Android OSAndroid Antivirus

Autor tohoto vlákna
sharal
Stálý androiďák
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Sony Ericsson Xperia Play
Mobil 2 / ROM: Gigabyte GSmart Roma R2 PLUS

Android Antivirus

Příspěvek od sharal » pon 31. pro 2012 21:20:55

Zdarec. Vyplatí se u Androidu používat nějakej Antivirus, nebo je to jenom zbytečný zpomalování telefonu ? A jestli jo, tak jakej je dobrej ?

Díky mockrát, Sharal

LivArt
Terminátor
Reputace: 279
Typ mobilu / ROM: Samsung SM-N970F
Mobil 2 / ROM: Mi5 + SGS4 + SGS6
Tablet: SGTab4

Re: Android Antivirus

Příspěvek od LivArt » úte 01. led 2013 2:51:55

Nepotřebuješ, pokud budeš stahovat prověřený aplikace z Play store.

jzak
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: LG Optimus Black
Tablet: Acer Iconia Tab A101
Rom: ZEUS v7.1/CM10

Příspěvek od jzak » úte 01. led 2013 8:50:56

Já zase antivir doporučuji, například zoner je antivir, antispam, hledač/hlídač zařízení a správce pověření. Takže vcelku dobrá věc.
LG už nikdy. Google je BEST!

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 210
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Příspěvek od ludekbrno » úte 01. led 2013 11:40:52

Antivir je zbytečné zpomalování telefonu. Aspoň co se týče samotné antivirové funkce. Užitečnější je spíš aplikace hlídající přístup ostatních aplikací internet a jejich přístuup k oprávněním (odesílání SMS atd.). Takto lze cíleně omezit, co která aplikace může provádět. Je to užitečnější a hlavně účinnější, než antivir, který spoléhá na to, že pozná konkrétní škodlivé aplikace, což samozřejmě ani zdaleka není 100%.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

mArtinko5MB
Moderátor
Reputace: 4
Typ mobilu / ROM: Meizu m1 note
Mobil 2 / ROM: Galaxy Nexus
Rom: Flyme
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mArtinko5MB » úte 01. led 2013 16:34:59

Antivirus na android je čisto marketingová vec, ktorá je zbytočná.
Nováčikovia, používajte GOOGLE a Obrázek, pred vytvorením vlákna!

Na súkromné správy typu "Pomoc, pomôž, poraď" v zásade neodpovedám. Na to tu je fórum!

Autor tohoto vlákna
sharal
Stálý androiďák

Příspěvek od sharal » úte 01. led 2013 18:10:52

Právě že já většinou aplikace a různý média apod. stahuju spíš z neznámých zdrojů než z marketu, proto jsem to chtěl vědět. Ale spíš to je asi teda zbytečnost. Díky za pomoc :)

renek
Androiďák!
Reputace: 7
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra
Mobil 2 / ROM: Note 4 Black N910C - eRobot ROM V30
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od renek » úte 01. led 2013 18:35:07

Opravdu je to zbytečné. Někdo namítne, že to má více funkcí, jako ochranu proti krádeži, ale pokud nekdo vlastní samsung, tak jistě ví co je to Samsung DIVE a to je zabezpečení k nezaplacení.

Taskkill
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Evolve FX 520 - Stock Rooted CWM
Tablet: Asus Eee Transformer Pad TF300T - CyanogenMod 10.2

Příspěvek od Taskkill » stř 30. led 2013 0:00:28

Pánové pro klid v duši všem kdo hledají odpověď na tuto otázku...chystám velký test antivirů na android a to jak placených a poměrně drahých programů tak free...až dokončím testování a najdu správnou sekci pro založení vlákna hodím sem odkaz ...doufám že to uživatelé ocení jelikož by to byl po mém návratu k informačním techologiím i androidu obecně první počin...tak snad nebude poslední....a někdo náležitě ocení mou snahu...
Asus Pad TF300T - Cyanogenmod 10.2 -TWRP
Yarvik tab211 - Cyanogenmod 7 - CWM
Evolve FX520 - Android 4.1 - CWM
Nexus S - Firefox OS - TWRP
Huawei (Vodafone) 845 - Cyanogenmod 7 - CWM

Sentello
Robot
Reputace: 6
Typ mobilu / ROM: One Plus 2

Příspěvek od Sentello » stř 30. led 2013 2:46:12

Nevím na co to chceš testovat, antivir je zbytečný... Tedy pokud člověk používá aspoň trochu ten mozek :lol:

Odesláno z mého Blade
Naposledy upravil(a) Sentello dne stř 30. led 2013 9:42:04, celkem upraveno 1 x.

