Android OSProblém s připojením k wifi

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Ms.Floyd
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia E4

Problém s připojením k wifi

Příspěvek od Ms.Floyd » stř 13. bře 2013 11:09:10

Mám krátce Samsung Galaxy mini 2. Chtěla jsem jej připojit k domácí wifi (zabezpečení WPA2-osobní; šifrování AES). Zadala jsem tedy v mobilu přidání nové sítě, napsala SSID domácí wifi, heslo, ale telefon se odmítá připojit, i když síť našel. Chvíli se snaží připojit, pak to zahlásí "zakázáno" a nakonec, že "síť není v dosahu".
Technika není zrovna můj nejlepší přítel, takže nevím, jestli je problém někde v nastavení routru, nebo v mobilu.
Nějaká rada? Díky moc!

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 210
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Problém s připojením k wifi

Příspěvek od ludekbrno » stř 13. bře 2013 12:21:49

Zkus na chvíli vypnout zabezpečení a zapnout vysílání SSID na routeru. Pak tu síť do mobilu nezadávej ručně, ale naskenuj ji. Jo a ještě se v routetu podívej, jestli nemáš zapnutý MAC filter a naopak jestli máš zapnuto DHCP.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

Autor tohoto vlákna
Ms.Floyd
Nové Androidě

Příspěvek od Ms.Floyd » stř 13. bře 2013 12:44:07

SSID jsem zapnula, DHCP je taky funkční... akorát se mi nepodařilo najít info, jestli je zapnutý ten MAC filter. A ještě takový technický dotaz, jak naskneuju do mobilu síť? A dá se nějak odstranit ta ručně přidaná síť? V nastavení wifi v mobilu to nemůžu najít.
Je to můj první chytrý telefon, takže dost tápu, technika vážně není moje silná stránka.
Díky moc za rady!

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 210
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Příspěvek od ludekbrno » stř 13. bře 2013 15:24:32

Telefon ty sítě najde sám po zapnutí wifi. Takže jen mrkni do nastavení wifi, tam uvidíš seznam všech nalezených sítí. Když na té své podržíš prst, mělo by ti to nabídnout odstranění záznamu sítě. Až ji smažeš, měl by ji telefon naskenovat znovu. A krátkým ťuknutím zvolíš připojit. Jestli to nepůjde, podívej se ještě do routeru na ten MAC filter, bývá to v sekci Firewall.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

Autor tohoto vlákna
Ms.Floyd
Nové Androidě

Příspěvek od Ms.Floyd » čtv 14. bře 2013 18:30:39

V první řadě díky za trpělivé rady ! :)
Konečně jsem se probojovala do routeru, MAC filtr je vypnutý..
Akorát s tím vymazáním sítě z telefonu je problém. I když podržím na dané síti prst, tak v nabídce, která vyskočí, není možnost "odebrat" nebo "odstranit" ... je tam jen "připojit" nebo "zapomenout" a když dám druhou možnost, tak se nic nestane.

don_alex
Administrátor
Reputace: 383
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 9, 512GB [SM-N960F] [Stock]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 4 [SM-N910C] [Stock]
Tablet: Samsung Galaxy Note 10.1 [GT-N8000] [Stock+root]

Příspěvek od don_alex » čtv 14. bře 2013 19:07:24

Když zvolíš "Zapomenout", tak by se ten záznam měl odstranit. Případně po tom, co jsi dala "Zapomenout" zkus následně zvolit "Připojit".
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2

karel743
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: LG Optimus 4x HD P880
Rom: CM13

Příspěvek od karel743 » stř 27. bře 2013 11:22:28

Jen bych měl taky dotaz na export a import wifi připojeních. Tzn. abych poslal synovy k importu export mojich, firemních a rodinných wifin. Jde to prosím Vás udělat v systému nebo nějaký program?

Odpovědět

Zpět na „Android OS“