Android OSPomůže prosím někdo přeložit tento návod - .thumbdata3

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
maxfli
Moderátor
Reputace: 58
Typ mobilu / ROM: SAMSUNG GALAXY S8PLUS G955F RENOVATE ICE ROM

Pomůže prosím někdo přeložit tento návod - .thumbdata3

Příspěvek od maxfli » pon 17. pro 2012 11:06:25

Mám stále problém s automatickým vytvářením souboru thumbdata3, řeším to zde na fóru ve vlastním vlákně, ale je to nějak neaktuální a původní rady nějak nezabírají.
Našel jsem krom toho jednoho postupu ještě jeden odlišný a to tento viz.níže popsaný, potřebuji však doslovný překlad, já to nějak nepobral.
Proto se obracím na nějakého zkušeného angličtináře, zda by mi s tím nepomohl a přeložil tento návod.
Předem moc děkuji.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Same happenned to me - a siolutions that worked for me
Same happened to me the .thumdata3 ate up all remaining space (1.2G) on my Samsung Galaxy S2, android 4.0.3. Any time I deleted it, it was recreated any time I opened the camera app. Then the camera app was unable to take any pic due to sd full. If I deleted this file it was re-created any time I started camera again.

Installing and running the SDrescan app (from play store) helped. Though SDrescan made stock ringtones disappear. However reboot helped that, and the large file did not came back even after restarting camera.

This worked for me, though I am not sure in the reason. Might work for you as well, or not. I must say that android 4.0 is much worse than I expected. Not the first annoying error I have found.

My guess for the reason of the error happening: I once inserted an sd card with LOTS of media content. Then all this was cached somehow in gallery.

My guess for the reason this solution works: the app erases cached SD data thus helps reducing the thumbnail cache.
Naposledy upravil(a) maxfli dne pon 17. pro 2012 21:39:11, celkem upraveno 1 x.

NA PODĚKOVÁNÍ SLOUŽÍ TLAČÍTKA (PALCŮ) VPRAVO DOLE U PŘÍSPĚVKU

ramon.dexter
Moderátor
Reputace: 50
Typ mobilu / ROM: Poco x3 pro/stock ROM
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7/stock

Re: Pomůže prosím někdo přeložit tento návod-je to důležité

Příspěvek od ramon.dexter » pon 17. pro 2012 11:09:50

Nainstaluj aplikaci SDrescan, která by měla zamezit vytváření toho adresáře. Ten adresář se vytváří, protože máš na kartě hodně obrázků.
Zbytek je naprosto neužitečnej balast.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)

Autor tohoto vlákna
maxfli
Moderátor

Příspěvek od maxfli » pon 17. pro 2012 11:18:06

Zkusím, díky moc ;)

don_alex
Administrátor
Reputace: 383
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 9, 512GB [SM-N960F] [Stock]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 4 [SM-N910C] [Stock]
Tablet: Samsung Galaxy Note 10.1 [GT-N8000] [Stock+root]

Příspěvek od don_alex » pon 17. pro 2012 11:21:17

Nevím, ale já osobně bych nainstaloval ten, který se jmenuje stejně, jako v tom návodu. :-D
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2

Szalooth
Androiďák!
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Nexus 6P stock

Příspěvek od Szalooth » pon 17. pro 2012 15:20:53

Jde to i jinak:
V PC si vytvoř nový soubor (třeba texťák) a pojmenuj ho stejně jako soubor s obrázky v telefonu (umaž i příponu .txt!).
EDIT: Windows ti nedovolí pojmenovat soubor tak, aby začínal tečkou, zatím ho tedy pojmenuj bez tečky
Připoj telefon a smaž původní soubor, nahraj místo něj ten nový
Odpoj telefon
V telefonu spusť nějakého správce souborů, který umí přidělovat práva na zápis do souborů.
EDIT: připiš tečku na začátek názvu souboru;)
Ve správci najdi tvůj soubor, otevři přidělená práva ("permissions") a odškrtej vše, kde je povolen zápis ("write").
Hotovo.

Zkus udělat fotku a otevřít Galerii. Galerie asi bude vypadat jako prázdná, kromě té nově pořízené fotky. Dej tomu čas a vygenerují se nové náhledy. Ale jen náhledy, do toho nového souboru se už nic ukládat nebude.

