Android OSzmizely hry, programy

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
sh3riff
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Verzo Kinzo

zmizely hry, programy

Příspěvek od sh3riff » pon 19. lis 2012 23:32:23

mám mobil VERZO KINZO ... nainstaloval jsem si tam hry ... hrál jsem je ... pravidelně ... dneska že si zahraji a v mobilu mám pouze jednu hru ... normálně byly ikony v menu, odtud se daly spustit ... tedka tam je ale pouze jedna ...

když jsem se podíval do správce aplikací, tak hry v mobilu pořád jsou, šel jsem na stránky (google play), našel jsem ony hry a místo instalace tam bylo spustit ... což není takový problém, horší je, že se připojuji na net pouze doma přes wifi, IvM jsem si zakázal a povolovat se mi to nechce, škoda peněz když to využívám pouze doma přes wifi.

tak by mě zajímalo ... jak ty hry spustit, kde je najdu, jak dát ikony zpět do menu no prostě cokoliv ...

a prosím inteligentní rady ... smazat hru a znova nainstalovat je sice možné, ale mě jde spíše o pochopení onoho problému v případě že se to bude v budoucnu opakovat a možná ... že by byl nějaký update nebo něco ...

přijde mi divné aby všechny hry (až na jednu) a všechny aplikace co jsem si do mobilu nainstaloval prostě jen tak zmizly z menu, přitom v mobilu zůstaly ale není (nevím) způsob jak je spustit!!

xciba
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Nokia lumia 1020 Iphone 5 Samsung galaxy note
Tablet: Nexus 7 (2012)
Rom: WP 8 + Kitkat

Re: zmizely hry, programy

Příspěvek od xciba » pon 19. lis 2012 23:51:44

nejsou nahodou hry naistalovane na pametove karte?

Autor tohoto vlákna
sh3riff
Nové Androidě

Příspěvek od sh3riff » pon 19. lis 2012 23:59:31

jsou stažené a nainstalované do mobilu, všechny ... pak přesunuté na pamětovku ...

podle mě to ale moc relevantní není, páč ... proč až dneska? proč né dřív? a proč všechny hry až na jednu? napadlo mě že by to tím mohlo být tak jsem se podíval kde ta hra je, instalace a přesunutí je stejné jako u ostatních ...

pokud si myslíš že je to relevantní, nebylo by špatné tvoji myšlenku rozvést ... a né odpovídat otázkou která nic neřekne

Jarous1
Droid
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: Honor 8 Premium, FRD-L19 8.0.0.521(C432)
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Mi A1, Pie 10.0.9.0.PDHMIXM
Tablet: ASUS ZenPad 3s 10 LTE, Nougat WW_5.4.6

Příspěvek od Jarous1 » úte 20. lis 2012 0:03:35

Klasický restart telefonu jsi zkoušel ? ;)

Autor tohoto vlákna
sh3riff
Nové Androidě

Příspěvek od sh3riff » úte 20. lis 2012 0:07:03

ne, zkusil jsem tedka ... zmizla mi i ta poslední hra :D ...

když ji smažu a znova nainstaluji tak ji tam mám ... po rst hra zmizí ... to jestli je na kartě či v mobilu nemá vliv, zkoušel jsem

za to se objevila nějaká nová aplikace .. GOOGLE TALK ... má 500kb .. vypadá že je to pro online konverzace s lidma na googlu přes email ... či co ... smazat nejde

Jarous1
Droid

Příspěvek od Jarous1 » úte 20. lis 2012 0:17:24

Mohla by být vadná SD karta. Ale to by zas na druhou stranu od těch programů měly zůstat alespoň ikony, sice systémové, ne od těch programů, v seznamu aplikací... I na ploše, pokud sis vytahal ikony na ni.
Hmmm, to netuším co s tím máš.

