Android OSNěkolik začátecníkých dotazů ohledně Androidu

Odpovědět

Sandy
Stálý androiďák
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: iPhone 4S
Mobil 2 / ROM: iPhone 3GS
Tablet: iPad 2 3G
Rom: Oficiální

Re: Několik začátecníkých dotazů ohledně Androidu

Příspěvek od Sandy » sob 26. led 2013 9:36:56

Advid: rozhodně reklamovat.

ramon.dexter: taky mám "levnou s*ačku", za 3.500 Kč Star N800, ale jsem s ním spokojená (i když mi Android leckdy leze na nervy a dostává mě svou neschopností, ale to je tím, že jsem roky zvyklá na Apple a Android mám jen jako doplněk. Má ale i světlé stránky jako třeba možnost kompletně přeskinovat vzhled, což zase nemám na iPhonu :) ).
Každopádně co jsem chtěla říct je, že levné automaticky neznamená špatné a i drahá věc může být "šunt" (třeba kamarádův Galaxy SIII, který dvakrát musel vyměnit během jediného dne, než mu normálně fungoval, prostě hned po vybalení a zapnutí byly problémy. A to je telefon čtyřikrát dražší než můj "šunt".

Život je takový, jaký si ho uděláte.

Tux
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Note 2
Rom: DN4 v2.1/Agni 4.3.7

Příspěvek od Tux » sob 26. led 2013 11:17:09

Sandy píše:Každopádně co jsem chtěla říct je, že levné automaticky neznamená špatné a i drahá věc může být "šunt" (třeba kamarádův Galaxy SIII, který dvakrát musel vyměnit během jediného dne, než mu normálně fungoval, prostě hned po vybalení a zapnutí byly problémy. A to je telefon čtyřikrát dražší než můj "šunt".
To, že měl smůlu na vadný kus neznamená, že je to šunt od toho je tu záruka. Porovnáváš dvě úplně rozdílné věci.

Sandy
Stálý androiďák

Příspěvek od Sandy » sob 26. led 2013 11:23:47

Porovnávám stejné věci. Však taky proto jsem dala slovo "šunt" do uvozovek. Prostě není rozdíl mezi low end typu můj Star N800 a middle end typu Galaxy S3, rozbít se může oboje a právě od toho je tu záruka.

TomasT342
Robot
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi 4X

Příspěvek od TomasT342 » sob 26. led 2013 12:16:43

U Android zařízení z Číny se tak nějak už s určitým DODO (dodělej doma) počítá, od toho tu máme tohle fórum i xda.
Kdo tohle nechce, může kupovat v CZ od velkých značek, tam to hrozí méně, nebo dojídat nakousnuté ovoce.
Problémem je, pokud je odfláknutý HW - vrzající nesedící díly, poddimenzovaná konstrukce i elektronika...s tím člověk doma nic neudělá a reklamovat se to většinou nedá - tady už je potřeba vybírat výrobce a dávat si vzájemně reference na kvalitní výrobce a přístroje, i na ty nekvalitní (i když je to trochu složitější, pokud prodávají pod 10 obchodními značkami).

