Android OSNěkolik začátecníkých dotazů ohledně Androidu

Odpovědět

xanthor
Kyborg
Reputace: 91
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Re: Několik začátecníkých dotazů ohledně Androidu

Příspěvek od xanthor » úte 05. úno 2013 17:41:11

A k čemu ti bude vytváření hotspotu, když zrovna nebudeš mít signál mobilní sítě?
Každopádně je jasný, že Android a iOS se v některých ohledech liší. Ale to co ti chybí v Androidu, se tam dá s největší pravděpodobností snadno dostat, spíš naopak by to byl problém. Nenapsala jsi ale, co přesně ti chybí/nevyhovuje, takže ti těžko může někdo poradit.
Galaxy Nexus (a Nexus 4) nemá "nesmyslné" karty, ale zase má max. 16 GB paměti (GSM verze), ze které ještě ukrajuje systém atd. Ad MTP např. tady:
http://www.androidmarket.cz/ruzne/galax ... utecnosti/
Prostě připojíš kabel a kopíruješ soubory bez toho, aby se musel oddíl odpojovat v telefonu.

A nemyslím si, že tu ještě někoho něco geniálního napadne. Root máš, tak můžeš použít buď Link2SD nebo něco podobného (o čemž tu určitě najdeš informací dost).

Mishack
Kyborg
Reputace: 109
Typ mobilu / ROM: Pixel 3a XL
Twitter: @MichalSvatos
Rom: Poslední ofiko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mishack » úte 05. úno 2013 17:44:54

MTP - media transfer protokol. Umožňuje přesně to, co chceš - jednoduše pretahovat data do telefonu. Což iPhone AFAIK neumí - všechno se tam cpe pres iTunes.

Android WiFi hotspot umí samozřejmě také. Kazdopadne je to alternativa pro lidi s vysokým/neomezeným FUP. Takže zdaleka ne pro všechny.
N1 (testovací phone, CM 7.2) --> Galaxy Nexus (AOKP JB-MR2 Milestone 1) --> LG Nexus 5, 32GB (stock, Xposed Framework + GravityBox) --> LG Nexus 5x, 32GB (Stock, root) --> Pixel 3a XL (stock)
www.mishack.cz | helpforitaly.eu

don_alex
Administrátor
Reputace: 383
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 9, 512GB [SM-N960F] [Stock]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 4 [SM-N910C] [Stock]
Tablet: Samsung Galaxy Note 10.1 [GT-N8000] [Stock+root]

Příspěvek od don_alex » úte 05. úno 2013 18:51:03

Sice už se to opět zvrhlo v debatu Android vs. iOS, ale chtěl bych doplnit, že tu Sandy stále (jak už říkal xanthor) neférově porovnává levnej čínskej krám s několikanásobně dražším iphone. Ale pravda je, že dražší androidy (i tak pořád levnější než iP) mívají taktéž jednu jedinou vnitřní paměť (často 16GB) sdílenou pro aplikace i data a navíc většinou podporu paměťových karet pro multimedia (která pak nemusejí zbytečně zasírat tu vnitřní paměť). Takže řeči o tom, že na androidu je tohle blbě vyřešené oproti iP jsou opravdu nemístné. Je to opravdu jen o výrobci a ne o Androidu jako takovém, ten je v tom nevinně, a to že si to člověk musí pak přizpůsobovat, to lze dávat za vinu pouze danému výrobci.
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2

Sandy
Stálý androiďák
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: iPhone 4S
Mobil 2 / ROM: iPhone 3GS
Tablet: iPad 2 3G
Rom: Oficiální

Příspěvek od Sandy » úte 05. úno 2013 19:56:38

xanthor píše:A k čemu ti bude vytváření hotspotu, když zrovna nebudeš mít signál mobilní sítě?
Každopádně je jasný, že Android a iOS se v některých ohledech liší. Ale to co ti chybí v Androidu, se tam dá s největší pravděpodobností snadno dostat, spíš naopak by to byl problém. Nenapsala jsi ale, co přesně ti chybí/nevyhovuje, takže ti těžko může někdo poradit.
Galaxy Nexus (a Nexus 4) nemá "nesmyslné" karty, ale zase má max. 16 GB paměti (GSM verze), ze které ještě ukrajuje systém atd. Ad MTP např. tady:
http://www.androidmarket.cz/ruzne/galax ... utecnosti/
Prostě připojíš kabel a kopíruješ soubory bez toho, aby se musel oddíl odpojovat v telefonu.

A nemyslím si, že tu ještě někoho něco geniálního napadne. Root máš, tak můžeš použít buď Link2SD nebo něco podobného (o čemž tu určitě najdeš informací dost).
Co mi chybí a nevyhovuje viz výše
Sandy píše:Zdravím, potřebovala bych opět pár rad :-)

1. chci spouštět automaticky se systémem jeden program, jak toho docílit?
2. po restartu telefonu tento zapomene, že má jako výchozí Go SMS a opět mi dává na výběr. Zaškrtnu, že je to navždy, aby se už neptal a do restartu to tak funguje, po restartu ale je otázka zpět. S ostatními programy (jinými než jsou výchozí) to nedělá
3. dochází mi místo pro instalaci programů. I když jsem většinu z nainstalovaných programů přesunula na SD kartu, tak stejně mám v paměti telefonu pro programy už jen asi 20 MB. Na tohle nejsem zvyklá. K čemu je dobré, že telefon má 512 MB + 2 GB a navíc tam mám 16 GB paměťovou kartu, když pro programy dokáže využít jen těch 512 MB? Apple a Microsoft tohle mají vyřešené podstatně lépe, tam je paměť jen jedna a používá se na všechno. A mě by zajímalo, jestli to jde udělat nějak i tady, že sloučím dostupné paměti a místo tří nezávislých pamětí by byla dostupná jen jedna, která by byla součtem těchto tří. Paměťovou kartu nikdy vyndavat nebudu, soubory přenáším přes wifi nebo cloud, nepoužívám ani možnost připojit to k počítači jako flash disk, protože mi to přijde zbytečně zdlouhavé a nepohodlné, takže by neměl být problém, karta je pro telefon dostupná trvale.
Doufám, že jsem to napsala srozumitelně. Děkuji.
Nepotřebuju signál GSM, abych poslala přes wifi soubor do jiného telefonu. Připojování telefonu kabelem k počítači mi přijde jako středověk, mě vyhovuje to, že telefon je na mé wifi kdekoliv v dosahu a prostě si přes iTunes pošlu jakékoliv soubory, jasné a jednoduché. Pravda je, že filozofie Applu mi plně vyhovuje a iPhone zůstane mým primárním telefonem, je to totiž to nejlepší, co lze koupit, o OS není nutné se starat a používat berličky. Na Androidu se mi líbí, že je možné ho předělat, ale jakýmkoliv zásahem se snižuje stabilita a spolehlivost a tu já prostě vyžaduju stoprocentní, s ničím míň se nespokojím :-) Faktem je, že kdyby iPhone byl na dvě SIM, neřešila bych Android, ale jak tak pozoruju, bude pro mě schůdnější koupit si ještě jeden iPhone než se snažit přizpůsobit Android tak, aby fungoval podle mých požadavků, což stejně dokonale nejde a některé věci jsou zkrátka Androiďákům zapovězeny. Zkusím nějak vyřešit tu nedostatečnou paměť a jestli to nepůjde, nedá se nic dělat, seženu si někde levný iP 3GS nebo 4, který bude fungovat podle mých požadavků a nebude nutné se drbat pravou rukou za levým uchem.

