Android OSNefunguje Wifi

cenda
Stálý androiďák
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: LG Optimus 2X
Rom: CM10 unofficial V30A

Re: Nefunguje Wifi

Příspěvek od cenda » pon 06. srp 2012 21:11:37

Od koho máš internet?
Máš ten kabel ze střechy připojenej v portu WAN, nebo LAN?
Co ti k tomu pověděl admin providera?

Z3 Compact, zatím STOCK
LG O2X - čas na výměnu; HTC Desire - utopil se; HTC Magic 32A - nenávratně ztracen

Autor tohoto vlákna
toxikdvs
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Wt19i - Live with walkman

Příspěvek od toxikdvs » úte 07. srp 2012 19:03:04

Internet mám od místí firmy czfree rakovnik. Kabel ze střechy mám v portu s názvem Lan1,kabel na propojení s Pc je v portu Lan2...jinak provider mi neřekl nic,řekl at mu přinsu AP a že se na to koukne,ale to nechci protože ho zas bude mít týden doma a týden bez netu nedám...

cenda
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: LG Optimus 2X
Rom: CM10 unofficial V30A

Příspěvek od cenda » úte 07. srp 2012 20:43:52

To jsem tak nějak tušil... :) Mám internet od podobného providera tady u nás v Plzni a okolí.

Když máš oba porty v LAN, tak tam pravděpodobně běží nějaký DHCP ještě před tvým APčkem...

Takže bych ti doporučil zkus se s PC připojit přímo na kabel co vede ze střechy. To by mělo fungovat, protože ty porty na tom AP jsou jenom switch. Jestli to půjde, tak ikdyž se něco posere, tak nepřijdeš o net úplně.

Pak přejdi k AP, nech ho v elektrice a vyndej z něj všechny síťový kabely, podrž resetační tlačítko v manuálu píší 10s, ale klidně dýl.

Teď se vrať k PC z nějakého screenshotu jsem vypozoroval, že máš wifi v PC. Takže někde v Centru sítí najdi "Spravovat síťová připojení" (nevím kde přesně to v 7 je), měl by jsi vidět ikony jednotlivých síťových připojení. Pravým myšítkem klikni na "Bezdrátové připojení k síti" a pak vlastnosti. V seznamu najdi "Protokol TCP/IPv4..." dvojklikem se ti zobrazí nové okno. V něm vyber "Použít následující adresu IP:" a vyplň Adresa IP: 192.168.100.1 a Maska podsítě: 255.255.255.0 zbytek můžeš nechat být. Odklikej Ok dokud se nevrátíš na okno s výběrem síťových připojení.

Teď se připoj k WiFi síti tvého APčka měla by se jmenovat "airlive", na chvilku odpoj kabel (jen pro jistotu) a zadej do prohlížeče ip adresu 192.168.100. 252 Měl by ses dostat k administraci tvého AP.

Zbytek viz. manuál: http://www.airlive.com/products/WL-5460 ... Manual.pdf

Kdyby něco piš.
Nakonec až bude vše, tak jak chceš, nezapomeň vrátit nastavení wifi v PC do původního stavu. V případě že nastavíš nějaké zabezpečení wifi, musíš se znovu připojit a vyplnit heslo k wifi co sis zvolil, jinak ti to nepoběží. Jinak nastavení by pro tebe mělo být AccesPoint (AP) a Network type: Infrastruktura.
Z3 Compact, zatím STOCK
LG O2X - čas na výměnu; HTC Desire - utopil se; HTC Magic 32A - nenávratně ztracen

Odpovědět

Zpět na „Android OS“