Sandy
Stálý androiďák

Příspěvek od Sandy » sob 26. led 2013 12:25:52

Souhlasím (až na dojídání nakousnutého ovoce, používám jablíčko od roku 1994 a postupně jsem na něj přešla úplně ve všem a jsem dokonale spokojená). Ovšem i tak čínská kvalita se lepší, když jsem objednávala ten svůj Star N800, čekala jsem vrzající šmejd a kvalita zpracování mě opravdu překvapila. Displej je na svou třídu také velmi povedený (není to retina jako u mého iP4S, ale na těch 800x480 je docela fajn, multidotykový a reaguje přesně). Pravda je, že díky tomuto telefonu jsem se dostala k Androidu, který do té doby šel absolutně mimo mě a i když tu jsou jisté problémy (třeba to, abych dostala do telefonu kontakty a kalendář mě stálo přes 100 Kč kvůli podpoře iCloud, aliasy mailu to zřejmě nikdy umět nebude a dostat do/z něj data je docela oříšek, protože synchronizace přes wifi v základu vůbec neexistuje, po nainstalování programu, který to umožňuje musím telefon nejdřív najít, ten program zapnout a pak teprve se k němu můžu připojit, prostě do jednoduchosti a pohodlí iTunes to má hodně daleko, ale aspoň to funguje), ale jako sekundární telefon na dvě SIM je fajn. Dokázala bych si představit i používat ho jako primární, jsem s ním zkrátka spokojená. A nejvíc mě potěšilo, když jsem zjistila, že můžu změnit vzhled :-) Nainstalovala jsem si Go Launcher EX a další věci od nich, hrála jsem si několik hodin, ale prostředí telefonu je teď krásně růžové :-) Tohle přeci jen u ivěciček nemáme (tedy, přes jb ano, ale to nepoužívám)...

don_alex
Administrátor
Reputace: 380
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 9, 512GB [SM-N960F] [Stock]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 4 [SM-N910C] [Stock]
Tablet: Samsung Galaxy Note 10.1 [GT-N8000] [Stock+root]

Příspěvek od don_alex » sob 26. led 2013 12:44:47

Sandy píše:...aliasy mailu to zřejmě nikdy umět nebude...
Jak to myslíš, že aliasy umět nebude? K jednomu účtu mám vytvořený taky alias, a když posílám mail z mobilu, tak si bez problémů můžu vybrat, jestli to bude odeslaný z adresy toho účtu nebo z adresy aliasu.
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2

Sandy
Stálý androiďák

Příspěvek od Sandy » sob 26. led 2013 12:46:31

Nepodařilo se mi ty aliasy zprovoznit, mám zkrátka mail sandra...@me.com a alias sandy@me.com a ten alias nefunguje.

Advid
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: LG L70

Příspěvek od Advid » sob 26. led 2013 13:25:32

ramon: Asi nemusím psát, že tvoje odpověď je mi k ničemu. A mimochodem, stál cca 6.000,-

lulu: Díky. Když to nenajdu v telefonu, půjde na reklamaci.

don_alex
Administrátor

Příspěvek od don_alex » sob 26. led 2013 13:37:56

Sandy: Ono je to trošku oklikou, není to tak, že si to v telefonu nastavíš jako další účet. Musíš mít nějaký gmailový účet, pak si ve webovém rozhraní toho gmailovýho účtu musíš nastavit přidání vlastní adresy odesílatele (viz nápověda). Tam nastavíš ten alias.
Ten gamilový účet si nastavíš do telefonu. Když pak z telefonu posíláš e-mail, tak si můžeš v poli odesílatel zvolit, ze které adresy se to zašle. Navíc si můžeš nastavit stahování pošty z tohohle účtu (aliasu) do toho gmailovýho, takže to v pohodě obsloužíš v jedné aplikaci.
Vím, že to není úplně to, co jsi chtěla, ale za sebe musím říct, že to tak používám a jsem s tím úplně spokojenej...

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2

Sandy
Stálý androiďák

Příspěvek od Sandy » sob 26. led 2013 13:56:27

don_alex: děkuji za tip, vyzkouším to. Pokud zůstane pošta na me.com a odesílatel bude ten můj alias, bude to v pořádku a je celkem jedno, jak se k tomu dojde. Ale migrovat na gmail nechci, primárně používám Apple a jejich služby a tak to také zůstane. Na druhou stranu, teď to řeším tak, že pokud potřebuji nutně něco vyřídit, připojím si iPad přes wifi hotspot (mám totiž momentálně mobilní internet v Androidu, nikoliv v iPhonu, vychází to totiž mnohem levněji a celkově výhodněji). No a pokud to není tak důležité, vyřídím to prostě doma z Macíka :-) Ale pravda je, že kdyby ty aliasy fungovaly, dost by mi to usnadnilo mailování :-)

don_alex
Administrátor

Příspěvek od don_alex » sob 26. led 2013 14:06:28

Sandy: Gmail účet mít k tomu musíš, ale jak jsem psal, adresa odesílatele bude ta, kterou si zvolíš. Samozřejmě musíš použít přímo tu aplikaci Gmail v Androidu, která si veškeré nastavení z Gmailu převezme, tudíž Ti i nabídne tu xx@me.com adresu odesílatele.
Jediné, co se v některých případech může stát (to jsem zjistil až teď), že se v některých verzích Microsoft Outlooku může zobrazit jako odesílatel ,,Od xx@gmail.com jménem xx@me.com.".
Ale to asi budou jen ojedinělé případy.

