Android OSVypnuti displaye = zpomaleni stahovani dat?

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Mr.Voza
Stálý androiďák
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S3 mini
Tablet: Ainol Novo 10 Hero

Vypnuti displaye = zpomaleni stahovani dat?

Příspěvek od Mr.Voza » čtv 19. dub 2012 16:40:34

Ahoj vsem,

Mam asi pul roku HTC Wildfire S a uz na zacatku jeho pouzivani jsem zjitil, ze kdyz neco pres WIFI posilam do PC, nebo neco z PC stahuju (pouzivam ES File Explorer), nebo kdyz treba stahuju z netu nejakej soubor, tak je prenos dat daleko rychlejsi (nekolikanasobne), kdyz mam mobil ve stavu se zpanutym displayem. Kdyz display vypnu (nebo necham az se vypne sam za urcitej cas), tak se pak to stahovani/odesilani dat hroooozne zpomali.

Prave provedenej praktichej test - mam v telefonu (na SD karte) 35MB slozku, ve ktery je 20 fotek. Dam ji pres WIFI posilat do sdileny slozky v PC - Fotky se me doslova v PC obevujou pred ocima (cca 1 fotka za 2 vteriny) - za 55 vterin je hotovo. Slozku s PC smazu a dam ji znova kopirovat z telefonu do PC a hned, jak zacnu kopirovat, tak vypnu display na telefonu. Cekam, cekam, cekam a kdyz se me po 3 minutach zacne kopirovat teprve 4. fotka, tak to vzdavam a zapinam display - od ty doby uz tam fotky skacou zase rychle, jako predtim.

Dalsi praktickej priklad - vcera jsem stahoval z netu 350MB video... dal jsem ho stahovat, nez se me display stacil za 1minutu vypnout, mel jsem stazeny 2%... display se vypnul, telefon jsem polozil... za cca 30 minut koukam kolik mam stazeno a mel jsem teprve asi 15%... nez jsem napsal 1 SMS (tzn. telefon v zapnutym stavu), za cca 1-2 minuty 20%... pak jsem si s telefonem hral, aby byl zapnutej a za cca 5 minut 50%... schvalne jsem vypnul display a nechal cca 10 minut lezet - pak teprve 55%... nastavil jsem vypnuti displaye na 30 minut, aby se furt nevypinal a za cca 15-20 minut bylo zbylejch 45% stazenejch...

To je normalni, ze kdyz vypnu display, tak telefon takhle brutalne pribrzdi prijimany/odesilany data? Da se nejak nastavit, aby datovej prenos probihal furt stejne rychle, nezavisle na tom, jestli je telefon v zapnutym stavu, nebo jestli "chrape" v kapse/na stole?

HTC Wildfire S - můj první Android. Buďte prosím k mým lamerskym dotazům schovívaví - teprve se s tím učím :oops:
Samsung Galaxy S3 mini - už by to skoro chtělo něco novýho ;-)
Lenovo K5 Plus - už teď toho lituju :x

Jarous1
Droid
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: Honor 8 Premium, FRD-L19 8.0.0.521(C432)
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Mi A1, Pie 10.0.9.0.PDHMIXM
Tablet: ASUS ZenPad 3s 10 LTE, Nougat WW_5.4.6

Re: Vypnuti displaye = zpomaleni stahovani dat?

Příspěvek od Jarous1 » čtv 19. dub 2012 17:08:15

Podívej se do nastavení a zkontroluj vypínání wi-fi při vypnutém displeji ;) Pravděpodobně Ti to v té době jede přes opravdu pomalá mobilní data...

Autor tohoto vlákna
Mr.Voza
Stálý androiďák

Příspěvek od Mr.Voza » čtv 19. dub 2012 19:14:06

Tohle nastaveni jsem nikde nenasel. Kde by to melo bejt? Kazopadne si ale nemysli, ze by to bylo tim a to ze dvou duvodu:

1. Pres mobilni data se z mobilu do svyho PC nedostanu (nemam verejnou IP a kdyz nahodou zapomenu zapnout v telefonu WIFI pred pripojovanim do PC, tak mobil muj PC nevidi), dostanu se tam jenom se zapnutou WIFI v telefonu.
2. Kdyby jo, videl bych to v pocitadle prenesenejch mobilnich dat.
HTC Wildfire S - můj první Android. Buďte prosím k mým lamerskym dotazům schovívaví - teprve se s tím učím :oops:

Jarous1
Droid
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: Honor 8 Premium, FRD-L19 8.0.0.521(C432)
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Mi A1, Pie 10.0.9.0.PDHMIXM
Tablet: ASUS ZenPad 3s 10 LTE, Nougat WW_5.4.6

Příspěvek od Jarous1 » čtv 19. dub 2012 20:43:08

Aha, v tom případě netuším co je kde špatně.

Vypínání wi-fi při zhasnutém displeji mám na ICS v "pokročilém" nastavení wi-fi a jmenuje se to "ponechat připojení wi-fi během režimu spánku". V GB je to na podobném místě a tam to nazvali "zásady používání sítě wi-fi v režimu spánku".

Autor tohoto vlákna
Mr.Voza
Stálý androiďák

Příspěvek od Mr.Voza » pát 20. dub 2012 13:44:00

Vyreseno :yes:
Nastaveni - Bezdratova pripojeni a site - Nastaveni WiFi - pak pod displayem druhy tlacitko z leva (nevim jak presne se jmenuje - rikam mu Option) - Pokrocile - a tady je moznost zaskrtnout "Nejlepsi vykon WiFi" s poznamkou "Muze spotrebovat vice energie"
Po zaskrtnuti probiha prenos dat stejne rychle se zapnutym i s vypnutym displayem :D
Dik, zes me nakop spravnym smerem ;)

Marek989
Droid
Typ mobilu / ROM: Motorola Moto G
Tablet: Sony Xperia Z2 Tablet WiFi
Rom: Android 5.0.2

Příspěvek od Marek989 » pát 20. dub 2012 14:28:11

To tvoje tlacitko ''option" je tlacitko menu :grin:
SmartFouny: Nokia 5230 -> ZTE Blade -> HTC HD2 -> HTC EVO 3D - > Motorola Moto G

Autor tohoto vlákna
Mr.Voza
Stálý androiďák

Příspěvek od Mr.Voza » sob 21. dub 2012 11:57:31

"Option" nebo "menu"... je to fuk... i kdyz mu budu rikat treba "tramvaj", bude mit funkci furt stejnou :DD Nazev "menu" je ale asi logictejsi, no :DD
Vlastne jsem mu ani nijak nerikal, az kdyz jsem ho potreboval nejak pojmenovat pro tohle tema, tak jsem myslel, ze by se mohlo jmenovat takhle :lol:

Odpovědět

Zpět na „Android OS“