Android OSEclair pro magica (32A) - download zde!!

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
petter
Androiďák!
Reputace: 0

Eclair pro magica (32A) - download zde!!

Příspěvek od petter » čtv 14. led 2010 8:48:30

Tak vcera jsem stahl par uprav kamery od cyana a prekompiloval s nema AOSP zdrojaky od goolgu a mam funkcni build na svojeho magica. Takze kdo by chtel eclair na sveho magica stahujete zde: http://ulozto.cz/3644326/update-signed.zip

Funguje:
bluetooth, GPS, Wifi, Fotak(natacet videa zatim nejdou)

Jinak kdo se bude chtit vratit zpet ke sve stavajici verzi, doporucuji dat backup instalaci me rom, jinak jedna se o klasicky android z google repo, takze zadny sense UI ani nic takovyho(to po me ani nechtejte, to Sense UI je hnus), bohuzel jsem si vsiml ze google v eclairu nema Gellery app, obrazky se daji prohlziet pres prohlizec fotaku, nebo si nahrajte svou app pak do telefonu, ktera prohlizi obr, nebo si stahnete Gallery z donutu nejakyho, to uz je na kazdym z Vas co si nahrajete. Dival jsem se do repo a google kazdou chili commitne asi Gallery3d a dalsi veci ktery jsou videt na nexusu, tak jak to udelaji, tak to vse zkompiluju a treba nekam sem uploadnu, kdyby byl zajem

Marcos.MM
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Jiayu G3

Re: Eclair pro magica (32A) - download zde!!

Příspěvek od Marcos.MM » čtv 14. led 2010 17:29:20

Prosím Tě, mohu to bez jakýchkoliv dalších úprav flashnout, nebo je potřeba ještě změnu verze SPL apod.? Nejsem v tom moc zběhlý, tak proto se ptám. Díky.

Autor tohoto vlákna
petter
Androiďák!

Příspěvek od petter » pát 15. led 2010 9:23:28

staci jenom naistalovat zip, zadny spl neni potreba

Marcos.MM
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Jiayu G3

Příspěvek od Marcos.MM » pát 15. led 2010 16:16:00

Díky za odpověď. Tak jsem to zkoušel, ale nevím, kde může být problém. Flash proběhne bez problému, po restartu telefonu bootuje, zobrazí se nápis Android a to je vše. Čekal jsem 15 min, a žádná změna. Nevíš, co může být špatně. Díky.

Case
Kyborg
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: Vodafone 845 - ZTE Blade - Samsung Galaxy S
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Case » pát 15. led 2010 18:00:38

Na to se dá říct jen "něco ti nefunguje". Na mém Magicu s naprosto netknutým SPL startuje bez problémů.

Problémy:
- ROM je zcela holá, takže postrádá jakékoliv Google aplikace včetně Gmailu a Marketu a především Sync, což znamená, že je pro běžné používání zhola nepoužitelná (nedostanete se ke kontaktům, kalendáři...)
- Když je řeč o Marketu - ROM je podepsaná testovacími klíči, takže i když do ní Market dohrajete, nebude AFAIK fungovat.
- Je rootovaná, ale neobsahuje Superuser.apk
- Při prvním pokusu o zapnutí wifi se restartoval telefon. Napodruhé už to ale prošlo.

Jinými slovy - jako amatérský pokus, jak si zkompilovat Eclair, to je jistě hezké. Ale jinak je to jako smysluplná ROM v tomhle stavu zhola nepoužitelné.

Autor tohoto vlákna
petter
Androiďák!

Příspěvek od petter » pon 18. led 2010 10:09:52

ke kontaktukm se dostanes v pohode staci, si je z predesle rom zalohovat na sdkartu a pak v moji rom dat import kontaktu z sdkarty, kompiloval jsem to hlavne pro sebe, protoze si chci upravovat android jak budu chtit, jsem sem to hodil jen proto, pokud nekdo chce eclair na magica, protoze jsem nevedel jestli uz nekde neni, pokud uz jsou jine rom, tak urcite asi si stahnete jine

Autor tohoto vlákna
petter
Androiďák!

Příspěvek od petter » pon 18. led 2010 10:10:54

Marcos.MM píše:Díky za odpověď. Tak jsem to zkoušel, ale nevím, kde může být problém. Flash proběhne bez problému, po restartu telefonu bootuje, zobrazí se nápis Android a to je vše. Čekal jsem 15 min, a žádná změna. Nevíš, co může být špatně. Díky.
no musi byt nejaka chyba v systemu, kdyz bootuje pripoj tel k PC a napis "adb logcat" a sleduj co ti tel. pise a uvidis proc nechce nabootovat

Autor tohoto vlákna
petter
Androiďák!

