Android OSKontakty

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
repkos
Stálý androiďák
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: LG G2 4.4.2 stock
Mobil 2 / ROM: SGS Advance GT-I9070P

Kontakty

Příspěvek od repkos » čtv 28. úno 2013 22:17:58

hoj, mám trochu zmatek v kontaktech a potřeboval bych něco vyjasnit.

Udělal jsem tovární nastavené a kontakty zálohoval pomocí MyBackup. Když je nahraju zpátky je v tom trochu nepořádek a musím zase spojit kontakty s fb atp. Jenže se mi kontakty podruhé nahráli na účet gmail/google, který mám synchronizovaný s telefonem. No nějak jsem to poslučoval, něco v KIES něco na pc v gmailu. Nakonec mi chybí některé kontakty. Takže teď bych se chtěl zeptat na pár otázek:

1) Používáte nějaký správce kontaktů?
2) Synchronizujete kontakty s FB?
3) Jak funguje ta synchronizace? Cokoliv udělám na pc se "promítne" v telefonu v kontaktech a naopak? jak tedy vymazat kontakty v mobilu a nechat je na gmailu?

Mám v teď v těch kontaktech pořádný bordel a při nejhorším to všechno vymažu a ručně přepíšu, protože to bude asi "nejjednoduchší" způsob :-/

Docent
Androiďák!
Reputace: -23
Typ mobilu / ROM: bosch

Re: Kontakty

Příspěvek od Docent » pát 01. bře 2013 0:13:09

Ty máš asi hlavně zmatek v tom, jestli se pohybuješ doma mezi dobytkem nebo na fóru mezi lidma.

Autor tohoto vlákna
repkos
Stálý androiďák

Příspěvek od repkos » pát 01. bře 2013 0:42:46

Díky, tvoje informace mi byla velmi užitečná. Nevím co máš za problém.

don_alex
Administrátor
Reputace: 380
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 9, 512GB [SM-N960F] [Stock]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 4 [SM-N910C] [Stock]
Tablet: Samsung Galaxy Note 10.1 [GT-N8000] [Stock+root]

Příspěvek od don_alex » pát 01. bře 2013 12:44:47

repkos píše:1) Používáte nějaký správce kontaktů?
Google. Dřív jsem používal MyPhone Explorer, ale kvůli zálohování na Google a tím pádem kvůli plné kompatibilitě s Google používám na správu už jen Google.
repkos píše:2) Synchronizujete kontakty s FB?
Ne. Ani s G+.
repkos píše:3) Jak funguje ta synchronizace? Cokoliv udělám na pc se "promítne" v telefonu v kontaktech a naopak? jak tedy vymazat kontakty v mobilu a nechat je na gmailu?
Kontakty z telefonu můžeš vymazat a budou se Ti zobrazovat pouze ty na Google, pokud máš u daného účtu, kde ty kontakty jsou, zapnutou synchronizaci kontaktů. Pokud u těch kontaktů, které jsou na google, uděláš v telefonu nějakou změnu, změna se promítne na google. Stejně tak naopak. V telefonu ale musíš upravovat kontakt, který má u sebe tu ikonku "g". Pokud budeš mít zároveň i nějaké kontakty uložené v paměti telefonu a budeš je v telefonu upravovat, tak jejich úprava se na google neprojeví! Ideální řešení je kontakty z telefonu synchronizovat na google a z telefonu je úplně odstranit. Pak ještě v telefonu nastavit, aby nové kontakty se ukládaly na google. Pak bude synchronizace fungovat perfektně.
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2

Autor tohoto vlákna
repkos
Stálý androiďák

Příspěvek od repkos » pát 01. bře 2013 15:31:27

Díky ;) Nakonec jsem si to všechno ručně přepsal a uložil právě na Google. Spojil jsem si to ale i s FB účtem, některé kontakty se samy spojily, protože jména byla stejná, ale některé ne. Jenže tu mám najednou problém s tím, že když kliknu na sloučit kontakty, vůbec nic se mi nezobrazí žádné ke sloučení,ani celý seznam jak to obvykle bývalo, pouze černá obrazovka a jde pouze přidat účet.

TomikaCz
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Ace

Příspěvek od TomikaCz » pát 01. bře 2013 21:17:01

Ahoj, mam dotaz. Nevite nekde kde najdu pri zobrazeni obsahu telefonu na pocitaci kontakty? Dal jsem telefon do servisu, predtim jsem zkopiroval cely obsah telefonu na PC a ted bych potreboval vedet, jak prehraji zpet kontakty do telefonu, ktery mi opravili. Mam Samsung Galaxy Ace. Dekuji za rady... Mel jsem synchronizaci uctu google - facebook - telefon. Do telefonu se mi pravidelne stahovali nove kontakty z FB, ale na google uctu jsem nasel pouze emailove kontakty, nikoliv s nimi spojena telefonni cisla (spojeni jsem provadel v telefonu). Dekuji predem a doufam, ze me zachranite.
Na pocitaci mam zalohovane toto:

Obrázek

LivArt
Terminátor
Reputace: 267
Typ mobilu / ROM: Samsung SM-N970F
Mobil 2 / ROM: Mi5 + SGS4 + SGS6
Tablet: SGTab4

Příspěvek od LivArt » pát 01. bře 2013 21:48:47

Tam v té záloze určitě nebudou.
V gmailu je najdeš když klikneš na Gmail a dáš Kontakty a tady skupina Moje kontakty. Ale jen pokud jsi je v telefonu na google ukládal. Jinak smůla.
lenovo - Je to ještě mnohem horší, než to vypadá.
Zpomalený nebo sekající se telefon - jak postovat
Nejobsáhlejší Doctor Who CZ & SK Fanweb | Sleduj mě na #twitteru.
Soukromé zprávy mi pište, pokud máte nějaký konkrétní dotaz na mě. Na ostatní dotazy je tu fórum.

Odpovědět

Zpět na „Android OS“