Android OSPár otázek na Android

Autor tohoto vlákna
Radek Hulán
Nové Androidě
Reputace: 0

Re: Pár otázek na Android

Příspěvek od Radek Hulán » čtv 25. úno 2010 22:57:43

s0uky píše:Každopádně, Radku, by možná nebylo od věci telefon si někde vypůjčit (třeba přes mobilmanii)
To jsem chtěl, ale bohužel Milestone také nemají...

s0uky
Čestný Androiďák
Typ mobilu / ROM: dotykac
Twitter: s0uky

Příspěvek od s0uky » pát 26. úno 2010 0:54:47

Leda zkusit přímo HTC a nebo Sunnysoft (pokud k němu mají přístup), nikde jinde na půjčení asi moc slyšet nebudou...
"6 hvězd září, 5 rychlostí řadí, 4 gumy sviští, 3 diferenciály pracují, 2 litry křičí, 1 turbo tlačí..."
To je to co dělá ze Subaru all-wheel-drive.

cryingfreeman
Droid
Reputace: 1

Příspěvek od cryingfreeman » pát 26. úno 2010 6:43:46

s0uky píše:Leda zkusit přímo HTC a nebo Sunnysoft (pokud k němu mají přístup), nikde jinde na půjčení asi moc slyšet nebudou...

HTC mu motorolu isto nepujčí 8-)
Samsung GALAXY prvý na Slovensku , 8G internal memory, 16 gb micro SDHC card, t-mobile web´n walk 3 giga

Samsung Galaxy Tab 8.9 P7300 32 GB 3G

twitter: @cryingfreeeman

s0uky
Čestný Androiďák
Typ mobilu / ROM: dotykac
Twitter: s0uky

Příspěvek od s0uky » pát 26. úno 2010 8:54:14

Samozrejme jsem myslel Motorolu a ne HTC :D
"6 hvězd září, 5 rychlostí řadí, 4 gumy sviští, 3 diferenciály pracují, 2 litry křičí, 1 turbo tlačí..."
To je to co dělá ze Subaru all-wheel-drive.

silencer
Stálý androiďák

Příspěvek od silencer » pát 26. úno 2010 9:32:48

s0uky píše:Každopádně, Radku, by možná nebylo od věci telefon si někde vypůjčit (třeba přes mobilmanii) a otestovat ho přesně podle tvých potřeb a eventuálně ho srovnat s tvým HD2 (ale opravdu objektivně ;) ).
Myslím, že by to mohl být supr článek.
Myslím, že přesně to má R v plánu a my mu jen pomáháme s recenzí. Každopádně dokud má R HD2, tak nic proti HD2 neobstojí :twisted:
Google Nexus One FW2.2 s r00tem a s kartou A-Data microSDHC 16GB Class 6 / Vodafone / Ndrive
Nejlepší synchronizace souborů je přes DropBox!
Můj Appbrain list.

ge0rge
Droid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ge0rge » pát 26. úno 2010 12:54:07

... nelze snad srovnavat objektivne kdyz prihlizis pouze ke svym subjektivnim potrebam.

Takovy Blog je vzdy jen o subjektivnim pristupu, neni to nezavisle medium, ktere by se opravdu systematicky pokouselo o objektivitu (vice uhlu pohledu prinejmensim) a na nestrannost si snad ani nehraje. Zvlaste pak ty Blogy, na kterych je i diskuse pod clankem cenzurovana podle nespecifikovanych pravidel, by na to ani nemely narok, pochopitelne :-) - snad jedine pokud byste byli mistry doublethinku ...

Je to o pristupu kazdeho jednotlivce, jsem si jisty ze u mnoha lidi bude HD2 proste ten slabsi (ne tedy jen proto ze je v mnoha technickych detailech vzdy o maly fous slabsi - ty hlavni rozdily jsou softwarove) ve srovnani s Nexus One ... zalezi na preferencich.

Autor tohoto vlákna
Radek Hulán
Nové Androidě

Příspěvek od Radek Hulán » sob 06. bře 2010 17:35:24

Zajímavá statistika, když už se tu probírá Exchange vs Google freemail - 62% lidí z testované čtvrt miliardy používá emailová řešení od Microsoftu, jen 5% od Google: http://bit.ly/bmt7OR - něco to bude i napovídat o skutečných potřebách lidí :) Mít Outlook / Exchange je standard, mít webový Gmail spíše "kuriozita". Ta % jsou dost překvapující, ale o to zajímavější.

ramon.dexter
Moderátor
Reputace: 46
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi 9/stock ROM
Tablet: huawei mediapad 8.3 - stock

Příspěvek od ramon.dexter » sob 06. bře 2010 17:42:40

Je jasný, že pokud jsou nejrozšířenější windows a ms office, i outlook bude mít většinu. Znamená to že windows a outlook jsou nejrozšířenější.