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » stř 30. led 2013 9:20:04

Taskkill:

Taky mi nějak uniká, co chceš testovat na antivirech pro android, zvlášť, když viry v pravém slova smyslu v androidu ani nefungují :).Maximálně si seženeš nějakou skupinku malware a budeš zkoumat, který "antivir" kolik z nich už konkrétně zná. To ovšem neřekne vůbec nic, protože v jiné skupině to dopadne zase úplně jinak.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

ramon.dexter
Moderátor
Reputace: 50
Typ mobilu / ROM: Poco x3 pro/stock ROM
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7/stock

Příspěvek od ramon.dexter » stř 30. led 2013 9:30:50

sharal píše:Právě že já většinou aplikace a různý média apod. stahuju spíš z neznámých zdrojů než z marketu, proto jsem to chtěl vědět. Ale spíš to je asi teda zbytečnost. Díky za pomoc :)
No, tak stahovat free aplikace mimo Play je zhovadilost. A krást je...no, to ti nemá cenu říkat.

Za sebe můžu říct asi tolik: Jsem natolik líná osoba, abych radši kupoval a nechal se obskakovat automatickým updatem Play, než abych jako debil ručně honil aktualizace. Ale tohle je asi o prioritách.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)

Autor tohoto vlákna
sharal
Stálý androiďák

Příspěvek od sharal » pon 04. úno 2013 16:07:27

ramon.dexter píše: No, tak stahovat free aplikace mimo Play je zhovadilost. A krást je...no, to ti nemá cenu říkat.

Za sebe můžu říct asi tolik: Jsem natolik líná osoba, abych radši kupoval a nechal se obskakovat automatickým updatem Play, než abych jako debil ručně honil aktualizace. Ale tohle je asi o prioritách.
Omlouvám se, ale na tohleto má každej trochu jinej názor. Já nepotřebuju mít nejnovější verze aplikací, to mi nevadí. Pro mě je výhoda stahovat některý apky "nelegálně", protože používám a zkouším desítky aplikací a her, tak na GPlay bych za to dal tisíce korun :)

ramon.dexter
Moderátor
Reputace: 50
Typ mobilu / ROM: Poco x3 pro/stock ROM
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7/stock

Příspěvek od ramon.dexter » pon 04. úno 2013 16:34:25

Tak jasně, prostě si to musíš obhájit...

A k těm nejnovějším verzím - to ani nemá cenu komentovat. Je to o tom, že vlastně ani nevíš, jestli chceš, nebo ne.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)

626rs
Stálý androiďák
Reputace: 2
Typ mobilu / ROM: LG G2 Stock Rom
Tablet: Samsung Galaxy Note 10.1
Rom: stock

Příspěvek od 626rs » pon 04. úno 2013 17:19:39

Antivirus nepoužívám ale po rootu telefonu jsem si nainstaloval droidwall a v něm jsem si nastavil, která aplikace na internet může a která ne (případně která jen pod wifi a která i pod mobil. datama).
Moje otázka je tedy spíše, jaké používáte firewally.
Dost často se tu taky hovoří o aplikacích které rozesílají SMS. To jde kontrolovat, případně blokovat jak?
LG G3 32GB - stock rom

xanthor
Kyborg
Reputace: 91
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Příspěvek od xanthor » pon 04. úno 2013 17:31:19

Blokovat odchozí SMS asi nejde, viz např. popis u téhle aplikace:
https://play.google.com/store/apps/deta ... lockerlite

LooKpiK
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S10+

Příspěvek od LooKpiK » pon 04. úno 2013 17:43:07

Kdzy jsem mel HTC EVO a provadel jsem root,tak jsem si nainstaloval Avast. Obrovska vyhodou bylo to, ze i kdyz nekdo provedl tovarni nastaveni,tak avast tam zustal... Tudiz bych rekl, ze jako bezpecnosti prvek fakt skvely... Samsung Dive znam, ovsem pokud se nepletu,staci telefon rychle hodit do tovarniho nastaveni a je po ochrane. :)

Autor tohoto vlákna
sharal
Stálý androiďák

Příspěvek od sharal » pon 04. úno 2013 22:46:29

ramon.dexter píše:Tak jasně, prostě si to musíš obhájit...