Děkuji všem, kteří napsali konstruktivní příspěvek a poradili nebo se o to alespoň snažili, neděkuji těm, kteří psali mimo téma a neporadili a omlouvám se, že nesdílím vaše nadšení z Androidu. Je to sympatický OS, ale má zkrátka některé věci, které mi nevyhovují a migrovat nehodlám, buď se Android přizpůsobí mě nebo půjde pryč, jiná možnost není.
Život je takový, jaký si ho uděláte.

Mishack
Kyborg
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mishack » úte 05. úno 2013 21:00:50

Sandy píše:... iPhone zůstane mým primárním telefonem, je to totiž to nejlepší, co lze koupit...
Blabol c. 1. Je to zhruba na stejne urovni jako kdybych napsal, ze koprovka je nejlepsi jidlo, ktere lze uvarit. Lidi pochopte uz, ze neexistuji veci jako "nejlepsi telefon" a "nejlepsi OS" - existuji jen veci, ktere vam vyhovuji uplne, vice ci mene.
Sandy píše:OS není nutné se starat a používat berličky
Cisty android funguje taky dobre. Opet - sto lidi, sto chuti.
Sandy píše:Na Androidu se mi líbí, že je možné ho předělat, ale jakýmkoliv zásahem se snižuje stabilita a spolehlivost a tu já prostě vyžaduju stoprocentní, s ničím míň se nespokojím :-)
Blabol c. 2 - Je zasah a zasah. To za prve. Za druhe 100% je pouze smrt.
Sandy píše:Faktem je, že kdyby iPhone byl na dvě SIM, neřešila bych Android, ale jak tak pozoruju, bude pro mě schůdnější koupit si ještě jeden iPhone než se snažit přizpůsobit Android tak, aby fungoval podle mých požadavků, což stejně dokonale nejde a některé věci jsou zkrátka Androiďákům zapovězeny. Zkusím nějak vyřešit tu nedostatečnou paměť a jestli to nepůjde, nedá se nic dělat, seženu si někde levný iP 3GS nebo 4, který bude fungovat podle mých požadavků a nebude nutné se drbat pravou rukou za levým uchem.
Nabizi se otazka, proc, kdyz mas prachy na levny iP4, sis vzala ten nejlevnejsi (s prominutim) kram? Ptze, kdybych byl clovek, ktery se nespokoji s nicim jinym nez se 100% .. cimkoli, tak bych asi nesahnul po cinskem lowendu, ale bral bych nejakou flag ship. Kdyby sis napriklad ze zacatku vzala Galaxy Nexus. Vsadil bych se, ze by tva zkusenost byla uplne jina...
N1 (testovací phone, CM 7.2) --> Galaxy Nexus (AOKP JB-MR2 Milestone 1) --> LG Nexus 5, 32GB (stock, Xposed Framework + GravityBox) --> LG Nexus 5x, 32GB (Stock, root) --> Pixel 3a XL (stock)

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 210
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Příspěvek od ludekbrno » úte 05. úno 2013 21:01:39

Sandy, pokud napíšeš "iPhone je to nejlepší pro mě, co se dá koupit", tak nikdo neřekne půl slova. Pokud to píšeš obecně, že to je to to nejlepší, tak prostě nemáš pravdu. Pokud sama chceš být konstruktivní, tak bys měla pochopit, že lidé jsou individuální a mnoho lidí upřednostní právě možnost přizpůsobení před nutností dělat vše tak, jak nalinkuje výrobce. Asi se budeš zlobit, ale pro lidi, kteří tvrdí, že to takto je nejlepší pro všechny, mám označení "ovce bez vlastního názoru". Takže příště piš prosím "je to nejlepší pro mě" a ne "je to nejlepší", protože takové vyjádření je nepravdivé a dá se snadno vyvrátit.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

Mishack
Kyborg
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mishack » úte 05. úno 2013 21:03:03

ludekbrno píše:... Takže příště piš prosím "je to nejlepší pro mě" a ne "je to nejlepší", ...
To jsou ta slova, ktera jsem hledal :) +1

ramon.dexter
Moderátor
Reputace: 50
Typ mobilu / ROM: Poco x3 pro/stock ROM
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7/stock

Příspěvek od ramon.dexter » úte 05. úno 2013 21:26:11

Sandy píše:
Promiň, ale s iPhonem mám wifi všude, kam si iP vezmu, prostě vytvořím hotspot a přes něj můžu posílat data.
No, tak si vytvoříš hotspot. Kam budeš ty data ale posílet, když v okolí nebude signál operátora? Leda poštovním holubem. Ono se ti to totiž v mobilu neobjevuje tak nějak samo od sebe, magicky. Aby ses dovolala/dodatovala(tvl fuj, to je slovo), musíš mít signál buď sítě WiFi, nebo operátorský (GSM, 3G). Pokud nemáš ani jedno, můžeš si tvořit hotspotů, kolik tě napadne, a stejně se nedostaneš nikam. A v tomhle případě je ti cloud k ničemu. Proto je principielní blbost tvrdit, že paměťový karty jsou nesmysl a přežitek.

