Android OSjak udelat image tabletu a aplikovat na jine ?

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
jukl
Stálý androiďák
Reputace: 0

jak udelat image tabletu a aplikovat na jine ?

Příspěvek od jukl » čtv 10. led 2013 18:26:28

ahoj vsem prosim o pomoc,radu.

dostal sem v praci za ukol nainstalovat 10 tabletu ktere jsou stejneho typu.
A tak jsem si myslel jestli existuje nejaky program na android, ktery by mi udelal image nainstalovaneho tabletu do ktereho musim nainstalovat zhruba 50 nejruznejsich aplikaci ale delat to po jednom kuse tedy instalovat 50 aplikaci do kazdeho tabletu je 500 instalaci a to je proste desny.

Ma predstava je takova ze nainstaluji 1 kus tabletu a zneho udelam komplet image a ten potom aplikuji na zbytek tabletu tedy 9 kusu tabletu.

Priznam se ze se v tom moc nevyznam ale udelam si obrovske + v praci.

Diky za kazdoy navod, radu a pomoc.

diky vsem

ramon.dexter
Moderátor
Reputace: 50
Typ mobilu / ROM: Poco x3 pro/stock ROM
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7/stock

Re: jak udelat image tabletu a aplikovat na jine ?

Příspěvek od ramon.dexter » čtv 10. led 2013 18:38:36

Na to je potřeba root přístup. Provedením rootu přijdeš o záruku. Firma ti root na 99% nedovolí udělat.

Nebo by tady byla druhá možnost. Ale musíš to udělat přesně, jak ti píšu (bez onějakých podotýkání, že je to nesmysl, etc.):

1) Vytvoř si novej gmail účet. Nazvy ho například "firma" (pojmenování je naprosto vedlejší, jde o účet na uložení nastavení a aplikací).
2) V prvním tabletu zadej tohoto uživatele. Nastav co potřebuješ, nainstaluj aplikace. V nastavení > zálohování a obnovení dat zaškrtni "zálohování mých dat", zvol ten nově vytvořenej účet a zaškrtni "automatické obnovení".
3) Doinstaluj všechny aplikace a třeba jeden den počkej.
4) V dalších tabletech pouze zadej ten novej účet a případně zafajfkni "automatické obnovení". Všechno by se mělo automaticky nainstalovat samo. Ale chce to trošku trpělivosti, zvlášť ta automatická záloha chvilku trvá.

Uživatelé si pak klidně můžou přidat osobní účty, ale je důležitý nechat tam ten "globální" účet pro nastavení a aplikace.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)

don_alex
Administrátor
Reputace: 383
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 9, 512GB [SM-N960F] [Stock]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 4 [SM-N910C] [Stock]
Tablet: Samsung Galaxy Note 10.1 [GT-N8000] [Stock+root]

Příspěvek od don_alex » čtv 10. led 2013 18:52:22

ramon: když tam ten účet "firma" nechá, nebude se pak na všech tabletech synchronizovat nastavení, které udělá kdokoli na kterémkoli z těch desíti tabletů? To by asi nebylo žádoucí...
Jen dotaz, nikdy jsem to nezkoušel, tak nevím, ale nebylo by z tohohle důvodu lepší vytvořit dva účty, jeden pouze na instalaci aplikací, který na všech tabletech po dokončení instalací nechá kvůli aktualizacím, a pak účet na zálohu, který po instalacích z tabletů odstraní, aby se pak už tablety mezi sebou nesynchronizovaly?
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2

Autor tohoto vlákna
jukl
Stálý androiďák

Příspěvek od jukl » čtv 10. led 2013 18:56:34

na to sem se chtel presne zeptat ale byl si rychlejsi .) apropo to by byl potom pruser kdyz by se synchronizovali mezi sebou !

don_alex
Administrátor

Příspěvek od don_alex » čtv 10. led 2013 19:03:14

Ono by šlo zase to zálohování a obnovení po úspěšné instalaci odškrtnout, ale pak to na dvou tabletech některý BFU v dobré víře zaškrtne a bude jim to dělat bordel...

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2

ramon.dexter
Moderátor

Příspěvek od ramon.dexter » čtv 10. led 2013 19:05:25

No, po stažení všech aplikací můžeš zrušit zálohu nastavení. A zastavit automatickou synchronizaci toho účtu.

