Android OSPár otázek na Android

Autor tohoto vlákna
Radek Hulán
Nové Androidě
Reputace: 0

Pár otázek na Android

Příspěvek od Radek Hulán » stř 24. úno 2010 16:21:00

Jsem spokojen (opravdu moc) s HTC HD2, ale rád poznávám nové věci.

A proto by mě zajímalo, jak na Milestone / Androidu běží toto (ideálně i přímo se screenshotem):

01. sync emailů z Exchange, a to nejen Inboxu, ale všech mnou zvolených složek pro určité období
02. podpora pro HTML emaily; stahování příloh do určité velikosti automaticky
03. push z Exchange, plánování push jen na určitou dobu (v noci vypnuto)
04. prohledávání serveru Exchange z telefonu
05. podpora pro Live email (nativně MAPI, ne přes POP3)
06. podpora pro MSN protokol (Windows Live Messenger)
07. sync kontaktů s Exchange (veškeré položky, od jména, přes telefony, emaily po fotku)
08. sync kalendáře s Exchange
09. propojení telefonu s PC a Outlookem 2007 / 2010
10. USB Mass Storage pro paměť telefonu i kartu v PC
11. sync pro Microsoft OneNote poznámky
12. integrace Facebook kontaktů / profilů na kontakty v telefonu (z Exchange), včetně status updates, alb a avatarů
13. podpora pro hesla z Roboform a KeePass
14. existence TomTom, Garmin, SmartMaps a CoPilot navigace
15. podpora pro SIM ToolKit
16. prohlížení DOC, DOCX, XLS, XLSX, PDF
17. podpora pro Opera Mini (Java)
18. připojení počítače k internetu přes telefon pomocí USB kabelu i Bluetooth
19. využití internetu v počítači pro připojení telefonu k internetu (v kanceláři)
20. vytáčení českých kontaktů hlasovou volbou
21. možnost nepoužívat datové přenosy v roamingu (plně automaticky, aniž bych na to musel myslet)
22. možnost ovládat telefon z PC (viz http://myego.cz/item/ovladani-mobilu-z- ... roller-pro )
23. sync více PC (pracovní, domácí, notebook) s jedním telefonem
24. možnost instalace aplikací do paměti telefonu i na microSD
25. česká klávesnice, čeština v dokumentech, emailech, atd.

Prostě běžné věci, které ve Windows Mobile 6.5 s HTC Sense fungují na 110% a denně je potřebuji :) Ano, některé budou asi specifické pro Microsoft, ale já je používám.

Upozornění: nezajímají mě stupidní osobní výpady a otázky "Proč zrovna toto potřebuješ?". Prostě potřebuji, a proto se na to ptám lidí, co se v tom (doufám) vyznají....

Originální téma je zde: http://smartmania.mobilmania.cz/forum/v ... 10&t=17925 ale dávám to i sem, protože to asi získá více reakcí.

pic
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Nokia 6303
Tablet: Asus MeMO Pad HD7
Rom: Originál

Re: Pár otázek na Android

Příspěvek od pic » stř 24. úno 2010 17:01:23

sam pises, ze jsou to bezne veci - takze se tu dost z nich resilo, tak pouzij tlacitko "hledej", smudlo :))
2009: htc click, 2.3 ROM: CM Gingerbread (darováno)
2013: Asus HD7, 4.2.4. ROM original
Na telefonování: Nokia 6303i (vykoupaná v moři)

ramon.dexter
Moderátor
Reputace: 46
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi 9/stock ROM
Tablet: huawei mediapad 8.3 - stock

Příspěvek od ramon.dexter » stř 24. úno 2010 17:05:26

Ahoj radku, zkusim ti odpovědět na věci které se týkají obecně androida, protože MM nemám.