A laskavě mi netvrď, že je signál všude. Vím kde žiju, překvapivě signál chybí na mnoha místech, a je to problém všech tří operátorů. Takže cloud je fajn, ale jenom někde a jenom někdy.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)

Sandy
Stálý androiďák

Příspěvek od Sandy » úte 05. úno 2013 21:29:59

Omlouvám se, tedy, pro mě je nejlepší iPhone a vůbec věci od Applu. Tento levný "čínský krám" jsem vzala proto, že za danou cenu nabízí vynikající poměr cena/výkon a když pominu fakt, že má opravdu malinkou paměť na aplikace (copak vážně existuje někdo, komu stačí pouhých 512 MB?), tak je bezvadný, funguje, telefonuje, internetuje, naviguje, prostě dělá všechno co má a dělá to spolehlivě. Displej sice není multidotyková retina (resp. multidotykový je, ale těch dotyků zvládne najednou pouze pět), ale barevně je fajn, celkem příjemný a není to přepálený AMOLED, má příjemné a celkem věrné barvy a i když je rozlišení 800x480 na dnešní dobu nízké, tak přesto celkem stačí. 1 GHz procesor, byť jen jednojárový, je také dostatečný a 512 MB RAM také dostačuje. Největší výhoda jsou ale dvě SIM karty, nevýhodou naopak asi to, že tento přístroj zřejmě nikdy nedostane aktualizaci OS. Ale za ty peníze, prostě až doslouží, půjde na recyklaci, není nutné to nějak hrotit.
Další důvod, proč jsem vzala tento levný "čínský krám", je cena :-) Kdybych totiž měla od začátku uvažovat v cenové hladině kvalitních telefonů, ani bych o Android nezavadila a rovnou bych vzala nějaký iPhone. Nicméně Android pro mě je zajímavá zkušenost. Sice je horší než iOS (prosím, berte na vědomí, že píšu svůj subjektivní dojem, takže je zbytečné psát všude, že je pro mě horší, že já považuji iPhone za nejlepší telefon a podobně, prostě berte mé příspěvky jako vyjádření mého subjektivního názoru, který v žádném případě nikomu nevnucuju a rozhodně po vás nechci, abyste můj názor brali jako dogma, děkuji za pochopení), ale přesto se mi líbí a dokážu s ním fungovat. Některé věci už z principu nikdy fungovat nebudou (ukládání dat na iCloud nebo třeba synchronizace rozečtených knih v iBooks), ale kontakty a kalendář z iCloud mi funguje (byť za cenu investice cca 100 Kč, ale vyplatilo se to), email funguje také, jen mi nefungují aliasy, ale to není nic tragického, prostě odpovím z iPhonu, iPadu nebo doma z Macu, nemusím nutně odpovídat z Androidu, že :-)
Takže, prosím, neberte mé příspěvky jako že jsem zaměřená proti Androidu, líbí se mi, jen jsem prostě 19 let zvyklá myslet jinak, think different a nemám potřebu se přeučovat. Jestli je to jen trochu možné, přizpůsobí se Android, jestli to možné není, nějak to dopadne, nebudu tu funkci třeba používat nebo ji budu používat se skřípěním zubů. Ale zjistila jsem, že zatím skoro ve všem šel Android přizpůsobit mým potřebám, za což jsem ráda. Zkrátka jak jsem už řekla, ten systém se mi líbí, jen je v některých věcech odlišný, já bych to nazvala nevychytanými mouchami, otázka zní, jestli to jsou mouchy nebo je to tak schválně.

Omlouvám se, pokud jsem se někoho dotkla, nemyslela jsem to zle a nejsem tu, abych někomu vnucovala, že iPhone je nejlepší. Pro mě to tak je, ale na tomto fóru jsem proto, že mám také Androidí telefon a je to pro mě nové, cizí a v některých případech nepochopitelné a proto se ptám na možná základní nebo pro vás nepochopitelné věci. Ale zkrátka -> think different :-)

ramon.dexter: ty data samozřejmě pošlu do druhého telefonu/tabletu/počítače. Pro přímý přenos nepotřebuju cloud, stačí mi přímé propojení. Neříkej mi, že to je specialita iOS/OS X a že to jiné systémy neumí? Pravda je, že jsem to nikdy nevyužila s jiným OS než tím od Applu, ale pochybuju, že nejde poslat soubor přes wifi z iPhonu do Androidu. Pokud to Android opravdu neumí, pak se omlouvám, ale je to prostě věc, kterou běžně používám.

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » úte 05. úno 2013 21:35:37

Sandy:

Ok :-)
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

ramon.dexter
Moderátor

Příspěvek od ramon.dexter » úte 05. úno 2013 21:37:55

Jasně že to android umí. Ale já s sebou mám často jenom ten mobil. A když fotím a nebo točím videa, kapacita mi chybí. Což se často děje někde v přírodě na tůře, kde notebook prostě nemám. A v tom případě je mi cloud dokonale k ničemu. Chápeš kam tím mířím?

Sám mám v GNexu jednu sdílenou paměť a nemůžu si přidat kartu. Sice je to fajn v tom,že neřeším kam se co instaluje a nemusím řešit místo na aplikace. Ale zase neustále řeším, jakou hudbu si tam nechám a kolik mám místa na fotky. Kdybych měl kartu, hudbu bych měl na kartě.
A ne, opravdu to nemůžu vydávat za klad, protože to klad prostě a jednoduše není.

A upřímně, postoj "19 let dělám to a to a nehodlám nic měnit" je vyloženě hloupej. Život je změna a když už nic jinýho, nikdy není od věci, naučit se něco novýho. Případně naučit se dělat věci jinak, než jak jsem zvyklej. Představ si, že momentálně používám 3 operační systémy. Android, ubuntu a windows. Ani jeden není nejlepší, každej má svý chyby. Ale taky svý výhody. A stačí k tomu jenom nebýt konzerva...

Mishack
Kyborg
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mishack » úte 05. úno 2013 21:41:03

Ad. multitouch. Mohl bych se zeptat, kdy a jak casto vyuzijes vice jak 5 dotyku? (ne, opravdu by me to zajimalo).
Ad "Think different" - obcas mi prijde, ze je to spis neco jako "Don't think at all"

ramon.dexter: Pamet GN - tak tak.
Edit: "konzerva" :D

Sandy
Stálý androiďák

Příspěvek od Sandy » úte 05. úno 2013 22:13:55

ramon.dexter píše:Jasně že to android umí. Ale já s sebou mám často jenom ten mobil. A když fotím a nebo točím videa, kapacita mi chybí. Což se často děje někde v přírodě na tůře, kde notebook prostě nemám. A v tom případě je mi cloud dokonale k ničemu. Chápeš kam tím mířím?

Sám mám v GNexu jednu sdílenou paměť a nemůžu si přidat kartu. Sice je to fajn v tom,že neřeším kam se co instaluje a nemusím řešit místo na aplikace. Ale zase neustále řeším, jakou hudbu si tam nechám a kolik mám místa na fotky. Kdybych měl kartu, hudbu bych měl na kartě.
A ne, opravdu to nemůžu vydávat za klad, protože to klad prostě a jednoduše není.

