Android OSdonut kernel pro magica

Máte dotaz týkajícíce systému/jádra android ? Zde je spravné fórum! :)

Moderátoři: don_alex, radegast, mArtinko5MB, ramon.dexter, Moderátoři fór, don_alex, radegast, mArtinko5MB, ramon.dexter, Moderátoři fór

Odpovědět
petter
Androiďák!
Příspěvky: 340
Registrován: stř 23. zář 2009 13:25:10
Bydliště: Olomouc

donut kernel pro magica

Příspěvek od petter »

Nevi nekdo prosim jak zkompilovat funkcni kernel 2.6.29 pro magica. Zkompiloval jsem ho pomoci konfiguracniho souboru msm_defconfig (kernel/arch/arm/configs/msm_defconfig) a nasledne zkompiloval wlan.ko a celyho donuta, vysledny zip se v poradku naistaloval, ale telefon nenabootoval, tak mam asi spatne kernel, nevi nekdo jak jej tedy pro magica spravne zkompilovat ci mohl by nekdo postnout config ze sveho magica, pokud ma na nem donuta???

dekuji
Uživatelský avatar
Case
Kyborg
Příspěvky: 4103
Registrován: pát 31. črc 2009 20:46:42
Typ mobilu / ROM: Vodafone 845 - ZTE Blade - Samsung Galaxy S
Bydliště: Edge of the world
Kontaktovat uživatele:

Re: donut kernel pro magica

Příspěvek od Case »

Pokud máš 32A, tak pro něj z oficiálních Google zdrojů kernel kompilovat nemůžeš. Musíš ho kompilovat z HTC zdrojáku. A zapnout v configu EBI1. A boot.img vytvořit se správným offsetem. Jinak nikdy nenabootuješ.

A obecně mi teda trochu uniká, proč si kompilovat kernel, když ho stejně evidentně kompiluješ s defaultní konfigurací. Stáhni si nějakou Donut ROM pro 32A, budeš mít přinejmenším totéž, spíš ještě něco lepšího, a nemusíš nic řešit.
petter
Androiďák!
Příspěvky: 340
Registrován: stř 23. zář 2009 13:25:10
Bydliště: Olomouc

Re: donut kernel pro magica

Příspěvek od petter »

no kompiluju to protoze si chci upravit androida, treba udelat si vlastni launcher, a co mam cupcake, tak tam mam HTCLauncher a ten nejde smazat, teda spis jde ale kdyz tam nahraju jakejkoliv jinej launcher tak system nenastartuje, HTC tam ma nekde kontrolu podpisu a kdyz ten launcher neni podepsanej HTC cert. tak ho to proste nerozjede. Jeste me napadlo ze ten boot.img muzu vzit z nejake ROM z netu treba od Cyanogena (ktera je samozrejme upravena pro 32A). Ten kernel od HTC jsem zkousel kompilovat ale je to verze 2.6.27 co se da z tech jejich oficial stranek stahnout, nevis prosim te jak zkompilovat verzi 2.6.29 pro donuta, ja bych treba chtel v tom kernelu zapnout fci ethernet pres usb, aby kdyz telefon pripojis pres usb do PC se pro PC tvaril vlastne jako sitovka a ne jen jako mass storage.
Uživatelský avatar
Case
Kyborg
Příspěvky: 4103
Registrován: pát 31. črc 2009 20:46:42
Typ mobilu / ROM: Vodafone 845 - ZTE Blade - Samsung Galaxy S
Bydliště: Edge of the world
Kontaktovat uživatele:

Re: donut kernel pro magica

Příspěvek od Case »

Hm. Doporučuju ti zamířit na XDA (a net obecně) a HODNĚ se dovzdělat. Tohle by bylo evidentně na dlouho, sorry. Unikají ti základy a představuješ si to krapet jak Hurvínek válku.
petter
Androiďák!
Příspěvky: 340
Registrován: stř 23. zář 2009 13:25:10
Bydliště: Olomouc

Re: donut kernel pro magica

Příspěvek od petter »

no na netu jsem hodne hledal ale kloudnou informaci o kompilaci kernelu pro magica jsem nenasel nic teda, ale kazdopadne dik za velmi dobrou radu. aspon teda odkaz si mi mohl postnout jestli o nejakym vis - diky
Uživatelský avatar
Case
Kyborg
Příspěvky: 4103
Registrován: pát 31. črc 2009 20:46:42
Typ mobilu / ROM: Vodafone 845 - ZTE Blade - Samsung Galaxy S
Bydliště: Edge of the world
Kontaktovat uživatele:

Re: donut kernel pro magica

Příspěvek od Case »

petter
Androiďák!
Příspěvky: 340
Registrován: stř 23. zář 2009 13:25:10
Bydliště: Olomouc

Re: donut kernel pro magica

Příspěvek od petter »

no ten kernel ja uz zkompiloval, ale problem je asi jeste s tim offsetem o boot.img. Ten offset jsem nasel http://github.com/koush/platform_vendor_htc_magic-open ale git mi haze s tema jeho cherrypick chyby, je to asi na starsi repo androida, nevis prosim te jak s tim offsetem. nebo jeste muzu ten kernel zabalit do boot.img ktery si stahnu z telefonu?? a ted je jeste otazka jestli bude kernel pro donuta fungovat s boot.img z cupcake?? (jakoze ten kernel z cupcake v boot.img nahradim mym kernelem pro donuta, ale to uz je celkem asi prasarna :-) )
Odpovědět

Zpět na „Android OS“