Android OSNelze instalovat aplikace mimo G-Play.

Máte dotaz týkajícíce systému/jádra android ? Zde je spravné fórum! :)

Moderátoři: don_alex, radegast, mArtinko5MB, ramon.dexter, Moderátoři fór, don_alex, radegast, mArtinko5MB, ramon.dexter, Moderátoři fór

Odpovědět
dusann
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 25. říj 2012 11:52:48
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S3

Nelze instalovat aplikace mimo G-Play.

Příspěvek od dusann »

V Total Commanderu si otevřu staženou aplikaci (*.apk), tu spustím a měla by se začít instalovat. Zobrazí se:

Název aplikace ...
Povolení pro aplikaci...
tlačítko "Zrušit" a tlačítko "Instalovat"

Tlačítko "Instalovat" je bohužel nefunkční - po stisknutí nereaguje. Tlačítko "Zrušit" reaguje normálně.

Instalování ze zdrojů mimo market mám povoleno, a v minulosti už mi to běhalo. Bohužel na Google Play nejsou všechny dostupné aplikace - instalace odsud (aplikace free i kupované) funguje stále.

Nevíte někdo, kde se stala chyba? Mám SG3, Android 4.0.4, nebrandovaný, bez Rootu. Po restartu mobilu beze změn.
Fefi
Nové Androidě
Příspěvky: 9
Registrován: stř 01. pro 2010 17:26:09
Typ mobilu / ROM: HTC Desire - Froyo

Re: Nelze instalovat aplikace mimo G-Play.

Příspěvek od Fefi »

Mám stejný problém, nastíním pár věcí, které charakterizují můj problém, a třeba najdeme něco společného...

Mám Samsung Galaxy Nexus 4.1.2 JB Root

- Restart mě taky nepomohl
- používal jsem Lookout Security & Antivirus, ale po odinstalaci se nic nezměnilo...
- nepamatuji si kdy mi to naposled fungovalo, protože většinu aplikací instaluju z marketu
- používám ještě pár aplikací, které by mohli dělat problémy, ale jelikož všechny potřebují ROOT, tak je můžem hned vyloučit
(myslel jsem hlavně Play legacy, nebo Titanium backup...)
- nic jiného mě nenapadá.


Zatím jsem to vyřešil tak, že ty aplikace instaluju přes Samsung Galaxy Nexus ToolKit, možná je něco podobného i pro SGS3.
Uživatelský avatar
STELKER
Androiďák!
Příspěvky: 300
Registrován: sob 14. srp 2010 10:38:29
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4 Global 4/64gb
Mobil 2 / ROM: Blackberry Z10 LTE

Re: Nelze instalovat aplikace mimo G-Play.

Příspěvek od STELKER »

Zkusil bych Hard reset.
Fefi
Nové Androidě
Příspěvky: 9
Registrován: stř 01. pro 2010 17:26:09
Typ mobilu / ROM: HTC Desire - Froyo

Re: Nelze instalovat aplikace mimo G-Play.

Příspěvek od Fefi »

Tak moc to zase nepotřebuju zvlášť když mam cestu jak to obejít
Sice mam nandroid backup ale od tý doby co tvůrce CWM recovery změnil zálohu z jednoho souboru na "milion" mrňavých souborů tomu nějak moc nevěřim.
Jednou k tomu dojde, ale kvůli tomuhle to dělat nebudu...
xanthor
Kyborg
Příspěvky: 5360
Registrován: čtv 21. říj 2010 14:38:18
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Re: Nelze instalovat aplikace mimo G-Play.

Příspěvek od xanthor »

Případně zkusit adb (adb install application.apk).
Fefi
Nové Androidě
Příspěvky: 9
Registrován: stř 01. pro 2010 17:26:09
Typ mobilu / ROM: HTC Desire - Froyo

Re: Nelze instalovat aplikace mimo G-Play.