06 - ano, existuje několik IM aplikací které umějí MSN protokol (mimo jiné)
10 - jelikož se android snaží všchno ukládat na kartu, není přístup do vnitřní paměti potřeba. Takže Mass storage jenom pro kartu.
14 - TomTom na navigaci pracuje, CoPilot existuje, Smartmaps ne ale jsou alternativy typu OruxMaps, Trekbuddy a další na který si nevzpomínám
15 - samozřejmě
16 - i základní editace přes Documents to Go
17 - ano, ovšem přes JavaBed aplikaci (doinstalovatelnou). Tady bych doporučil spíš něco od htc, od Hera dodávají do android telefonů JavaBed aplikaci
18 - pomocí USB ano s pomocí apliakce PdaNet. Po bluetooth ne. S root přístupem to jde po wifi i po kabelu bez nutnosti aplikace v PC.
19 - ano, přes wifi. Po kabelu to nejde, nikdo zatím nenapsal příslušnou aplikaci. Přece jenom, chybí software typu ActiveSyncu/WM Device Center který by to umožňoval
20 - ne
21 - ano, lze zvolit ano/ne
22 - asi ano
23 - No, vzhledem k tomu že primární synchronizační kanál je na Google účet, je tahle otázka poměrně zbytečná. Ano, samozřejmě. Pokud jde o Exchange, jít by to mělo
24 - oficiálně zatím jenom do vnitřní paměti, s root přístupem i na sdkartu. Ale mělo by to s postupem času jít i oficiálně, důvodem je zatím strach o kradení aplikací.
25 - HW i virtuální, stejně jako čeština všude v telefonu. Samozřejmě jenom v systému, 3rd party aplikace psané cizinci jsou v angličtině. S tím se ale nic dělat nedá.

Na otázky týkající se exchange jsem záměrně neodpovídal, protože například moje G1 to neumí, stroje od htc to umějí a co jsem tak čet tak MM by měla umět jak kontakty, tak kalendář i maily. Ale jak detailně, případně podle jakých kritérií, to netušim.
Prostě je potřeba brát android tak že je to dítě Google, takže je zaměřený více na služby googlu. Nativně android exchange neumí, ale výrobci chápou potřeby zákazníků a exchange nějakým způsobem integrují.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)

Autor tohoto vlákna
Radek Hulán
Nové Androidě

Příspěvek od Radek Hulán » stř 24. úno 2010 17:14:16

Díky moc za kvalitní info.

K té "podpoře Exchange" - každý stroj ji podporuje jinak. "Podpora Exchange" na Nokii N97 je zcela nefunkční, přesto inzerovaná, na N900 je to lepší, ale stále to není ono. Proto jsem to rozepsal do více položek, protože jsem zatím neviděl nic v ne-MS oblasti, co by mi pro Exchange vyhovovalo. Asi nejlepší podporu Exchange z ne-MS produktů měl paradoxně iPhone :)

Milestone má ve specifikaci podporu pro Exchange uvedenou, ale to mnoho neznamená, pokud není jasné, jak dobře funguje.

s0uky
Čestný Androiďák
Typ mobilu / ROM: dotykac
Twitter: s0uky

Příspěvek od s0uky » stř 24. úno 2010 17:22:05

Pokusím se také odpovědět na několik otázek s kterými mám já zkušenosti.