Nahrávají tomu i běžný uživateleé, který prostě neřeší jestli existuje jinej e-mailovej klient. Rozhodně to neznamená že by windows nebo microsoftí řešení bylo nejlepší. Kdyby na začátku rozširřování PC se toho chytil Apple, používáme všichni apply a microsoft by byl v součawsný pozici applu, to je celý. Je to jenom o celkovým rozšíření.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)

cryingfreeman
Droid

Příspěvek od cryingfreeman » sob 06. bře 2010 17:59:51

a aký asi učet majú tí ľudia v outlooku? veľa určite gmailový... ja tiež ku gmailu nepristupujem na PC cez webový priehladač
Samsung GALAXY prvý na Slovensku , 8G internal memory, 16 gb micro SDHC card, t-mobile web´n walk 3 giga

Autor tohoto vlákna
Radek Hulán
Nové Androidě

Příspěvek od Radek Hulán » sob 06. bře 2010 18:34:43

Ať každý používá, co mu vyhovuje. Jen když se tu nakouslo Exchange / Outlook vs Gmail, tak je ta statistika opravdu zajímavá. Občas může člověk z médií v ČR nabýt dojmu, že nic jiného než Google neexistuje, a přitom je to spíše ona "kuriozita".

PL113
Droid
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S

Příspěvek od PL113 » sob 06. bře 2010 18:49:54

Radek Hulán píše:Zajímavá statistika, když už se tu probírá Exchange vs Google freemail - 62% lidí z testované čtvrt miliardy používá emailová řešení od Microsoftu, jen 5% od Google: http://bit.ly/bmt7OR - něco to bude i napovídat o skutečných potřebách lidí :) Mít Outlook / Exchange je standard, mít webový Gmail spíše "kuriozita". Ta % jsou dost překvapující, ale o to zajímavější.
Tak tohle je opravdu dosti vtipné :D
Prej potřeby lidí :D
No to jsou zase kecy! Existence microsoft ovcí se potvrdila už i tady...

Ta statistika je totálně mimo neboť jak někdo může porovnávat e-mailovej klient v pc a e-mail na internetu. Já měl taky chvíli Outlook (2007) dokud jsem nezjistil jaký neskutečný moloch to je. Teď nepíšu o fcích, ty má dobré a přehledné, ale tragédie byla spouštění po startu pc. Zajímalo by mě, jak bylo zohledněné to, že někdo v tom má mail od yahoo, gmail apod.
Btw i v tom Outlooku jsem používal GMAIL! A byla to moje lenost otevírat gmail v prohlížeči, co mě vedlo k tomu ho mít.
Teď jsem spokojený uživatel Thunderbirdu.

PS: takovou statistiku (i s grafem) ti vytvořím za 5 minut a když k tomu napíšu kecy tipu: "Největší průzkum na internetu všech dob, data téměř od půl miliardy uživatelů internetu a e-mailových služeb." Budeš tomu taky tak slepě věřit?

ramon.dexter
Moderátor

Příspěvek od ramon.dexter » ned 07. bře 2010 8:51:40

Radku, držmě se řešení problémů androidu. Je jasný že nikoho z nás na microsoftí řešení nepřesvědčíš, stejně jako nám je jasný že tebe od něj neodtáhneme.

michpo
Moderátor
Reputace: 23
Typ mobilu / ROM: HTC One Google Edition
Tablet: Nexus 7
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od michpo » pon 08. bře 2010 13:44:10

Ta statistika je hodne zajimava... srovnavat tam programy pro cteni posty a postovni ucty dohromady je trochu divne. Ja treba pouzivam Windows Live Mail pro pristup k mailu a ten mail je Google Mail, takze ja dle statistiky spadam do dvou kategorii soucasne, stejne by to bylo i pri pouziti Outlooku a Gmailu. Proste tato statistika je spatne udelana.
A ano jak uz bylo receno, drzme se tematu, toto je tak trochu OT ;)
Nováčci, používejte tlačítko HLEDEJ a podívejte se na AndroidWIKI

cryingfreeman
Droid

Příspěvek od cryingfreeman » pon 08. bře 2010 13:48:50

nie nespadaš do dvoch, iba do dvoch Windows Live Mail, oni beru v pozatz iba to odkiaľ píšeš, nie službu
Naposledy upravil(a) cryingfreeman dne pon 08. bře 2010 14:01:54, celkem upraveno 2 x.

