Android OSMožnosti systémů Android a WM

Autor tohoto vlákna
FreeMan3109
Stálý androiďák
Reputace: 0

Re: Možnosti systémů Android a WM

Příspěvek od FreeMan3109 » pon 26. dub 2010 15:31:00

Tím chceš jako říct, že mám myšlení uživatele windows? Jak myslíš no já si to teda nemyslím.

Ano vím jak to dopadá, ale na druhou stranu to má zase více možností. To je sice pěkný, že do Androidu se necpou ovladače všude, ale tím je uživatel omezen pouze na to vlastní zařízení a nemá možnost připojit jakoukoli externí věc.

jtoxx píše:Symbian je nejlepsi OS pro telefony?to se ten clovek s timhle nazorem zblaznil nebo to mysli vazne? Mozna v roce 2002-3 ale ses v roce 2010. Android je nejlepsi volba. Kup si nexus nebo neco podobneho a udelej si root potom si budes moct hrat kazdej den od rana do vecera. Pisu ti to tu uz podruhy.
Ano Symbian je nejlepší OS pro TELEFONY a BĚŽNÉ LIDI !!!

jtoxx
Droid
Typ mobilu / ROM: Note 3
Twitter: Jiratoxx
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jtoxx » pon 26. dub 2010 15:37:09

To chces rict ze ten prisernej a starej OS narvanej do dotykace je skvelej a uzasnej? No to ti neverim ani kdybych byl opilej. S moji zkusenosti s N97 kterou jsem mel necelych 14 dni a pak sem ji radeji vymenil za iP. To radeji byt bez mobilu nez se trapit na symbianu.
Follow me on - twitter

Autor tohoto vlákna
FreeMan3109
Stálý androiďák

Příspěvek od FreeMan3109 » pon 26. dub 2010 15:46:14

Sorry myslel jsem Symbian 3rd ten pro dotykáče je fakt nepovedenej to máš pravdu.

cryingfreeman
Droid
Reputace: 1

Příspěvek od cryingfreeman » pon 26. dub 2010 15:57:29

FreeMan3109 píše:
A Kde jsou nějaké pořádné přehrávače videa co by dokázali využít výkon snapdragonů? Kde jsou nějaké super hry? Takhle asi moc konkurovat iPhonu nemůže a
kde na iphone v appstore máš prehrávač na divx, mkv, flac a iné formáty? z tohto hladiska je iphone najobmedzenejším systemom(a to len vďaka samotnému Applu)

u androidu iné formáty prehrávať idú! áno u videa to dokonále zatiaľ není( pokiaľ nemáš podporu video formátov priamo od výrobcu v rom a la Samsung alebo LG), kedže yxflash a podobne prehrávače zatiaľ nepristupujú k media framework priamo ale napr. blížiaci sa Coreplayer 2.0 by to už tak ale mal mať

Super hry máš asi namyslí pekne 3D hry s nulovou hrateľnostou z iPhonu(ktoré v top iPhone rebričkoch poražajú "pecky" ako Doodle Jump), nie? áno už aj tie sa prerábajú , samozrejme ich vždy bude na iPhone viac, kedže je to pre výrobcou výhodnejšie, jediný spôsob ako dostať hru(alebo aplikáciu) oficiálne do iPhonu je cez appstore(teda si ju kúpiť)
Samsung GALAXY prvý na Slovensku , 8G internal memory, 16 gb micro SDHC card, t-mobile web´n walk 3 giga

Samsung Galaxy Tab 8.9 P7300 32 GB 3G

twitter: @cryingfreeeman

PL113
Droid
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S

Příspěvek od PL113 » pon 26. dub 2010 16:06:00

FreeMan3109:
na android může být tisíckrát víc aplikací než 50k, ale pořád jich uvidíš jenom pár vzhledem k tomu, že Market v ČR nenabízí placené programy.
Ano, jsou tam placené kvalitní programy, ale ty je prostě nevidíš a vidíš těch 60% free apk...za kvalitní apk bych si taky nechal zaplatit a hlavně bych za ni i zaplatil.
To samé je s iPhonem.