BTW, když si nastavíš stahování pošty do toho účtu gmailu, tak samozřejmě jde nastavit, že pošta bude zůstávat v původní schránce (bude se jen kopírovat do gmail účtu). Jen mám pocit, že tímhle způsobem Tebou odeslané maily zůstanou jen v té gmail schránce, do původní schránky se nenakopírují. :-(

Sandy
Stálý androiďák

Příspěvek od Sandy » sob 26. led 2013 14:34:27

Ještě jednou děkuji, ale to vypadá, že by nebylo úplně přesně to co bych chtěla. Radši to tedy nechám tak, jak to mám teď, tedy že případnou odpověď píšu z iPadu připojeném přes wifi sdílení. Stejně se na 9.7" displeji píše výrazně lépe než na 4.3" :-)

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 210
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Příspěvek od ludekbrno » sob 26. led 2013 14:51:42

Advid píše:ramon: Asi nemusím psát, že tvoje odpověď je mi k ničemu. A mimochodem, stál cca 6.000,-

lulu: Díky. Když to nenajdu v telefonu, půjde na reklamaci.
Na to se dá říct jediné. Za 6000 mohls mít značkový stroj s dobru výbavou a výbornou podporou jednak od výrobce, ale zejména od komunity tvořící alternativní ROM. Ramon má pravdu, že to jsou vyhozené peníze. Chápu, když někdo potřebuje maximálně ušetřit, tak koupí nějaký levný noname třeba za 2-3 tisíce, ale dávat za něco takové 6 je opravdu moc. Teď právě vidíš ten výsledek...
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

LivArt
Terminátor
Reputace: 267
Typ mobilu / ROM: Samsung SM-N970F
Mobil 2 / ROM: Mi5 + SGS4 + SGS6
Tablet: SGTab4

Příspěvek od LivArt » sob 26. led 2013 15:03:00

Za 6k máš desire X, což je pořádný značkový telefon s pořádnou podporou a servisem. Nechápu ten smysl brát čínu za tyhle peníze, pokud se jedná o normální telefon.
lenovo - Je to ještě mnohem horší, než to vypadá.
Zpomalený nebo sekající se telefon - jak postovat
Nejobsáhlejší Doctor Who CZ & SK Fanweb | Sleduj mě na #twitteru.
Soukromé zprávy mi pište, pokud máte nějaký konkrétní dotaz na mě. Na ostatní dotazy je tu fórum.

Advid
Stálý androiďák

Příspěvek od Advid » sob 26. led 2013 15:06:51

Vy jste jak navedení. :) Já si ho nekoupil, jen se snažím pomoci své přítelkyni, která si ho koupila ještě před tím, než jsme se znali.

Já mám Xperii Tipo a jsem maximálně spokojený.

LivArt
Terminátor
Reputace: 267
Typ mobilu / ROM: Samsung SM-N970F
Mobil 2 / ROM: Mi5 + SGS4 + SGS6
Tablet: SGTab4

Příspěvek od LivArt » sob 26. led 2013 15:07:55

Tipo je fajn telefon za ty peníze, taky tu jeden exemplář mám... :DD
lenovo - Je to ještě mnohem horší, než to vypadá.
Zpomalený nebo sekající se telefon - jak postovat
Nejobsáhlejší Doctor Who CZ & SK Fanweb | Sleduj mě na #twitteru.
Soukromé zprávy mi pište, pokud máte nějaký konkrétní dotaz na mě. Na ostatní dotazy je tu fórum.

