Android OSJeden image na vice zarizeni

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
ikoala
Nové Androidě
Reputace: 0

Jeden image na vice zarizeni

Příspěvek od ikoala » ned 15. črc 2012 21:17:01

Zdravim, planujeme do skoly koupit nekolik desitek Android 4.0 zarizeni, zrejme Prestigio a mam dotaz ohledne mozneho vytvoreni image.

Da se nejak snadno udelat jeden vzorovy tablet s aplikacemi a nastavenim tak, jak bych si pro studenty predstavoval, tento tablet pak nejak sejmout do image a vytvorenou image aplikovat na ostatni tablety?

Nebude tam nejaky problem v tom, ze kdyz budu mit pro vytvoreni prvniho image a instalaci pozadovanych app pouzito nejake Google ID, tak ze na ostatnich zarizenich to pak nepujde aktualizovat? Nebo ze naopak na jednom tabletu mi nekdo zmeni heslo a zmeni se to na vsech?

Pripadne jak byste takovou situaci resili vy? Jake jsou dalsi mozne problemy tohoto reseni? Nebudou mit pak vsechny tablety nejake stejne ID a tim budou vznikat kolize v siti?

Diky!!!

Szalooth
Androiďák!
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Nexus 6P stock

Re: Jeden image na vice zarizeni

Příspěvek od Szalooth » úte 17. črc 2012 9:40:22

Napadá mě po nastavení a nainstalování 1. zařízení vytvořit zálohu včetně zálohy aplikací, kterážto by se měla uložit jako soubor do uživatelské paměti a tenhle soubor nakopírovat do ostatních tabletů (aplikace se nezkopírují, ale záloha dá pokyn Google Play, ať všechno stáhne). Dá se zálohovat i nastavení zařízení jako tekového, ale nevím, jestli existuje aplikace, která zazálohuje i nastavení stažených programů...

EDIT: špatně jsem si přečetl tu část se stejným Google účtem; to by mohl být problém... Každopádně když už nic jiného, aplikace se dají na tablety instalovat nadálku z jednoho PC. Bez kabelů, stačí se přihlásit přes konkrétní Google účet.

Odpovědět

Zpět na „Android OS“