Android OSRozdíl ve wifi připojení na různých verzích androidu?

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
BEE
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: LG optimus One
Tablet: Archos G9 101

Rozdíl ve wifi připojení na různých verzích androidu?

Příspěvek od BEE » čtv 25. říj 2012 10:34:37

Ahoj,
Byl by mi někdo schopen vysvětlit jaký rozdíl je v připojování k wifi síti u různých verzí androidu? Pro upřesnění napíšu svůj problém.:

Ve škole máme univerzitní WIFI síť EDUROAM (problém s připojením k ní se tu řešil už mnohokrát). Zabezpečení je na naší univerzitě realizováno pomocí dvou certifikátů.
Oba jsem na svém tabletu (Archos G9 101 , Android 4.0.3 ) nainstaloval a síť nastavil podle návodu. Tablet se velmi dlouho pokouší připojit avšak marně. Jednou se mi asi po 15ti minutovém připojování podařilo připojit internet fungoval rychle a bez problémů, ale nejen že takto dlouhé připojování stálo mnoho procent baterie, také se mi po odpojení znova připojit již nepodařilo... Vyplývá z toho, že v nastavení jsem zřejmě chybu neudělal a je možné se s mým zařízením připojit. Proč ale jen někdy a po takto dlouhém trápení :roll: ?

Ještě bych doplnil, že s mobilem (Lg Optimus One , Android 2.2.) se připojím pokaždé a bez problémů a při prvním nastavování sítě a instalaci certifikátů se mi to povedlo napoprvé.
Navíc spousta spolužáků s android zařízeními v různých verzích problém nemají (2.x.x, 3.x.x) Obecně největší problém je s androidem 4.x.x i když už jsem viděl uživatele, který na nějakém samsung tabletu s androidem 4.x.x (nevím přesně) problém s připojením neměl...

Moje otázky:
V čem konkrétně se liší jednotlivé verze Androidu při připojování do WiFi sítě ?
Napadá vás nějaké řešení tohoto problému?

Díky za odpovědi...

Marek989
Droid
Typ mobilu / ROM: Motorola Moto G
Tablet: Sony Xperia Z2 Tablet WiFi
Rom: Android 5.0.2

Re: Rozdíl ve wifi připojení na různých verzích androidu?

Příspěvek od Marek989 » čtv 25. říj 2012 16:15:41

Není to verzí Androida (zřejmě), ale už jen mi přijde podezřelý ten tablet samotný. Buď má HardWare chybu, a to je na reklamaci, a nebo to je další Čínký krám
SmartFouny: Nokia 5230 -> ZTE Blade -> HTC HD2 -> HTC EVO 3D - > Motorola Moto G

Autor tohoto vlákna
BEE
Nové Androidě

Příspěvek od BEE » čtv 25. říj 2012 23:48:04

Marek989 píše:Není to verzí Androida (zřejmě)
Toto je přesně rada kterou jsem chtěl slyšet. Pokud to nevíš jistě, nechápu proč na toto téma odpovídáš??? :roll:

Marek989
Droid

Příspěvek od Marek989 » pát 26. říj 2012 6:29:34

Ještě je tam další část me odpovědi :wink:
SmartFouny: Nokia 5230 -> ZTE Blade -> HTC HD2 -> HTC EVO 3D - > Motorola Moto G

Autor tohoto vlákna
BEE
Nové Androidě

Příspěvek od BEE » pát 26. říj 2012 9:49:42

No pochopitelně jsem si četl selou tvoji odpověď.
1) Nechápu co ti na mém tabletu přijde podezřelého? Nikdy jsi přímo tento konkrétní kus nedržel v ruce.
2) Možná je to HW chyba, ale nevím jak ji mám při reklamaci tedy specifikovat, když se tablet připojí na 99% wifi sítí.
3) Archos je pokud vím Francouzská firma i když její výrobky jsou vyráběny v číně, ostatně jako všechno, že ano? Neříkám, že to je Top of Top, ale přece nejen Samsung tablety za 15k můžou splnit svoji funkci?

Znova zdůrazňuji, že na běžné (běžně chráněné) wifi sítě se připojím pokaždé, napoprvé a bez problémů. Můj dotaz je směřovaný hlavně na sítě chráněné certifikáty (konkrétně EDUROAM). Jaké požadavky na systém jsou aby bylo možné se se zařízením připojit. A z toho plyne moje srovnání různých verzí Androidu - s verzemi 2.2.x - 3.2.x problém téměř není. S verzemi 4.x.x je problém hodně (50:50 - tzn. že půlka lidí se se 4kou připojí v pohodě a půlka má stejný problém co já)...

Marek989
Droid

Příspěvek od Marek989 » pát 26. říj 2012 11:10:58

Na tabletu mi přijde podezřelé to, že prostě je to vyrobeno v číně a moc bych těmto tabletům nedůvěřoval, jsou s nimi jen problémy. Ale teď k věci, nevylučoval bych možnost v chybě routeru, a nebo jinýma použitýma WiFi driverama, se kterými můžou mít některé routery problémy

Odpovědět

Zpět na „Android OS“