Je vidět, že jsi s tím moc ještě nepřišel do styku a už si děláš závěry :wtf:

Petr22
Androiďák!

Příspěvek od Petr22 » pon 26. dub 2010 16:14:10

Stroje s rychlými procesory jsou tady teprve několik málo měsíců, takže " kvalitní " hry teprve začínají. Google a ostatní vyčkávali jak se Androidu povede než investovat vše do nejistého podniku viz. Palm. Prosazení nové platformy, když jsou na trhu jiné silné - iPhone aj. není žádná sranda. A to vše v době krize. Android se prostě rozjížděl pomalu, ale jistě a profi soft teprve příjde.

Autor tohoto vlákna
FreeMan3109
Stálý androiďák

Příspěvek od FreeMan3109 » pon 26. dub 2010 16:17:31

Neboj tohle já vím, že se v Androidu nezobrazují placené aplikace, ale já jsem si je prohlížel na netu a tam jsou i placené aplikace. Ano s Androidem jsem moc do styku nepřišel a nedělám žádné závěry pouze píšu svůj názor a snažím se diskutovat. Účelem tohohle je, aby mě zkušení androiďáci přesvědčili o kvalitách Androidu, který z mého pohledu vypadá jako systém, který se možnostmi nemůže WM rovnat.

cryingfreeman: To je pravda, že na iPhone přehrávač videa není, ale tohle je vlastnost kterou tak Apple chce mít, takže u iPhonu to neni mínus, ale u Androidu ano, protože ten taková omezení nemá a záleží jenom na vývojářích co pro to připraví.

Ne opravdu nemám namysli pěkné 3D hry s nulovou hratelností, ale například takové věci jako Tap Tap Revenge. Je to perfektně hratelná a zábavná hra s podporou multitouche a na Android je možná něco podobného, ale to vypadá zase jako nějaká narychlo splácaná amatérská aplikace.

cryingfreeman
Droid

Příspěvek od cryingfreeman » pon 26. dub 2010 16:27:33

takže vravíš, že absencia video a audio formátov na iPhone je plus a to, že sú na androide(aj keď niektoré videoformáty na niektorých telefonov niesú ešte plne plynule-a kvôli slabemu cpu možno ani nebudú) je mínus?

to je fakt na smiech :D

podobné hry ako ten tvôj Tap Tap na androide máš, to že ich hodnotíš podľa obrázkov neznamená, že sú zlé, treba skúsiť(samotný originál Tap Tap sa portu na android určite dočká)
Samsung GALAXY prvý na Slovensku , 8G internal memory, 16 gb micro SDHC card, t-mobile web´n walk 3 giga

Autor tohoto vlákna
FreeMan3109
Stálý androiďák

Příspěvek od FreeMan3109 » pon 26. dub 2010 16:33:01

Asi to špatně chápeš. Hodnotím to tak, jak je na to ten OS stavěnej. Apple neumožňuje udělat na iPhone nějakej jinej přehrávač a proto tam není. Neříkal jsem, že je to plus, ale neni to mínus vzhledem k tomu, že to ani nejde. Na Android je možnost udělat přehrávač videí a zase hodnotím to podle ostatních systémů které mají tuto možnost. Je pravda, že Android je z nich nejnovější, ale je na trhu dost dlouho na to, aby někdo dokázal udělat funkční videopřehrávač a ostatní OS který mají tuto možnost už takový přehrávač mají.

PL113
Droid

Příspěvek od PL113 » pon 26. dub 2010 16:34:36

FreeMan3109:
hele nejsi ty zase hulán co tu byl nedávno a taky se snažil, abysme ho přesvědčili na android??? Nám je upřímně jedno co si koupíš a rozhodni se podle sebe. Kup si symbian, když tak vidím co tu píšeš.