A upřímně, postoj "19 let dělám to a to a nehodlám nic měnit" je vyloženě hloupej. Život je změna a když už nic jinýho, nikdy není od věci, naučit se něco novýho. Případně naučit se dělat věci jinak, než jak jsem zvyklej. Představ si, že momentálně používám 3 operační systémy. Android, ubuntu a windows. Ani jeden není nejlepší, každej má svý chyby. Ale taky svý výhody. A stačí k tomu jenom nebýt konzerva...
Dobře, tím lépe :-) Je ale vidět, že máme dokonale rozdílný přístup. Na focení totiž mám zrcadlovku, kde mám několik CF karet o celkové kapacitě 40 GB a kdyby to bylo vysloveně nutné, tak si nahraju fotky do Macbooku a můžu fotit dál. Ale ani když fotím do RAW nejsem schopná "vyplácat" za jednu akci svou nejmenší kartu, což je 4 GB. iPhonem fotím naprosto minimálně a videa netočím, stačí mi fotky ze zrcadlovky.

Na hudbu mám iPod, do náročného terénu malý a odolný Shufle, na dovolenou, na válení na pláž a podobně mám iPod Classic 120 GB. Takže s hudbou není problém, do Classic se mi vejde celá má hudební knihovna, Shuflík naplním podle nálady nebo to nechám na iTunes, ať mě překvapí. A pokud zjistím, že v iPodu nemám něco, co tam chci mít, opět stačí připojit ho k Macbooku a přes iTunes synchronizovat (iTunes Match nepoužívám, mám hezky všechno lokálně), ale to jsem ještě nikdy nevyužila.

iPhone mám o kapacitě 16 GB, stačí mi to, moc toho tam totiž nemám. To iPad už má větší kapacitu a sice 64 GB, protože na něm hraju hry a poměrně často se na něm dívám na filmy. Přesto ale málokdy překročím 50% zaplnění.

Jak je vidět, prostě paměťové karty v mobilním zařízení nepotřebuju, stačí mi dostupná kapacita. Když potřebuju poslat někomu nějaká data, obvykle to jde emailem, naprosto minimálně přes wifi (přímé propojení) a někteří lidé využívají flash disk, který prostě připojím do Macbooku a to je normální počítač.

Více operačních systémů nepotřebuju, nejsem geek, abych si s tím hrála a zkoumala to, pouze s tím pracuju, takže mi stačí OS X a pro všechny případy mám v Parallels nainstalované Windows XP, ale ani si už nevzpomínám, kdy jsem je naposledy spustila. Každopádně představ si, že já teď momentálně také používám tři operační systémy, Mac OS X, iOS a Android, první dva jsou pro mě dokonalé, protože umí všechno co potřebuju a nemají pro mě žádné nedostatky (snad jen stále větší nároky na RAM v případě OS X by se dalo brát za nevýhodu, ale Macbook má 8 GB, domácí iMac má dokonce 16 GB, takže to chvíli vydrží :-) ). Android je pro mě novinka, poměrně příjemné překvapení, které ale má své chyby, ale spíše to jsou chyby v mém pojetí, protože jsem zkrátka zvyklá na něco jiného. Jsem ochotná se učit nové věci, ale nesmí to narušit daný řád. Zkrátka, pokud bych kvůli Androidu měla přejít z iCloud na Gmail, tak se radši s Androidem rozloučím, protože by to pro mě bylo kontraproduktivní, jen by mi to způsobilo spoustu problémů, protože na iCloud mám navázáno vlastně úplně všechno od emailu přes kontakty, kalendář, poznámky, photostream, zálohování až po dokumenty.

Mishack píše:Ad. multitouch. Mohl bych se zeptat, kdy a jak casto vyuzijes vice jak 5 dotyku? (ne, opravdu by me to zajimalo).
Ad "Think different" - obcas mi prijde, ze je to spis neco jako "Don't think at all"

ramon.dexter: Pamet GN - tak tak.
Edit: "konzerva" :D
Při běžném používání asi moc ne, ale je spousta her pro iPad, které využívají klidně všech deset prstů :-) No, většinou jen osm, ale setkala jsem se už i s plným počtem :-)

Mimochodem, neřekla bych, že jsem konzerva, jen když mám 6 věcí od Applu využívajících další věci od Applu, proč bych je měla opouštět, když sedmá věc, která není od Applu to nedokáže plnohodnotně využít? Proč opouštět něco, s čím jsem spokojená? Proč měnit své návyky, když činnosti s počítačem a mobilními devices dělám naprosto automaticky a je mi to pohodlné + to je efektivní? To je stejné, jako kdyby profesionální grafik přešel z Photoshopu na Gimp jen proto, že Gimp je open source a Photoshop moc drahý (jde jen o příklad).

metatron
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Xperia mini pro SK17i

Příspěvek od metatron » úte 05. úno 2013 22:32:34

Ja Sandy plne chapem. A to momentalne od Apple nic nemam :)
Ale mal som iP, robil som s Macbookom iPadom a vsetky tieto veci ma apple tak neskutocne vyladene, ze kto si na ne raz zvykne nema najmensi dovod menit, je to uzavrety system HW-SW-sluzby ale funguje dokonale.
Sandy ak si ako sekundarny fon kupis lacny 3gs to bude najlahsie a najlepsie pre teba ;-)

Sent from my SK17i     2

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » úte 05. úno 2013 22:34:42

Sandy:
Logicky, když už spoustu let používáš řešení Apple, je nesmysl všechno najednou měnit a stejně tak je jasné, že jakoukoliv odlišnost v ovládání automaticky považuješ za chybu, protože prostě bereš ovládání Apple jako standard. Jenže on to není standard, je to jen zvyk :-) Nedávno jsem si hrál s iPhonem 5 mého zákazníka a na první pohled super design, vynikající materiály a zpracování, krásný displej a plynulost pohybu. Jenže pak jsem potřeboval nainstalovat aplikaci pro zobrazování IP kamer. No netrvalo dlouho a proklínal jsem Jobse až do hrobu. Proč proboha kvůli free aplikaci musím zadávat platební kartu? Kde je do prčic tlačítko zpět? Proč ho musím lovit pokaždé jinde přímo v aplikaci a nemůžu ho mít pokaždé na stejném místě telefonu? Proč musím pro zapnutí wifi do nastavení? A tak bych mohl pokračovat. No otravoval jsem se s tím pěknou dobu, mezi tím jsem ještě nadával na klávesnici, dá se vůbec v iPhone nainstalovat jiná místo té defaultní? Atd... Takže je to jen a pouze o zvyku, každý člověk zvyklý na Android musí zákonitě na iPhone nadávat, protože bude svázán hromadou omezení a logika ovládání mu bude připadat jak odněkud z marsu :-)

Mishack
Kyborg
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mishack » úte 05. úno 2013 22:43:32

...a jeste k tomu se me pekne blbe drzi v ruce - nepohodlne. Tak a mate to :lol:

TomasT342
Robot
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi 4X

Příspěvek od TomasT342 » úte 05. úno 2013 22:56:09

Některé věci už z principu nikdy fungovat nebudou (ukládání dat na iCloud nebo třeba synchronizace rozečtených knih v iBooks),

Nebudou, protože Google si nemyslí, že by se o takovéhle věci měl starat samotný OS. Od toho jsou přece aplikace - kdo má rád aCloud nahraje si appku pro ukládání na aCloud, kdo má rád bCloud nahraje si jinou...
Android OS není o dotažených drobnostech (od toho jsou výrobci konkrtních telefonů) ale o možnostech. U Samsungu se vývoji věnuje spousta lidí, vývoj je dotažený včetně většiny drobností - jako u Applu, ale u Číňana se vývoji věnuje pár lidí, každý měsíc jiný telefon, takže se s tím opravdu tolik nemazlí - odskoušejí, že to funguje a šup s tím pryč, zákazníci když tak nahlásí chyby. S tímhle se prostě u čínských telefonů musí počítat, je to o ceně a ochotě si mobil doladit po koupi doma.
Na focení totiž mám zrcadlovku...Na hudbu mám iPod...iPod Classic 120 GB...Macbook...
To ale abys s sebou tahala pořád velký bágl s obsahem aspoň za 100 litrů, když na každou činnost máš jiný přístroj. Někdo to má zase raději tak, že si vyrazí jen tak nalehko, do kapsy strčí mobil a s ním zvládne vše co potřebuje telefon, internet, hry, práce, hudba, filmy, focení - možná ne tak dokonale jako se zrcadlovkou, ale na 9x13 do alba je to dobré. A když by náhodou mobil zničil, tak si za 5 tisíc pořídí jiný a nebude ho to stát 4 průměrné platy jako ten tvůj bágl.

IvanGS
Robot
Reputace: 19
Typ mobilu / ROM: LG G2 32 GB CZ
Tablet: Asus Transformer Pad Infinity TF700T
Tablet 2 / ROM: Nexus 7 32GB 3G

Příspěvek od IvanGS » stř 06. úno 2013 9:36:39

Nevím jestli to nedávám do špatného vlákna, jsem tu nový, když tak se omlouvám. Koupil jsem tablet Asus Transformer Pad Infinity TF700T i s dokovací klávesnicí. Je to můj první Android (mobil mám HTC HD2 s Windows) a protože netuším jak Android funguje a narazil jsem na několik "problémů", prosím o radu, můžete i maiem na ivanlelak@volny.cz.:
- není někde ke stažení základní uživatelská příručka pro operační systém Android, popř. nevyšla kniha v papírové podobě?
- lze tablet připojit k internetu přes mobilní telefon pro případ, že není v dosahu wi-fi? Popř. prosím o informaci jak.
- nezůstávají kdesi v pozadí otevřené programy, které systém zpomalují a zabírají zbytečně paměť? Z aplikací vyskočím šipkou "zpět", kdy se vrátím do předchozí stránky, popř. klikem na "domeček", kdy to skočí na úvodní stránku, nevím ale, zda se tím aplikace opravdu ukončí.
A ještě dotazy související s fotografiemi:
- na titulní straně je ikona "Galerie". Když ji otevřu, zobrazí se kompletní seznam adresářů s fotkami, včetně vzorových v různých aplikacích, které nechci aby se zobrazovaly ale nevím jak to udělat.
- Když kliknu na adresář s fotkami např. z dovolené, zobrazí se první foto a dole na obrazovce řádek s miniaturami dalších, foto mohu prohlížet přetahováním prstem do strany, popř. zvolit prezentaci, to je v pořádku. Problém je, že takto lze prohlížet pouze fotky uložené ve vnitřní paměti tabletu. Já mám ale tisíce fotek, které chci mít na SD kartě nebo paměti flash, ale fotky uložené na těchto médiích prohlížet takto jednoduchým přetahováním nelze. Lze to nějak nastavit, popř. je jiný, lepší prohlížeč fotografií, který umí mj. pohodlně prohlížet a spouštět prezentaci fotek na kartách a flash? Přivítal bych zároveň možnost základní editace, tj. změnu rozměrů, přejmenování atd.
- vestavěným fotoaparátem jsem udělal pár fotek, prohlédl je v galerii a poté vymazal přes symbol popelnice v pravém horním rohu. Ale ony definitivně nezmizely a stále se v galerii zobrazují s popisem "Instant upload", už bez možnosti smazání. Nikde jsem ale takový adresář nenašel. Kde tedy jsou a jak je mohu definitivně vymazat?
Snad omluvíte tyto laické dotazy a prominete v budoucnu i další. Pokud by byl někdo z VČ, zejména Hradce Králové, Dobrušky, Týniště, Rychnova n.K. + okolí, přivítal bych osobní setkání a konzultaci, díky za odpověď.

don_alex
Administrátor
Reputace: 383
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 9, 512GB [SM-N960F] [Stock]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 4 [SM-N910C] [Stock]
Tablet: Samsung Galaxy Note 10.1 [GT-N8000] [Stock+root]

Příspěvek od don_alex » stř 06. úno 2013 9:56:04

IvanGS píše:lze tablet připojit k internetu přes mobilní telefon pro případ, že není v dosahu wi-fi? Popř. prosím o informaci jak.
Jde to, musíš si telefon nastavit jako wifi hotspot, ale opravdu netuším, kde se to ve WP nastavuje, případně jestli k tomu není nutná nějaká další aplikace. Android to umí v základu.
IvanGS píše:nezůstávají kdesi v pozadí otevřené programy, které systém zpomalují a zabírají zbytečně paměť? Z aplikací vyskočím šipkou "zpět", kdy se vrátím do předchozí stránky, popř. klikem na "domeček", kdy to skočí na úvodní stránku, nevím ale, zda se tím aplikace opravdu ukončí.
Tohle vůbec neřeš, Android se o RAM postará sám.
IvanGS píše:na titulní straně je ikona "Galerie". Když ji otevřu, zobrazí se kompletní seznam adresářů s fotkami, včetně vzorových v různých aplikacích, které nechci aby se zobrazovaly ale nevím jak to udělat.
Do adresářů s fotografiemi, které nechceš zobrazovat v Galerii musíš pomocí nějakého file manageru vložit prázdný soubor s názvem .nomedia (i s tou tečkou)
IvanGS píše:Když kliknu na adresář s fotkami např. z dovolené, zobrazí se první foto a dole na obrazovce řádek s miniaturami dalších, foto mohu prohlížet přetahováním prstem do strany, popř. zvolit prezentaci, to je v pořádku. Problém je, že takto lze prohlížet pouze fotky uložené ve vnitřní paměti tabletu. Já mám ale tisíce fotek, které chci mít na SD kartě nebo paměti flash, ale fotky uložené na těchto médiích prohlížet takto jednoduchým přetahováním nelze. Lze to nějak nastavit, popř. je jiný, lepší prohlížeč fotografií, který umí mj. pohodlně prohlížet a spouštět prezentaci fotek na kartách a flash? Přivítal bych zároveň možnost základní editace, tj. změnu rozměrů, přejmenování atd.
To je divné, android by měl při startu systému prohledávat i paměťové karty a nalezené fotky zobrazit v galerii.
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2