Autor tohoto vlákna
sh3riff
Nové Androidě

Příspěvek od sh3riff » úte 20. lis 2012 0:26:09

problém je pouze s aplikacema ... filmy, obrázky, hudba .. to všechno funguje normálně ...

například, Kinzo nepodporuje žádné video formáty, třeba na to program ... ono to jako všechno funguje ... je to v mobilu .. já pouze nemám přístup k tomu abych to sám od sebe spustil ... zapnout film není problém, to mi to hodí nabídku na přehrávací program ... když jdu na google play a najdu si tam hry co mám v mobilu, tak tam odsad je můžu spustit ...

aplikace jsou v pohodě, problém je, že nemám přístup k tomu je normálně spustit .. do tedka jsem měl ... až ode dneška nemám .. zmizly ...

tedka jsem to znova restartoval .. objevily se tři hry ... dvě jsem zkopíroval zpět do mobilu .. třetí je na kartě ... taky se mi objevil video program, který je na kartě, takže to kde je hra uložená je irelevantní ... problém je asi někde při načítání menu ...

Jarous1
Droid

Příspěvek od Jarous1 » úte 20. lis 2012 0:44:01

Jenom takovej hloupej dotaz, nemáš to celou dobu připojené k počítači ?

Autor tohoto vlákna
sh3riff
Nové Androidě

Příspěvek od sh3riff » úte 20. lis 2012 7:26:50

nechci se tě dotknout, neber si to zle .. ale je to fakt hloupý dotaz a psal jsem že bych rád inteligentní odpovědi ;) ... taky jsem psal že muzika, filmy a obrázky na kartě všechno funguje ;)

ale jinak ... připojené k pc to fakt nemám :)

radegast
Moderátor
Reputace: 26
Typ mobilu / ROM: Nexus 5X 32GB
Mobil 2 / ROM: 8.0.0
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od radegast » úte 20. lis 2012 7:43:32

To není o hloupém dotazu.
By ses divil, kolik je tady pseudoproblémů jen kvůli tomu, že někdo něco jen blbě přehlídne, neuvědomí si souvislost a pod.
Dotaz na (ne)připojení k PC je zde zcela na místě.

Nějaký launcher, který umí schovat nepoužívané aplikace nepoužíváš?
Nexus 5X
Nováčci, používejte tlačítko HLEDEJ a podívejte se na AndroidWIKI

Autor tohoto vlákna
sh3riff
Nové Androidě

Příspěvek od sh3riff » úte 20. lis 2012 8:15:06

nemám neznám, nějaký návrh?

Mobil mám pouze pár týdnů, až na nějaké podpůrné a fun aplikace jsem si nic nestahoval .. všechno jsem stáhl z google play přímo pro androida. Taky jsem s ním nic nedělal .. až na jednu věc, chyběli mi nějaké kontakty a nebyly na simce .. tak jsem ji hodil do starého, pak jsem zkopírova kontakty ze sim do mobilu ... jestli to je nějak relevantní

co se mi včera objevily ty tři hry .. dal jsem si je na plochu ... tedka mi zmizly z menu, tak jsem koukl na plochu jestli mám ikony, jsou tam, ale nemají ikonu hry, ale zelenou hlavu androida, spustit jdou ... jako do budoucna vím jak se proti tomu bránit, ale mě by spíš zajímalo proč to takhle blbne ... vzhledem k tomu že mobil je úplně nový

radegast
Moderátor
Reputace: 26
Typ mobilu / ROM: Nexus 5X 32GB
Mobil 2 / ROM: 8.0.0
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od radegast » úte 20. lis 2012 9:56:07

sh3riff píše:nemám neznám, nějaký návrh?
V současné době nepotřebuješ.
To jen kdybys náhodou používal něco takového, tak by se mohlo stát, že jsi je, třeba nevědomky, schoval. Aplikace pak fyzicky v telefonu jsou jen nejsou normálně přístupné. Jsou jen skryté jejich spouštěcí ikony.

sh3riff píše: ... tedka mi zmizly z menu, tak jsem koukl na plochu jestli mám ikony, jsou tam, ale nemají ikonu hry, ale zelenou hlavu androida, spustit jdou ...
Tohle opravdu ukazuje na problém s paměťovou kartou a aplikacemi na ní přesunutými.
Takhle přesně se to chová když jsou aplikace na paměťovku přesunuté (ne odkázané do ext oddílu, to je něco jiného) a paměťovka se z nějakého důvodu odpojí. Ať už nějakou chybou nebo třeba připojením k PC jako mass storage - proto ten "hloupý" dotaz výše.
Nicméně v takovém případě nejdou ani spustit, ale Tobě, jak pšeš, spustit jdou, což je divné.

sh3riff píše:... jako do budoucna vím jak se proti tomu bránit, ...
Jak?