Jako jak říkám, bez rootu ten image neuděláš. A root ti na 99% nedovolí udělat. Taksi zvol, buď ručně 500 aplikací, a nebo zkusit vyřešit problém novým, zatím nepoužívaným způsobem.

donalex: A on by byl problém uživatelům prostě vysvětlit, co s tím můžou a nemůžou? Nebo pravidla se musejí porušovat? Já měl za to, že do práce chodí dospělí lidé, kteří jsou schopní dodržovat stanovená pravidla.

don_alex
Administrátor

Příspěvek od don_alex » čtv 10. led 2013 19:13:57

ramon: Tak jako máš pravdu, a je jejich blbost, jestli se v tom budou hrabat. Ale znáš to, dáš někomu v práci smartfoun nebo tablet, tak se v tom začne hrabat. Pak narazí na možnost zálohování a zrovna to bude uvědomělej člověk, který na zálohování dbá, tak to zaškrtne. A že mu kdysi říkali něco o tom, že to zaškrtávat nemá, to už neví, protože to mu prošlo jedním uchem tam, druhým ven.... Školení je přece vždycky děsná otrava...

Ale ptal jsem se jen teoreticky, jestli to i tak bude fungovat, nebo jestli aplikace musí být instalovány prostřednictvím stejného účtu, na kterým máš zálohované nastavení...

ramon.dexter
Moderátor

Příspěvek od ramon.dexter » čtv 10. led 2013 19:35:14

Já vlastně nevím co se stane, když nainstaluju aplikace a pak odeberu účet. To jsem ještě nikdy nedělal. Navíc, android v současnosti neumožňuje odebrat první účet, se kterým byl aktivovanej.

Tohle vlastně není moc dobře vyřešený. Celkově není android moc dobře nastavenej pro korporátní sféru. Možná by stálo za to, spojit se s Googlem a zeptat se jich na řešení. Umím si totiž představit, že by tablety nakoupila větší společnost, třeba v desítkách nebo stovkách kusů a všechny chtěla nastavit stejně. Dělat to ručně by byla přinejmenším ztráta času, když nic nebrání hromadnému řešení.

Takže bych i možná poradil, prostě a jednoduše se spojit s Googlem a zeptat se jich na řešení.

Autor tohoto vlákna
jukl
Stálý androiďák

Příspěvek od jukl » čtv 10. led 2013 20:24:21

diky za poznatky , respektuji vase nazory a podle toho se budu ridit . Jeste jedna vec kdyz udelam root nainstaluju aplikace udelam image asi programem titanium backup (treba existuje neco jineho) a pak udelam unroot ? projde to ? problem je v tom ze tablety nebudou v ramci firmy :(

Pedro1
Droid
Reputace: 2
Typ mobilu / ROM: Huawei Honor 8
Rom: stock

Příspěvek od Pedro1 » čtv 10. led 2013 20:38:49

Kdyz udelas root, a pak unroot, to by taky slo, nikdo nic nepozna,, ale pak musis udelat root na vsech zarizenich.
Jeste k tomu uctu: mam dojem, ze se to tu nekde resilo, nebo jsem to cet nekde na netu, nevim. Po odebrani uctu, se aplikace, ktere jsou s nim svazane, znefunkcni, nebo odinstalujou, mozna jen placene, nejsem si jistej.

LivArt
Terminátor
Reputace: 279
Typ mobilu / ROM: Samsung SM-N970F
Mobil 2 / ROM: Mi5 + SGS4 + SGS6
Tablet: SGTab4

Příspěvek od LivArt » čtv 10. led 2013 20:41:06

Tak ono by stačilo akorát nějakou dávkou nasypat .apk soubory aplikací do /data/app.
Další věc je, že pokud ten tablet chytne nějakej trochu rozumnější člověk (takovej, kterej nebude tak hloupej, aby tam hned nasypal svoje ID a heslo k google účtu), tak udělá hard reset a aplikace budou fuč.

don_alex
Administrátor

Příspěvek od don_alex » čtv 10. led 2013 21:14:37

Pedro: Presne proto jsem psal o dvou uctech - jeden na aplikace, ktery by na vsech tabletech zustal a pak druhy, na ktery by se provedla zaloha a nasledny obnoveni a ten by se po nastaveni vsech tabletu z tabletu odstranil. Nicmene, pokud jdou tablety mimo firmu, tak je tohle reseni celkove prakticky nepouzitelny (je nesmysl, aby naprosto cizi lidi, kteri spolu nemaji nic spolecnyho, meli v tabletech stejny ucet).