A k těm nejnovějším verzím - to ani nemá cenu komentovat. Je to o tom, že vlastně ani nevíš, jestli chceš, nebo ne.
Jasně že musím, člověk bez argumentů je totiž v pr.... :)

No asi takhle. Je mi docela jedno jestli mam hru nebo aplikaci např. ve verzi 1.1.3 nebo 1.1.7. Když vyjde nějakej větší update, kterej výrazně ovlivní apku, stáhnu ho, ale rozhodně nepotřebuju mít všechno v nejvyšší verzi. Na co ? ;)

-Pavel-
Kyborg
Reputace: 72
Typ mobilu / ROM: Galaxy S21 5G

Příspěvek od -Pavel- » pon 04. úno 2013 23:07:09

Tvá logika je trochu kontraproduktivní. Proč jsou novější verze, když ta první funguje, že ? Proč nový systém, když ten starý funguje. Proč to platit, když to můžu kdekoliv stáhnout, že. Vždyť ty blbci co chodí do práce a snaží se ulehčit naší práci s telefonem, dát nám trochu zábavy a trochu pokroku, to dělají zadarmo a rádi z dobrým pocitem, že jejich práce právem oceněna tím, že si to každý šlohne na netu. Je to ale jejich chyba, mohou si najít jinou práci, co, vždyť je to jejich volba co chtějí dělat.

Když to tady čtu, chce se mi blejt, velebnosti.
Samsung Galaxy S21 5G 128GB Phantom Gray - Spigen Liquid Air Black

626rs
Stálý androiďák
Reputace: 2
Typ mobilu / ROM: LG G2 Stock Rom
Tablet: Samsung Galaxy Note 10.1
Rom: stock

Příspěvek od 626rs » úte 05. úno 2013 13:54:40

Osobně si také stahuju aplikace z internetu ale za účelem vyzkoušení. Když se mi apka líbí, koupím si jí, když ne, jde z telefonu. Osobně totiž nerad kupuju aplikaci např. za 200 korun, když si ji nemůžu vyzkoušet na delší dobu a pak se rozhodnout jí vrátit když zjistím, že je neužitečná (google bohužel neumožňujě stáhnou aplikaci, otestovat ji na několik hodin a vrátit, tuším, že pro vrácení aplikace a peněz je jen několik minut, asi 15?). Takhle už jsem nakoupil několik her a programů a naopak stáhnul spoustu věci které bych jinak zaplatil a byly by mi k ničemu. Když totiž mám stáhnout hru která má 800 MB, tak než ji stáhnu abych zjistil že mi nejde, už jí nemůžu vrátit (spousta věcí od Gameloftu např.). Takhle aplikaci stáhnu a když funguje, zaplatím si jí abych podpořil vývojáře (např. Bards Tale, Asphalt, Svox a pod.). Při cenách aplikace za pár kaček nevidím důvod je stahovat i internetu. 40 Kč v průměru za aplikaci mi opravdu kapsy netrhá.

Nicméně argument, že si to prostě stáhnu z netu a nezaplatím, je stejný, jako obhajovat krádež rohlíku v krámu, že si jenom kousnu a pak ho zahodím když mi nebude chutnat nebo ho sním celý ale stejně ho nezaplatím. Jaký je rozdíl mezi krádeží toho rohlíku a krádeží hry? Ano, ono stahování her je krádež. Žádný rozdíl v tom není. Lidi, kteří si stahují placené aplikace a ještě to obhajují jsou u mě zloději.