06: MSN pomocí aplikace, např: HI MSN BETA
09: Ano, lze pomocí aplikace HTC Sync.
10: Jen pro kartu (pro paměť v telefonu to postrádá smysl)
14: CoPilot, Sygic, NDrive - ANO, TomTom - BUDE, ostatní nevím
15: Ano, ale nativně ne ve všech modelech, např. Nexus One ho nemá, ale podle XDA to je jen otázka času...
16: DOC, XLS v aplikaci Quickoffice, nové MS formáty nemám vyzkoušeny
17: Ano, v Marketu verze 4.2 - osobně se mi moc nezamlouvá
18: Ano, pomocí tzv. rootnutí telefonu a nahrání jiné romky, nebo pomocí softwaru PDA Net, ve verzi od 2.0 měl být nativně, ale zatím není...
19: Ano, pomoví PDA Net
20: Nepoužívám, ale teď jsem to zkusil, na verzi Cyanogen mod 2.4.14 (Android verze 1.6) to nefunguje moc dobře
21: Ano, pouze věc nastavení
22: Ano, aplikace Gmote, jedná se zatím spíš o ovládání Media Playeru
23: Asi by neměl být problém pomocí HTC Sync aplikace
24: V základní a neupravené ROM to jde pouze do paměti telefonu, po rootnutí a upravení telefonu jdou instalovat aplikace na kartu, ale karta musí být upravena...je to malinko složitější nebudu to tu rozvádět
25: Android je postavený na Unicodu, takže s českými znaky kdekoliv v telefonu, sms, mailech není problém. Některé (většinou novější telefony př. Nexus One) na verzi 2.x nemají možnost menu v češtině, ale to je podle mě také otázka času, jelikož G1 - Android průkopník byl také jen v EN a postupem času do něj přišla čeština.

Snad jsem na nic nezapomněl a pokud jsem se náhodou u některé otázky spletl, tak ať mě kolegové opraví.

Neodpustím si na tebe (Vás) menší OT otázku: Snad nechceš přejít na Androida, ty takový skalní zastánce všeho okolo WM, potažmo produktů MS? :-)
Tvůj blog čtu celkem pravidelně, takže o tvých názorech malinké tušení mám, celkem mě to zaskočilo, když jsem uviděl topic od: Radek Hulán :-)
"6 hvězd září, 5 rychlostí řadí, 4 gumy sviští, 3 diferenciály pracují, 2 litry křičí, 1 turbo tlačí..."
To je to co dělá ze Subaru all-wheel-drive.

Case
Kyborg
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: Vodafone 845 - ZTE Blade - Samsung Galaxy S
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Case » stř 24. úno 2010 17:27:50

K tomu Exchange - podpora Exchange je lepší (čti - je alespoň nějaká) v zařízeních s ROM od HTC (= český Magic 32A, Hero, Tattoo...chystaný Desire?). Stejně tak by pokud vím měla být lepší podpora pro Exchange zahrnuta v rámci Androidu 2.1 (tzn. zatím pouze Nexus One).

Ani k jednomu ale nejsem schopen říct víc, Exchange mě naprosto nezajímá.

BTW, telefony se Sense UI lze, pokud se nepletu, používat jako modem přes USB přímo, bez nutnosti rootu či změny ROM, mají na to položku přímo v nastavení.

Autor tohoto vlákna
Radek Hulán
Nové Androidě

Příspěvek od Radek Hulán » stř 24. úno 2010 17:40:06

s0uky píše:Snad nechceš přejít na Androida, ty takový skalní zastánce všeho okolo WM, potažmo produktů MS?
Díky moc za info.

Jinak já nejsem "stalní zastánce MS produktů", ale "zastánce produktů, co vyhovují mým aktuálním potřebám". A ty se přirozeně mění s časem... V současné době to jsou hlavně produkty MS co plní mé potřeby, to je fakt. :) V případě Milestone se mi moc líbí HW. Je mi jasné, že podpora Gmailu a Google bude u Androidu skvělá, ale hodně firemních uživatelů emailů, kontaktů, kalendáře, atd. nevystačí jen s Gmailem zdarma, ale potřebují Exchange. Chápe to i Motorola, HTC a další, chápe to Apple s iPhone. Neodsuzuji dopředu Milestone jen proto, že není od MS, to fakt není můj styl. :) Rád jsem testoval N97, N900 a další, zkusil jsem iPhone, a Milestone se mi dle specifikace líbí. Tak jsem sepsal své potřeby a ptám se na jejich realizaci...
Naposledy upravil(a) Radek Hulán dne stř 24. úno 2010 17:41:10, celkem upraveno 1 x.