Nicméně jestli to blbne pořád, tak než nastane nějaká reklamace, tak prvně zkusit hard reset.
Pak postupně instalovat aplikace a po každé instalaci zkoušet, jestli a kdy se chyba projeví.
Je to zdlouhavý proces, ale jiná cesta asi :no:
Nexus 5X
Nováčci, používejte tlačítko HLEDEJ a podívejte se na AndroidWIKI

Autor tohoto vlákna
sh3riff
Nové Androidě

Příspěvek od sh3riff » úte 20. lis 2012 13:15:51

tou obranou myslím jako dát si ikonu na plochu ... spustit sice jdou, hrát taky .. ale časem spadnou ... prostě se vypnout a hodí mě to na plochu ... jsem je smazal úplně .. až budu mít čas tak je nainstaluji znova a zkusím co to udělá ... jinak ho asi půjdu vrátit no

a pokud to je problém čtení dat z karty .. proč to je u těch her? proč film, seriály, hudba apod jsou pořád přístupné?

jinak .. dá se nějak nastavit aby se hry stahovali do pamětovky a né do mobilu? třeba viděl jsem hry které mají 300 MB ale můj mobil má pouze 200MB intergrované paměti, jinak pouze pamětovka .. a věci nad pamět telefonu nejdou stáhnout ...
Naposledy upravil(a) sh3riff dne úte 20. lis 2012 14:39:44, celkem upraveno 1 x.

ramon.dexter
Moderátor
Reputace: 50
Typ mobilu / ROM: Poco x3 pro/stock ROM
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7/stock

Příspěvek od ramon.dexter » úte 20. lis 2012 13:49:21

Doprkýnka, stahujete muziku a videa. Aplikace se INSTALUJÍ, tak používejte prosím tenhle výraz. Když někdo mluví o stažení aplikace, často jde o warez. Tak to prosím rozlišujte!
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)

Autor tohoto vlákna
sh3riff
Nové Androidě

Příspěvek od sh3riff » úte 20. lis 2012 14:44:56

nechápu ... nevím co je warez! narážka na co?
co ta zmaně umístění při instalaci?

nainstaloval jsem hru, hodil jsem ji na pamětovku, restartoval a hra je pryč ... takže špatná je pamětovka?

vencip
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Huawei Ascend G300
Rom: B899 rozsypaný čaj

Příspěvek od vencip » úte 20. lis 2012 15:18:29

aby se data ukládala preferovaně třeba na paměťovku, jde zvolit v nastavení telefonu, každý model to má však jinde, u mě třeba v nastavení>aplikace>preferované umístění pro instalaci

doporučil bych ti aspon vyzkoušet jinou sd kartu, když nemáš jinou, vypůjčit si od někoho, opravdu to vypadá na vadnou paměťovku

Marek989
Droid
Typ mobilu / ROM: Motorola Moto G
Tablet: Sony Xperia Z2 Tablet WiFi
Rom: Android 5.0.2

Re: Re: zmizely hry, programy

Příspěvek od Marek989 » úte 20. lis 2012 15:25:52

sh3riff píše:nechápu ... nevím co je warez! narážka na co?
Treba kdyz si placene aplikace nebo hry na Google Play stahnes z jinych stranek, kde je jejich .apk soubor. Podobny jako kdyz ukradnes hru/program na PC.
SmartFouny: Nokia 5230 -> ZTE Blade -> HTC HD2 -> HTC EVO 3D - > Motorola Moto G

