Android OS80% aplikací z androidmarketu nejde spustit

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 210
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: 80% aplikací z androidmarketu nejde spustit

Příspěvek od ludekbrno » pát 19. dub 2013 10:54:27

S malou RAMkou nijak. Jen s uživatelskou pamětí na aplikace.

LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

Autor tohoto vlákna
spyke610
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: HTC G1

Příspěvek od spyke610 » pát 19. dub 2013 18:46:17

Uživatelskou paměť ale neřeším, já řeším malou RAM.

ramon.dexter
Moderátor
Reputace: 50
Typ mobilu / ROM: Poco x3 pro/stock ROM
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7/stock

Příspěvek od ramon.dexter » pát 19. dub 2013 19:08:21

S chybějící RAM neuděláš vůbec nic. Sice si můžeš nastavit swap prostor, to ale pomáhá naprosto minimálně. Rychlosti to nepomůže, spíš multitaskingu.

Jak píšu od začátku, G1 je starej střep, od kterýho nemůžeš očekávat vůbec nic.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)

Petr22
Androiďák!

Příspěvek od Petr22 » pát 19. dub 2013 19:28:42

G1 jsem kdysi vlastnil a po nastavení swapu to byl úplně jiný telefon. Vše lítalo jako blesk. Také je dobré si upravit oom (nastavení systémového android killeru), případně omezit aktivity některých programů. Když si jej dobře vyladíš je snad každé zařízení s androidem rychlé. Na takové věci používám oblíbený Android tuner v placené verzi.
Naposledy upravil(a) Petr22 dne sob 20. dub 2013 9:29:57, celkem upraveno 1 x.

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » sob 20. dub 2013 7:52:49

Nedostatek RAM ničím nenahradíš. Swap ve flash paměti je řádově pomalejší, než skutečná RAM, takže telefon s RAM nahrazenou swapem rozhodně nebude lítat jako blesk. Zvlášť kdy i procesor je muzeální ;-) Swap maximálně umožní spustit aplikace, které by bez něj nešly.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

Petr22
Androiďák!

Příspěvek od Petr22 » sob 20. dub 2013 8:40:59

Nesmysl. Žádnou Ram nenahrazuji, ale přidávám pomalejší. Swap umožní přesunout do swap souboru nebo oddílu procesy, které nejsou často použivané a ty pak uvolní realnou paměť pro app které ji naopak využívají často a jsou v systému aktivní. Zrychlení celého systému je velice znatelné pokud běží v pozadí větší množství procesů. Samozřejmě když máte holý očesaný systém, jehož spuštěné procesy se do operační paměti vejdou, není zrychlení prakticky žádné.

Pedro1
Droid
Reputace: 2
Typ mobilu / ROM: Huawei Honor 8
Rom: stock

Příspěvek od Pedro1 » sob 20. dub 2013 9:44:53

to spyke610
z extra memory mi to nebylo moc jasne, zamenil jsem to s DATA + (vetsi pameti na data), omlouvam se :). Tu jsem nasel nejaky odkaz na diskuzi, mohl by ti pomoc.

ludekbrno
Terminátor

Re: Re:

Příspěvek od ludekbrno » sob 20. dub 2013 9:53:42

Petr22 píše:Nesmysl. Žádnou Ram nenahrazuji, ale přidávám pomalejší. Swap umožní přesunout do swap souboru nebo oddílu procesy, které nejsou často použivané a ty pak uvolní realnou paměť pro app které ji naopak využívají často a jsou v systému aktivní. Zrychlení celého systému je velice znatelné pokud běží v pozadí větší množství procesů. Samozřejmě když máte holý očesaný systém, jehož spuštěné procesy se do operační paměti vejdou, není zrychlení prakticky žádné.
Ano, přidáváš pomalejší, ovšem přesouvají se do ní věci, které počítají s tím, že budou v rychlé RAM. Ty si můžeš nastavit, které věci se budou odkládat do swapu a které zůstanou v RAM? To mě zajímá, taky bych to na svém LG OO využil.