TomasT342
Robot

Příspěvek od TomasT342 » sob 26. led 2013 15:17:28

Advid píše:ramon: Asi nemusím psát, že tvoje odpověď je mi k ničemu. A mimochodem, stál cca 6.000,-
Za 6 litrů??? Jak se ti to stalo?
http://www.1m.cz/detail/14541/gigabyte-gsmart-g1345/

EDIT: Jo teď jsem se dočetl, že není tvůj. Takže: Jak se jí to stalo? :D

Advid
Stálý androiďák

Příspěvek od Advid » sob 26. led 2013 15:28:55

Není technický typ. Ale zase má jiné přednosti.:-D

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 210
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Příspěvek od ludekbrno » sob 26. led 2013 16:07:32

Sorry, tak to platí pro ni. Ale chápu, že holka vybírala jinak, než bysme vybírali my :-)

P.S. Tipo je fajn, ženě jsem ho dal k vánocům :)
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

Sandy
Stálý androiďák

Příspěvek od Sandy » úte 05. úno 2013 12:09:05

Zdravím, potřebovala bych opět pár rad :-)

1. chci spouštět automaticky se systémem jeden program, jak toho docílit?
2. po restartu telefonu tento zapomene, že má jako výchozí Go SMS a opět mi dává na výběr. Zaškrtnu, že je to navždy, aby se už neptal a do restartu to tak funguje, po restartu ale je otázka zpět. S ostatními programy (jinými než jsou výchozí) to nedělá
3. dochází mi místo pro instalaci programů. I když jsem většinu z nainstalovaných programů přesunula na SD kartu, tak stejně mám v paměti telefonu pro programy už jen asi 20 MB. Na tohle nejsem zvyklá. K čemu je dobré, že telefon má 512 MB + 2 GB a navíc tam mám 16 GB paměťovou kartu, když pro programy dokáže využít jen těch 512 MB? Apple a Microsoft tohle mají vyřešené podstatně lépe, tam je paměť jen jedna a používá se na všechno. A mě by zajímalo, jestli to jde udělat nějak i tady, že sloučím dostupné paměti a místo tří nezávislých pamětí by byla dostupná jen jedna, která by byla součtem těchto tří. Paměťovou kartu nikdy vyndavat nebudu, soubory přenáším přes wifi nebo cloud, nepoužívám ani možnost připojit to k počítači jako flash disk, protože mi to přijde zbytečně zdlouhavé a nepohodlné, takže by neměl být problém, karta je pro telefon dostupná trvale.
Doufám, že jsem to napsala srozumitelně. Děkuji.

xanthor
Kyborg
Reputace: 91
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Příspěvek od xanthor » úte 05. úno 2013 12:24:24

ad 3 - měla sis pořídit slušnej telefon s dostatečnou kapacitou interní paměti (např. Ascend G300). :-) Tady pomůže jenom root (a pak např. Link2SD) - hodně zábavy. :-)
EDIT: Apple nepodporuje karty a AFAIK u Windows Phone se taky aplikace a jejich data ukládají jenom do vnitřní paměti, i když telefony mají slot na kartu (ta je jenom pro muziku, video atd.).

Advid
Stálý androiďák

Příspěvek od Advid » úte 05. úno 2013 12:30:17

Sandy: Třeba aplikace Llama umí po restartu spustit libovolnou aplikace. Ale je fakt divné, že si to mobil nepamatuje.

Sandy
Stálý androiďák

Příspěvek od Sandy » úte 05. úno 2013 12:33:50

xanthor: Mám výborný telefon s dostatečnou kapacitou, iPhone 4S 16 GB, to mi stačí na všechno :-) Ale tady se bavíme o Androidu, který má na sekundární telefon také dostatečnou kapacitu, z výroby 2.5 GB a díky paměťové kartě dalších 16 GB, jenže díky naprosto nesmyslnému dělení a nemožnosti instalovat programy jinam než na tu nejmenší paměť je to dost problematické. Každopádně link2sd mám nainstalovaný od výroby, ale tento problém neřeší, spousta programů přesunout nejde, některé po přesunutí nejdou aktualizovat a celkově s tím jsou jen problémy. Prostě tento koncept je špatný a já se ptám, jestli je možné udělat to, že se jednotlivé paměti budou tvářit jako jedna velká, tak jak to mají slušné operační systémy a telefony odjakživa. K čemu je paměťová karta (což nám androidisti neustále zdůrazňují, že iPhone nemá možnost paměťové karty), když je prakticky nepoužitelná?
Ale to bychom se dostali do zbytečného flame, což nechci. Takže pokud nemáš radu k tématu, mlč prosím.

