Android OSKontakty Gmail

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
M!ld@
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Ace 2

Kontakty Gmail

Příspěvek od M!ld@ » pon 01. dub 2013 13:04:15

Zdravím,
mám kontakty uložené na SIM kartě, ale myslím že by nebylo špatné je mít v kontaktech na Gmailu. Mám pár dotazů:
1) když budu ukládat kontakty na google účet, tak to znamená že se dají synchronizovat, ale jsou i ,,fyzicky,, v paměti telefonu tj. že nepotřebuji být na netu?
2) jestliže jsou v paměti telefonu tak zabírají nějaké místo v paměti, je jejich velikost zanedbatelná nebo je znatelná :) ?
3) je správný postup ten, že exportuji kontakty ze SIM na Google účet a pak nastavím aby se mě v mobilu zobrazovali jen kontakty z Googl účtu?
4) dělám správně že si chci dát kontakty na google účet, je to dobrá volba?
5) k čemu jsou v Google mailu ,,Kruhy,,? dají se smazat, abych měl na výběr pouze Skupiny, které jsem si nadefinoval sám?

Uznávám, že otázky jsou lamácký, ale u kontaktů nechci riskovat.

Děkuji.

don_alex
Administrátor
Reputace: 380
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 9, 512GB [SM-N960F] [Stock]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 4 [SM-N910C] [Stock]
Tablet: Samsung Galaxy Note 10.1 [GT-N8000] [Stock+root]

Re: Kontakty Gmail

Příspěvek od don_alex » pon 01. dub 2013 14:25:02

M!ld@ píše:Zdravím,
mám kontakty uložené na SIM kartě, ale myslím že by nebylo špatné je mít v kontaktech na Gmailu.
Hlavně je v dnešní době špatné je mít na SIM kartě. ;-)
M!ld@ píše:1) když budu ukládat kontakty na google účet, tak to znamená že se dají synchronizovat, ale jsou i ,,fyzicky,, v paměti telefonu tj. že nepotřebuji být na netu?
Ano. Resp. na Google jsou uloženy a stahují se do mezipaměti telefonu, takže v případě, že nebudeš mít dostupné připojení k netu, tak kontakty dál budeš mít v telefonu. Když pak např. v telefonu obnovíš tovární nastavení, kontakty se Ti po přihlášení ke google účtu hned zase nahrají zpět do telefonu.
M!ld@ píše:2) jestliže jsou v paměti telefonu tak zabírají nějaké místo v paměti, je jejich velikost zanedbatelná nebo je znatelná :) ?
Zanedbatelná
M!ld@ píše:3) je správný postup ten, že exportuji kontakty ze SIM na Google účet a pak nastavím aby se mě v mobilu zobrazovali jen kontakty z Googl účtu?
To je rozumné řešení. Na kontakty na SIM pak úplně zapomeň. Navíc si kontakty pak můžeš snadno upravovat přímo na webu v Gmailu, je to mnohem jednodušší, než v mobilu. Změny se pak samozřejmě synchronizují do mobilu.
M!ld@ píše:4) dělám správně že si chci dát kontakty na google účet, je to dobrá volba?
Samozřejmě. Dneska asi už nejlepší řešení, kontakty máš automaticky zálohované a jak jsem psal výše, snadno se spravují. ;-)
M!ld@ píše:5) k čemu jsou v Google mailu ,,Kruhy,,? dají se smazat, abych měl na výběr pouze Skupiny, které jsem si nadefinoval sám?
V nastavení na Gmailu si to můžeš všechno snadno přenastavit podle svého. (Taky kruhy nepoužívám)
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2

hrabug
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: lg o_o
Rom: android

Příspěvek od hrabug » úte 02. dub 2013 10:55:40

Další věc, která hovoří pro to mít kontakty zálohované o Googla:

- při poruše SIM (během cca 4měsíců se to stalo v mém okolí 3lidem včetně mě) se nemusí vždy podařit zachránít kontakty. Tudíž přijdeš o vše co na SIM kartě máš.

- při ztrátě - odcizení telefonu se ti kontakty po přihlášení na tvůj G účet nahrají i do tvého nového telefonu.
LG oo, root, ICS

Astarnim
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Samsung GT-S7500
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Astarnim » úte 02. dub 2013 11:16:02

Rozhodně doporučuji kontakty nahrát na Google. Jak již bylo napsáno výše, tak jsou kontakty zálohované. A já to hlavně využíval v případě, kdy jsem měl tablet na stytému Android. Kontakty jsem si ukládal v tabletu (rychlejší psaní na klávesnici) a během několika vteřin jsem měl kontakt i v telefonu.

ghotic.ghotic
Robot
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: ThL W100
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ghotic.ghotic » úte 02. dub 2013 11:42:45

Nehledě na to že když je telefon v opravě prihlasis se na gmail a kontakty máš u sebe
"Potřebujeme dva roky, abychom se naučili mluvit, a padesát let, abychom se naučili mlčet." E.Hemingway

Prosím a děkuji opravdu nejsou sprostá slova!

mArtinko5MB
Moderátor
Reputace: 4
Typ mobilu / ROM: Meizu m1 note
Mobil 2 / ROM: Galaxy Nexus
Rom: Flyme
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mArtinko5MB » úte 02. dub 2013 12:23:02

1) Ano, ano
2) je to zanedbatelne
3) Je to na tom, co preferujes, ak to Tebe vyhovuje, je to OK
4) Je to hlavne efektivna volba, ja to pouzivam takto uz od zaciatku
5) Je to dosledok integraciue google +, ano mali by sa dat editovat alebo aj zmazat
Nováčikovia, používajte GOOGLE a Obrázek, pred vytvorením vlákna!

Na súkromné správy typu "Pomoc, pomôž, poraď" v zásade neodpovedám. Na to tu je fórum!

Mishack
Kyborg
Reputace: 109
Typ mobilu / ROM: Pixel 3a XL
Twitter: @MichalSvatos
Rom: Poslední ofiko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mishack » úte 02. dub 2013 12:26:24

5) V Google+ aplikaci je v nastaveni volba jestli chces integrovat kruhy do kontaktů.
N1 (testovací phone, CM 7.2) --> Galaxy Nexus (AOKP JB-MR2 Milestone 1) --> LG Nexus 5, 32GB (stock, Xposed Framework + GravityBox) --> LG Nexus 5x, 32GB (Stock, root) --> Pixel 3a XL (stock)
www.mishack.cz | helpforitaly.eu

Autor tohoto vlákna
M!ld@
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Ace 2

Příspěvek od M!ld@ » úte 02. dub 2013 23:53:52

Díky všem.

Odpovědět

Zpět na „Android OS“