Android OSBezdrátová synchronizace s počítačem

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Sandy
Stálý androiďák
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: iPhone 4S
Mobil 2 / ROM: iPhone 3GS
Tablet: iPad 2 3G
Rom: Oficiální

Bezdrátová synchronizace s počítačem

Příspěvek od Sandy » stř 19. pro 2012 22:42:00

Zdravím, potřebovala bych poradit, jakým způsobem by se dala nastavit bezdrátová synchronizace s počítačem (Mac s OS X 10.8), stačilo by mi, kdyby se synchronizovaly fotky (na hudbu mám iPod, na ostatní iPad a iPhone, Android jsem si pořídila proto, že byl za nízkou cenu, umí dvě SIM a zjistila jsem, že má lepší foťák než můj iPhone 4S) resp. aby se mi po připojení k mé wifi nahrály do Maca (automaticky nebo na vyžádání, to je jedno, ale abych nemusela telefon připojovat kabelem, přepínat se na něj a ručně to kopírovat, je to otravné, nepohodlné a pomalé). Prostě aby to fungovalo tak, jak funguje iPhone, že přes wifi probíhá automatická synchronizace nastavených věcí. Děkuji předem za radu :-)

Život je takový, jaký si ho uděláte.

Szalooth
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: Nexus 6P stock

Re: Bezdrátová synchronizace s počítačem

Příspěvek od Szalooth » čtv 20. pro 2012 8:10:27

Nejjednodušší by bylo aktivovat na telefonu Google+ a povolit tam automatické nahrávání fotek. Hned po vyfocení se každá fotka nahraje na tvůj účet Google+, kde čeká na povolení ke zveřejnění (takže tvé fotky bez potvrzení uvidíš jen ty). No, a odtamtud už není problém je stáhnout do Maca. Druhá možnost je cloudová služba, třeba Disk Google nebo Dropbox. Taky to můžeš zkusit přes Instagram nebo Picassu. Možností je doost.

Autor tohoto vlákna
Sandy
Stálý androiďák

Příspěvek od Sandy » čtv 20. pro 2012 13:14:36

Děkuji, to zkusím. Jde nějak automatizovat stahování z G+ nebo těch dalších služeb? Potřebovala bych také, aby se fotky uploadovaly jen přes wifi, mám docela malý datový limit.

edit: Kde vlastně můžu nastavit, aby se fotky uploadovaly na G+? Nemůžu to nikde najít.
Co se týče třeba Dropboxu, ten používám a synchronizuje se mi automaticky s Macem, to by možná byla lepší volba, chápu-li dobře, tak v Dropboxu na Androidu se nastaví synchronizace adresáře, kam se ukládají fotky, ju?
Naposledy upravil(a) Sandy dne čtv 20. pro 2012 13:19:22, celkem upraveno 1 x.

Szalooth
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: Nexus 6P stock

Příspěvek od Szalooth » čtv 20. pro 2012 13:18:18

Z G+ do Maca to asi automaticky nepůjde. Víc už ti neporadím, žádnou z těchhle služeb nepoužívám.

ramon.dexter
Moderátor
Reputace: 50
Typ mobilu / ROM: Poco x3 pro/stock ROM
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7/stock

Příspěvek od ramon.dexter » čtv 20. pro 2012 13:31:19

Nastavuje se to v G+. Android má totiž kouzelný tlačítko menu, kde jsou nastavení. V G+ zmáčkni menu a vlez do nastavení, tam se to dělá. Dá se tam i nastavit, aby se fotky nahrávaly právě pouze přes wifi.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)

Autor tohoto vlákna
Sandy
Stálý androiďák

Příspěvek od Sandy » čtv 20. pro 2012 13:34:28

Jé, děkuju, to jsem nevěděla a marně jsem hledala, jak se dostat do nastavení :-)

edit: Tak jsem to nakonec vyřešila přes Dropbox a je to skoro tak dobré jako Photostream na iPhonu. Dropbox automaticky nahrává fotky z telefonu do cloudu (dá se nastavit jestli jen přes wifi nebo i přes 3G/GSM), Mac si to stáhne, akorát do Aperture si to už musím dát sama, ale to už je to nejmenší :-) Takže ještě jednou děkuji, jsem ráda, že to šlo vyřešit :yes:

Odpovědět

Zpět na „Android OS“