Autor tohoto vlákna
FreeMan3109
Stálý androiďák

Příspěvek od FreeMan3109 » pon 26. dub 2010 16:38:49

PL113: OMG pokud nechceš poradit, tak sem ani nepiš. Ne fakt nejdem Hulán já jsem narozdíl od něj objektivní a neprosazuju jen jeden systém jako on.

cryingfreeman
Droid

Příspěvek od cryingfreeman » pon 26. dub 2010 16:42:21

ak nevieš android stále není uplne finálnej faáze, dalo by sa povedať, že SDK je hotove už cez rok ale NDK sa dostalo do poriadnej podoby len pred dvoma mesiacmi a bez neho sa autori k niektorým knižniciam nedostanu

jak vravím pokiaľ je napr. divx support priamo v romke od výrobcu není problem, externe aplikácie doteraz potrebovali veľký výkon, ale u takých zariadení ako G1, Magic, Hero, galaxy, ktoré majú qualcomm 720x sa nedajú očakávať ani do budúcna zázraky, ani na WM zariadeniach s týmto procákom neide obyčajný avi film plynule

o akých dalších dalších OS hovoríš teda neviem, symbian je na tom skoro podobne ako iPhone aspon u nokie(kde ta dáva procáky horšie než qualcomm) jedine i8910 to zachraňuje(ktorý to už vďaka cortex A8 zvláda)

webOS - nula bodov

jedine Maemo(čo je ale v podstate ubuntu) a N900(cortex A8)

PL113
Droid

Příspěvek od PL113 » pon 26. dub 2010 16:47:02

FreeMan3109:
radit se dá tomu, kdo o radu stojí...a ty o ní zjevně nestojíš. Rozumným argumentům se snažíš vyhýbat a překrucovat je - tak jako co ti máme poradit?

Autor tohoto vlákna
FreeMan3109
Stálý androiďák

Příspěvek od FreeMan3109 » pon 26. dub 2010 17:11:09

PL113: Už zase píšeš nějaký blbosti. Já se nesnažím vyhýbat argumentům, ale prostě nestačí mi odpověď jako: Android je lepší než WM. Ptám se na různě podrobné věci na které bych rád znal odpověď, protože já nejsem jenom nějaký uživatel který koukne na net a řekne "mě se líbí ten zelenej panák, tak si koupim Android"...

cryingfreeman:
webOS - nepočítam, protože Palm už končí
Maemo - do srovnání ho moc nezařazuju, protože je na to málo aplikací a hlavně jsou teď problémy okolo MeeGo jak to půjde na N900 a tak podobně

Zase si to podle mě špatně pochopil. Já nesrovnávám mobilní procesory, ale aplikace. Ano mluvil jsem hlavně o Symbianu, kterej má možnost mít různé přehrávače a taky je má. To, že jsou tam slabé procesory je pravda, ale to s tímhle nemá co dělat. Mě šlo o to, proč není na Android kvalitní aplikace pro přehrávání videa, když je možné jí udělat a tohle celé zase navazuje na to, že podle mě tu neni moc kvalitních aplikací. To, že starší přístroje nepřehrajou nekonvertované video je záležitost výkonu, ale tady jde o tu aplikaci, protože kdyby tu byl kvalitní player, kterej dokáže využít plnej výkon přístoje, tak ze starých Androidů dostane maximum a u nových zase nabídne možnost 720p videa.

cryingfreeman
Droid

Příspěvek od cryingfreeman » pon 26. dub 2010 17:19:41

no ukáž mi poriadný prehrávač na symbian, ktorý plynule prehraje akékoľvek obyč divx video(640x480 so slušným bitrate) nieto HD divx

žiaaden taký není, všetky sa pri podobnom vykonom procáku ako tie staré qualcommy chovajú horšie než to čo je momentálne dostupné pre android

jedina výnimka je Samsung i8910, ktorá ho má podobne ako Samsung androidy natívne, takže není problem

každý užívateľ symbianu ti potvrdí, že podpora video formátov na ňom je žalostná, android aj cez voj maldý vek je na tom lepšie

Autor tohoto vlákna
FreeMan3109
Stálý androiďák

Příspěvek od FreeMan3109 » pon 26. dub 2010 17:22:45

Proč uvádíš konkrétní video? Já jsem neříkal, že Symbian přehraje nekonvertovaný video, ale že jsou přehrávače, který dokážou využít ten jeho výkon. Já jsem teda slabou podporu videa na Symbianu necítil a používal jsem hlavně CorePlayer.