Petr22
Androiďák!

Příspěvek od Petr22 » sob 20. dub 2013 11:59:01

To si řídí samotný systém respektive jeho linuxové jádro, které musí mít pro swap podporu. Možná, že nějaký nástroj na to existuje, nikdy jsem po něm nepátral. Pohledej a prostuduj problematiku swapu.

Autor tohoto vlákna
spyke610
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: HTC G1

Příspěvek od spyke610 » sob 20. dub 2013 14:33:08

Swap je odkládací prostor RAM paměti.
Příklad na PC.. Hraješ nějakou náročnou hru která ti sežere dvě giga paměti, minimalizuješ jí, a chceš se věnovat něčemu jinýmu, takže systém jí přesune do swapu a uvolní ti reálnou fyzickou paměť, do kterej můžeš načít ostatní procesy který používáš, dejme tomu prohlížeč. Podobný to je na androidu, jen trochu složitější.

Pokud ale používáš deset aplikací najednou mezi kterejma se furt přepínáš, a systém je musí furt tahat ze swapu a střídat je v paměti, tak potom PC/telefon swapuje jak o život a je jasný že je to někdy ještě pomalejší.

Mě by teda ale asi swap nepomohl, protože já trpím nedostatkem paměti z toho důvodu že se do ní aplikace vůbec nevejde, ne že bych jich měl spuštěnejch moc najednou.
Takže téma považuju za uzavřený/vyřešený.

ludekbrno
Terminátor

Re: Re:

Příspěvek od ludekbrno » sob 20. dub 2013 15:32:48

Petr22 píše:To si řídí samotný systém respektive jeho linuxové jádro, které musí mít pro swap podporu. Možná, že nějaký nástroj na to existuje, nikdy jsem po něm nepátral. Pohledej a prostuduj problematiku swapu.
Já samozřejmě vím, co je swap, proto jsem napsal, že nahrazuje RAM. Jen jsem nedoplnil, že nahrazuje RAM, která fyzicky chybí, když jí telefon nemá dost. Proto taky tvrdím, ze swap nijak telefon neurychlí, maximálně dovolí spustit aplikaci, pro kterou nemá telefon dostatek RAM a vůbec by ji nespustil, případně omezí ukončování aplikací na pozadí, protože je android nebude muset killnout, ale jen si je odloží do swapu.

Petr22
Androiďák!

Příspěvek od Petr22 » sob 20. dub 2013 19:40:09

A právě v tomto "neukončování" aplikací je patrné zrychlení celého systému. Když systém zabije nějakou aplikaci, pěkným příkladem je launcher s množstvím widgetů, pak její znovu načtení trvá nepoměrně delší dobu než když se přesune ze swapu do ram. Nevím jaké máš s tím zkušenosti, ale já to používal v praxi, takže vím o čem mluvím. Na tabletu, který teď používám mám pouze 1GB Ram, ale bohužel nemá podporu swapu v jádře, takže mám smůlu, jinak bych už měl swap dávno aktivní. Ale jinak kdo nevěří ať tam běží (vyzkouší) ;-)

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » sob 20. dub 2013 21:20:48

Tak samozřejmě pokud ti android killne launcher při každém spuštění aplikace, je to hrozně otravné a swap by mohl pomoct. Ovšem mám pocit, že by ses měl poihlédnout po jiném launcheru. Já mám jen polovinu tvé RAM a launcher se mi na pozadí killne možná tak jednou do týdne. Jestli tedy nemáš nějaký nevhodný launcher. Nebo ti nějaká appka okupuje moc RAM.

Petr22
Androiďák!

Příspěvek od Petr22 » ned 21. dub 2013 19:06:08

U tabletu s launcherem problém nemám, ale tenkrát u G1 problémy byly. Ono nejde jen o launcher. Ten byl jen jako extrém. Jde i o jiné procesy běžící v pozadí, které systém ukončuje. Ty se pak musejí znovu načítat a pak je vše pomalé a líné.

Odpovědět

Zpět na „Android OS“