michpo
Moderátor
Reputace: 23
Typ mobilu / ROM: HTC One Google Edition
Tablet: Nexus 7
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od michpo » pon 08. bře 2010 13:51:42

I tak to ale neresi spojeni Outlooku a Gmailu, pak sice pisu z Outlooku, ale mam Gmail, takze vlastne se beru jako ze pouzivam sluzeb MS, coz je sice pravda, ale nejde to brat jako ze mam jejich reseni (Exchange)...
Nováčci, používejte tlačítko HLEDEJ a podívejte se na AndroidWIKI

cryingfreeman
Droid

Příspěvek od cryingfreeman » pon 08. bře 2010 13:58:31

no veď tak to myslím, takže je to zavádzajúce spájať klientov a služby...napr. kategória Apple mail a Iphone, tam väčšina ľudí využíva gmail, predsa sa nebudú prihlasovať cez webové rozhranie keď majú napr. v Iphone klienta

Luckyson
Nové Androidě

Příspěvek od Luckyson » úte 06. dub 2010 20:46:25

Dovolte, abych temer po mesici zareagoval na tuto diskuzi a zaroven se na neco take zeptal. Pouzivam ted po mnoha ruznych pristrojich typu Palm/WM apod. HTC Hero s Androidem a vyhovuje mi. Snazim se prizpusobit a vyhovet potrebam "pracovniho sveta" Microsoft, ve kterem proste vsichni zijeme, s tim nic nenadelame.... Pouzivam synchronizaci mailu, kontaktu a kalendare s firemnim Exchange serverem, vse je OK, az na jednu vec, kdyz spustim synchronizaci, provede se pouze na default slozku Inbox nebo na aktualni slozku, kde se zrovna nachazim, coz je pro me (s desitkami pravidel na postovnim serveru, ktere mi rozhazuji postu do ruznych slozek, kterych mam cca 100) dost nevyhovujici. Vite nekdo o nejakem figlu, jak sesynchronizovat kompletne celou postovni schranku najednou ? Pokud to neumi postovni klient primo v Heru, existuje alespon nejake placene reseni ? Hlavne me nesmerujte na "Hledej", jiz jsem hledal, ale nasel jsem pouze toto vlakno..... diky predem.

GreepM
Androiďák!

Příspěvek od GreepM » stř 07. dub 2010 0:25:32

omlouvam se za OT

ale jmeno radek hulan me opet prinutilo precist si celou diskusi a jak vidno je to klasika:-)

jediny co me fakt napadlo je se zeptat a tim reagovat na ten graf o emailovych klientech... To ma fakt tolik lidi emailovou adresu napr. radek.hulan@outlook.com ???

A ted vazne...43% emailu jsou exchange servery? nebo jak tomu mam rozumet?!
Siemens S a M nejvic!!!...po te nejaky shit symbiany a WM....a pak....
ANDROID: Galaxy Spica->SGS->G2 a moto360

ge0rge
Droid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ge0rge » stř 07. dub 2010 15:21:03

podívejte, ono je to vlastně úplně jedno. Tyhle statistiky si obvykle cucají z prstů přímo ti, kteří potřebují propagovat jejich výsledek ... a čísla se v čase mění, mění je ti, kteří umí hýbat zájmem lidí, významná výměna čísel ve statistikách je ostatně důvod proč android vznikl.

Android platforma také vznikla s nulovým podílem a teď už celkem s přehledem válcuje windows mobile, které celkem zjevně zanikají z důvodu nezájmu výrobců, operátorů a nakonec i uživatelů. V poslední době se ukázalo že jeden jediný android telefon (motorola droid) se může prodávat i lépe než jeho největší konkurent iPhone. Google tuhle změnu nenastartoval jen tak pro nic za nic, ... chtěl prosadit své služby:

Chce dostat lidem do kapsy internet a svůj vyhledávač, chce pochopitelně ještě lépe prosadit svůj gmail, youtube, picassu, reader, news, maps/earth, buzz, atd... já vzal androida se vším všudy jak to leží a běží, gmail účet mi nevadí ani služby na které je napojen - dá se předpokládat, že těch pár skalních příznivců microsoftu zkrátka budou mít jakýsi mentální blok a android neakceptují dokud z jeho prodeje nebude mít microsoft provizi nebo jakkykoliv prospěch. Google do toho pochopitelně nešel proto, aby microsoftu pomáhal, nemyslíte ? ... A komu tohle může doopravdy vadit ? ... Vždyť soběstačný konkurent tu byl potřebný jako sůl!

