Android OSvypnutí nedůležitých aplikací

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
DeNNI85
Stálý androiďák
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: ZTE V967S

vypnutí nedůležitých aplikací

Příspěvek od DeNNI85 » úte 04. pro 2012 14:25:11

Zdravím, mám samsung galaxy mini 2, má cca 398ram a volných mám tak 60mb, běží tak sousta aplikací i třeba na pozadí. Chtěl jsem se zeptat, jak poznám, které aplikace mohu vypnout aby zbytečně nezatěžovaly ram, když netuším, jestli je využívá systém nebo google plus apod. Případně mohu vypsat, co vše mi běží a jestli může někdo poradit, jak to promazat nebo povypínat. Děkuji. Jinak hry tam mám jen dvě, takže v telefonu je jen to, co je v továrním nastavení + sigyc.

don_alex
Administrátor
Reputace: 383
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 9, 512GB [SM-N960F] [Stock]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 4 [SM-N910C] [Stock]
Tablet: Samsung Galaxy Note 10.1 [GT-N8000] [Stock+root]

Re: vypnutí nedůležitých aplikací

Příspěvek od don_alex » úte 04. pro 2012 14:47:14

Taky neumíš hledat? Tohle se tu řeší taky skoro denně.

Nic nevypínej, od toho tam ta RAM je. A už vůbec nic nevypínej jinou aplikací (killerem), než samotným systémem, tím to akorát budeš zhoršovat.
Pokud máš v RAM těch 60MB volných, je to pro chod systému akorát.

Pokud chceš víc info, HLEDEJ!!
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2

Autor tohoto vlákna
DeNNI85
Stálý androiďák

Příspěvek od DeNNI85 » úte 04. pro 2012 14:59:09

Ok, díky za radu, tak pokud tam budu chtít další aplikace, tak mi těch 60mb moc dlouho nevydrží, proto se na to ptám. Kouknu tedy do historie. Jinak moc nechápu, proč tu hned každýho sjedete, že se ptá na něco, co už tu bylo, je to fórum bože, ne statickej web a návod v jednom. Nenutím nikoho aby na to reagoval, tak pokud to někoho obtěžuje, nemusí psát nic. Takže se omlouvám, že jsem si to nenašel, jsem v práci a nemám tolik času.

Pawol
Androiďák!
Reputace: 6
Typ mobilu / ROM: ASUS ZenFone 2 Laser ZE500KL 16GB
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 9 Pro 6+128 GB

Příspěvek od Pawol » úte 04. pro 2012 15:20:25

Android si RAM spravuje sám. Pokud si bude myslet že má málo, tak si ji uvolní. To neřeš.

don_alex
Administrátor

Příspěvek od don_alex » úte 04. pro 2012 15:34:16

Jak píše Pawol, Android si RAM spravuje sám. Do určité míry. Pravda je, že u telefonů s malou RAM (což je i ten Tvůj) postupem času dojde k tomu, že to Android tak docela nezvládá a telefon se začne nedostatkem RAM sekat. To ale killováním nevyřešíš, protože Android si tu aplikaci opět sám do RAM natáhne. Navíc killování pomocí externí aplikace není korektní, takže to spíš škodí, než pomáhá. Jediná rozumná možnost, jak s tím něco dělat, je root telefonu a některý z RAM managerů, který v podstatě pouze Androidu říká, kolik má udržovat volné RAM. Sám nic nekilluje, což je dobře.

A nadává tu každý proto, protože na tahle témata se tu odpovídá prakticky denně, a když na to vždy založíš nové vlákno, tak je to čím dál nepřehlednější a jiní, kteří hledat chtějí, to mají o dost ztížené. Navíc uvědom si, že tisíckrát dokola opakovat jednu a tutéž radu, která se navíc s časem nemění, zabírá zbytečně čas. A ano, je to fórum, ale rozhodně to neznamená, že každý, kdo přijde s problémem rovnou založí nové vlákno. Není to placená podpora.

