Android OSProblém s hlášením AVG - Vysoká oprávnění

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Wizard
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Nokia
Tablet: GOclever R83

Problém s hlášením AVG - Vysoká oprávnění

Příspěvek od Wizard » čtv 17. led 2013 18:35:35

Ahoj,

Celkem vlastní hloupostí jsem otevřel asi zavirovanou stránku a AVG v tabletu mi hlásí, že mám tablet v režimu vysokých oprávnění a je rootnutý. Já jsem ale nic nerootoval! Rootchecker, avast a lookout hlásí, že v tabletu žádný virus není a není rootován. Co mám dělat? Jak se mám zbavit hlášení v AVG a jak vím, že mi někdo nehacknul telefon? Obnovil jsem tovární nastavení a furt to samé. Prosím o radu, mám z toho fakt nervy.

Díky

Autor tohoto vlákna
Wizard
Nové Androidě

Re: Problém s hlášením AVG - Vysoká oprávnění

Příspěvek od Wizard » čtv 17. led 2013 18:42:56

A Teď mi jiný program říká: Your device is rooted... Co mám dělat.. prosím

Mappleton
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: ...

Příspěvek od Mappleton » pát 18. led 2013 19:14:16

Odinstalovat AVG? Antivir na tablet a mobil fakt nepatří a to ani na děravý android.
iPhone 5 16GB Black JB 6.1
HTC one S

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 210
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Re: Problém s hlášením AVG - Vysoká oprávnění

Příspěvek od ludekbrno » pát 18. led 2013 20:27:00

Wizard píše:Ahoj,

Celkem vlastní hloupostí jsem otevřel asi zavirovanou stránku a AVG v tabletu mi hlásí, že mám tablet v režimu vysokých oprávnění a je rootnutý. Já jsem ale nic nerootoval! Rootchecker, avast a lookout hlásí, že v tabletu žádný virus není a není rootován. Co mám dělat? Jak se mám zbavit hlášení v AVG a jak vím, že mi někdo nehacknul telefon? Obnovil jsem tovární nastavení a furt to samé. Prosím o radu, mám z toho fakt nervy.

Díky
Tady aspoň vidíš, že antivir v Androidu je k ničemu. Android obecně nemůže být zavirován a už vůbec ne z webové stránky. Takže AVG hoď pryč a bude klid.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

Autor tohoto vlákna
Wizard
Nové Androidě

Příspěvek od Wizard » sob 19. led 2013 10:39:15

No ale na netu se o malware na androidu píše. Mě je divné, že to je jen ze stránky, ale fakt je, že i v systémových informací se něco o rootu píše, jak je tam verze systému, sériové číslo a tak. A objevilo se to hned po návštěvě té stránce (zpráva od kamarádky na facebooku - Take this lollipoop)

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » sob 19. led 2013 11:32:19

1) mallware a vir je něco úplně jiného. Mallware je úplně normální aplikace, která dělá jen to, co jí při instalaci povolíš, spolehá na to, že uživatelé nečtou oprávnění, která aplikace vyžaduje. Proti takovemu mallware antivir nepomůže, protiže ho nemá jak odlišit od normální aplikace. Mallware nelze do telefonu dostat jinak, než běžnou instalací.

2) A klasické viry, které znáš z windows a chytají se třeba z webových stránek, se do Androidu vůbec dostat nemůžou a nemůžou se v nich šířit. Takže viry v pravém slova smyslu pro Androidu vůbec neexistují a antivir je k ničemu.

3) z webové stránky se do Androidu nemůže dostat nic škodlivého, to prostě principiálně není možné.

4) to AVG vyhoď, lže ti!
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

xanthor
Kyborg
Reputace: 91
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Příspěvek od xanthor » sob 19. led 2013 11:48:27

Akorát bych dodal, že to není mallware (to je tak možná toto:
https://play.google.com/store/apps/deta ... upnicentra
), ale malware. :-)

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » sob 19. led 2013 11:50:14

Jo, díky za opravu, já jsem si říkal, že ty dvě "ll" tam vypadají divně :)

Autor tohoto vlákna
Wizard
Nové Androidě

Příspěvek od Wizard » ned 20. led 2013 10:59:21

OK... A smazalo se to obnovením továrního nastavení?

A ještě pořád nevím co s tím rootem, aplikace rootcheck nebo tak nějak mi teďka skutečně hlásí, že je to rootované, ale nemá to Su access. A já jsem nic nerootoval tak jak je to možné? I kdyby to nebylo z toho FB (Ale eset mi na PC tu stránku bloknul :/ ) Tak jedině z nějaké starší apliakce z marketu, protože se mě to fakt na žádnou unstalaci ničeho neptalo, jen mi to po otevření webu rpostě zahlásilo your phone is rooted.

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » ned 20. led 2013 15:51:17

Co to vlastně máš za tablet? (V tapatalku nevidím detaily uživatele fóra). Každopádně se 100% jistotou je jasné, že žádná webová stránka nemá možnost vůbec zasáhnout do systému, natož aby provedla root. Na to je právě Android stavěný tak, že všechny aplikace jsou od sebe izolované, stejně tak i od systému. Pokud tam máš root (třeba bez SU), tak ho tam někdo přes patřičné nástroje udělal. Kdo to byl ti nepovím, ale mohlo to být ve výrobě, v servisu, u předchozího majitele, který tablet ve 14-ti dnech vrátil atd.

Autor tohoto vlákna
Wizard
Nové Androidě

Příspěvek od Wizard » ned 20. led 2013 16:24:05

Goclever R83

Já nevím, jak říkám, před dvěma dny jsem nevěděl co root jo, takže já to nebyl a AVG to začalo hlásit až po navštívení toho webu :/ Divné, ale četl jsem, že některé malware to na Androidu umí udělat, ale jestli i na 4,1,1 to fakt netuším. Každopádně ty malware by měly třeba posílat drahé sms, ale to můj tablet neumí, tak by to nemělo vadit, ne?

Tablet mám od Vánoc a nikdo jiný s ním nedělal.. je to fakt zvláštní

http://www.svetandroida.cz/nova-verze-m ... fon-201204

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » ned 20. led 2013 18:25:47

Webová stránka nemůže v žádném případě do androidu nic nainstalovat a už vůbec ne udělat root. Principiálně to nejde, tečka. AVG ti zjevně lže.

Odpovědět

Zpět na „Android OS“