Sandy
Stálý androiďák

Příspěvek od Sandy » stř 06. úno 2013 10:41:56

metatron píše:Ja Sandy plne chapem. A to momentalne od Apple nic nemam :)
Ale mal som iP, robil som s Macbookom iPadom a vsetky tieto veci ma apple tak neskutocne vyladene, ze kto si na ne raz zvykne nema najmensi dovod menit, je to uzavrety system HW-SW-sluzby ale funguje dokonale.
Sandy ak si ako sekundarny fon kupis lacny 3gs to bude najlahsie a najlepsie pre teba ;-)

Sent from my SK17i     2
Děkuju :-) Asi to tak nakonec udělám, ale chtěla bych dát Androidu ještě šanci, ten systém se mi líbí a třeba se nakonec podaří ho co nejlépe přizpůsobit.

ludekbrno píše:Sandy:
Logicky, když už spoustu let používáš řešení Apple, je nesmysl všechno najednou měnit a stejně tak je jasné, že jakoukoliv odlišnost v ovládání automaticky považuješ za chybu, protože prostě bereš ovládání Apple jako standard. Jenže on to není standard, je to jen zvyk :-) Nedávno jsem si hrál s iPhonem 5 mého zákazníka a na první pohled super design, vynikající materiály a zpracování, krásný displej a plynulost pohybu. Jenže pak jsem potřeboval nainstalovat aplikaci pro zobrazování IP kamer. No netrvalo dlouho a proklínal jsem Jobse až do hrobu. Proč proboha kvůli free aplikaci musím zadávat platební kartu? Kde je do prčic tlačítko zpět? Proč ho musím lovit pokaždé jinde přímo v aplikaci a nemůžu ho mít pokaždé na stejném místě telefonu? Proč musím pro zapnutí wifi do nastavení? A tak bych mohl pokračovat. No otravoval jsem se s tím pěknou dobu, mezi tím jsem ještě nadával na klávesnici, dá se vůbec v iPhone nainstalovat jiná místo té defaultní? Atd... Takže je to jen a pouze o zvyku, každý člověk zvyklý na Android musí zákonitě na iPhone nadávat, protože bude svázán hromadou omezení a logika ovládání mu bude připadat jak odněkud z marsu :-)
Není nutné zadávat platební kartu kvůli instalaci free aplikace, stačí si vytvořit Apple ID a jako platební možnost zadat "NONE". Já mám z historických důvodů US ID a používám gift card a když jsem dělala Apple ID příteli, vytvořila jsem mu české bez platební karty (placené apps máme oba na mé ID jak v iOS tak na Macu). Mechanické či senzorové tlačítko zpět není potřeba, v každé app je vlevo nahoře soft tlačítko na vrácení se, pokud chceš na plochu, stiskneš home button. Možnost rychlého přepínání wifi/bt/gsm/3G bych uvítala taky, chodit kvůli tomu do nastavení a pokaždé jinam je nelogické. Klávesnice mi na iP přijde naopak mnohem lepší, na té Androidí se mi píše hodně špatně, hlavně znaky s diakritikou, je hrozně zdlouhavé ten znak podržet a pak teprve vybrat ten správný, samotné klávesy pro čárku a háček by se hodily. Nainstalovala jsem si do Androidu klávesnici z iPhonu, ale není to dokonalé, nelogické zadávání znaků s diakritikou naneštěstí zůstalo. Ale aspoň vzhled je na první pohled stejný a zvuk také.
A ano, máš naprostou pravdu, je to o zvyku. Jenže zvyknout si na iOS je podle mě jednodušší, protože jeho logika je stále stejná, všechno je na svém místě a vždycky se to chová stejně.

TomasT342 píše:Nebudou, protože Google si nemyslí, že by se o takovéhle věci měl starat samotný OS. Od toho jsou přece aplikace - kdo má rád aCloud nahraje si appku pro ukládání na aCloud, kdo má rád bCloud nahraje si jinou...
Android OS není o dotažených drobnostech (od toho jsou výrobci konkrtních telefonů) ale o možnostech. U Samsungu se vývoji věnuje spousta lidí, vývoj je dotažený včetně většiny drobností - jako u Applu, ale u Číňana se vývoji věnuje pár lidí, každý měsíc jiný telefon, takže se s tím opravdu tolik nemazlí - odskoušejí, že to funguje a šup s tím pryč, zákazníci když tak nahlásí chyby. S tímhle se prostě u čínských telefonů musí počítat, je to o ceně a ochotě si mobil doladit po koupi doma.
Takže i za tebe myslí někdo jiný? Androidisté rádi vytýkají nám, že za sebe necháme myslet Apple, jsem ráda, že u vás je to stejné :-)

