Android OSMožnosti systémů Android a WM

ramon.dexter
Moderátor
Reputace: 46
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi 9/stock ROM
Tablet: huawei mediapad 8.3 - stock

Re: Možnosti systémů Android a WM

Příspěvek od ramon.dexter » stř 28. dub 2010 8:27:47

Heh, zajímavá debata o možnostech a nemožnostech dvou systémů. Já to vidim asi tak: WM je tu už dlouho a je to na něm vidět. UI je vytvořený na ovládání stylusem a na ovládání prstama nikdo zkrátka nemyslel. Pak je tu problém s podporou, která pomalu končí. Myslim si že do dvou let už nebude používanej v mainstreamových zařízeních a bude s ním ámen. Ano, máme kvanta aplikací, ale přiznejme si, kolik z nich jsme v praxi používali a hlavně kolik těch "propracovaných a profesionálních" funkcí jsme používali?
Android je oproti tomu mladej systém. Rychle se vyvíjí a aplikační základna není tak veliká. Taky ty funkce nejsou natolik propracované jako u programů WM, ale na druhou stranu mám pocit že tvůrci softwaru přemýšlí a implementují takové funkce, které můžeme u kapesního zařízení chtít a používat. Tedy ne kvanta funkcí, ale funkce praktické a efektivní. Bylo tu zmíněno DocsToGo a jeho rozdíly oproti Office na WM - Office na WM je sice funkčně bohaté,ale většinu těch funkcí jsem v praxi nikdy nepoužil - většinou jsem si v něm psal rychlé poznámky a četl dokumenty. Nějakou pokročilejší editaci dokumentů jsem tak jako tak prováděl na laptopu.
Android mi vyhovuje právě tou jednoduchostí a zároveň propracovaností a jistou promyšleností.

Ale na tobě je jenom to aby sis zvolil co ti nejvíc vyhovuje. Pokud to jsou WM a jejich možnosti, jdi do nich! Pokud chceš zkusit něco novýho a chápeš že je to dělaný trošku jinak, ber Android.

...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)

cryingfreeman
Droid
Reputace: 1

Příspěvek od cryingfreeman » stř 28. dub 2010 8:40:57

FreeMan3109 píše:
1) Internet (IM, mail, web...)
2) Download (http, torrent, ftp...)
3) Filmy, hudba, hry
4) Prohlížení/editace Office dokumentů (i .docx a formátů s OpenOffice) a prohlížení pdf
5) Vzdálená plocha
6) Ovládání přístrojů s Enigma 2 (Dreambox...)
7) Práce se soubory a podpora archivů s možností spojovat soubory v partech
8) Kalendář, který má minimálně funkce jako HandyCalendar pro Symbian
9) Podpora více mailových účtů
10) Kvalitní GPS navigace
11) Možnost přiřadit typům souborů výchozí aplikaci ve které se mají otevíra (např. když ve správci souborů otevřu .pdf aby se otevřelo třeba v jiné aplikaci než v té výchozí co je v telefonu)
12) Automatická změna profilu podle času a dne
13) Velké množství nainstalovaných aplikací
14) Možnost IPTV (není podmínkou)
15) Přístup ke sdíleným složkám v síti
...

Pár věcí, které mě teď napadly a zbytek doplním zítra.
1.) bez problemov
2. ) no problem aj torrenty
3.) už sme toho napísali dosť
4.) prehladanie bez problemov, jednoduchá editácia tiež, ofiice 2007 ale nečakaj(mimochodom MS slubil ešte pre rokom office pre android, teraz už ale konkurenciu podporovať asi nebude, vraj sa pracuje na openoffice)
5.) s VNC nemám problem(PhoneMyPC)
6.) neviem čo to je
7.) ešte som archivy nespojoval ale inak s nimi nemam problem, čo sa týka file managerov tak čo som skúšal wm verzie tak sa mi s nimi pracovalo horšie než s takým astrom)
8.)neviem aké má funkcie ten calendar
9.) no problem
10.) okrem tom toma je už všetko
11.) stadanrd android systemu
12.) kľudne aj podľa polohy
13.) záleží od rom v mobile
14.) konkretnejšie aká možnosti?
15.) no problem

píšeš, na jednej strane, že chceš brutak profesionalne aplikácií(asi kresliť v autocad) a na druhej tu spomínaš hry konkretne koninu typu Guiter Hero(na androide najdeš omnho hratelnejších hier), skôr mi to príde, že si tu snažíš niečo dokázať a v skutočnosti by si ani jedno poriadne nevyužil

tu prvú vec(profi aplikácie) ti najlepšie splní Wm, ale v druhej(zábava) je mizerný...naopak taký iPhone ti splní najlepšie druhú, ale v prvej je zas nahovno on...android je momentálne kým sa nerozbehne taká zlatá stredná cesta
Samsung GALAXY prvý na Slovensku , 8G internal memory, 16 gb micro SDHC card, t-mobile web´n walk 3 giga