Takže, jsem pro stažení aplikace z netu, ale pokud se mi ta aplikace líbí, mám jí potom zaplatit oficiální cestou a nebo se alespoň přiblble nechlubit tím, že jsem ji ukradnul a ošidil vývojáře.

Podle mě v čechách prostě panuje názor, že stahování aplikací a her abych je nemusel platit není zlodějina. Jenže je to úplně naopak.
LG G3 32GB - stock rom

xanthor
Kyborg
Reputace: 91
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Příspěvek od xanthor » úte 05. úno 2013 14:27:28

Rozdíl mezi krádeží rohlíku a "krádeží" hry je v tom, že když ukradnu rohlík, tak bude někomu chybět, zatímco když "ukradnu" např. hru, tak za prvé nikde "chybět" nebude a za druhé není ani jisté, jestli bych si ji koupil, kdybych neměl možnost ji "ukrást", takže není ani jisté, jestli někomu vznikla škoda.
A pro ty, kteří by na mě chtěli útočit: Aplikace na mobilu, na PC (včetně Windows), filmy, hry atd. mám skoro všechny legálně. A pokud budete číst tenhle příspěvek důkladně, tak zjistíte, že tohle ani není obhajoba krádeží, stejně jako není obhajoba loupeže to, že řeknu, že vykrást banku není tak závažné jako někoho zabít.
A dál už se k tomu tady nebudu vyjadřovat, protože je to dost OT.

TomasT342
Robot
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi 4X

Příspěvek od TomasT342 » úte 05. úno 2013 14:27:43

Nodovolené stažení a používání placených programů je porušení Autorského zákona, krádež je něco jiného (jiné trestní sazby podle jiných paragrafů).
Novináři to sice cpou do jednoho pytle, ale proč se chovat jako bulvár?

-Pavel-
Kyborg

Příspěvek od -Pavel- » úte 05. úno 2013 15:31:12

Je mi vcelku jedno, kdo jak se chová na netu a jak schání software, ale psát otevřeně na fóru kde se wárez zakazuje pod pohrůžkou získání banu, mi nepřijde fér. Čtou to i lidé, co mají telefon čistý od balastu a argumentovat tím, že stahuju dost, proto nemohu platit, je zase nefér, vůči ostatním. :smile:

mar555
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: se xperia x8

Příspěvek od mar555 » pát 08. bře 2013 20:37:55

Prvý krát v živote som sa prihlásil na nejaké diskusné forum. Niektoré príspevky sa ale nedali čítať bez panáka. Normálne ste ma vyprovokovali. Mládenci, ak si myslíte, že je problém stiahnuť do mobilu spolu s hrou /odkiaľkolvek/ aj nejakú miniaplikáciu, tak vás lutujem. V mobiloch máte údaje o sebe. Máte tam nabitý kredit, prístup na paušál. S trochou snahy sa vám tam zadnou cestou dostane programík, ktorý napr. začne posielať platené darcovské sms. Potom čo? A to je iba jedna z možností. Je vždy lepšie urobiť to čo sa dá, aby sa tomu predišlo. Prečo je asi v google play upozornenie na možnosti aplikácii? Zlodejovi nikdy nezabránite kradnúť, ale neotvárajte mu dvere a okná. Pre to je určite antivír do mobilu potrebný. Každý nech si urobí podľa seba. Ja mám AVG.
Nehovorím že je je to ideál, ale zatial som spokojný.

don_alex
Administrátor
Reputace: 383
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 9, 512GB [SM-N960F] [Stock]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 4 [SM-N910C] [Stock]
Tablet: Samsung Galaxy Note 10.1 [GT-N8000] [Stock+root]

Příspěvek od don_alex » pát 08. bře 2013 20:48:10

Sorry, ale ať si stáhneš cokoli, musíš tomu při instalaci udělit nějaká práva. Pokud nějaké aplikaci jakákoliv práva povolíš, jak jiná aplikace (antivir) má poznat, že dělá něco špatného, když jsi jí to vlastně povolil?
Mimochodem, píšeš, že jsi s AVG zatím spokojený - jak ale víš, že funguje? :-)
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2

LivArt
Terminátor
Reputace: 279
Typ mobilu / ROM: Samsung SM-N970F
Mobil 2 / ROM: Mi5 + SGS4 + SGS6
Tablet: SGTab4

Příspěvek od LivArt » pát 08. bře 2013 20:48:43

Ty seš ale vtipálek... Už nepij, evidentně ti to škodí.