cryingfreeman
Droid

Příspěvek od cryingfreeman » stř 24. úno 2010 17:41:01

01. - 08. Exchange natívne má napr. Droid s 2.0(možno ešte nejaké modely), inak riešiť pomocou aplikcáií ako Moxier Mail, Exchange by TouchDown atd
09. HTC Sync
10. USB Mass Storage funguje mi u obidvoch(pamäť, karta)
11. nenarazil som na nič také(ale možno existuje)
12. jj
13. na prvé neviem na druhé napr. KeePassDroid
14. TomTom v príprave, Garmin keď vyjde odpovedajúci android phone, Copilot atd sú
15. jo je(u Nexusu vraj nie)
16. jj
17. Opera mini 4.2 je na markete, Opera mini 5 coming fairy soon vraj, inak ju môžeš spustiť zatiaľ emulatorom
18. usb je je, bluetooth asi nie
19. jo
20. netuším
21. jo
22. jo
23. pravdepodobne hej
24. na kartu zatil iba s root
25. jo je vo väčšine romiek
Samsung GALAXY prvý na Slovensku , 8G internal memory, 16 gb micro SDHC card, t-mobile web´n walk 3 giga

Samsung Galaxy Tab 8.9 P7300 32 GB 3G

twitter: @cryingfreeeman

ramon.dexter
Moderátor

Příspěvek od ramon.dexter » stř 24. úno 2010 17:51:48

Ještě k tomu root přístupu - s linuxem jsi pracoval takže víš o co jde. V současné situaci jde "oficiálně" o neautorizovaný zásah do telefonu, takže "oficiálně" jde o ztrátu záruky. Prakticky to ale vypadá tak že servisy (alespoň htc servis) reklamaci provádějí bez problémů. Hlavně jde o to že telefon lze po root i un-rootnout, čili uvést do původního stavu, kdy v podstatě tento zásah nejde poznat.

A pokud se někomu povede telefon (zejména G1) dostat do stavu brick-cihly kdy nereaguje na tlačítka a nenabíhá, servis to řeší rovnou výměnou základní desky, takže opět nejde poznat jaký psí kusy s ním uživatel vyváděl.

edit: ještě k těm navigacím - mám takovej pocit že zrovna pro Milestone upravila motorola iGo a vydává jí předinstalovanou jako MotoNav.

s0uky
Čestný Androiďák

Příspěvek od s0uky » stř 24. úno 2010 17:58:53

Nemáš zač, rád osvětlím něco o Androidu, pokud to vím :D

Mě osobně MS produkty, konkrétně W7, Office také vyhovují, opravdu více než Linux - na desktopu.
Co se mobilů týče tak mě WM nijak nepřesvědčil, měl jsem nějakou dobu Kaisera, ale prodal jsem ho, protože to bylo strašný - pomalý HW a pořád nějaké problémy s WM, netrvalo dlouho a pořídil jsem si G1 s Androidem, zjistil jsem, že je pro moje potřeby naprosto ideální, dobře modifikovatelný v ničem mne neomezoval, byl skvěle provázán s online službami, rychle pro něj vycházely nové aplikace a za vším tím stál Google, což se mi líbilo, jelikož nějaké jejich služby už chvíli spokojeně využívám.
Osobně bych ti doporučil zkusit si Nexus One, i když jsi ho na svém blogu ( http://myego.cz/item/nexus-one-phone-ak ... us-htc-hd2 ) odsoudil. Má totiž nejnovější verzi Androidu a 1GHz procesor, AMOLED display a 512 RAM, popř.: HTC Desire, které bude skoro stejné, ale ještě není k mání.
"6 hvězd září, 5 rychlostí řadí, 4 gumy sviští, 3 diferenciály pracují, 2 litry křičí, 1 turbo tlačí..."

Autor tohoto vlákna
Radek Hulán
Nové Androidě

Příspěvek od Radek Hulán » stř 24. úno 2010 18:01:30

Ohledně navigací - automobilových jich je hodně (a je v podstatě jedno zda TomTom, iGo či CoPilot), ale SmartMaps a Garmin jsou turistické, mají specifické mapy. Třeba Topo Czech 3 Pro je úžasná mapa.