Samsung Galaxy Tab 8.9 P7300 32 GB 3G

twitter: @cryingfreeeman

Autor tohoto vlákna
FreeMan3109
Stálý androiďák
Reputace: 0

Příspěvek od FreeMan3109 » stř 28. dub 2010 9:41:11

Samozřejmě, že bych všechny funkce denně nevyužíval, ale když bych je potřeboval, tak nejsou. To je hezký, že Android se zaměřuje na nejpoužívanější věci a má jenom jednoduchou editaci Office dokumentů, ale nevidím důvod proč by tam nemohli být i pokročilejší funkce které se můžou hodit. Většina lidí by to asi nevyužila, ale lidi jako já co chtějí PDA s telefonem by to jistě uvítali.

Jestli je podle tebe Guitar Herou blbost, tak ok. Každýmu se nemusí líbit všechno. Uvedl jsem to jenom jako příklad multitouch hry, která mě na iPhonu docela bavila.

Všichni tady pořád říkáte jak WM končí. Podle mě pojede minimálně ještě rok stejně jako by se nic nedělo a potom ho možná Microsoft přestane podporovat. U Androidu se mi to zdá takový nejistý. Na jednu stranu systém má asi budoucnost, ale když si teď koupím Desire, tak za půl roku na něm nemusím nic spustit, protože HTC do tý doby vydá tolik telefonů, že na tenhle se může klidně zapomenout. Možnost rootu by řešila neoficiální update, ale když jsem se dozvěděl, že se to nedá vrátit zpátky, tak mi nepřijde moc dobrý koupit telefon za 12k a nemít záruku. To si můžu koupit nějakej pašovanej nevim odkud a je mi jedno jestli to bude mít záruku, když bych o ní tejně rootem přišel a bez rootu to není nic pro mě.

cryingfreeman
Droid

Příspěvek od cryingfreeman » stř 28. dub 2010 9:54:08

na pokročilejšiu editáciu potrebuješ rezistívny displej, pokiaľ by sa rozšírili androidy s ním tak budú také aplikácie v momente, ale s tým moc nepočítam vzhľadom k trendu kapacitných displejov(stačí pozrieť WP7), jedine žeby sa konečne objavil nejaký poriadny hybrid displej

MS WM vždy podporoval sporadický ,tj. ak niečo raz za rok urobil tak to bol úspech, vývoj väčšinou zaležal na tretích stranach, ktoré teraz odchádzajú preč, MS do roka pre WM už určite nič kludne neurobí

väčšina androidov ide unrootnuť, nevidím problem aby to v budúcnosti nešlo aj u Desire(a jak vravím narozdiel od WM takéto zásahy niesú nutnosť), o zastaralosť Desire by som až takú obavu nemal, Nexus je s ním identický a Google by šiel proti sebe ak by ho odpísal...a aj na iných platformach vydávajú rok čo rok výrobci novší a novší hardware tomu sa nevyhneš nikde(ani u PC) a je to tak lepšie inak by sme boli stále v dobach 486tiek
Samsung GALAXY prvý na Slovensku , 8G internal memory, 16 gb micro SDHC card, t-mobile web´n walk 3 giga

malcor
Stálý androiďák

Příspěvek od malcor » stř 28. dub 2010 9:57:48

Nejde o to, že Microsoft ho přestane podporovat. Hlavně už na něj nikdo nedělá pořádny aplikace, protože se všichni přesunuli na iPhone kde se to mnohem líp prodává a stejně tak teď ti stejní začínají dělat na Android. Na WM už zůstává čím dál tím míň vývojářů a z toho půlka jenom ze setrvačnosti. Navíc většina aplikací je dělaná teď typem "touch friendly" což se s koncepcí WM docela kope.

Teď mám HD a čekám na Desire, takže o WM něco vím.

Každopádně jak jsi napsal o cca stranku zpátky "Android zkoušet nechci a nebudu" Takže co tady řešíme?
Samsung Galaxy Nexus, Oficiální ROM bez Rootu
Twitter: PremekK

jtoxx
Droid
Typ mobilu / ROM: Note 3
Twitter: Jiratoxx
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jtoxx » stř 28. dub 2010 9:58:36

ale tady nikdo nemluvi o tom ze na nej HTC zapomene. Vzdyt se o tom mluvi a snad kazdy to vi ze s dalsi verzi androida by nemeli byt aktualizace jako jeden velky balik ktery si prevezme htc od googlu a upravi si podle toho baliku cele sense a pak vyda update. Ale aktualizace budou uvolnovany po jednotlivych castech (aplikacich) a ty budou dostupne kazdemu pres market. takze odpadne starost s tim ze je na trhu nekolik verzi androida a proto to treba odrazuje vyvojare pro tvorbu aplikaci na nekolik ruznych verzi. tudiz bude situace takova ze na trhu bude jedna verze os. to je rozhodne nejlepsi zpusob jaky je k sehnani.
Follow me on - twitter

GreepM
Androiďák!