edit: Takže chceš číct, že Android zvládne lepší přehrát video než Symbian?

cryingfreeman
Droid

Příspěvek od cryingfreeman » pon 26. dub 2010 17:36:58

slabú podporu si necítil ale musel si konvertovať do 320x240 aby ti to šlo plynule 8-) a ani pri silnejšiom hw by ti to na symbiane so žiadným dostupným externým prehrávačom plynule nešlo a určite nie plynulejšie než to ide momentálne u externých prehrávačoch u androidu

pokiaľ to má telefon vyriešené ako Spica, LG Eve alebo ako to bude mať Galaxy S(HD divx -avi aj mkv) tak není o čom, u externých to možno momentálne není úplne plynule(pokiaľ není processor s NEON akceleráciou) ale v najbližších mesiacoch s vývojom NDK sa to zlepší

Autor tohoto vlákna
FreeMan3109
Stálý androiďák

Příspěvek od FreeMan3109 » pon 26. dub 2010 17:48:58

Ano musel jsem konvertovat, ale to jenom proto, že ten procesor nemá výkon na přehrání nekonvertovaného videa. U Androidu třeba takový Desire nebo N1 má výkon na přehrání plného videa a přesto to nedokážou a o tomhle mluvím, že neni kvalitní videoplayer, který dokáže využít výkon. Symbian nikdy nebude mít lepší video pokud nebude mít lepší HW, ale ten HW co teď má dokáže využít, ale stejně to nestačí na nekonvertované video. Podle mě se do Symbianů nebudou dávat Snapdragony (vzhledem k tomu, že je určen především pro běžné uživatele) a proto taky chci něco jinýho a měl by to být systém, který má daleko víc možností než Symbian.

cryingfreeman
Droid

Příspěvek od cryingfreeman » pon 26. dub 2010 18:01:22

ani symbian telefon s cortex A8 procákom(SE Vivaz) ti plynulo Divx s externým prehrávačom neprehraje! treba ho mať natívne v systeme ako i8910HD

kvôli ešte úplne nedorobenému NDK(native development kit) sú na tom podobné momentálne aj yxflash a ostatné prehrávače tretích strán na androide

Autor tohoto vlákna
FreeMan3109
Stálý androiďák

Příspěvek od FreeMan3109 » pon 26. dub 2010 18:08:12

Takže to, že nejsou kvalitní aplikace pro Android je chyba NDK?

Jinak nebudeme už porovnávat se Symbianem, protože ten je asi o třídu níž než Android, ale třeba takový WM (HD2) dokáže přehrát nekonvertované video a to i v externím přehrávači který není součástí systému.

cryingfreeman
Droid

Příspěvek od cryingfreeman » pon 26. dub 2010 18:14:40

áno to nepopieram windows mobile je v tomto určite lepší(veď je tu už 10 rokov 8-) ) ale android sa mu hádam časom priblíži

ešte je tu spomínane Maemo ale to má výhodu, že to je v podstate istá variacia ubuntu(čo je plnohodnotný operačný systém)

Autor tohoto vlákna
FreeMan3109
Stálý androiďák

Příspěvek od FreeMan3109 » pon 26. dub 2010 18:25:58

Maemo je dobrý, ale má ze všech největší minus a to je málo aplikací. Mě nějak přijde, že je teď asi lepší koupit telefon s WM, protože než se Android dostane na stejnou úroveň kvality programů jako WM, tak to bude minimálně ještě rok trvat a to už si třeba budu zase vybírat jiné zařízení :D ikdyž bych chtěl abych ho měl aspoň 2 roky.

cryingfreeman
Droid

Příspěvek od cryingfreeman » pon 26. dub 2010 18:30:26

u WM je pruser to, že v podstate asi končí(WP7 už WM nebudú)... takže je to na tebe.... buď to ,čo konkretne chceš, mať hneď bez budúcnosti alebo mať budúcnosť aj keď v určitých smeroch ešte trochu vzdialenú