Autor tohoto vlákna
maxfli
Moderátor

Příspěvek od maxfli » pon 17. pro 2012 16:58:30

Szalooth:

Děkuji ti za tvůj zájem i výklad (vše v dobrém slova smyslu), ale o tom už dávno vím, bohužel to nezabírá na 100% :
http://androidforum.cz/samovolne-vytva- ... 35419.html
http://androidforum.cz/kterak-se-defini ... 32056.html

.....a
.thumbnail3-xxxxxxxxx
lze vytvořit ve windows bez problémů i s tečkou na začátku, např. v text.editoru. ;)

Szalooth
Androiďák!

Příspěvek od Szalooth » pon 17. pro 2012 20:15:46

Pozor,zaškrtnout ve Windows read only a udělat něco "podobného" v androidu není to samé. Read only se skutečně jen tváří,že funguje.
Btw tečka na začátku názvu souboru mi ve Win 7 skutečně nefunguje:-)

Autor tohoto vlákna
maxfli
Moderátor

Příspěvek od maxfli » pon 17. pro 2012 21:38:31

Já jsem ihned a automaticky po vytvoření souboru thumbdata3 zakázal zápis do tohoto souboru a samozřejmě v androidu (RootExplorer)
Zatím to již 2 dni funguje bez problémů, ale nechápu, proč se ten vytvořený soubor .thumbdata3 z ničeho nic po pár minutách od vytvoření celý vypařil, prostě zmizel sám od sebe a nový se zatím sám automaticky nevytvořil.Android je fakt jedna velká záhada.

Szalooth
Androiďák!

Re: Pomůže prosím někdo přeložit tento návod - .thumbdata3

Příspěvek od Szalooth » úte 18. pro 2012 6:02:16

A nemáš v telefonu náhodou pořád ten SDrescan?

Autor tohoto vlákna
maxfli
Moderátor

Příspěvek od maxfli » úte 18. pro 2012 6:33:57

SDRescan mám teprve od včerejška nainstalován a mám ho stále v mobilu
Našel jsem ještě jeden způsob, ale opravdu poslední, pak už nic jiného pomoci nemůže.Přeloží někdo i toto dík moc:
---------------------------------------------------

i found the place where the thumbnail data is stored, which was making the huge thumbnail file and crashing Entertainment Center.

it isn't storing the entire ".thumbdata3--1967290299" file (which can be hundreds of mb for some people), rather a large (tens of mb) .db database file that is being used to recreate it on demand.

/data/data/com.android.providers.media/databases
external.db

with Root Explorer i could view the file, and Speed Software also sells an sql editor which you can use to trim the thumbnails table.

*be careful: deleting entries from this file also seems to delete it from the device! i deleted all records from the thumbnails and images tables..
learn from my mistake. i thought it would regenerate, but it deleted all images from /sd card. good thing i backed up all my photos first, but better to use the filter option and trim out only the records for files that are no longer on the device.

".thumbdata3--1967290299" now reappears, but a whole lot smaller.

Gallery opens so much faster now, and Entertainment Center works again!

hope it helps!

Szalooth
Androiďák!

Příspěvek od Szalooth » úte 18. pro 2012 8:07:26

Vpodstatě to říká, že nemáš sahat na /data/data/com.android.providers.media/databases/external.db. V tomhle souboru se dá ručně smazat cache vech fotek, jak existujících, tak vymazaných. Ale pokud vymažeš i cache těch existujících, jakoby doopravdy zmizely.

Popravdě pořád nerozumím tomu, proč ti nefunguje můj postup. U mě fotografie v interní paměti zabírají celkově 15,81MB, což je suma maých náhledů otevřených fotek. Soubor .thumbdata3 zůstává nulový.