Příspěvek od Fefi »

adb využívá i ten Galaxy Nexus ToolKit, takže to určitě funguje.
dusann
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 25. říj 2012 11:52:48
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S3

Re: Nelze instalovat aplikace mimo G-Play.

Příspěvek od dusann »

Díky za všechny rady. Zkusil jsem na Google zkoumat, co to znamená to adb a zatím z toho nejsem moc chytrý. Zkoumal jsem už několik anglických návod a zatím jsem nepochopil o co jde. Pomohli byste mi prosím odkazem? ... kde se o tom dočtu něco, čemu budu rozumět a co budu schopen provést i jako úplný začátečník v Androidu. Angličtina není zásadní problém, i když v češtině by to bylo lepší. Zde na fóru mi to k adb nic nenašlo.

Mám teď svůj první mobil s Androidem něco přes měsíc a po předchozím nedotekovém Symbianu (Nokia E90) je to pořádná změna.

Do hard resetu - čili, jak jsem pochopil úplného vymazání mobilu se mi zatím nechce. I když, jak tak zvažuju výhody a nevýhody, asi půjdu dříve či později do Roota. Navíc se těším se na blízký upgrade na Jelly Bean a možná že to spojím do jednoho kroku. Ale napřed si budu muset někde nastudovat, jak si zálohovat stávající nastavení a aplikace, abych o vše nepřišel. Jak jsem se někde dočetl záloha přes Kies moc spolehlivá není. Přece jen se už počet aplikací, které jsem koupil počítá na desítky a rozhodně nehodlám všechno platit znova - navíc jsem většinu koupil ve slevách, plná cena by byla o dost vyšší.
Jarous1
Droid
Příspěvky: 1567
Registrován: čtv 09. čer 2011 15:53:14
Typ mobilu / ROM: Honor 8 Premium, FRD-L19 8.0.0.521(C432)
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Mi A1, Pie 10.0.9.0.PDHMIXM
Tablet: ASUS ZenPad 3s 10 LTE, Nougat WW_5.4.6

Re: Nelze instalovat aplikace mimo G-Play.

Příspěvek od Jarous1 »

Aplikace jsi jednou zaplatil, tak už je máš navždy ;) Jsou vázány na Tvůj Google účet, takže je můžeš mazat a zase znova z marketu instalovat jak je libo. Dokonce by to mělo jít nahrát i na libovolný počet dalších kompatibilních telefonů/tabletů, pokud to budeš instalovat z marketu pod přihlášením do toho Google účtu, ze kterého jsi to jinde původně platil. Kromě pár výjimek ovšem, a to jsou třeba některé navigace, které jsou licencovány přímo na IMEI zařízení. Ale opět platí, že tam kde máš licenci, tam to můžeš mazat a zase nahrávat do aleluja...
S tím nastavením aplikací to ale tak jednoduché už není, tam to spíše bývá dost problém a bez rootu je to často neřešitelné.
xanthor
Kyborg
Příspěvky: 5360
Registrován: čtv 21. říj 2010 14:38:18
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Re: Nelze instalovat aplikace mimo G-Play.

Příspěvek od xanthor »

Tak jenom ve zkratce: ADB je nástroj pro řekněme trochu "low level" komunikaci s PC (Aby fungoval, musíš mít povolené v telefonu USB debugging / USB ladění a v PC nainstalovány správné ovladače pro komunikaci s telefonem). Nevím, jestli se dá stáhnout samostatně, každopádně můžeš stáhnout Android SDK a pomocí SDK Manager nainstalovat "Android SDK Platform Tools". Pak bys měl v PC najít (naposled v adresáři platform-tools) aplikaci adb.exe (je to textová aplikace, takže se ovládá pomocí příkazového řádku) a pomocí ní můžeš mimojiné instalovat aplikace přímo.
dusann
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 25. říj 2012 11:52:48
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S3

Re: Nelze instalovat aplikace mimo G-Play.