Autor tohoto vlákna
FreeMan3109
Stálý androiďák

Příspěvek od FreeMan3109 » pon 26. dub 2010 19:15:30

To se jenom říká, ale podle mě je to blbost. WM 6.5 určitě nekončí minimálně ještě půl roku podle mě pojedou na plno a potom se jich budou držet lidi z XDA, protože WP7 se jim podle mě líbit moc nebude. Je fakt, že programátorů už bude ubejvat a nových aplikací bude pořad míň a míň. Když si teď koupim třeba Desire, tak nevim jestli je dobrý jít zrovna s vývojem, protože Samsung už za chvíli bude mít Android s 3x větším výkonem a chvíli po něm to určitě udělají i jiný výrobci, takže na další aplikace které na Android sice budou, potom nemusí výkon stačit. Když vemu HD2, tak mam jistotu, že jak nový aplikace, tak starý mi tam výkonově půjdou bez problému.

Jsme na Android fóru a proto se tady snažím odhalovat chyby Androida, ale aby zase někdo něco neřek, tak i HD2 má chyby. To jak většina lidí říká, že to neni optimalizovaný pro prst si myslím, že by mi nevadilo. Jednak to zachraňuje velký displej a už jsou tweaky na zoomování ve všech aplikacích. Hlavně mi u HD2 vadí problémy displaye, kde podle XDA má v hlasování 60% lidí nějakou chybu displeje a jenom 40% má bezchybný kus. Je pravda, že se to dá reklamovat, ale někdo tam třeba píše, že už reklamoval 3x a pokaždý dostal nové zařízení a stejně mělo nějakou chybu displeje. Další věc je nestabilita WM s neověřenými aplikacemi které mlžou dělat potíže. To znamená, že se musí pár dní všechno žkoušet a zjistit jestli nějaká aplikace nezpůsobuje problémy v systému aby byl systém stabilní. Na druhou stranu oproti Androidu je tu ta výhoda systémového programování, ale na úkor možné nestability. Potom takové běžné WM problémy, které jsou v nové oficiální rom odstraněny, ale je fakt, že hned po koupi je telefon se starou ROM skoro nepoužitelný (to mě ale nezajímá když se to dá doladit).

cryingfreeman
Droid

Příspěvek od cryingfreeman » pon 26. dub 2010 19:31:29

ono jasne WM budú ešte nejakú dobu s XDA pokračovať, ale to je neofiko vývoj, zo strany od výrobcu na podporu asi budeš musieť zabudnuť a hlavne asi aj na záruku(výrobca nebude určite brať reklamáciu prístroja nejak tažšie modifikovaného neofiko cestami)

Autor tohoto vlákna
FreeMan3109
Stálý androiďák

Příspěvek od FreeMan3109 » pon 26. dub 2010 19:34:20

No to je jasný, že záruku s neoficiální ROM nebere to už někdo dokonce vyzkoušel :D ,ale tak neni problém před reklamací hodit tam ofic romku a je to jako z obchodu.

cryingfreeman
Droid

Příspěvek od cryingfreeman » pon 26. dub 2010 19:36:09

pokiaľ to porucha bude dovolovať ;)

ale samozrejme rozhodni sa po svojom

jtoxx
Droid
Typ mobilu / ROM: Note 3
Twitter: Jiratoxx
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jtoxx » pon 26. dub 2010 21:15:23

