Android OSPřesun dat aplikací na pamět.kartu z telefonu

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
gasperconni
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Ace2

Přesun dat aplikací na pamět.kartu z telefonu

Příspěvek od gasperconni » stř 22. srp 2012 19:30:47

Zdravím.Asi jsem vůl,ale prohledal jsem snad celý forum abych našel odpoveď na svou otázku : jak přesunout data aplikací na pam.kartu z pameti telefonu. Konkrétní příklad : Stáhl jsem si GTA III na svůj samsung galaxy ace2 a aplikaci jsem samotnout mohl přesunout na pametovku ale ty data ke GTA III ,která mají několik stovek MB,ani za boha nemohl .Pamet telofonu je malá a pametovku mám 32 gb takže bych ty data potřeboval spíš tam .Jak to udělat ? Musím to mít rootnuté nebo jak ? Děkuji za odpověď a doufám ,že tady nikoho nerozčílím začátečnickými otázky.

Pedro1
Droid
Reputace: 2
Typ mobilu / ROM: Huawei Honor 8
Rom: stock

Re: Přesun dat aplikací na pamět.kartu z telefonu

Příspěvek od Pedro1 » čtv 23. srp 2012 10:35:27

Ahoj, no, mel jsem za to, ze kazda normalni apka, si svoje data odklada na sd kartu, jestli tato ne, tak je to problem autora.
Ale k veci:samozrejme, ze to jde. Najdi si aplikaci Link2SD, nejdriv preved data zase zpet do telefonu, ty, co mas presunute, a nainstaluj Link2SD a presun aplikaci na kartu, sice nevim, jestli presune i ty data, ale za zkousku to stoji. Ale jistotu by jsi mel, kdyby jsi si udelal roota, to by L2SD mel vice moznosti. Vytvorit ext oddil, a bude tam odkladat vse.

xanthor
Kyborg
Reputace: 91
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Příspěvek od xanthor » čtv 23. srp 2012 10:52:54

Ne, ty data to nepřesune. Je to "chyba" Samsungu, podobně se choval už Galaxy W. A už se to tady někde nedávno řešilo (hledej). Každopádně bez rootu s tím moc nenaděláš.
EDIT: Tady je to téma:
http://androidforum.cz/data-sa-neuklada ... 29806.html

Autor tohoto vlákna
gasperconni
Nové Androidě

Příspěvek od gasperconni » čtv 23. srp 2012 13:28:10

Pedro1 píše:Ahoj, no, mel jsem za to, ze kazda normalni apka, si svoje data odklada na sd kartu, jestli tato ne, tak je to problem autora.
Ale k veci:samozrejme, ze to jde. Najdi si aplikaci Link2SD, nejdriv preved data zase zpet do telefonu, ty, co mas presunute, a nainstaluj Link2SD a presun aplikaci na kartu, sice nevim, jestli presune i ty data, ale za zkousku to stoji. Ale jistotu by jsi mel, kdyby jsi si udelal roota, to by L2SD mel vice moznosti. Vytvorit ext oddil, a bude tam odkladat vse.
No já jsem si to stahoval ne z android marketu (playgoogle) ale z uložto to GTA .Možná kdyby jsem to stahoval s marketu tak se to samo natáhne na sd kartu a bude to s tím i pracovat ,ale já jsem to dal do pam. telefonu přes totalcmd ,to mi fungovalo ,a pak jsem udělal stejnou složku na sd kartě jako na pamet.telefonu (Android-data-com.rockstar.gta3)a nakopíroval ty data tam na sd kartu a už mi to nejelo.

Autor tohoto vlákna
gasperconni
Nové Androidě

Příspěvek od gasperconni » čtv 23. srp 2012 13:28:53

KAždopadně všem díky za odpověď:)

-Pavel-
Kyborg
Reputace: 72
Typ mobilu / ROM: Galaxy S21 5G

Příspěvek od -Pavel- » čtv 23. srp 2012 13:31:35

Zeptej se lidí na ulož.to, jak řešit svůj problém. Kdyby jsi koupil a stáhnul z Google Play, tak samotná .apk jde do telefonu a podpůrné data jdou na kartu. ;)
Samsung Galaxy S21 5G 128GB Phantom Gray - Spigen Liquid Air Black

Autor tohoto vlákna
gasperconni
Nové Androidě

Příspěvek od gasperconni » čtv 23. srp 2012 13:42:14

JackalJackal píše:Zeptej se lidí na ulož.to, jak řešit svůj problém. Kdyby jsi koupil a stáhnul z Google Play, tak samotná .apk jde do telefonu a podpůrné data jdou na kartu. ;)
No jo to jsem si myslel ,takže tohle jde řešit rootnutím ,když stahuju data někde jinde než z marketu ? díky. :)

Szalooth
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: Nexus 6P stock

Příspěvek od Szalooth » čtv 23. srp 2012 14:13:48

To je vůl...

-Pavel-
Kyborg

Příspěvek od -Pavel- » čtv 23. srp 2012 14:41:21

gasperconni:

1) sakra chlape, zakup si hru na Google Play a hra bude tvá, podpoříš vývoj a budeš mít jistotu, že ti hra poběží a máš jejich support.

2) pokud je hra free, tak také stahuj z Google Play, pak nebudeš řešit to co řešíš.

3) jestli je hra placená a ty jí stahuješ z ulož.to, porušuješ pravidla tohoto fóra, kde není wárez podporovaný.

