Android OSNepřipojuje se automaticky k mobilní síti

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
happymaster23
Nové Androidě
Reputace: 0

Nepřipojuje se automaticky k mobilní síti

Příspěvek od happymaster23 » ned 27. pro 2009 14:54:31

Zdravím,

mám HTC Hero a jsem maximálně spokojený, akorát jedna věc mě trošku zlobí. Pokud jsem nějakou dobu pod Wi-Fi sítí a pak odejdu ven, mobil se automaticky nespojí s mobilní sítí a jediná možnost, jak ho k tomu donutit je zapnout a vypnout režim letadlo (čímž, jestli jsem to správně pochopil, dojde ke znovunačtení SIM karty) a až potom se mobil připojí. Potom klidně můžu přejít pod Wi-Fi a pokud zase do krátké doby (nevím jak přesně dlouho) odejdu pryč, mobilní síť se spojí, ale po delší době pobytu pod Wi-Fi už ne.

Nastavení bych snad měl mít dobře, nic jiného než povolená "Mobilní síť" a "Povolit funkci vždy zapnuto" jsem tam nenašel. Zajímavé je, že pod volbou "Mobilní síť" je napsáno "Odpojeno proto, že služba není k dispozici". Já osobně to tipuju na SIMkartu, je přes pět let stará, i když na Nokii N73 s ním nebyl žádný problém. Jinak mobilní operátor je O2.

Díky moc za rady

d750
Kyborg
Typ mobilu / ROM: Dell Streak
Twitter: d750
Tablet: Asus EEE Pad

Re: Nepřipojuje se automaticky k mobilní síti

Příspěvek od d750 » ned 27. pro 2009 16:11:50

Tak bohužel s tím nic nenaděláš mě se to stává taky tak 2x do týdne.

Autor tohoto vlákna
happymaster23
Nové Androidě

Příspěvek od happymaster23 » ned 27. pro 2009 16:31:33

A doopravdy to nemůže být tou SIMkou? Při zapnutí telefonu se chová nějak divně, nejdřív mobil jakoby normálně nabootuje a zobrazí "žádný operátor" a potom až po chvilce chce po mě PIN a potom mu trvá celkem delší dobu, než "chytí signál" a v systémové liště zmizne obrázek SIMky s vykřičníkem...

Ještě mě napadlo, jestli to nedělá nějaká aplikace. Mám tam zatím akorát Robo Defense, GPS Status, ThrottleCopter, PapiJump, Space War, Reality Browser, Bebbled, Astro a GPS Speedometer.

Díky

d750
Kyborg
Typ mobilu / ROM: Dell Streak
Twitter: d750
Tablet: Asus EEE Pad

Příspěvek od d750 » ned 27. pro 2009 16:37:15

Ne určitě ne to je standardní boot postup. Já se domnívám že jde o nějakou chybu v ovladačích android os.

Autor tohoto vlákna
happymaster23
Nové Androidě

Příspěvek od happymaster23 » ned 27. pro 2009 16:39:52

Tak proč se o tom nepíše trošku víc na internetu? Hledal jsem a nenašel jsem. Není to sice nic kritického, ale drobná nepříjemnůstka to je...

EDIT: Na té N73 se mi jednou za nějakou delší dobu stalo, že se nechtěla připojit k internetu a taky tady pomohlo přepnout do režimu Offline a zpátky, proto pořád narážím na tu SIMku ;)

DannyG
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: HTC Tattoo

Příspěvek od DannyG » pon 10. led 2011 0:33:20

Stává se mi od jisté doby na HTC TAttoo to samé, a nemusím se připojovat na wi-fi, stačí nechat přes noc vypnutá data a už se nespojí. Za nápad s režimem letadlo děkuju, je to přeci jen o něco málo pohodlnější, než úplný restart.

Odpovědět

Zpět na „Android OS“