Tak sem dam jen par poznatku ze ctyr OS ktere jsem za posledni rok pouzival. Nejsem fanaticky zastance androidu. Ale napred byl WM ktery me opravdu stval svou pomalosti, zastaralosti, ze bez nadstavby at uz byla jakakoliv je v dobe kdy resistivni displeje jsou na ustupu a bez pera nepouzitelne byl cely OS taktez nepouzitelny a jen kvuli pouzitelnosti zvetsovat displej na velikost domaci televize (HD2) se mi nezamlouva. Dale nahazovani obden jinych ROMek abych docilil vetsi funkcnosti se mi taktez nezamlouvalo. Dale tu byla N97 ktera mi vydrzela ani ne 14dni a sla do sveta. Malo aplikaci ktere bylo dostupnych na OVIstore, prakticky nepouzitelne prostredi ktere bylo neslucitelne s dotykovym displejem a jak mi prislo naprosto nevyhovujici prostredi ktere vypadalo jako z roku 2000. Pak iP, ano je tu nespocet aplikaci, vynikajicich her, krasne animace, krasny vzhled. Ale aplikace na jedno brdo (UI) preplacany appstore naprostyma hloupostma ktery si snad nikdo nestahnul nedej boze koupil. A hry vas casem omrzi. Co dal? Pokud nemate JB tak prizpusobeni se nekona. A omezeni applu mi nevyhovuje. A nakonec android, system takrka bez omezeni, s root pravy sem se s timhlr OS nikdy nenudil. Pokud me nebavil klasicky android, nahodil sem nastavbu nebo respektive jiny telefon na tom svem at uz to byli HERO romky, eclaire, Motorola, pulse. Hodne app bylo kupodivu zadarmo a ty aplikace byli zatracene kvalitni. Nikdy sem moc nepotreboval hry. Pokud sem se nudil udelal sem zalohu a nahodil si libovolnou romku kterych je na xda nepocitaje. A zkousel sem si par hodin jiny vzhled. Zaklad je stejny ale ty vychytavky okolo zmenili cele UI k nepoznani. To je pro me vetsi zabava nez doladovat WM nebo se trapit se spozdenym symbianem a dokonce i hrani neceho co zacina na i... V soucasne dobe jsem na iP ale to jen kvuli tomu ze ma G1 je po smrti a iP byla v tu dobu lakava za super cenu. Cekam na operatory jak se pochlapi s novou gen. Nexus or desire. WM uz nikdy, symbian je mrtvej a iP me nebavi. Mluvim o dotykovkach jelikoz se normalni displeje uz asi nikdy nevrati na vysluni. Sorry za OT.
Follow me on - twitter

Autor tohoto vlákna
FreeMan3109
Stálý androiďák

Příspěvek od FreeMan3109 » pon 26. dub 2010 21:34:46

Díky za tvé poznatky. Nevim který WM tě štval pomalostí, ale HD2 asi ne. Vzhled některých aplikací je zastaralej, ale tohle mě nějak moc netrápí zajímá mě hlavně funkčnost aplikace. Někomu se zvětšování displeje nezamlouvá, ale pro mě je třeba displej 4,3" jenom plus. Nevim jaký jsi měl zařízení a ani nevim jak jsou na tom ostatní přístroje, ale HD2 by v poslední oficiální romce neměl mít žádné problémy. Dotykovej Symbian je k ničemu to je jasný poslední dobrej byl 3rd. iPhone mi taky nevyhovuje, ale řekl bych, že pro normální lidi je skoro dokonalej až na ty omezení Applu. To co píšeš je pěkný, ale Desire o kterým uvažuju root nemá a ani se neví jak to s tím bude. Další věc je ta, že já bych chtěl aspoň 4" displej a to žádnej Android nemá (Xperii X10 nepočítam s tim jejich starým Androidem). Nevim no je to těžký se rozhodnout a asi neni moc dobrý ptát se na tohle na Android foru kde většina lidí nesnáší WM. Chtěl bych nějaký nestranný názory, ale nevim jestli to někdo dokáže takhle posoudit když je spokojen se svým Androidem.

cryingfreeman
Droid

Příspěvek od cryingfreeman » pon 26. dub 2010 21:44:52

4" displej bude mať Galaxy S ale to bude asi vyššia cenová kategória, potom možno ak dojde europská verzia HTC Evo menom Supersonic tak to bude android alternatíva k HD2, chystáju sa ešte nejaké 4" androidy(napr. Dell naposledy predstavil) ale či budú do prázdnín alebo aspoň jesene sa nevie teraz

a k tým nestranným názorom...je tu veľa exWM užívatelov

Odpovědět

Zpět na „Android OS“