Příspěvek od dusann »

Díky za rady, to trvalé vlastnictví aplikací mě potěšilo. Trochu jsem v to trvalé vlastnictví aplikací doufal, ale jistý jsem si nebyl. A pokud chci opravdu spolehlivé zálohování asi se Rootu nevyhnu, s tím počítám. Navíc proto jsem volil platformu Android, že si ji postupně dokážu více přizpůsobit svým potřebám, ale zatím teprve sbírám první informace a zkušenosti.

Jinak, prosím chápu správně, že k použití toho SDK/ ADB nepotřebuju Root?
Uživatelský avatar
STELKER
Androiďák!
Příspěvky: 300
Registrován: sob 14. srp 2010 10:38:29
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4 Global 4/64gb
Mobil 2 / ROM: Blackberry Z10 LTE

Re: Nelze instalovat aplikace mimo G-Play.

Příspěvek od STELKER »

K abd nepotřebujes root , ale k tomu abys udělal root tak adb potřebuješ.
Stáhneš ho zde:
http://developer.android.com/sdk/index.html
dusann
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 25. říj 2012 11:52:48
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S3

Re: Nelze instalovat aplikace mimo G-Play.

Příspěvek od dusann »

Díky za odkaz. Už jsem to stáhl a nainstaloval. Teď už "jen" naučit se s tím dělat. Ale to je jiné téma a asi si to vezme trochu víc času než to zvládnu a budu si dostatečně jistý než se pustím do Roota.

Jinak novinka ohledně instalace apk - opět mi to chodí. Odinstalovával jsem si několik aplikací během posledních pár dní a napadlo mě to znovu vyzkoušet. Bohužel si úplně nepamatuju, které to byly. (Jen, že poslední bylo mobile OCR Free).
Bobby_B
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: pát 15. lis 2013 10:28:02
Typ mobilu / ROM: Aligator TAB

Re: Nelze instalovat aplikace mimo G-Play.

Příspěvek od Bobby_B »

Tak jsem to taky musel resit, nastesti na anglickem foru jsem vygooglil neco, co mi zabralo:
vypnout Screen Filter, Battery Mixer apod.
Moc jsem tomu neveril, ale mel jsem vecer Screen Filter, rano jsem ho teda vypnul a hle... ok :-)
dusann píše:V Total Commanderu si otevřu staženou aplikaci (*.apk), tu spustím a měla by se začít instalovat. Zobrazí se:

Název aplikace ...
Povolení pro aplikaci...
tlačítko "Zrušit" a tlačítko "Instalovat"

Tlačítko "Instalovat" je bohužel nefunkční - po stisknutí nereaguje. Tlačítko "Zrušit" reaguje normálně.

Instalování ze zdrojů mimo market mám povoleno, a v minulosti už mi to běhalo. Bohužel na Google Play nejsou všechny dostupné aplikace - instalace odsud (aplikace free i kupované) funguje stále.

Nevíte někdo, kde se stala chyba? Mám SG3, Android 4.0.4, nebrandovaný, bez Rootu. Po restartu mobilu beze změn.
k.r.e.m.i.l.e.k
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: pát 07. črc 2017 20:31:12
Typ mobilu / ROM: Nexus 5
Tablet: Acer Iconia A3-A30

Re: Nelze instalovat aplikace mimo G-Play.

Příspěvek od k.r.e.m.i.l.e.k »

Díky Bobby. U mě stačilo přepnout v aplikaci Rotate Screen Orientation z Forced na Auto. :-D
AA00
Nové Androidě
Příspěvky: 10
Registrován: ned 13. bře 2016 21:23:37
Typ mobilu / ROM: Huawei Honor 7C

Re: Nelze instalovat aplikace mimo G-Play.

Příspěvek od AA00 »

Díky !!!! Mně zas pomohlo vypnout ten zmiňovaný filtr displeje Blue Light. Ztmavuje displej při nočním čtení. :clap:
Odpovědět

Zpět na „Android OS“