Autor tohoto vlákna
maxfli
Moderátor

Příspěvek od maxfli » úte 18. pro 2012 9:05:50

Podrobněji:

Nejprve se vytvářel ten thumbdata3-xxxxxxxx soubor poté, co jsem zapnul kameru/foťák a něco natočil a vyfotil.
Po klikání na nastavení/úložiště/foto-video se soubor thumbdata3-xxxxxxxx samovolně po každém kliknutí na výpis nafukoval až do vyčerpání zbývajícího místa na sd kartě.
Poté jsem našel návod, že mám soubor thumbdata3-xxxxxxxx smazat a vytvořit si nový, stejně jak uvádíš výše ty.
To jsem provedl, vytvořil nový thumbdata3-xxxxxxxx a zakázal mu v rootexploreru zápis.
Tím jsem měl vytvořený nulový thumbdata3-xxxxxxxx se zakázaným zapisováním do tohoto souboru.
Tak a poté jsem pracoval normálně s telefonem a proběhl i restart,něco jsem zkusil natočit-video, udělal pár fotek, nevím ale v jakém pořadí a najednou namátkově juknu na thumbdata3-xxxxxxxx a ten zákaz zápisu byl najednou povolený,čemuž nerozumím jak se to stalo.
Tak jsem opět zakázal zápis, proběhl také restart mobilu, opět zkouším něco natočit, něco vyfotit a chci se kouknout na thumbdata3-xxxxxxxx a co nevidím, on úplně zmizel obr.č.2.
Nyní již dva dni zkouším průběžně fotit, natáčet video, něco nechám v mobilu, něco vymažu a thumbdata3-xxxxxxx stále nikde, prostě ho tam nemám.
Ještě doplním, že ze zoufalství jsem si vytvořil v kořenové složce sd karty samostatný soubor thumbdata3-xxxxxxx se zákazem zápisu obr.č.1, ten tam mám stále a neměnný.
Tak nevím co nyní, jestli je to v pořádku, nebo není,jde mi o to, že sám nevím, zda se to povedlo, nebo ne, nemám nikde jistotu, jestli mi rozumíš,vše jsem splácal dohromady i včetně té aplikace SDrescan, který mám stále v mobilu nainstalovaný.

Ještě jsem zapomněl:
Na netu jsem si našel veškeré známé druhy souborů thumbdata3-xxxxxxxx, které se mohou v telefonu samovolně vytvořit, tak jsem si je vytvořil v totalcommanderu v pc (zde je vidět, že to opravdu jde) (obr.č.3 úplně dole) a zakázal jim zápis a šoupnul jsem je do složky k původnímu mému vytvořenému souboru thumbdata3-xxxxxxxx, ale také zmizeli samovolně pryč.

Obrázek Obrázek Obrázek

Autor tohoto vlákna
maxfli
Moderátor

Příspěvek od maxfli » úte 18. pro 2012 17:02:51

Tak a jsem opět tam, kde jsem byl.
zkoušel jsem dnes náhodou natočit kraťounké video a opět se záhadně objevil soubor .thumbdata3-xxxxxxxx, sice prázdný, ale byl u něho povolen zápis.
Nechápu jak se toho mohu definitivně zbavit, nebo najít opravdu funkční návod. :cry:

Szalooth
Androiďák!

Příspěvek od Szalooth » pát 21. pro 2012 10:14:19

Tak můj návod fungoval až do včerejška, teď má .thumbdata3 velikost 1,5 GB. Ale vím proč. Aktivoval jsem u služby Google+ "okamžité nahrávání fotek". Systém si v tu chvíli umožnil zápis do tohoto souboru. Zkusím opět vytvořit prázdný soubor, zakázat zápis do něj, ale ponachat okamžité nahrávání aktivní. Z toho vyplývá, že jsme možná blízko řešení.

Autor tohoto vlákna
maxfli
Moderátor

Příspěvek od maxfli » pát 21. pro 2012 10:24:51

Já ale službu Google + nepoužívám

Szalooth
Androiďák!

Příspěvek od Szalooth » pát 21. pro 2012 10:27:25

Tak to může u tebe dělat jiná služba pro synchronizaci (fotek).

Autor tohoto vlákna
maxfli
Moderátor

Příspěvek od maxfli » pát 21. pro 2012 14:29:17

Na fotky používám QuickPic a na video MXPlayer Pro

No a dnes opět točím video a opět se vytvořil tuhumbdata3, kde byl povolen zápis, ale soubor byl nulový.

Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Android OS“