Advid: Děkuji, podívám se po ní. Jinak telefon si nepamatuje pouze ty SMS, všechno ostatní ano. Mám nainstalovaný Go Launcher, Go Kontakty, Go Dialer, Go Locker a spoustu dalších věcí a to všechno si pamatuje, jen ty SMS ne.

xanthor
Kyborg

Příspěvek od xanthor » úte 05. úno 2013 12:45:16

To, jakou dá do telefonu paměť, si určuje výrobce, stejně tak jako to, jak tu paměť rozdělí. Tohle není problém Androidu. Aplikace nejsou na kartě (především jejich data) z důvodu bezpečnosti a rychlosti. Dál - Link2SD funguje a umí přesunout všechny doinstalované aplikace i aktualizace systémových aplikací - sám jsem ho 2 roky používal (a měl přesunutý i např. Google Play). Je ale potřeba s ním umět pracovat - tzn. mít rozdělenou kartu a v Link2SD dávat "nalinkovat", ne přesunout.
O tom, že by se ti podařilo nějak tu vnitřní paměť přerozdělit, dost pochybuju.
Ad koncept je špatný - já mám naprostý dostatek místa (750 MB) na aplikace, na zbytek mám kartu. Ad slušné operační systémy - ano, pokud nemají slot na paměťovou kartu a ani mass storage (jako iPhone nebo i nové Nexus telefony), tak ta paměť není z hlediska uživatele rozdělena na části.
Já rozhodně flame vyvolávat nechci a nebudu, každopádně radu k tématu jsem ti dal - root + Link2SD (kromě té možná mírně arogantní ale pravdivé - mít slušný telefon).

Sandy
Stálý androiďák

Příspěvek od Sandy » úte 05. úno 2013 12:55:30

Link2sd mám předinstalovaný od výrobce, root jsem si udělala sama (i když zastánce jailbreaku nejsem, u androidu to zřejmě jinak nejde). Jenže mám zkrátka nedostatek místa na programy, těch 512 MB je hrozně málo. Kdyby se dala použít celá instalovaná paměť, což je 2.5 GB, bylo by to lepší, ale v kombinaci s paměťovou kartou by to bylo úplně nejlepší.

Ráda slyším, že i Androidí telefony (nebo alespoň jeden) najíždějí na ten lepší systém. K čemu mít mass storage, když máme wifi a cloud? K čemu mít paměťové karty, když se nedají plně využít? Mě se líbí jak to má iPhone, prostě mám 16 GB a systém si to rozděluje podle sebe, já to nemusím nijak řešit ani se o to starat. Jasné a jednoduché.

Ještě se zeptám, jak tedy ten link2sd používat? Rozdělit kartu? Jak? Nikdy jsem se s tím nesetkala a potřebovala bych návod step by step.
Jinak ano, mám slušný telefon, jenže tady se bavíme o Androidu :-) Když si vezmu, že v Androidu mám jen nezbytné věci (v iPhonu jich mám minimálně dvacetkrát tolik) a nevejde se to, tak by mě zajímalo, co bych dělala, kdybych tento telefon používala jako primární a jediný. Asi by to bylo o kompromisech, ale na to já nejsem zvyklá a zvykat si na to vážně nechci. Už jsem musela udělat kompromis, že když chci dostat data do/z telefonu, musím nejdřív zapnout program, který mi telefon zpřístupní přes wifi. Nepohodlné, otravné, ale pořád lepší než telefon připojovat k počítači. Ale na pohodlí iTunes to zkrátka nemá. Nicméně lepší než drátek do oka a jsem ráda, že ten vychvalovaný, ale pro mě nesmyslný, mass storage nemusím používat, že je i jiná, pohodlnější cesta.

