Android OSnejde pripojit WiFi

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
osracing
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: XPERIA P

nejde pripojit WiFi

Příspěvek od osracing » ned 13. led 2013 21:11:19

Ahoj,
prosim o radu. Snazim se pripojit k domaci wifi. Zadam heslo a u vybrane site wifi se zobrazi "nacitani adresy IP" ale muzu cekat do nekonecna. Telefon Xperia P...

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 210
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: nejde pripojit WiFi

Příspěvek od ludekbrno » pon 14. led 2013 2:00:10

Zabezpečení?
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

Autor tohoto vlákna
osracing
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: XPERIA P

Příspěvek od osracing » úte 15. led 2013 16:51:29

pred casem jsem uz na te wifi byl pripojen...

Pedro1
Droid
Reputace: 2
Typ mobilu / ROM: Huawei Honor 8
Rom: stock

Příspěvek od Pedro1 » stř 16. led 2013 14:02:36

Jinak wifi router funguje? Zkus restartovat router. Anebo, pripiji se mobil k jine wifine? Jeste bych zkusil v nastaveni routeru nastavit bez zabezpeceni (free).

LivArt
Terminátor
Reputace: 279
Typ mobilu / ROM: Samsung SM-N970F
Mobil 2 / ROM: Mi5 + SGS4 + SGS6
Tablet: SGTab4

Příspěvek od LivArt » stř 16. led 2013 14:10:37

Nemáš náhodou nějakou tu sranda-máslovou krabičku od O2?

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 210
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Příspěvek od ludekbrno » stř 16. led 2013 18:03:51

Člověče, já tady s tou "máslovou" krabičkou od O2 (Huawei HG622u) frčím už rok k plné spokojenosti. Internet valí VDSL rychlostí a s wifi žádný problém. Je tedy fakt, že když jsem ženě pořídil Sony Xperia Tipo a aktualizoval jsem FW, tak to napoprvé (ani napodruhé) nechtělo jít s klasickou chybou - připojuji/odpojeno atd., naopak můj LG OO neměl problém. V modemu nastaveno zabezpečení WPA/WPA2-PSK. Tak jsem to změnil na WPA2-PSK kódování AES a najednou se Sonáč chytl a už bez problému šlape. Takže si na tu krabici nemůžu stěžovat, navíc se mi zdá hodně přehledná celá administrace.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

don_alex
Administrátor
Reputace: 383
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 9, 512GB [SM-N960F] [Stock]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 4 [SM-N910C] [Stock]
Tablet: Samsung Galaxy Note 10.1 [GT-N8000] [Stock+root]

Příspěvek od don_alex » stř 16. led 2013 18:39:38

Musím říct, že jsem na tom stejně, mám od O2 ZyXEL už cca tři roky a šlape taky bez problému. Žádné zařízení s ním nemá problém (zabezpečení WPA2/PSK). Takže úplně bych ty "sranda-máslový krabičky" za každou cenu nezatracoval. :-)
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2

LivArt
Terminátor
Reputace: 279
Typ mobilu / ROM: Samsung SM-N970F
Mobil 2 / ROM: Mi5 + SGS4 + SGS6
Tablet: SGTab4

Příspěvek od LivArt » stř 16. led 2013 19:39:14

Měl jsem tu jeden ten HG520, kterej po prvním restartu nějak vyřadil dhcp server a konečná. Tak jako určitej workaround je nastavit pevný IP adresy, ale to prostě už je vada. Nebo jsem tu měl jeden, co se kousnul dycky po 48 hodinách. Je teda fakt, že s těmi novějšími VDSL je těch problémů o něco míň, ale pecka to není teda. Já u nich nabyl dojmu, že je Huawei ani nevyrábí, ale někde nakupuje. Mají takový krásný telefonní ústředny a pak udělají takovej aušus. Zyxelů nvm, těch jsem měl pod rukama jen pár. A taky samý takový stupidní chyby, který jakoby na té funkčnosti až tak nevadí, ale otravují život. Huaweiů už hodně, ty radši nepočítám. Teda těch nefunkčních, funkční většinou neřeším. Na funkční věci sahám až když si opravdu majitel přeje, podle hesla "Funguje to, nehrab do teho".
Jinak mě docela VDSL zkomplikovalo život, aspoň co se týká APček, páč kombinovaný zařízení s podporou VDSL moc neznám. Takže kdybyste někdo měl doporučení na nějakej ne-O2, tak sem s tím. :)
Sám tu mám nanostation od providera, o kterej jsem si musel říct, a svůj TP-Link (WR941ND s DD-WRT). Ten běží pořád, až na výpadky proudu. Stará WR542 tu běžěla takhle v kuse 4 roky, kdy jsem ji jednou nastavil a pak už na ni nesahal. Vystřídalo se na ní tak 50 zařízení, byly i zátěžový testy v podobě LAN párty, kdy jelo naráz klidně 8 počítačů na hraní ve wifi, nějaký ty telefony a 4 počítače přes kabel. Horkej byl pěkně, ale přežil to :DD

don_alex
Administrátor
Reputace: 383
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 9, 512GB [SM-N960F] [Stock]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 4 [SM-N910C] [Stock]
Tablet: Samsung Galaxy Note 10.1 [GT-N8000] [Stock+root]

Příspěvek od don_alex » čtv 17. led 2013 8:36:21

No, ten můj ZyXEL se taky každou chvíli zasekl, když jsem měl aktivní wifi, zpravidla nevydržel ani dva dny a pak se nedal ani resetovat. Pomohlo jedině nechat ho cca 2 hodiny odpojený od elektriky a zase se rozjel. Na chvíli. Tak jsem se pohrabal v nastavení wifi a od tý doby běží jak z praku. Cca jednou za půl roku se sekne wifi, tak ho přes lan restartuju a jede vesele dál. To mi žíly neutrhá. :-)
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2

Twisp
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Xperia P

Příspěvek od Twisp » pon 21. led 2013 8:02:24

Ten samý problém (Xperia p), telefon chvílí dělá, že se připojuje na stránky,ale nic se neděje. Ve stavovem řádku je wifi připojena. Přítelkyni funguje wifi normálně (Active). Takže funguju pouze přes mob. síť. Dost mě to ale štve, protože to normálně fungovalo a najednou nic. Do továrního nastavení jsem telefon uváděl již dvakrát, protože jsem při vyfoceni s bleskem měl přes výslednou fotku černý pruh. Od instalace ICS pouze problémy.

Odpovědět

Zpět na „Android OS“