Příspěvek od petter » pon 18. led 2010 10:11:16

Case píše:Na to se dá říct jen "něco ti nefunguje". Na mém Magicu s naprosto netknutým SPL startuje bez problémů.

Problémy:
- ROM je zcela holá, takže postrádá jakékoliv Google aplikace včetně Gmailu a Marketu a především Sync, což znamená, že je pro běžné používání zhola nepoužitelná (nedostanete se ke kontaktům, kalendáři...)
- Když je řeč o Marketu - ROM je podepsaná testovacími klíči, takže i když do ní Market dohrajete, nebude AFAIK fungovat.
- Při prvním pokusu o zapnutí wifi se restartoval telefon. Napodruhé už to ale prošlo.

Jinými slovy - jako amatérský pokus, jak si zkompilovat Eclair, to je jistě hezké. Ale jinak je to jako smysluplná ROM v tomhle stavu zhola nepoužitelné.
me wifi jede naprosto bez problemu, bez zadnyho restartu

Autor tohoto vlákna
petter
Androiďák!

Příspěvek od petter » pon 18. led 2010 10:12:42

petter píše:
Case píše:Na to se dá říct jen "něco ti nefunguje". Na mém Magicu s naprosto netknutým SPL startuje bez problémů.

Problémy:

me wifi jede naprosto bez problemu, bez zadnyho restartu
Superuser.apk si snad muzes nahrat sam ne??nejsi prece cvicena opice aby vse bylo nainstalovano a market, gmail a podobne app nesmi byt volne sireny pokud vim

Case
Kyborg
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Case » pon 18. led 2010 14:36:23

Pointa byla ta, že ta tvoje ROM je prostě pro cokoliv jiného než párminutové pokoukání "aha, tak tohle je Eclair" (který nakonec vypadá v téhle holé verzi prakticky k nerozeznání od Donutu) zcela nepoužitelná, takže trochu postrádá smysl ji sdílet. Některé zcela běžné věci by si do ní lidi museli dohrát (protože přece "nejsou cvičené opice, aby vše bylo nainstalováno"), což už samo o sobě trochu míjí smysl vytváření custom ROM, jiné naprosto zásadní věci by v ní ani po dohrání nefungovaly (Market, například). Přeber si to jak chceš, mně to je fakt úplně jedno. Já na to chtěl akorát upozornit ty, co by ji třeba chtěli stahovat a flashovat do telefonu, aby si ušetřili čas a potenciálně problémy - na XDA najdou spousty jiných Eclair ROM, které se na rozdíl od téhle tvojí dají naprosto normálně používat a to i bez dohrávání čehokoliv.

Autor tohoto vlákna
petter
Androiďák!

Příspěvek od petter » pon 18. led 2010 16:16:48

tak me slo hlavne o to abych ukazal, ze si muze kazdy zkompilovat vlastni android, viz. nekde jsem tady psal navod, samozrejme pro jen pouzivani je lepsi si najit nekde nejakou rom na xda. A jen pro zasmani, ti kteri maji ve svych rom google app si pocinaji nelegalne (viz. cyanogemod afera)!!
aby fungoval market je celkem jednoduchy, staci to podepsat jinym klicem

Case
Kyborg
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Case » pon 18. led 2010 16:48:09

Jasně. Proti ničemu, cos napsal teď, se nedá nic říct a s těmi Google aplikacemi máš samozřejmě taky pravdu. Jenom si ale musíš uvědomit, že jakmile někam mezi lidi hodíš ROM, tak se po ní spousta lidí hladově vrhne třeba už jen proto, že u ní napíšeš Eclair, ale v podstatě ji předhazuješ lidem, kteří jsou mnohdy rádi, že se jim ROM nějak podaří podle návodu nahrát do telefonu (a někdy se jim ani to nepodaří). Já si do té ROM Superuser.apk a Google aplikace klidně doplním, stejně jako si ji klidně podepíšu jiným klíčem, ale takových je nás tu bohužel jen pár, naprostá většina návštěvníků (nebo přinejmenším přispívajících) něco takového prostě nikdy dělat nebude a navíc prostě očekávají, že takové základy v sobě ROM automaticky má. O to mi šlo, o nic jiného - aby se "obyčejní uživatelé" vyhnuli zbytečným problémům při rozcházení tvé ROM nebo neztráceli čas v domnění, že jde o plnohodnotnou ROM se vším všudy, na co jsou zvyklí u jiných ROM. Fakt tu nejde o nějakou snahu shazovat tvoje úsilí - jen o zdůraznění, že výsledek toho úsilí rozhodně není určený pro "masy", ačkoliv tak mohl působit.

