadá v PC dobře, ale když vezmu nějaký jiný editor, tak mi ty problematické písmenka (ě,š,č,ř,ž) neukazuje (v hex jo, v tom náhledu vedle ne - místo toho to ukazuje tečku).Není v telefonu třeba nějak neúplná tabulka na převod hex - ascii nebo tak? Že to třeba jako neví jaký správný znak zobrazit?

Nevíte někdo co s tím?

(v příloze v raru přikládám "qwerty.kcm.bin", v raru proto, protože mi to nechtělo dovolit nahrát bin soubor)

EDIT.

Tak jsem na to přišel. Na vině byly špatně zvolené fonty, které sem bral normálně z Win. Použil sem písmo CEVerdana.tff, které sem dostal do telefonu pomocí programu Type Fresh, přepsal sem jím DroidSans a DroidSerif-regular. Keychart sem použil co je zde v příloze. A české rozložení funguje :)
Přílohy
qwerty.kcm.rar
(557 bajtů) Staženo 29 x

Odpovědět

Zpět na „Android OS“