Android OSMobilní internet, wifi - žrout baterie?

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
confused
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: HTC Sensation XE

Mobilní internet, wifi - žrout baterie?

Příspěvek od confused » pát 27. dub 2012 17:26:54

Ahoj, chtěl bych se zeptat, jestli zapnutý mobilní internet žere nějak výrazněji baterku a jak je na tom, třeba oproti wifině? :) Je mi jasný, že různý aktualizování emailu a facebooku něco žere, ale jak moc? (Android 4 - htc sensation xe) ;) předěm děkuji

Marek989
Droid
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Motorola Moto G
Tablet: Sony Xperia Z2 Tablet WiFi
Rom: Android 5.0.2

Re: Mobilní internet, wifi - žrout baterie?

Příspěvek od Marek989 » pát 27. dub 2012 17:54:24

3g žere nejvíc, WiFi je hned po něm.
SmartFouny: Nokia 5230 -> ZTE Blade -> HTC HD2 -> HTC EVO 3D - > Motorola Moto G

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 210
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Mobilní internet, wifi - žrout baterie?

Příspěvek od ludekbrno » pát 27. dub 2012 18:27:02

wifi rozhodně žádný velký žrout není. Alespoň v okamžiku, kdy se nepřenáší nějaký velký kontinuální soubor a pokud není v režimu vyhledávání (když je stabilně připojen v jedné síti). Mobilní data žerou řádově víc, než wifi. Doma pověšený na wifině mi LG OO vydrží bez problému 3 dny i při občasném mrknutí na net. Naopak s mobilními daty jsem schopen ho totálně vytřískat za 5 hodin :-) Ono je to logické, wifi má zcela mizivý výkon pár miliwatů, kdežto mobilní data řádově waty. Tedy minimálně 10-100x víc a to se v podobném poměru projevuje i na spotřebě.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

Odpovědět

Zpět na „Android OS“