Lidé (tedy ta obvyklá non-ms-geek forma života) naštěstí obvykle nejsou takto postižení a svoji loajalitu k microsoftu neřeší vůbec. Málo kdo v názvu telefonu vyžaduje přívlastek "Exchange Edition" :-) - normální lidé vnímají normálnější atributy, než "pseudo-protokolove závislosti" - tím samozřejmě nechci říct že by i exchange konektivita neměla být volitelné dostupná (to ona i pro android samozřejmě je) - ale na androidu to prostě nikdy nebude ta priorita - ať už se to RH líbí nebo ne, jako že spíše ne :-)

Co na tom záleží jaká jsou ta procenta pro outlook v této chvíli, podobně jako v případě tržního podílu a prodejů windows mobile, se mohou čísla velmi rychle změnit. Ostatně jen kvůli změně těchto čísel, do toho google šel a rozhodně se mu to daří, tak proč by v tom měl teď povolit.

Vratar
Nové Androidě

Příspěvek od Vratar » stř 07. dub 2010 16:33:05

Tak si neodpustím ani já pár vět :)

V minulosti a celkem dlouho jsem používal MS Outlook, následně The Bat, Thunderbird, zase The Bat. Nakonec jsem před cca 2 roky vyzkoušel Gmail - malinko jiný způsob práce, jiný způsob managementu emailů (štítky a konverzace). A zakotvil jsem, celkem logicky, u Gmailu, který mi v současné době agreguje všechny emaily z celkem 6 napojených emailových účtů. Paráda, konečně všechny emaily dohromady bez složitého přeposílání z jednoho účtu na druhý. Po spuštění offline pluginu (Google Labs) se Gmail chová jako standardní emailový klient (offline verze GDocs a GCalendar také v pohodě :?). A malá ukázka výkonu Gmailu z praxe - protože se starám o eshopy, mám v Gmailu asi 14.000 emailů s objednávkami. Pokud mi telefonicky zavolá zákazník a nezná číslo objednávky, ani kdy tu objednávku vytvořil, prohledá Gmail (díky indexaci) těch 14.000 emailů asi za 3 sekundy - následně předhodí správný výsledek na hledání řetězce (typicky příjmení zákazníka). Obdobné hledání txt. řetězce v databázi emailů v Batovi trvalo klidně 2 minuty, v Outlooku (2007) jsem to po cca 4 mins zabalil. Již nikdy více. Chápu, že MS Outlook má 1000 a 1 vymoženost navíc, ale ruku na srdce, z vlastní zkušenosti vím, že normální uživatel využije naprostý zlomek těchto "featurek". A Běžný Franta Uživatel možnosti MSO nevyužije vůbec. Podotýkám, že jsme nakonec na Gmail přestoupili ve firmě všichni (celkem cca 20 lidí) - k plné spokojenosti.

Samotné propojení Gmail/Gapps a Android OS telefon, to je NAPROSTÁ paráda. Nemusím se (konečně) starat o jakoukoliv synchronizaci - vše OTA a téměř okamžitě - emaily přes IMAP, kontakty, kalendář. Co více si přát. Pravda - PIM pod WinME ve spojení s Outlookem byl malinko vychytanější manager než Gcalendar (používal jsem 2 roky HTC Kaiser), přesto musím říct, že Android OS platformu WinME ve všech ostatních aspektech jednoznačně válcuje. Samozřejmě, každý svůj smart/phone/palm(dosaď si sám) potřebuje a používá k něčemu malinko jinému, i proto bude každé hodnocení a srovnání velmi subjektivní.

Vráťa

p.s. poznámka pod čarou - objednal jsem si HTC Desire u jednoho známého, spolumajitele TCCM (distributoři HTC) - přiznal se, že sám zkusil HTC Desire a po 2 dnech používání prohlásil, že se k winME už nemůže vrátit :) abych ho s dovolením opcitoval : "Android je nikoliv o jednu, ale minimálně o 2 generace dál než Windows Mobile" .. a že tento člověk těch HTC přístrojů na winME už vyzkoušel :)
HTC Desire | Sandisk 8gb / + ROOT G1 Black | JF 1.51 EU

ramon.dexter
Moderátor

Příspěvek od ramon.dexter » stř 07. dub 2010 18:01:41

Vratar: ano, nám je jasný že android a google je fajn, ale vysvětluj to Windows fanatikovi formátu Radka Hulána...