Root přístup - to není problém. WM se běžně "hackují" na xda-developers ;)

Nexus One - ten článek o 2 odstavcích snad nelze brát jako "odsouzení". To není recenze, jen potrava pro vyhledávače napsaná 5 minut po vydání. Jinak ale Nexus One mi nic nepřinese oproti HD2. Milestone má HW klávesnici, to je jiná...

cryingfreeman
Droid

Příspěvek od cryingfreeman » stř 24. úno 2010 18:06:23

najidealnejšie by bol asi fakt ten HTC Desire so Sense UI 2.1

vydanie garmin navigácií môžme očakavať po vydaní Nuvifone A50, s ktorým bude predstavená pravdepodobne

http://androidandme.com/2010/02/news/ha ... ifone-a50/
Samsung GALAXY prvý na Slovensku , 8G internal memory, 16 gb micro SDHC card, t-mobile web´n walk 3 giga

Samsung Galaxy Tab 8.9 P7300 32 GB 3G

twitter: @cryingfreeeman

ramon.dexter
Moderátor

Příspěvek od ramon.dexter » stř 24. úno 2010 20:36:11

Root přístup u Milestonu je ale dosti omezenej, v porovnání se zařízeníma od HTC. Jde o to, že Motorola Boot Manager kontroluje signaturu nahrávanýho systému a nepustí systém s jinou než originální signaturou. Čili v podstatě (co jsem tak pochopil) nelze do Milestonu dostat vlastní a upravenej kernel a nepomůže ani změna bootloaderu, protože kontrola signatury probíhá nějak hardwarově přes procesor, takže by pomohla tak maximálně výměna čipu kus za kus. Tahle nevýhoda neexistuje u Motoroly Droid, což je americká CDMA varianta.

Takže uživatel může v praxi upravovat system partici, ale do boot partice zasáhnout nemůže, protože bootloader by odmítnul cokoli s odlišným podpisem nahrát.

K těm mapám: Například trekbuddy umožňuje používat jakýkoli mapy (samozřejmě po konverzi do kompatibilního formátu), ovšem nemá ani zdaleka možnosti například OZI exploreru nebo SmartMaps (ty neznam, takže nevim co umí a nemůžu porovnat). Bohužel zrovna ten OZI explorer mi docela chybí.

Wexter
Droid
Typ mobilu / ROM: Vždycky nějaký nový
Twitter: tomasocadly
Tablet: iPad :-D
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wexter » stř 24. úno 2010 21:58:37

Milestone nemůžu doporučit člověku jako jsi ty :) s tím telefonem si nepohraješ, Motorola si to celkem pohnojila tím, co udělala ... jedině si koupit Droida z USA a nebo se nebát toho nexues. Viz Google.

DEE
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Umi X1
Tablet: Hyundai T7s
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DEE » stř 24. úno 2010 23:21:43

Za leta co clovek pracuje s Microsoft technologiemi si vyprofiluje portfolium sluzeb, funkci a aplikaci, ktere takrka denne pouziva (tvuj pripad). Android pro cloveka takto markantne zavisleho na Microsoftu neni to prave orechove. Android je proste a jednoduse Google oriented a pokud clovek s prechodem na Android platformu neprejde i na Google sluzby nema cenu o prechodu moc uvazovat. V Androidu rozhodne alternativni OS pro praci s Exchange, Live atd. nevidim.

S pozdravem, ted uz byvaly, dlouholety uzivatel Windows Mobile.
Google Nexus One -> ZTE Blade -> Xperia Mini Pro -> UMI X1

ipetr
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Desire Z
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ipetr » čtv 25. úno 2010 0:07:15

Radek Hulán píše:
s0uky píše:Snad nechceš přejít na Androida, ty takový skalní zastánce všeho okolo WM, potažmo produktů MS?
Díky moc za info.

