Android OS"reverse teethering"

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Koubas
Stálý androiďák
Reputace: 0

"reverse teethering"

Příspěvek od Koubas » pon 19. dub 2010 14:08:11

Ahoj, bohužel se mi blíží doba, kdy budu nucen u sebe nosit dva telefony - jednoho Androida a jednu hloupou Nokiu. Na osobním Androidovi si chci nechat levnější internetový tarif, ale na nokii budu mít neomezený tarif, protože se přes ní budu připojovat k netu i s notebookem přes bluetooth. Proto mě napadlo, že když bych potřeboval na Androidu trošku víc stahovat, tak bych se přes bluetooth připojil k nokii a jel přes její tarif. Neznáte na to nějakou aplikaci, která by to uměla? Mám rootnuto ....

d750
Kyborg
Typ mobilu / ROM: Dell Streak
Twitter: d750
Tablet: Asus EEE Pad

Re: "reverse teethering"

Příspěvek od d750 » pon 19. dub 2010 14:12:44

Proč tak složitě android telefon s rootem umí sdilet svoje mobilní připojení přes wifi do pc tak proč se obtěžovat z BT.

Autor tohoto vlákna
Koubas
Stálý androiďák

Příspěvek od Koubas » pon 19. dub 2010 14:14:01

Protože buď špatně čteš, nebo se špatně vyjadřuju :)

Krokodyl
Droid
Reputace: 5
Typ mobilu / ROM: Honor 7
Tablet: Samsung T535 GALAXY Tab4 10.1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krokodyl » pon 19. dub 2010 14:27:27

Tak se asi opravdu špatně vyjadřuješ. Též jsem nepochopil proč se trápit s tím dostat internet do notebooku přes BT z Nokie a v případě potřeby zase z Nokie net do Androida ...
Nenapsal jsi žádný důvod proč máš kartu s neomezeným internetem v Nokii a ne v Androidu, proto tyto reakce
zálohovat ZálohovaT ZÁLOHOVAT

Autor tohoto vlákna
Koubas
Stálý androiďák

Příspěvek od Koubas » pon 19. dub 2010 14:33:10

1) duvod, proc mam kartu s neomezenzm tarifem v nokii a ne v androidu je naprosto nepodstatny a nema na dany problem zadny vliv, proste to tak je
2) zapomente na notebook, proste mam dva telefony u sebe a chci se z jednoho pripojit na internet toho druheho pres BT

budu vdecny za kazdou radu, ale prosim k veci, ja vim co potrebuju a jake jsou vychozi predpoklady a napsal jsem je.

ramon.dexter
Moderátor
Reputace: 46
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi 9/stock ROM
Tablet: huawei mediapad 8.3 - stock

Příspěvek od ramon.dexter » pon 19. dub 2010 14:44:26

koubas: nečekej že ti tady někdo napíše nějaký řešení nebo jestli má to nebo ono smysl, když nám nechceš říct proč to tak chceš udělat.
A hlavně: rychlej net v mobilu je super, zvlášť pokud ti ho brzdí bluetooth přenos...
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)

HLiNa
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: HTC Hero
Tablet: Wooky 2.0
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od HLiNa » pon 19. dub 2010 14:46:28

Být tebou tak z Nokie vyndám simku a dám jí to Androida, Nokii zahodím(:P) a budu mít net v Androidovi a díky rootu i v notesu přes wifi,bt,usb z Androida! Jinak tě asi všichni chápeme stějně, ale asi si se špatně vyjádřil.

PS: Já sice root nemám, ale používám Hero jako usb modem a fnguje to parádně.

Edit: "1) duvod, proc mam kartu s neomezenzm tarifem v nokii a ne v androidu je naprosto nepodstatny a nema na dany problem zadny vliv, proste to tak je" - Tady bude asi ten problém. Nechceš nám to objasnit?
HTC Hero Black, Root - NO., ROM - Original EU HTC Sense + Android 2.1, microSD - A-Data 16GB(class 6), T-mobile - Internet +

sambick
Androiďák!

Příspěvek od sambick » pon 19. dub 2010 15:47:24

Proc se prosim vas zase vsichni ptate proc a jak a na co to ten clovek potrebuje a nenapisete radeji ze to NEJDE, protoze -pokud vim- android neumi prijmat internet pres bluetooth.. Nebylo by to jednoduzsi a vlakno potom prehlednejsi?
G1 ve vzpominkach: -), SGS I9000, LG 4X HD, NOTE2, G3/32GB T-mobile a Asus Transformer - Revolver 4
Twitter: http://www.twitter.com/sambick2

Autor tohoto vlákna
Koubas
Stálý androiďák

Příspěvek od Koubas » pon 19. dub 2010 16:02:16

Zatim jsem bohuzel dosel ke stejnemu zaveru, tedy ono by to slo, protoze jestli to neni jen shoda nazvu, tak Android pouziva jako backend pro bluetooth klasicky unixovy Bluez, se kterym se k te Nokii v linuxu v pohode pripojim. Jen by na to nekdo musel napsat androidi aplikaci no... ale tolik lidi to nejspis nepotrebuje. Ikdyz by mozna stacilo tam pod rootem nacpat bluez utils a neco co umi vytacene pripojeni.... ale na takove hrani ted bohuzel nemam cas :-/

Odpovědět

Zpět na „Android OS“