LivArt: Kdyz tam ty apk nasypes rucne, tak se nebudou aktualizovat, ne?

LivArt
Terminátor

Příspěvek od LivArt » čtv 10. led 2013 21:17:48

U free aplikací by, myslím, neměl být problém. Přecijen když si nainstaluješ custom ROM, tak máš třeba jinej launcher (byť v /system/app) a normálně se updatuje. Nicméně já takhle newarezím, takže takhle konkrétní odpověď ti nedám.

Autor tohoto vlákna
jukl
Stálý androiďák

Příspěvek od jukl » čtv 10. led 2013 21:22:44

jedna se pouze a jen o free aplikace

LivArt
Terminátor

Příspěvek od LivArt » čtv 10. led 2013 21:24:43

A ty bys je možná i radši v /system/app měl, aby přežily i hard reset... Kdyby ty tablety uměly aspoň ADB, tak by sis mohl napsat skript, kterej by to tam nastrkal.

Lubis
Androiďák!
Reputace: 4
Typ mobilu / ROM: Xperia Z3 compact
Mobil 2 / ROM: SE Xperia Neo/Zelly Cream
Rom: Zelly Cream

Příspěvek od Lubis » čtv 10. led 2013 21:36:24

Mozna hloupa otazka, pokud to na jeden tablet nainstaluje a pak vytvori v TB kompletni zalohu, vsech tech aplikaci, tak pokud by tu zalohu nakopiroval do ostatnich tabletu, tak by je tam mohl TB bez problemu davkove obnovit.

don_alex
Administrátor

Příspěvek od don_alex » čtv 10. led 2013 22:05:29

Ale k tomu potrebuje root, a vzhledem k tomu, ze to jsou firemni tablety, tak nevim, jestli by z toho byli nadseni.

Autor tohoto vlákna
jukl
Stálý androiďák

Příspěvek od jukl » sob 12. led 2013 6:28:45

ahoj vsem bojuju dal. stahnul sem si https://play.google.com/store/apps/deta ... ckup&hl=cs .Nainstaluju pustim udelam zalohu apk v dalsim tabletu obnovim ale plikace se mi nezobrazi v celkovem seznamu instalovanych apk na marketu ale kdyz si vyhledam jednotlive apk co jsem obnovil tak market pise ze apk je instalovano. Problem je v tom ze nejedou aktualizace.nejaky napad? me totiz pripada ze to neudela nejake prolinky na market nebo jak to nazvat ... diky vsem

edit: jeste jsem zapomerl zminit ze to neudela uatomaticky zastupce na plose ovsem kdyz stahnu primo neco z marketu tak ano :(

edit2: mam teorii proc nejdou aktualizace vychazim z toho co sem nasel na entu cituji :

Jelikož jsem hračička a zkoušel jsem vycucnout ze systému jistou aplikaci, pozor, ne z instalačky FW, ale přímo ze spuštěného systému (system/app), tyhle .apk už nefungují, ptž už mají vytvořený "obraz".

otazka je co tim autor chtel rici ... ja kdyz sem udelal zalohu apk - programem App Backup & Restore a a obnovil v jinem tabletu tak mi ty programy jdou spustit normalne ale nejdou aktualizovat neb nejsou sparovane s uctem na marketu ikdyz jednotlive pisi na marketu ze jsou instalovany. Otazka je jestli tento program opravdu nezalohuje ze spusteneho systemu ?
Naposledy upravil(a) jukl dne sob 12. led 2013 9:25:34, celkem upraveno 3 x.

LivArt
Terminátor

Příspěvek od LivArt » sob 12. led 2013 7:57:47

Aktualizace by měly fungovat normálně, alespoň mně to takhle u gmailu fungovalo.

Autor tohoto vlákna
jukl
Stálý androiďák

Příspěvek od jukl » sob 12. led 2013 9:48:53

LivArt píše:Aktualizace by měly fungovat normálně, alespoň mně to takhle u gmailu fungovalo.
ale ty si mel to same zarizeni nebo si ty apk daval do jineho zarizeni ?

LivArt
Terminátor

Příspěvek od LivArt » sob 12. led 2013 9:50:44

Já jsem gmail hodil rovnou do /data/apk. Sice se Gmail nezobrazil mezi nainstalovanýma, ale když vyšla nová verze, tak se normálně aktualizoval a po updatu už byl mezi nainstalovanýma.

Odpovědět

Zpět na „Android OS“