Android OSnáhrady stock aplikací a vytíženost telefonu, výdrž baterky

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Juhele
Stálý androiďák
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note II N7100
Rom: 4.4.4 Eclipse v8

náhrady stock aplikací a vytíženost telefonu, výdrž baterky

Příspěvek od Juhele » stř 20. úno 2013 19:13:03

čauky,
docela by mne zajímalo, jak je to v Androidu s nahrazováním stock aplikací. Dost mne třeba štvalo, že výchozí poskytovatel SMS neumí zobrazit po příchodu SMS upozornění jako u starých hloupých telefonů a že tam nejde skoro nic nastavit.. Takže jsem nejdřív nahodil SMS Popup, ale nakonec šel pryč ve prospěch Go SMS Pro.

Brácha mne varoval, že si zbytečně cucám baterku na blbosti, tak bych se rád zeptal, jak to vlastně je. Pokud tedy používám Go SMS Pro, znamená to, že zároveň běží i výchozí sms služba, která jen přepne na Go SMS Pro, když přijde zpráva, nebo je to spíš o tom, že Go SMS Pro při instalaci změní cosi jako asociaci, takže se spouští místo výchozího správce SMS?

To samé třeba pokud používám Jorte a mám tam ponechaný výchozí kalendář, i když do něj nelezu. Zamýšlel jsem se i o nahrazení správce kontaktů něčím jiným - u Go SMS se mi líbí konfigurovatelnost - nastavení velikosti písma, barev atd. Ale je tam samozřejmě otázka té náročnosti a hlavně výdrže baterky.

pokud by mi to někdo trochu objasnil, byl bych rád - zatím jsem to řešil jen z hlediska uživatele :DD

dík

Philips Fizz > Philips Diga > Sony CMD C-1 > Sony Ericsson K-300i > SE Xperia Pro > Samsung Galaxy Note II

ramon.dexter
Moderátor
Reputace: 50
Typ mobilu / ROM: Poco x3 pro/stock ROM
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7/stock

Re: náhrady stock aplikací a vytíženost telefonu, výdrž bate

Příspěvek od ramon.dexter » stř 20. úno 2013 19:39:30

Brácha tomu nerozumí. Systém je natolik inteligentní, že nepoužívané aplikace ukončí a nepoužívá. Takže pokud si nahradíš aplikaci na SMS, ta původní nikde neběží.
Stejně tak ostatní aplikace.
Hlavně proboha nepoužívej žádný task managery, ty nepomáhají vůbec ničemu. Tobě stačí vědět, že si to systém řídí sám a není třeba do toho zasahovat.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)

Odpovědět

Zpět na „Android OS“