-Pavel-
Kyborg

Re: Re: Android Antivirus

Příspěvek od -Pavel- » pát 08. bře 2013 21:05:50

don_alex píše:Sorry, ale ať si stáhneš cokoli, musíš tomu při instalaci udělit nějaká práva. Pokud nějaké aplikaci jakákoliv práva povolíš, jak jiná aplikace (antivir) má poznat, že dělá něco špatného, když jsi jí to vlastně povolil?
Mimochodem, píšeš, že jsi s AVG zatím spokojený - jak ale víš, že funguje? :-)
Třeba spokojenost je dána tím, že nepoznal žádný škodlivý kód. Mimochodem, jak víš, že nefunguje ? Já vysvětlení mám. :P
Nepřidělíš práva určitému programu, máš strach, ale co když běží po netu něco, co tě nahradí, co budeš dělat ? Android používají milióny uživatelů, je to lukrativní terč. Možná je brzo, možná je už čas navlékat kondom. :D

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » pát 08. bře 2013 21:34:23

"...co tě nahradí..." Co tím myslíš? A i kdyby, antivir v Androidu na rozdíl od skutečných antivirů nedokáže vir poznat jinak, než že ten konkrétní náhodou už má v databázi. Takže jejich účinnost je hluboce pod 50%.

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » pát 08. bře 2013 21:45:18

mar555:

Tvůj uvedený příklad právě dokazuje nesmyslnost používání antiviru v Androidu :-) Jednoduše proto, že aby nějaká hra obsahující škodlivou činnost (např. ty SMS) mohla tu činnost provozovat, musíš jí k tomu pŕi instalaci udělit oprávnění. Bez toho ji nelze nainstalovat. A pokud to oprávnění udělíš, tu aplikaci v systému plně "zlegalizuješ" a tzv. antivir nemá podle čeho poznat, že je škodlivá, protože dělá jen to, cos jí sám povolil. Pro ten "antivir" to je jen další z normálně nainstalovaných SMSkových aplikací.

Takže znovu, antiviry pro Android jsou jen podvodem na naivní uživatele a jejich základní funkce ochrany proti virům je k ničemu, protože z principu nemůže fungovat. Pro android ani nelze udělat skutečný vir, který by se potají nacpal do systému a tajně tam vykonával podvratnou činnost. Všechny tzv. viry pro Android jsou jen malware, tedy normální aplikace, která sice vykonává škodlivou činnost (např. ty SMS), ale výhradně na základě oprávnění udělené uživatelem.

-Pavel-
Kyborg

Příspěvek od -Pavel- » pát 08. bře 2013 21:45:57

Možná ti hluboce uniká to že slizouni co chtějí škodit, jsou vždy vepředu a antivirové společnosti učí antivir, jak ty slizouny znát a zamezit škodě. Bohužel jsi se naučil jednu větu a nejsi schopen pochopit, že hrozba tady je. Podívej se na TV, je to něco jiného, ale vždy jsou ve předu. Co zabrání útokům na android a data v telefonu ? To, že nepotvrdíš uživatelská práva, kde žijete. :P

Opět jsme u dvou táborů, já mám rád prevenci, tobě názor neberu, ale nic ve zlém, také mně nezajímá. Vidím to prostě jinak. :P

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » pát 08. bře 2013 22:03:23

Můžeš mi prosím vysvětlit, jak "antivir" odliší tzv. virus od normální aplikace, když ten "virus" dělá jen to, cos mu povolil, stejně jako normální aplikace? :lol: Dobře si vzpomínám na odpověď vývojářů antiviru, kteří ti odepsali jen zcela nekonkrétní fráze ;-) Ano, já má taky rád prevenci, ale jen tam, kde může fungovat. Takže ve windows samozřejmě antivir mám. V Androidu nefunguje, takže ho tam nemám. Jednoduché jak žebřík :lol:

Odpovědět

Zpět na „Android OS“