Autor tohoto vlákna
sh3riff
Nové Androidě

Příspěvek od sh3riff » úte 20. lis 2012 15:30:01

to není instalace ale pouze přesunutí cca 80% dat ... pokud to ale udělám, tak aplikace přestane fungovat a zmizne ... a když je plný mobil, tak se to neinstaluje do pamětovky ... takže to je pěkně na prd

Pedro1
Droid
Reputace: 2
Typ mobilu / ROM: Huawei Honor 8
Rom: stock

Příspěvek od Pedro1 » úte 20. lis 2012 17:17:22

to sh3riff
Ahoj, ja to na vadnou sd kartu nevidim, pokud jsi rikal, ze umisteni hry na to nema vliv. Pochopil jsem to tak, ze ta hra byla v interni pameti.
Tak uz jedine ten tovarni reset, jak tu uzu nekdo radil. Pripadna reklamace.

Autor tohoto vlákna
sh3riff
Nové Androidě

Příspěvek od sh3riff » úte 20. lis 2012 20:53:26

pokud je aplikace v interni pameti, funguje to normalne ... pokud ale aplikaci zkopiruji do externi pameti, aplikace zmizi z menu, pokud jsem vytvorim zastupce na plose, tak spustit jde, ale pada to ...

co je továrni reset?

ramon.dexter
Moderátor
Reputace: 50
Typ mobilu / ROM: Poco x3 pro/stock ROM
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7/stock

Příspěvek od ramon.dexter » úte 20. lis 2012 20:59:45

To snad nemyslíš vážně. My se tě tady celou dobu ptáme, jestli ty problémový aplikace máš na kartě. Tvrdíš že ne. Teď z tebe vypadne, že v podstatě i víš, kde je problém.

No tvl, někdo by občas potřeboval zapnout mozek a ne se pořád ostatních na všechno ptát. :roll:

"Co je tovární reset?" < to myslíš vážně? Co kdyby sis otevřel manuál a podíval se, co se tam o tom píše... A jestli nemáš manuál, tak ti to strejda google řekne zcela jistě.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)

Pedro1
Droid

Příspěvek od Pedro1 » stř 21. lis 2012 16:26:28

sh3riff píše: ... to jestli je na kartě či v mobilu nemá vliv, zkoušel jsem
reagoval jsem na toto, a z toho vypliva, ze to bylo v interni pameti a mizelo to taky :)

Tak potom zkusit jinou kartu, tu puvodni vyzkouset v pc, popr. v jinem mobilu a pokud to bude delat i s jinou kartou, reklamace.

Autor tohoto vlákna
sh3riff
Nové Androidě

Příspěvek od sh3riff » stř 21. lis 2012 20:51:14

jako zase takhle ...

stáhnu a nainstaluji do mobilu ... funguje normálně ... jakmile ji ale zkopíruji na kartu .. vypnu zapnu ... hra je pryč ... dám ji zpět do mobilu ... vypnu zapnu ... někdy se objeví a někdy ne ... ikony na ploše jsou pořád andoidácké ... jsem si koupil novou kartu, jenom čekám až mi přijde a zkusím jestli to do ni půjde normálně ... když ne .. tak chyba není v kartě ale v mobilu ... ono taky, kinzo za moc nestojí, sice na to udělali pěknou reklamu, popisky a všechno .. když to pak ale má člověk v ruce a má s tím něco dělat .. tak to nic neumí

Pedro1
Droid

Příspěvek od Pedro1 » čtv 22. lis 2012 16:05:00

A tovarni reset si delal? Nejdriv si zazalohuj, co potrebujes. Po tovarnim resetu, to zkus znova, a jestli ti to bude delat stale, tak jedine reklamace, ale nejdriv bych zkusil tu jinou kartu, tohle, jako posledni krok.

Autor tohoto vlákna
sh3riff
Nové Androidě

Příspěvek od sh3riff » úte 18. pro 2012 21:17:34

tak jenom telefon je na dvě věci ... prostě úplně na prd ... vůbec ho nedoporučuji

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 210
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Příspěvek od ludekbrno » úte 18. pro 2012 21:56:28

To je rukama ;-)
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

Odpovědět

Zpět na „Android OS“