Chápu, jenže v tom případě je docela problém najít si ten svůj ideál, ne? Když každý výrobce má něco jiného. Osobně bych byla radši, kdyby se k tomu Google postavil jako Microsoft se svými Windows Phone, kde si je výrobce telefonu přizpůsobit nemůže. Ovšem díky tomu můžou všichni globálně dostat aktualizaci systému.
U číňana jsem počítala s tím, že nikdy aktualizaci nedostane, ale čekala jsem, že bude fungovat, což mi splnil. Že je jiný než iP, to je logické, já se jen snažím najít možnost, jak si ho přizpůsobit a přidat do svého ekosystému, což se mi v zásadě podařilo, kontakty, kalendář jedou z iCloud, email (@me.com) jede taky, jen nefungují aliasy. Bezdrátově dostat data do/z telefonu se mi už také povedlo i když to není tak pohodlné jako u iOS, nicméně funguje to a to je hlavní. Mám problém vlastně jen s nedostatečnou kapacitou pro instalované programy.
TomasT342 píše:To ale abys s sebou tahala pořád velký bágl s obsahem aspoň za 100 litrů, když na každou činnost máš jiný přístroj. Někdo to má zase raději tak, že si vyrazí jen tak nalehko, do kapsy strčí mobil a s ním zvládne vše co potřebuje telefon, internet, hry, práce, hudba, filmy, focení - možná ne tak dokonale jako se zrcadlovkou, ale na 9x13 do alba je to dobré. A když by náhodou mobil zničil, tak si za 5 tisíc pořídí jiný a nebude ho to stát 4 průměrné platy jako ten tvůj bágl.
Na běžné focení mám levnou zrcadlovku a uvažuju o něčem jako je OM-D (tedy kompakt s výměnnými objektivy, kvůli hmotnosti a rozměrům). Uznávám, že je fajn vzít sebou jen telefon, jenže to je hodně o kompromisech. Chci poslouchat hudbu, dobře, pustím si ji z telefonu, žádný problém, má stejný zvukový čip jako iPod, takže hraje stejně kvalitně. Jenže mi to sežere baterku a když najednou budu potřebovat volat, zjistím, že baterka je vybitá. Takže radši telefon nahradím maličkým iPodem, který sám o sobě hraje asi 20 hodin a telefon si uchovám na telefonování. A tahle analogie platí i na ostatní činnosti. Zkrátka i když iP umí všechno, používám na něm jen něco, vlastně to je klasické telefonování, IM (FaceTime, iMessage, Skype, FB chat), internet, GPS, emaily. Na hudbu mám iPod, na focení foťák, na filmy iPad (pokud tedy mám potřebu si pouštět film z tabletu, moc často to není).
Jinak můj běžný bágl nemá cenu 100.000 Kč, protože Macbook nenosím všude, iPad je jeho dostatečnou náhradou. Vlastně sebou obvykle nosím jen iPhone, iPad, iPod a foťák se dvěma základními skly (seťák a tele), to mi bohatě stačí. A protože mám zrcadlovku Olympus a skla Zuiko, je to malinké a váží velmi málo, do 2 kg se vejdu bez problémů.

IvanGS píše:- není někde ke stažení základní uživatelská příručka pro operační systém Android, popř. nevyšla kniha v papírové podobě?
To není potřeba, když jsem to zvládla já, zvládneš to taky :-) Jen se neboj a zkoumej, hrej si a když nebudeš něco konkrétního vědět, zeptej se, lidé tady ti rádi poradí. Když mají trpělivost se mnou :-D

ramon.dexter
Moderátor

Příspěvek od ramon.dexter » stř 06. úno 2013 11:09:43

Jak už tady zaznělo, je to o prioritách. Někdo holt radši sám přemýšlí a tudíž vidí, že některý řešení jsou dobrý a některý řešení jsou špatný
No a někdo radši "think different" a vysolí za techniku 100k.nJeho věc. Ale ať proboha něpronáší takový generalizace jako "já to nepotřebuju tak kdo to potřebuje", atd... To je až moc krátkozraký.

A neber si to nějak osobně, ale je to tak. Když vidím techniku a služby applu, vidím naleštěný předražený pozlátko. Například macbooky - za cenu 13" mcb můžu mít notebook o třídu výkonnější, s větším displejem, větší RAM, lepší grafikou, atd. Ale apple by mi jistě vysvětlil, že eho mcb je přece lepší, protože apple.
A s tím souvisí i další služby - apple si za všechno nechává královsky zaplatit. A protože do obchodu zapojuje i psychology, umí svoje zákazníky přesvědčit, že apple je jediná nejlepší firma a že není nad apple.

xanthor
Kyborg
Reputace: 91
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Příspěvek od xanthor » stř 06. úno 2013 11:42:22

IvanGS píše:není někde ke stažení základní uživatelská příručka pro operační systém Android, popř. nevyšla kniha v papírové podobě?
Leda manuál k tabletu. Asi se ani nepočítá s tím, že by někdo musel dopodrobna studovat jak přesně co funguje. Navíc spoustu aplikací si výrobci upravují - zvlášť Samsung a HTC.
IvanGS píše:lze tablet připojit k internetu přes mobilní telefon pro případ, že není v dosahu wi-fi? Popř. prosím o informaci jak.
Tohle bude problém, protože Android standardně nepodporuje připojení k ad-hoc sítím (jsou potřeba úpravy vyžadující root). (Ad-hoc sítě vytváří Symbian a pravděpodobně taky Windows Mobile. Divil bych se, kdyby se ti podařilo vytvořit na WM telefonu wifi síť typu infrastructure, ke které se umí připojit každý Android.)
IvanGS píše:nezůstávají kdesi v pozadí otevřené programy, které systém zpomalují a zabírají zbytečně paměť? Z aplikací vyskočím šipkou "zpět", kdy se vrátím do předchozí stránky, popř. klikem na "domeček", kdy to skočí na úvodní stránku, nevím ale, zda se tím aplikace opravdu ukončí.
V Android žádné uživatelské zavírání aplikací není, jenom "hození" aplikace na pozadí. (Podržení domečku neukazuje "spuštěné" aplikace, ale posledně otevřené, resp. aktivní.) Bohužel to ale znamená, že nemáš nikdy jistotu, že když se k aplikaci vrátíš, bude ve stejném stavu jako když jsi ji opustil. Když Androidu dochází operační paměť (RAM), jednoduše (velmi rychle) ukončí nějaký aplikační proces.

IvanGS
Robot

Příspěvek od IvanGS » stř 06. úno 2013 18:25:58

Díky za rady a povzbuzení, ještě mne čeká hodně práce ale mám tyhle věci rád, s prvními PDA jsem pracoval už před více než 10 lety, ale všechno to byl Windows.
don_alex: prohlížení fotek na kartách - možná si uhodil hřebíček na hlavičku, já kartu do slotu strkal při zapnutém počítači. Windows si ji normálně načte, Android to možná udělá jen při startu, resp. ji přečte také, ale plnohodnotně prohlížet nejdou.
Mimochodem, můžete doporučit nějaký osvědčený androidí tabletový prohlížeč umožňující i základní úpravy fotek?
Stejně tak hledám osvědčené "Movie studio", jeden z důvodů koupi tabletu je vytváření krátkých foto/filmových ozvučených klipů, např. z dovolené, fotím a točím foťákem ve FullHD a formátu .mov.
A mimochodem (:-)) jsem zatím nepřišel, jak na HW dokovací klávesnici napsat písmena jako ť, ď nebo ó, prostě taková s interpunkcí, která nemají vlastní klávesu. Klávesnice je jako kterákoliv jiná, ale standardním postupem z toho vznikne ˇt, ˇd a ´o:-), SW klávesnici jsem ještě nezkoušel, mám tablet v docku protože se s ním na klíně lépe pracuje a díky baterce v klávesnici má mnohem větší výdrž (tohle píšu na jiném počítači).

LivArt
Terminátor
Reputace: 279
Typ mobilu / ROM: Samsung SM-N970F
Mobil 2 / ROM: Mi5 + SGS4 + SGS6
Tablet: SGTab4

Příspěvek od LivArt » stř 06. úno 2013 18:28:42

Upravovat FullHD video na tabletu? Viděl jsi někdy nějakou opravdovou pracovni stanici na práci s FullHD videem?