Autor tohoto vlákna
petter
Androiďák!

Příspěvek od petter » úte 19. led 2010 8:20:31

no me slo spis o to aby se kazdy naucil kompilovat vlastniho androida, ale to bych chtel asi hodne:-)
Muzes mi kdyz tak sem hodit nekde odkaz na ty klice, abych to nemel podepsany tema testovacima??nemuzu krome tech testovacich zadny jiny najit

Case
Kyborg
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Case » úte 19. led 2010 14:08:12

Stáhni si libovolnou ROM z XDA a opiš si je z build.prop...

Např.:

ro.build.description=3.03.751.4 CL#150449 release-keys
ro.build.changelist=150449
ro.build.fingerprint=tmobile/opal/sapphire/sapphire:1.5/COC10/150449:user/ota-rel-keys,release-keys

Autor tohoto vlákna
petter
Androiďák!

Příspěvek od petter » úte 19. led 2010 16:40:47

Case píše:Stáhni si libovolnou ROM z XDA a opiš si je z build.prop...

Např.:

ro.build.description=3.03.751.4 CL#150449 release-keys
ro.build.changelist=150449
ro.build.fingerprint=tmobile/opal/sapphire/sapphire:1.5/COC10/150449:user/ota-rel-keys,release-keys
ok dik moc

Case
Kyborg
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Case » úte 19. led 2010 17:10:41

Ovšem napadá mě, že nevím, jestli Eclair nepotřebuje nějaké konkrétní klíče. Vím, že třeba po vydání Sense UI pro Magic byl problém s tím, že bylo potřeba použít asi dva konkrétní klíče, jinak Market zlobil (nefungovalo vyhledávání a stahování "protected" aplikací).

Autor tohoto vlákna
petter
Androiďák!

Příspěvek od petter » stř 20. led 2010 10:16:05

Case píše:Ovšem napadá mě, že nevím, jestli Eclair nepotřebuje nějaké konkrétní klíče. Vím, že třeba po vydání Sense UI pro Magic byl problém s tím, že bylo potřeba použít asi dva konkrétní klíče, jinak Market zlobil (nefungovalo vyhledávání a stahování "protected" aplikací).
no me tak jen jeste napadlo, jak ty klice vygenerovat z toho fingerprintu, co je build.prop ? :-) ono prepsat to v tom zipu ten build.prop nestaci, protoze ten zip je porad podepsanej tim testkey.pk8 i kdyz fingerprint je prepsanej na ten t-mobile fingerprint. Je potreba nejak vygenerovat ten t-mobile klic z toho jejich fingerprintu

Case
Kyborg
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Case » stř 20. led 2010 14:05:20

U klasických "update.zip" to rozhodně stačí. Jestli u samostatně kompilovaných ROM, to netuším. Přepsat a samozřejmě celý zip znovu podepsat. Každopádně odpověď jistě najdeš na XDA.

Autor tohoto vlákna
petter
Androiďák!

Příspěvek od petter » stř 20. led 2010 15:20:15

Case píše:U klasických "update.zip" to rozhodně stačí. Jestli u samostatně kompilovaných ROM, to netuším. Přepsat a samozřejmě celý zip znovu podepsat. Každopádně odpověď jistě najdeš na XDA.
no tak to nejde, jsem to prepsal v build.pro a znova podepsal ale zase prave tema test. klicema, protoze jiny nemam a recovery mi pise Verification failed ;-(

Case
Kyborg
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Case » stř 20. led 2010 15:37:01

No jestli nemáš alternativní recovery, ale oficiální, tak ti to pochopitelně psát bude.

Autor tohoto vlákna
petter
Androiďák!

Příspěvek od petter » pon 25. led 2010 9:23:09

tka jsem to vyresil, nemusis to mit ani podepsany release klicema, staci stahnout jeden zip se souborama od googlu a pojede market a vsechno, tady je odkaz: http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?p=5045511

Odpovědět

Zpět na „Android OS“