Příspěvek od GreepM » stř 28. dub 2010 10:13:17

potom ho možná Microsoft přestane podporovat. U Androidu se mi to zdá takový nejistý. Na jednu stranu systém má asi budoucnost, ale když si teď koupím Desire, tak za půl roku na něm nemusím nic spustit, protože HTC do tý doby vydá tolik telefonů, že na tenhle se může klidně zapomenout.
Tak bojis se toho ze android je nejisty jakoze budou za rok uz jiny hw pozadavky aplikaci nez ma desire?....nebo ze android je nejisty a proto htc vyda x telefonu s androidem? Ja v tom mam porad hokej.

Nicmene musim uznat...ted jsem si hral s touch pro 2 a tatovou X1 no a zavzpominal na muj prvni ipaq 36?? a hru age of empires a vubec na machrovani s infraportem a pripojovani na net a kazdodenni "srani" ze systemem aby pekne fungoval...ze je mi snad smutno. Navic ten kamos s touch pro mi rekl jednu vec. Jestli to neni tim, ze mam k telefonu jeste ibm x41t. Ze pry on ma touch pro i jako notes...asi narazel na ty office a tak...nebo mu winmobile pripomina klasicky win v notesu, co ja vim:-)

Nastesti otec asi kouka po desire ptz na X1 umi fakt jenom volat a vybrat emaily takze to vypada ze bych mohl mit x1 misto nokie e65(mimochodem nepouzitelne jako smartphone, nechapu symbian fakt ne) a teda samozrejme moji spicu. Tak budu moct srovnat treba:-)
Siemens S a M nejvic!!!...po te nejaky shit symbiany a WM....a pak....
ANDROID: Galaxy Spica->SGS->G2 a moto360

cryingfreeman
Droid

Příspěvek od cryingfreeman » stř 28. dub 2010 10:29:36

inak tým titulkam vo videu a češtine, stači ich mať v UTF-8(notepad a uložiť v UTF-8)

Autor tohoto vlákna
FreeMan3109
Stálý androiďák

Příspěvek od FreeMan3109 » stř 28. dub 2010 12:40:45

cryingfreeman: Na pokočilejší editace je určitě vhodnější rezistivní displej, ale myslím, že by se to dalo udělat třeba pomocí takových těch udělátek na označování textu to taky dobře vyřešili. Podpora od MS nebyla velká to je pravda, ale dokud ten systém neoznámí za skončený, tak se tam pořád bude něco dělat. Nevim přesně jak to s tim rootem je, ale co jsem četl, tak u Desire a N1 se musí odemknout bootloader, který potom nejde zpátky zamknout, takže to poznají. U toho HW je to jasný, že každým rokem jsou lepší stroje. To je úplně jedno, že má Desire stejný HW jako N1, tady záleží na tom, že až bude nová verze Androidu zda HTC udělá aktualizaci nebo ne. U N1 je to jasný, protože tam jsou aktualizace přímo od Googlu, ale u Desire to záleží na výrobci.

malcor: Tak aplikace se ještě dělat budou, ale je pravda, že spíš to bude horší a horší. Mluvím ale hlavně o tom, že ty pořádný aplikace už teď na WM jsou a zatím neni moc náznak, že se ty lepší vývojáři chystají na Android. Jak už jsem říkal připadá mi to jako kdyby se Google hnal jenom za vysokým číslem na Android Marketu. To o Androidu jsem myslel tak, že ho nechci zkoušet někde předem, protože věci které potřebuju zjistit v obchodě nezjistím. Pokud mě přesvědčíte o tom, že Android má nebo bude mít stejné možnosti a kvalitu aplikací jako WM, tak jdu do Androidu, protože je jasný, že jako systém je lepší to vím od začátku.

jtoxx: Tohle nevim jak myslíš. Vím, že se mluvilo o tom, že Google řeší problém s velkým množstvím různých verzí Androidu, ale nikde jsem zatim neviděl informaci o tom, že by se Android aktualizoval sám nezávisle na výrobci nebo jsem to možná pochopil špatně.

GreepM: Myslel jsem to takhle. Třeba za rok už bude Android verze 3. HTC do roka udělá víc telefonů s Androidem a aktualizaci může vydat třeba jenom na poslední dva modely, protože na ty starý už se mu nebude chtít. To znamená, že aplikace pro Android 3 nemusim na Androidu 2 spustit i kdyby na to HW v pohodě stačil. Pokud by to bylo všechno jako u N1, že by se systém aktualizoval nezávisle na výrobci, tak bych tohle neřešil, ale nevim jestli se tohle plánuje něco o tom psal jtoxx.

