Android OSchybejici nastaveni GPS

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Krtek1976
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Huawei P8 lite
Tablet: Acer Iconia A1 830

chybejici nastaveni GPS

Příspěvek od Krtek1976 » čtv 27. pro 2012 17:53:18

Ahoj všem,
potřebuju poradit,at jsem sebe vic googlil na nic jsem neprisel. Koupil jsem si tablet Prestigio 5570 C sdileni wifi pres mou ArcS na 3G bez problemu, dokonce jde po wifi sdilet i GPS, ktery tento tablet nema. Funkcni jsou google mapy, google earth. Bohuzel offline navigace nejde, nevidi GPS. Problem je totiz v tom, ze v tabletu chybi v nastaveni sluzby urcovani polohy - SATELITY GPS, bez ktereho tato apk fungovat nebude,dalsi dve tam jsou a fungujou. Vim, ze v jinych tabletech i bez chipu GPS tohle nastaveni je normalne pristupne a je funkcni /lze zaskrtnou/. Ma otazka tedy je, jde nejakym zpusobem tohle systemove nastaveni zprovoznit, aby bylo znovu pristupne. Jinak Prestigio nema recovery menu, ale root je ok, takze se na systemove soubory dostanu. Verze androida je 4.0.4. Diky

Jumbo78
Administrátor
Reputace: 289
Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy TAB S2

Re: chybejici nastaveni GPS

Příspěvek od Jumbo78 » čtv 27. pro 2012 19:03:01

V nastavení offline navigace by měla být volba použít externí GPS. Pokud není, zkusit jinou navigaci
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy

Autor tohoto vlákna
Krtek1976
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Huawei P8 lite
Tablet: Acer Iconia A1 830

Příspěvek od Krtek1976 » úte 08. led 2013 12:01:36

Tak jiz funkci, prikladqm navod. Z Android marketer si stahnete applications TetherGps...... Je placena i volna s pridomkem Lite ( omezena je casove - po 5 min. se vypne ) placenou jsem jeste nevygooglil. ne ze by byla draha, ale nerad davam svoji kartu v sanc a jinej zpusob platby jsem nenasel. Lite verze na vyzkouseni staci. Tu samou app stahnete i do tabletu. Na plochu telefonu si pridate widget ( server) do tabletu (klient). V tadletu musite mit povoleno vse s urcovanim polohy (i satelity Gps) pokud je nemate v nabidce jako ja, staci stahnou nejaky widget pro zapnuti. A posledni vec, v nastaveni tabletu - pro vyvojare, povolit umoznit simulovane polohy. A to je vse. Pak uz staci v telefonu zapnout widget, v tabletu taky a spustit navigaci.... Funkcni Sygic, Navigon, google mapy ostatni nevim. Dejte vedet jestli jste to rozbehali. ;)

radekfuksa1
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi A2
Rom: Oficiální Android 10

Příspěvek od radekfuksa1 » sob 26. led 2013 10:20:06

měl bych dotaz musim mit internet v mobilu aby toto spojení fungovalo ? :)
Bylo: Siemens A50, Sony Ericsson K310i, Nokia 6020, tablet Goclever A93.2 (nedokázali opravit :D), Samsung Galaxy 5, Samsung Galaxy Y, Samsung Galaxy S3 Neo + Sencor Element 10.1
Je: Xiaomi Mi A2

ramon.dexter
Moderátor
Reputace: 46
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi 9/stock ROM
Tablet: huawei mediapad 8.3 - stock

Příspěvek od ramon.dexter » sob 26. led 2013 10:26:41

radekfuksa: Jak souvisí GPS s mobilním internetem?
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)

don_alex
Administrátor
Reputace: 380
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 9, 512GB [SM-N960F] [Stock]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 4 [SM-N910C] [Stock]
Tablet: Samsung Galaxy Note 10.1 [GT-N8000] [Stock+root]

Příspěvek od don_alex » sob 26. led 2013 12:24:05

Na co internet? GPS jako takové s internetem nemá vůbec nic společného. Sdílet GPS budeš po vlastní wifi, takže ani na to nepotřebuješ žádný internetový tarif. Jediné, na co je potřeba internet je, pokud používáš on-line navigaci, která si stahuje mapový podklady z internetu (např. ta, co je předinstalovaná v androidu). Pokud máš off-line navigaci, internet nepotřebuješ.
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2

Odpovědět

Zpět na „Android OS“