PL113
Droid

Příspěvek od PL113 » stř 07. dub 2010 18:10:22

good one :D

Vratar
Nové Androidě

Příspěvek od Vratar » stř 07. dub 2010 19:23:17

@Ramon.Wexter - já samozřejmě o MS fanatičnosti R.H. vím, jeho občasné výpady vůči všemu ne-MS (Apple / Android / Google) mne vcelku rozesmívají, ale je to jeho styl (a.k.a. HisEgo :?) - ostatně, když ho to baví a lidi se zájmem čtou jeho "nejčtenější" blog .... :DD o to více mne překvapil jeho příspěvek tady na AF

ramon.dexter
Moderátor

Příspěvek od ramon.dexter » stř 07. dub 2010 19:27:33

Vratar: Ramon.Dexter, když už...

No, kdysi kdesi jsem čet jakýsi zvěsti, že RH má s Microsoftem jakousi smlouvu, která ho zavazuje aby tím jeho způsobem produkty MS propagoval...

PL113
Droid

Příspěvek od PL113 » stř 07. dub 2010 19:35:38

Řekl bych, že spoustu lidí tím svým způsobem odradí! Ale rozhodně bych o něm přestal psát...protože to je to o co tomu člověku jde! Aby se o něm mluvilo. I negativní reklaama je reklama!
Doufám že NIKDY nebude vlastnit android!!!

Vratar
Nové Androidě

Příspěvek od Vratar » stř 07. dub 2010 19:48:53

@Ramon - omlouvám se za zkomolení nicku :)
Jinak, vůbec bych se nedivil, kdyby ono nekritické propagování MS ze strany R.H. nebylo až tak nezištné :) Na druhou stranu - když mu to tolik čtenářů polyká a bere R.H. jako obrovskou autoritu ... ale ano, dělá to vcelku chytře ;) a do Androida by opravdu jít nemusel

Case
Kyborg
Typ mobilu / ROM: Vodafone 845 - ZTE Blade - Samsung Galaxy S
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Case » čtv 08. dub 2010 0:20:07

Není vám z čistě zdvořilostního hlediska krapet trapný "drbat" až pomlouvat RH (navíc v třetí osobě) přímo ve vlákně, které sám založil? Jenom se tak ptám...

GMKcz
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: SGS2 + GTab 8.9
Twitter: http://www.twitter.com/GMKcz

Příspěvek od GMKcz » čtv 08. dub 2010 0:38:58

Case: Ja myslím, že RH by se vším souhlasil - že je MS fanatik protože MS má veškeré jeho potřeby vše dotažené do konce, že negativní reklama je taky reklama a že dost lidí ho bere jako IT autoritu. Takže bych to jako "drbání" neoznačoval :)
Uvídíme jestli se k tomu vyjádří on sám ;)
Obrázek

Case
Kyborg
Typ mobilu / ROM: Vodafone 845 - ZTE Blade - Samsung Galaxy S
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Case » čtv 08. dub 2010 0:42:25

IMO jsi tak docela nepochopil, oč mi šlo. Ale to je jedno.

ge0rge
Droid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ge0rge » čtv 08. dub 2010 7:38:42

ponekud uz mimo tema
[spoiler]casi, ze by ostych ? branici ve vyjadreni ... ne vazne, rh neni ta autorita pred, kterou musis okamzite prepnout na diplomaticky rezim a smeknout (svoji popularitu kterou ma si postavil zasadne na negativnich reakcich), je to blogger ktery nepise clanky, ale generuje zradlo pro vyhledavace - i proto pise o androidu, ktery ho vlastne nezajima - muzeme byt radi ze microsoft neni akcionarem cocacoly jinak by bezesporu psal i o tom jaka je kofola brecka a neda se pit ... aby ty clanky opravdu nekdo cetl, podpori jejich propagaci tim ze do nich vpasiruje vzdy dostatecnou davku konfliktu a agresivnich vypadu proti ostatnim (podobancum, hlupakum, atd...) na to aby clanek vyvolaval dalsi reakce (coz je viralni marketing postaveny trochu na hlavu - sice negativni, ale presto clanek propagujici). Samozrejme neni koser kohokoliv zbytecne pomlouvat, ale rh si v tomto ohledu nebere servitky a oznacuje za blbce smahem cele davy kdykoliv ma tu moznost. Pokud nekdo funguje jako hlasna trouba zdanlive prinejmensim pokrouceneho videni objektivni reality, da se ocekavat ze ostatni se proti tomu trochu ozvou - za tim neni zadna zahada. Vypocitavost mozna zvysuje popularitu ale uctu jeste nastesti ne - uvidime casem, jestli se na tom neco zmeni.[/spoiler]

jinak samozrejme souhlasim ze osobni vypady je treba krotit - nic moc dobreho neprinasi. Nechme to polozeno ve vecne rovine a neni problem.

Zamčeno

Zpět na „Android OS“