xanthor
Kyborg

Příspěvek od xanthor » úte 05. úno 2013 13:13:01

Není moc fér porovnávat jakousi lacinou čínskou androidí hrůzu s mrňavou pamětí s iPhonem 4, který je tak pětkrát dražší.
Topic k Link2SD je tady:
http://androidforum.cz/post158825.html
Android používat bez rootu samozřejmě lze, já už nemám vůbec potřebu rootovat.

Osobně paměťovou kartu ani mass storage k životu nepotřebuji za předpokladu, že telefon má (pro mě) dostatečnou kapacitu paměti (což Nexusy nemají). (Popravdě mass storage nepoužívám, ale kabel k přenosu souborů jo.) Druhá věc je to, že např. Apple si za pár gigabajtů nechá připlatit docela šílenou částku (v porovnání s cenami karet). Ale znovu opakuju - já mám 750 MB na aplikace (resp. "jádra aplikací", do téhle paměti nejdou věci jako např. mapy k navigacím, dodatečná data k velkým hrám atd.) a na všechno ostatní mám kartu. Jasné, jednoduché a hlavně levné a flexibilní. :-)

ramon.dexter
Moderátor
Reputace: 46
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi 9/stock ROM
Tablet: huawei mediapad 8.3 - stock

Příspěvek od ramon.dexter » úte 05. úno 2013 13:36:16

Sandy píše:
Ráda slyším, že i Androidí telefony (nebo alespoň jeden) najíždějí na ten lepší systém. K čemu mít mass storage, když máme wifi a cloud? K čemu mít paměťové karty, když se nedají plně využít? Mě se líbí jak to má iPhone, prostě mám 16 GB a systém si to rozděluje podle sebe, já to nemusím nijak řešit ani se o to starat. Jasné a jednoduché.
Neber si to nijak osobně, ale tohle je naprosto omezenej a hloupej názor. Wifi není všude, stejně jako není všude signál mobilní sítě. A v tom případě je ti cloud k ničemu. Apple si bohužel vychoval uživatele takovým způsobem, aby nevýhodu považovali za výhodu.
Takže, to že TY nevíš,jak paměťový karty využít, ještě neznamená, že to tak mají všichni.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)

TomasT342
Robot

Příspěvek od TomasT342 » úte 05. úno 2013 14:16:13

Co asi potřebuješ je:
- zvětšit partition 'data' (interní paměť 0,5GB) na úkor 'userdata' (interní SD karta 2GB) - nejlépe úplně sloučit.
- následně jako 'userdata' namountovat externí SD kartu.
Takže ve výsledku bys měla 2,5GB interní paměti + 16GB SD kartu na kterou by šly přesouvat aplikace (i když těch 2,5GB není málo)
- Nebo se na těch 0,5GB vykašlat, velikosti neměnit a jen přeházet mountování partitions: 2GB jako 'data' a 16Gb SD jako 'userdata'

Pro některé mobily existují utility, které s tím pomohou. Např:
- HTC EVO 4G http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1077426
- HTC Desire http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=852219
- LG GT540 Optimus http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1171531
Ale univerzální program pro práci s partitions (smazání, vytvoření nové o určené velikosti) jsem na Androidu zatím neviděl. Ideální by to bylo v recovery patrition - nějaké rozšíření CWM. :D

xanthor
Kyborg

Příspěvek od xanthor » úte 05. úno 2013 14:17:57

Navíc "K čemu mít mass storage, když máme wifi a cloud?" je něco jako "K čemu mít auto, když mám pračku?". Mass storage jenom znamená, že mám přímý přístup k paměťové oblasti a ve Windows se objeví jako další disk. Jestli se nepletu, tak např. Galaxy Nexus mass storage nemá, ale přenášet soubory můžu mj. např. přes MTP.

