Android OSNastavení obrázku kontaktu

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
MartinezZ
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia SP Huashan - A4.3 stock - root only

Nastavení obrázku kontaktu

Příspěvek od MartinezZ » sob 14. dub 2012 15:35:44

Ahoj,

protože mám pár dní svůj první dotykáč, možná je otázka hloupá, ale což:

na Xperia Ray mám v Kontaktech možnost pro každý uložit nějaký jeho obrázek. mám vlastní obrázky zazálohované ze starého SE C905, všechny jsou čtvercové, ale nastavit je nemohu, jelikož nýbrž anžto a protože je po mě chce telefon vždy oříznout jen na šířku, Ať prsty šmajdám po displeji jak chci. Chápal bych, kdyby na výšku, ale takhle? Mám tedy na výběr mezi obrázkem "od brady po krk" nebo "od nosu výš". Přitom ten defaultní obrázek "žádného kontaktu" je čtvercový.

Jak přidat kontaktu vlastní obrázek z SD karty nebo úložiště telefonu?

Díky!

wancohoff
Androiďák!
Reputace: 14
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S10/DS

Re: Nastavení obrázku kontaktu

Příspěvek od wancohoff » úte 17. dub 2012 11:22:56

najlepsie je ked si synchronizujes kontakty s facebook učtom. obrazky su potom podla mna ok, a hlavne to mas bez roboty, a kazdeho co mas na facobooku budes mat z fotkou aj v tel. zozname. pokial dotycny nema na fb uvedeny mobil, da sa to prepojit rucne..
Samsung Galaxy S20+

Autor tohoto vlákna
MartinezZ
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia SP Huashan - A4.3 stock - root only

Re: Nastavení obrázku kontaktu

Příspěvek od MartinezZ » úte 17. dub 2012 12:03:32

Díky moc za reakci. Mezitím jsem zkusil nastavit obrázek přímo v telefonu, musel být samozřejmě větší, aby šlo udělat výřez, navíc ideálně širokoúhlý formát, aby se obrázek zobrazil u náhledu kontaktu v landscape módu.

Protože nemám zájem cokoliv synchronizovat s FB, kde mám jiné kontakty, sesynchronizoval jsem s Google účtem a jeho kontakty, kde jsou kontakty v podstatě totožné.

Jedinou malou drobností u výsledku je tak skutečnost, že Google kontakty neumí landscape obrázky, takže mi ze všech udělal standardní malé čtverečky, které jsou na Google účtu OK, v telefonu se ale jeví u náhledů kontaktů jako malé čtverečky kdesi v rohu displeje :)

Osobně mi to nevadí, obrázek kontaktu chci jen proto, abych rychleji viděl, kdo volá/píše a na to malý čtvereček stejně stačí. Krásnější menu kontaktů je mi u... kradené, takže jsem takhle dospěl k tomu, co jsem vlastně chtěl na začátku. Škoda, že Android myslí jinak, než Google účty a nedovolí vytvořit čtvercový obrázek kontaktu rovnou.

Odpovědět

Zpět na „Android OS“