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 210
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Re: vypnutí nedůležitých aplikací

Příspěvek od ludekbrno » úte 04. pro 2012 15:36:55

DeNNI85 píše:Ok, díky za radu, tak pokud tam budu chtít další aplikace, tak mi těch 60mb moc dlouho nevydrží, proto se na to ptám. Kouknu tedy do historie. Jinak moc nechápu, proč tu hned každýho sjedete, že se ptá na něco, co už tu bylo, je to fórum bože, ne statickej web a návod v jednom. Nenutím nikoho aby na to reagoval, tak pokud to někoho obtěžuje, nemusí psát nic. Takže se omlouvám, že jsem si to nenašel, jsem v práci a nemám tolik času.
Android zcela logicky považuje volnou RAM za neefektivní žrout energie, protože ta paměť žere pořád stejně, ať je volná nebo plná. Takže jí zásadně moc volné nenechává a snaží se ji užitečně využít. A to spočívá v tom, že si ve volných chvílích do RAM natahuje aplikace, o kterých předpokládá, že bys je mohl chtít využít. Natáhne je do paměti a uspí. Takže ty aplikace nic nežerou, ale když je spustíš, je to bleskové. Co skutečně na pozadí běží jsou pouze služby v menu androida - aplikace - spuštěné služby. Ale to jsou věci, které na pozadí běžet musí, různé systémové služby a služby které čekají na nějakou událost, třeba příchod zprávy, budík atd. Externí aplikace (killery) v tomto lžou, protože zobrazují jako spuštěné aplikace, které ve skutečnosti jsou jen uspané a neběží a nic tedy nežerou. Že zabírají RAM vůbec nevadí, protože pokud Android k něčemu potřebuje více RAM, tak si ty uspané aplikace z paměti vyháže a RAM si uvolní. Na rozdíl od externího killeru to udělá korektně a neshodí nic, co nemá.

Tak snad už je to srozumitelně vysvětleno, proč nemá smysl řešit volnou RAM a už vůbec ne ji uvolňovat nějakým task killerem.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

Autor tohoto vlákna
DeNNI85
Stálý androiďák

Příspěvek od DeNNI85 » úte 04. pro 2012 15:49:23

Ok, takže dokud se mi nezačne sekat telefon, nemá cenu to řešit a pak to rootnout. Má root nějaký vliv na záruku? Někde jsem četl, že to v servisu můžou považovat za neoprávněný zásah do přístroje a neuznat třeba reklamaci?

Jinak tedy beru na vědomí, oc jste zde psali o nových vláknech a příště si dám pozor.

don_alex
Administrátor

Příspěvek od don_alex » úte 04. pro 2012 15:51:30

:-D:-D
I o root vs. záruka se tu toho psalo už mnoho. :-D

Ano, rootem přicházíš o záruku. Ale v případě potřeby lze provést unroot a v servisu to projde.

Autor tohoto vlákna
DeNNI85
Stálý androiďák

Příspěvek od DeNNI85 » úte 04. pro 2012 16:13:14

předpokládám, že na unroot tu návod taky najdu, jinak je tu nějaký opravu ověřený návod na root? Který máte třeba ozkoušený a víte, že funguje? Mám android 2.3

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 210
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Příspěvek od ludekbrno » úte 04. pro 2012 16:23:20

Návod hledej v sekci tvého telefonu. Postupy se liší dle modelu.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

Pedro1
Droid
Reputace: 2
Typ mobilu / ROM: Huawei Honor 8
Rom: stock

Příspěvek od Pedro1 » stř 05. pro 2012 21:48:22

Ahoj, ale pletes si uzivatelskou pamet s operacni pameti RAM. Kdyz budes instalovat nejake aplikace, tak se instaluji do uzivatelske pameti a RAM s tim nema nic spolecneho. RAM se vyuziva jen, kdyz program bezi, nebo jeho sluzba. Rozumneno?

Odpovědět

Zpět na „Android OS“