Jinak já nejsem "stalní zastánce MS produktů", ale "zastánce produktů, co vyhovují mým aktuálním potřebám". A ty se přirozeně mění s časem... V současné době to jsou hlavně produkty MS co plní mé potřeby, to je fakt. :) V případě Milestone se mi moc líbí HW. Je mi jasné, že podpora Gmailu a Google bude u Androidu skvělá, ale hodně firemních uživatelů emailů, kontaktů, kalendáře, atd. nevystačí jen s Gmailem zdarma, ale potřebují Exchange. Chápe to i Motorola, HTC a další, chápe to Apple s iPhone. Neodsuzuji dopředu Milestone jen proto, že není od MS, to fakt není můj styl. :) Rád jsem testoval N97, N900 a další, zkusil jsem iPhone, a Milestone se mi dle specifikace líbí. Tak jsem sepsal své potřeby a ptám se na jejich realizaci...
Nevím jestli mám tento pocit z tvého blogu jenom já, ale přijde mi, že snad na této zemi není větší zastánce MS produktů než jsi ty. Už jsem se i smířil s tím, že na svém blogu mažeš reakce, které jsou stejně položené jako pokládáš ty zde, jen z druhé strany a proti kterým ty nemáš argumenty.

Souhlasím s názorem DEE, pokud jsi člověk pracující (preferující) technologie MS, tak pro tebe Android není. Samozřejmě, ohnout se na Androidu dá skoro cokoliv, já přešel z WM a dnes mi po 14 dnech používání Androidu nic neschází (kecám, ještě podpora logmein na Androidu mi chybí, brzo bude ale i tento nedostatek odstraněn). U všech aplikací co jsem používal na WM jsem našel náhrady, u mnoha mnohem příjemnější než na wm. Dlouhodobě ale používám Google apps a proto byl pro mne přechod tak jednoduchý.

K pár tvým bodům z druhé strany:
01. gmail (google apps) naprosto funkční řešení
02. ano
03. ano, plánování push jen na určitou dobu ne
04. google apps maximálně přístupný
05. proboha proč další email? Ano gmail
06. Ano, několik klientů kteří umí plno dalších protokolů
07. jasně že jo, přímo s google kontakty
08. ano, kalendář v gmail (google apps)
09. co vím, tak i toto funguje
10. pouze karta
11. ano, pomocí sw možnost správy úkolů v gmail (google apps)
12. několik
13. já přešel na SecForms
14. např Mobile Maps 9
15. ano
16. ano pomocí Quickoffice
17. ano, přes JavaBed
18. ano přes PdaNet
19. nevím zatím jsem nepotřeboval
20. co vím tak ne
22. ano, webSharing a další
23. Jasně že jo, vše v gmail (google apps) a všechna zařízení se synchronizují s gmail (google apps)
24. Ano, jediná věc co mne zatím bolí, instalace oficiálně pouze do paměti telefonu.
25. Ano, jen popisky na klávesnici mé G1 nejsou česky :-( V systému se s češtinou pracovat dá.

Ta co, přesvědčili jsme tě opustit MS a přejít k google?
Jen tak pro info, já přešel live na google apps z jediného důvodu, MS live neumí v poště podsložky.
Nexus 5

Autor tohoto vlákna
Radek Hulán
Nové Androidě

Příspěvek od Radek Hulán » čtv 25. úno 2010 7:49:04

ipetr píše:Ta co, přesvědčili jsme tě opustit MS a přejít k google?
Google Apps rozhodně ne :) Já potřebuji spolehlivé, funkční, rychlé, profi řešení. A kdo to vyzkoušel, tak ví, že Google Apps opravdu nevyhovují oproti Exchange. Emaily i kontakty, možnosti nastavení, stabilita, jsou hrozné oproti Exchange 2010 / Outlooku 2010. Google je ok jako free řešení, ale tam je jeho pozice, někde na úrovni free Live Custom Domains ("Apps" od Microsoftu).