4) těžko ti bude radit platící uživatel, když mu řekneš, že stahuješ aplikace z ulož.to, pokud je hra placená a ty nehodláš za aplikaci zaplatit.

Autor tohoto vlákna
gasperconni
Nové Androidě

Příspěvek od gasperconni » čtv 23. srp 2012 14:50:39

všechno ostatní stahuju z google play ,jen tohle jsem stáhl někde jinde.Jo jasně chápu tě...ale ptal jsem se prosímtě jestli to jde řešit rootnutím ? nevím co to obnáší a jaké jsou pro a proti.Díky

-Pavel-
Kyborg

Příspěvek od -Pavel- » čtv 23. srp 2012 15:01:33

Myslíš, jestli jde aplikaci z ulož.to, když nepracuje jak má, napravit, tak, že uděláš root telefonu ? Pokud stahuješ z Google Play, tak tam stahuj všechno a nemusíš řešit root a zasahovat do práv telefonu, pro jednu hru z uloz.to. ;) Root se dá pokazit a může se stát, že si nezahraješ už nic. Nestojí to za to. Pro jednu hru rootovat telefon, je nesmysl. Aplikace stažená z jiných zdrojů, je ošetřená, aby hra fungovala v každém telefonu, ale je to zásah do aplikace samotné, který se nemusí vždy povést. Proto řeší spousta lidí podobné problémy a vždy v tom je nějaký crack. Je to na tobě, jestli chceš riskovat aplikace z jiných zdrojů, je to tvá věc, ale rozhodně bych kvalitní hru chtěl vlastnit a pro jednu hru, bych rozhodně nezasahoval do telefonu. To je můj názor. Více poradit nemohu, je to na ostatních. :)

Autor tohoto vlákna
gasperconni
Nové Androidě

Příspěvek od gasperconni » čtv 23. srp 2012 15:15:16

Jojo máš uplnou pravdu .Jasné že kvuli jedné hře nebo app nebudu rootovat celý telefon,přesně jak říkáš - možná bych si ani nezahrál už.Jinak díky za radu.Takže kdž stáhnu gta III z googleplay tak se mi data uloží rovnou na sd kartu jo ?

xanthor
Kyborg

Příspěvek od xanthor » čtv 23. srp 2012 15:31:47

Ne, neuloží. Ukládá se to do /mnt/sdcard a ta u Samsungu Ace 2 neodkazuje na kartu, ale do té mrňavé (1 GB nebo kolik) vnitřní paměti. Řešení je jenom root, viz výše zmíněný odkaz.

-Pavel-
Kyborg

Příspěvek od -Pavel- » čtv 23. srp 2012 16:14:36

Jestli je to pravda, tak jedině root, ale to bych radši nehrál tu hru, než zasahoval do telefonu. Jinak to funguje obecně - .apk do systémové paměti, doplňkové data na kartu. ;)

Autor tohoto vlákna
gasperconni
Nové Androidě

Příspěvek od gasperconni » čtv 23. srp 2012 16:34:47

Jo aha...jako funguje to obecně ,tím si myslel když to stahuju z googleplay ?

-Pavel-
Kyborg

Příspěvek od -Pavel- » čtv 23. srp 2012 16:50:13

Vždy je to tak, že .apk soubor stažený z Google Play se nainstaluje do interní paměti telefonu a data jdou převážně na paměťovou kartu. Nevím jak to je u Samsungů, ale koukám, že mají pomíchané cesty na paměťovou kartu.

Toto je snad u většiny telefonu cesta přímo na paměťovou kartu /mnt/sdcard.

Nemusíš vše stáhnout, nebo zakoupit jen na Google Play, existují i jiné cesty nákupu, třeba od tvůrců hry, či aplikace, platba většinou probíhá přes PayPal, kde můžeš získat jen .apk soubor a po získání registračního kódu, či aktivace po netu, si teprv hra, či aplikace dotáhne data. U her to jde u většiny telefonů na paměťovou kartu.

Všechny hry ti lezou do vnitřní paměti, nebo jen ta s uloz.to ? Pokud ne, tak je to problém jen té dané hry, pokud to máš u každé hry, nechápu přístupové cesty Samsungu na paměťovou kartu.

keks110
Stálý androiďák
Reputace: 4
Typ mobilu / ROM: Honor 4X

Příspěvek od keks110 » ned 18. lis 2012 11:14:49

Mám uplně stejný problem.Ono je jedno jestli sis aplikaci stahnul z ulozta,google play nebo od jinud.Vlastním samsung galaxy ace s rootem.190 mb pameti kde uzivatel ma moznost vyuzit pro vlastni potrebu asi jen cca 40-50 mb neni mnoho.Kdyz uz jsem konecne prisel na to jak presouvat aplikace na sd kartu (pomoci Link2SD),a vycistit pamet od zbytecnych systemovych aplikaci (pomoci total comander)narázim na problem.....vsechny aplikace co mam si data ukladaj do vnitrni pameti,ale ta jak sem rekl neni neomezena.Co se s tím da delat? :help:

xanthor
Kyborg

Příspěvek od xanthor » ned 18. lis 2012 12:30:57

Právě že nic moc - kdysi jsem zkoušel ručně nalinkovat data aplikací na kartu, ale ty aplikace mi pak padaly. Takže doporučuju největších žroutů paměti se úplně zbavit.

Odpovědět

Zpět na „Android OS“