Prohlížeč fotek - the best je QuickPic.

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » stř 06. úno 2013 19:56:37

Sandy:

jen k té klávesnici, ta v iP5 mě neskutečně rozčilovala. Vtip je v tom, že do Androida si dáš klávesnici jakou chceš, na výběr je spousta různých a to nemyslím jen vzhledově, ale funkčností, například právě zadáváním znaků s diakritikou. Vybere si každý, u iP se prostě musíš smířit s tím, co si myslí výrobce, že je nejlepší. Bohužel se netrefil, alespoň do mého vkusu :-) A to v mnoha věcech. Stejně tak se do mého vkusu v mnoha věcech netrefil ani výrobce mého androidu, ovšem nebylo nic jednoduššího, než si vše potřebné opravit. U iP bych se musel jen vztekat. A nesnaž se prosímtě tvrdit, že Apple má patent na to, aby vyhověl všem. To opravdu nemá, spoustě lidí prostě nevyhoví.

IvanGS
Robot

Příspěvek od IvanGS » stř 06. úno 2013 20:45:47

LivArt - někde na youtube bylo video se stříháním filmů pomocí nějaké aplikace a protože to bylo na tomhle tabletu, usoudil jsem že je to FullHD. Uvidíme, je to jen nápad, kdysi jsem v menším rozlišení stříhal jednoduché klipy na prehistorickém notebooku pomocí primitivního editoru a větší ambice nemám ani teˇd (sakra, jak mám napsat správné ˇd?)...
Galerie stále nic, zastrčím flash ve spícím stavu, probudím tablet, vnější paměˇt (no vidíte to ˇt :D ), flash to najde, kliknu na ni, zobrazí se adresáře s fotkami, rozkliknu adresář, objeví se pod sebou miniatury fotek, kliknu na jednu, otevře se v "Galerii" ale další fotku už postrčením do strany nezobrazím, musím zpět do miniatur fotek, kliknout na jinou atd. U miniatur je i políčko k zaškrtnutí, označím tak všechny ale stejně je to v galerii všechny nezobrazí. A nebo zastrčím flash, najde ji to, jdu ale rovnou do "Galerie", tam jsou všechny možné adresáře v paměti tabletu ale ty na flash ne a najít je v Galerii nelze nebo neumím najít vhodnou volbu, ve Windows se klikne na "Otevřít soubor", najdu ten správný aˇt je kdekoliv na ploše, v paměti, na kartě atd. a je to. Třeba je to jen v omezených možnostech aplikace "Galerie", možná to jen neumím, nevím...

LivArt
Terminátor
Reputace: 279
Typ mobilu / ROM: Samsung SM-N970F
Mobil 2 / ROM: Mi5 + SGS4 + SGS6
Tablet: SGTab4

Příspěvek od LivArt » stř 06. úno 2013 20:57:02

Tady máš ď a ť :DD
Se podívej do toho videa nebo do jeho popisku, co je to za editor, ne? ;)

Mishack
Kyborg
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mishack » stř 06. úno 2013 21:02:45

Android, mam pocit, totiz neumi dynamicky nacitat obsah karty, ptze pracuje s "knihovnou". Zkus stahnout SD Rescan. Je to malinkata aplikace, ktera spusti media scanner a "znovunacte" soubory na karte. Kazdopadne pri velke karte to muze chvili trvat... To by mohlo pomoci.

Sandy
Stálý androiďák

Příspěvek od Sandy » stř 06. úno 2013 22:31:25

LivArt píše:Upravovat FullHD video na tabletu? Viděl jsi někdy nějakou opravdovou pracovni stanici na práci s FullHD videem?
A proč ne? iPad to zvládne naprosto v klidu, proč by to tedy nezvládl Transformer?
ludekbrno píše:Sandy:

jen k té klávesnici, ta v iP5 mě neskutečně rozčilovala. Vtip je v tom, že do Androida si dáš klávesnici jakou chceš, na výběr je spousta různých a to nemyslím jen vzhledově, ale funkčností, například právě zadáváním znaků s diakritikou. Vybere si každý, u iP se prostě musíš smířit s tím, co si myslí výrobce, že je nejlepší. Bohužel se netrefil, alespoň do mého vkusu :-) A to v mnoha věcech. Stejně tak se do mého vkusu v mnoha věcech netrefil ani výrobce mého androidu, ovšem nebylo nic jednoduššího, než si vše potřebné opravit. U iP bych se musel jen vztekat. A nesnaž se prosímtě tvrdit, že Apple má patent na to, aby vyhověl všem. To opravdu nemá, spoustě lidí prostě nevyhoví.
Netvrdím, že Apple má patent na rozum, tvrdím, že mě dokonale vyhovuje a třeba klávesnici má mnohem lepší než kteroukoliv, co jsem zatím na Androidu vyzkoušela. Zkusila jsem i vzhled do Go Keyboard, že to vypadá jako iP, ale nechová se tak, je to stále stejně (pro mě) nepohodlná klávesnice s nesmyslným a hlavně pomalým zadáváním znaků s diakritikou. Jak sis jistě všiml, píšu zásadně s diakritikou a to i z mobilního zařízení. Jenže to, co mám na iPadu napsáno za minutu a na iPhonu za minutu a půl, tak na Androidu píšu pět minut (+- pár vteřin, nicméně to odpovídá, zkoušela jsem to se stopkama). Mimochodem, tento příspěvek píšu na iPadu a je to skoro stejně pohodlné jako na Macu, díky velké a přesné klávesnici. Na iPhonu by se to dalo také (i když by to už bylo poměrně nepohodlné díky velkému množství textu), ale kdybych to měla psát na Androidu, radši bych počkala, až se dostanu k Macu.
IvanGS píše:LivArt - někde na youtube bylo video se stříháním filmů pomocí nějaké aplikace a protože to bylo na tomhle tabletu, usoudil jsem že je to FullHD. Uvidíme, je to jen nápad, kdysi jsem v menším rozlišení stříhal jednoduché klipy na prehistorickém notebooku pomocí primitivního editoru a větší ambice nemám ani teˇd (sakra, jak mám napsat správné ˇd?)...
Zkus to po vzoru iOS, napiš nejdřív písmeno a pak teprve diakritické znamínko, třeba to Asus okopíroval :-)

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » stř 06. úno 2013 23:03:05

Sandy:

Mam pocit, že se ti nepovedlo klávesnici nastavit. Já tedy používám Smart Keyboard a ten umí několik druhů zadávání diakritiky. Například ten co používám, je rozhodně rychlejší, než na iP5 ;-)

Odpovědět

Zpět na „Android OS“