Nicméně to by neměl být problém, (skoro) každý telefon má i podporu Exchange. Nějakou. :)

patas
Androiďák!

Příspěvek od patas » čtv 25. úno 2010 9:33:15

Radek Hulán píše:Nexus One - ten článek o 2 odstavcích snad nelze brát jako "odsouzení". To není recenze, jen potrava pro vyhledávače napsaná 5 minut po vydání. Jinak ale Nexus One mi nic nepřinese oproti HD2. Milestone má HW klávesnici, to je jiná...
Proslýchá se o Nexus Two s HW klávesnicí, 4" displejem apod. Údajně by ho pro Google měla vyrobit Motorola. To by mohla být zajímavá alternativa k Milestone/Droid.
SE Xperia Mini Pro

Martas09
Stálý androiďák

Příspěvek od Martas09 » čtv 25. úno 2010 9:37:58

Ja bych Google Apps bral vsemi deseti jako kancelarsky balik pro PC a alternativu k MS Office vc. mailoveho klienta,jako webova aplikace mi mc nevyhovuje,chtel bych je mit primo v PC.
HTC Magic - ROM 3.05.401.3 with Sense UI

ipetr
Stálý androiďák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ipetr » čtv 25. úno 2010 10:14:14

Radek Hulán píše:
ipetr píše:Ta co, přesvědčili jsme tě opustit MS a přejít k google?
Google Apps rozhodně ne :) Já potřebuji spolehlivé, funkční, rychlé, profi řešení. A kdo to vyzkoušel, tak ví, že Google Apps opravdu nevyhovují oproti Exchange. Emaily i kontakty, možnosti nastavení, stabilita, jsou hrozné oproti Exchange 2010 / Outlooku 2010. Google je ok jako free řešení, ale tam je jeho pozice, někde na úrovni free Live Custom Domains ("Apps" od Microsoftu).

Nicméně to by neměl být problém, (skoro) každý telefon má i podporu Exchange. Nějakou. :)
S tímto s tebou nemohu souhlasit. za dobu co používám google apps já ve free verzi, jsem nezaregistroval jediný výpadek. Plno firem z mého okolí jedou ve většině na free verzi apps a také mi nikdo nehlásil problém. Pár firem jede na placené verzi a též nikdo nehlásil žádné problémy.

Takže v tomto směru mohu bez uzardění tvrdit, že google apps i ve verzi free je naprosto spolehlivý systém.

Jinak, u ségry mají zatím Exchange 2010 a každou chvíli se ji neodesílají emaiy. Ano, nemusí to být přímo způsobené serverem exchange, i když co vím, tak jeden z výpadků byl zaviněný špatným nastavením tohoto severu. Docela mne potěšila informace, že celá firma (jejich firma staví a provozuje solární elektrárny a podle odměn za spuštění další elektrárny je to hooodně bohatá firma), centrálu mají v Německu pobočky po celé Evropě, bude přecházet na apps samozřejmě že v placené verzi. Že by Němci nevěděli co dělají?
Nexus 5

Autor tohoto vlákna
Radek Hulán
Nové Androidě

Příspěvek od Radek Hulán » čtv 25. úno 2010 10:36:31

Věřím, že někomu Google Apps vyhovuje, ale pro mě nepřichází do úvahy. Zkoušel jsem Google Apps (vůbec nevyhovovalo), (Windows) Live Custom Domains (to používám pro menší projekty), ale jako hlavní je Exchange. Přes to nejede vlak :) A má to tak většina firem...

ramon.dexter
Moderátor

Příspěvek od ramon.dexter » čtv 25. úno 2010 10:49:09

Přestaňte to tady řešit. Každýmu co jeho jest.

Jenom je potřeba pochopit že android je google systém, čili exchange a Microsoftí řešení bude vždycky na vedjlejší koleji a silně očesaný.

