Android OSICS + roaming + exchange - baterie down

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
maxdevaine
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: pon 25. čer 2012 11:59:55
Typ mobilu / ROM: Android 2.3

ICS + roaming + exchange - baterie down

Příspěvek od maxdevaine » pon 25. čer 2012 12:15:40

Dobrý den všem,
neřešil někdo z vás následující problém?

Máme firemní tel. Nexus S, Desire Z, Samsung Galaxy S2, S3
Taktéž máme službu od o2 : remote access
Tzn., že máme svoje vlastní firemní apn a o2 nám z telefonu umožňuje komunikaci s lokální sítí v práci (mail apod., ověřování přes radius) - mají u nás svoje cisco, které se stará o tunel k nim.

Když měl člověk na Nexus S androida 2.3, tak všechno jelo dobře.
Po upgrade na ICS se děje to, že když je v zahraničí, tak se spojení naváže, dostane lokální IP, ping jede, internet mu jede, ale synchronizace s exchange ne. Stále mu tel hlásí, že budou emaily staženy, stáhne se cca 100MiB(pak už to uživatel vzdal) a stále není vidět žádný nový email. Mezitím jde baterie silně dolu, takže do 2-4h je KO.
Po přejetí hranic je vše ok.
Zkoušel se přepnout na GSM/Edge, zkoušel smazat a znovu vytvořit účet exchange v telefonu. Zkoušel se přepnout na jiné operátory v zahraničí, ale nic nepomohlo. Emaily se nesyncují, ač datová komunikace je zjevně ok (internet a vše na mobilu jde přes naší interní síť a vše funguje, až na exchange sync.)
Uživatel zkoušel v Německu a Francii.

Druhý uživatel má Galaxy S3, tedy tel rovnou s ICS a v zahraničí mu sice emaily fungují, ale baterii mu to saje také děsně moc, tzn., že je taktéž do 2-4h KO. Uživatel zkoušel různé věci, přepínání na GSM apod., ale nic nepomáhá. Po přejetí hranic do ČR je vše zase ok.
Uživatel byl na Slovensku.

Děkuji všem
Zdar Max

PS: až se vrátí šéf z dovolené, tak vzneseme požadavek na podporu o2, zda už něco podobného neřešili, takže kdyžtak pak dám vědět, zda se něco pohne, nebo ne


Odpovědět

Zpět na „Android OS“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host