Sandy
Stálý androiďák

Příspěvek od Sandy » úte 05. úno 2013 16:48:30

TomasT342 píše:Co asi potřebuješ je:
- zvětšit partition 'data' (interní paměť 0,5GB) na úkor 'userdata' (interní SD karta 2GB) - nejlépe úplně sloučit.
- následně jako 'userdata' namountovat externí SD kartu.
Takže ve výsledku bys měla 2,5GB interní paměti + 16GB SD kartu na kterou by šly přesouvat aplikace (i když těch 2,5GB není málo)
- Nebo se na těch 0,5GB vykašlat, velikosti neměnit a jen přeházet mountování partitions: 2GB jako 'data' a 16Gb SD jako 'userdata'

Pro některé mobily existují utility, které s tím pomohou. Např:
- HTC EVO 4G http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1077426
- HTC Desire http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=852219
- LG GT540 Optimus http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1171531
Ale univerzální program pro práci s partitions (smazání, vytvoření nové o určené velikosti) jsem na Androidu zatím neviděl. Ideální by to bylo v recovery patrition - nějaké rozšíření CWM. :D
Tohle bych přesně potřebovala, děkuji za odkazy na XDA, poptám se tam, jestli by to šlo i na toho mého číňana.

xanthor píše:Navíc "K čemu mít mass storage, když máme wifi a cloud?" je něco jako "K čemu mít auto, když mám pračku?". Mass storage jenom znamená, že mám přímý přístup k paměťové oblasti a ve Windows se objeví jako další disk. Jestli se nepletu, tak např. Galaxy Nexus mass storage nemá, ale přenášet soubory můžu mj. např. přes MTP.
Galaxy Nexus totiž vypadá, že by byl telefon pro mě, nemá nesmyslné paměťové karty, nemá mass storage, zkrátka se přibližuje k iOS. Já nechci mít přímý přístup k paměťové oblasti, ani nevím co to znamená, já jen chci jednoduše přetáhnout data do telefonu, ideálně tak, jak to má Apple. Mimochodem, co je to MTP?

ramon.dexter píše:
Sandy píše:
Neber si to nijak osobně, ale tohle je naprosto omezenej a hloupej názor. Wifi není všude, stejně jako není všude signál mobilní sítě. A v tom případě je ti cloud k ničemu. Apple si bohužel vychoval uživatele takovým způsobem, aby nevýhodu považovali za výhodu.
Takže, to že TY nevíš,jak paměťový karty využít, ještě neznamená, že to tak mají všichni.
Promiň, ale s iPhonem mám wifi všude, kam si iP vezmu, prostě vytvořím hotspot a přes něj můžu posílat data. Android tohle neumí? Já to nevím, nemám potřebu tohle s Androidem dělat. Apple si uživatele vychoval tak, že jeho uživatelé preferují jednoduchost a funkčnost, nechtějí se drbat pravou rukou za levým uchem. Naštěstí je Android natolik ohebný, že se k tomuto jednoduchému ideálu dá celkem slušně přiblížit, naneštěstí dokonalé jako iOS + iTunes to není. Víš, používám Apple devices už nějakých 19 let, mobilní devices (iPod, iPhone, iPad) od té doby, co vyšly a jsem zkrátka zvyklá na tento způsob, zkrátka "Think Different". Android se mi docela líbí, mám ho ráda, ale některé věci mi zkrátka hodně vadí a nedokážu se přes ně přenést, zkrátka nechci ze svého pohledu "downgradovat". Tím neříkám, že pro Tebe je způsob Apple lepší, nejsi na něj zvyklý, ale pro mě, která jsem 19 let zvyklá myslet jinak (tedy ono známé Think Different) je Tvůj způsob nepřirozený, pomalý a hloupý.

Každopádně bych se ráda vrátila k tématu, kdo víte, poraďte prosím, kdo nevíte, radši nic neříkejte, nechci se bavit o něčem, co mě vlastně nic neříká, jen chci najít řešení svých dotazů, děkuji.

Odpovědět

Zpět na „Android OS“