Martas09
Stálý androiďák

Příspěvek od Martas09 » čtv 25. úno 2010 10:55:57

Ale mohl by google udelat aplikace primo pro PC...prece by to nebyla takovy problem kdyz uz chysta i OS ktery ma konkurovat Windows (jedine dobre.....linux v jakekoliv edici nejak nemusim)
HTC Magic - ROM 3.05.401.3 with Sense UI

ipetr
Stálý androiďák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ipetr » čtv 25. úno 2010 11:11:34

Martas09 píše:Ale mohl by google udelat aplikace primo pro PC...prece by to nebyla takovy problem kdyz uz chysta i OS ktery ma konkurovat Windows (jedine dobre.....linux v jakekoliv edici nejak nemusim)
Google nechystá os který bude konkurovat Windows. Chrome nebude OS jak jej známe nyní, bude jasně zaměřen na cloud-computing. Víc se o tom člověk dozví třeba zde. http://technet.idnes.cz/google-predstav ... ternet_pka
Nexus 5

DEE
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Umi X1
Tablet: Hyundai T7s
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DEE » čtv 25. úno 2010 11:20:08

2Martas: Nevim jak tvuj prispevek souvisi s probiranou tematikou, ale k tem aplikacim....si udelej v Chrome nebo Chromiu zastupce a razem mas aplikaci ;).
Google Nexus One -> ZTE Blade -> Xperia Mini Pro -> UMI X1

ramon.dexter
Moderátor

Příspěvek od ramon.dexter » čtv 25. úno 2010 11:27:18

Martas09 píše:Ale mohl by google udelat aplikace primo pro PC...prece by to nebyla takovy problem kdyz uz chysta i OS ktery ma konkurovat Windows (jedine dobre.....linux v jakekoliv edici nejak nemusim)
Naprostá pitomost. Proč by to dělal? Jednak si můžeš udělat odkay přímo z Chromu a za druhý, zmizla by tak výhoda přístupu odkudkoli.

SneakerXZ
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Nexus 4

Příspěvek od SneakerXZ » čtv 25. úno 2010 12:01:32

patas píše:
Radek Hulán píše:Nexus One - ten článek o 2 odstavcích snad nelze brát jako "odsouzení". To není recenze, jen potrava pro vyhledávače napsaná 5 minut po vydání. Jinak ale Nexus One mi nic nepřinese oproti HD2. Milestone má HW klávesnici, to je jiná...
Proslýchá se o Nexus Two s HW klávesnicí, 4" displejem apod. Údajně by ho pro Google měla vyrobit Motorola. To by mohla být zajímavá alternativa k Milestone/Droid.
K tomu bych ještě dodal, že ze strany Google se má jednat o jakýsi Google Nexus Enterprise, který bude zaměřen na to, aby měl dobrou podporu pro Microsoft Exchange, takže to by bylo ideální zařízení pro Radka, ale kdy bude a jestli bude umět to co o něm kolikuje na internetu je ve hvězdách.

patas
Androiďák!

Příspěvek od patas » čtv 25. úno 2010 12:46:36

Jo má to být údajně telefon zaměřením (nejen) pro pracovní/firemní klientelu. Tak uvidíme s čím přijdou. Samozřejmě se asi nedá čekat přítomnost všeho možného od MS. Počkejme co přijde, spekulovat asi nemá cenu :)
SE Xperia Mini Pro

Autor tohoto vlákna
Radek Hulán
Nové Androidě

Příspěvek od Radek Hulán » čtv 25. úno 2010 14:06:20

Díky všem za info.

Jinak probírat kdo potřebuje Exchange a kdo ne fakt nedává smysl. :)

s0uky
Čestný Androiďák

Příspěvek od s0uky » čtv 25. úno 2010 21:11:17

Každopádně, Radku, by možná nebylo od věci telefon si někde vypůjčit (třeba přes mobilmanii) a otestovat ho přesně podle tvých potřeb a eventuálně ho srovnat s tvým HD2 (ale opravdu objektivně ;) ).
Myslím, že by to mohl být supr článek.

Zamčeno

Zpět na „Android OS“