GreepM
Androiďák!

Příspěvek od GreepM » stř 28. dub 2010 15:39:38

no ber to tak ze standard je cortex, opengl 2 a android 2.1 popripade 2.2 ktery uz by mozna snad mel byt ten sjednocujici. Jakoze aktualizace OTA...nekde jsem to cetl a rad tomu verim. To ovsem neznamena ze to je pravda:-( Vis jak ze by veci co nejsou nadstavby ruznych znacek proste aktualizoval na vsechny stejne. Akorat pak bude zalezet na vykonu...takze jestli bude narocna hra pro galaxy S tak na N1 pojede treba sekane, ale proste pujde nainstalovat. Dalsi standard by mohlo byt rozliseni ikdyz to je imho fuk..to si aplikace poresi sami nebo proste budou dve verze treba whatever. Jediny co by mohlo byt novy je poradnej multitouch jakoze treba android 2.5 uz bude umet pracovat s vice dotykovym....tomuhle moc nerozumim. Jestli je problem hw a android to umi nebo sw i hw. Uvidime co zvladne galaxy S.

Ale fakt verim tomu ze min 2 roky tu bude cortex a tim padem pojede vsem "vsechno". Je to trosku laicky receno, ale snad to jde pochopit co myslim.

cryingfreeman
Droid

Příspěvek od cryingfreeman » stř 28. dub 2010 15:46:43

jak už bolo povedané často sa hovorí, že po 2.2(Froyo) by mali dalšie aktualizácie už prebiehať inak(nie cez výrobcu), uvidí sa 19. mája ako to bude

prichodu vývojárov profesionálnych aplikácií na android(ono ani není moc kám ísť) môžu nahrávať aj android tablety a to hlavne chystaný Google android tablet, ktorý určite prinesie aj viac tablet friendly aplikácií na android, ktoré sa budú blížiť tým desktopovým

čo sa týka hw tak minimálne tento rok sa bude všetko optimalizovať na snapdragon

Autor tohoto vlákna
FreeMan3109
Stálý androiďák

Příspěvek od FreeMan3109 » stř 28. dub 2010 16:10:56

No pokud by ty aktualizace byli bez závislosti na výrobce, tak to by bylo fajn. Je jasný, že HW jde dopředu, ale taky si myslím, že se bude optimalizovat pro snapdragony. Samsung Galaxy S bude zatím jediný s tím svým výkonem a podle mě bude nevyužitej, protože přece si Google nenechá líbit, aby jeho telefon alespoň rok (možná dva) něco nezvládal. Hlavně aby už se začalo pro ty snapdragony optimalizovat. Ten multitouch asi není opravdový a možná bude něco na tom, že se to jmenuje Pinch-to-zoom Multitouch. Přesně podle toho to taky vypadá, že má sloužit hlavně k zoomování.

Eriknem
Nové Androidě

Příspěvek od Eriknem » pát 04. čer 2010 19:19:28

ramon.dexter píše:Ježíšmarja, proč tady pořád slyšim že qualcommy msm nezvládnou divx video. To je naprostej kec, hovadina, blbost. JIstě že ho zvládnou, na svým htc touch dual s qualcommem msm o taktu 400Mhz jsem pár filmů bez JAKÝKOLI komprese shlídnul. Ono to jde, když se umí správně optimalizovat.
A stejná situace na symbianu.
sice uz je diskusia o inom, ale musim sa pridat
mal som HTC Touch 3G cinsku napodobeninu s qualcommom nejak 500 Mhz a Marvelom (neviem ako sa to pise) s okolo 600 Hz; neviem ci tam skutovne boli original tieto procesory
Ani jeden nemal nijaky problem s prehravanim Xvidu s bitratom 1000 Kbps o rozliseni 320x240. Ked som nechal povodne rozlisenie 624x352 windows media player dost sekal, ale core player bol v pohode pozeratelny, nebolo tu uplne plynule, ale bezny clovek by asi ani nic nevsimol
Takze s vykonom problem nie je

Planujem kupit na 95 % kupit HTC Tattoo a toto mi bude dost chybat, na cinsky Touch 3G som si zobral video s auto gordian knotom zmensil rozlisenie a bolo, na tattoo budem muset vymyslat vselijake MP4

fisa
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Huawei Ascend G 300 32 Gb + HTC Wildfire 16GB

Příspěvek od fisa » stř 09. čer 2010 0:03:19

Tak jsem s toho takovej nějakej rozladěnej. Přečetl jsem celý vlákno a stejně vim prd, co si mám pořídit. Zatím tedy používám ( již delší dobu vyřezený ACER N50 ) kde je WM 5, a nejde tam vyšší WM. Furt tady mluvíte o nějakém roomování, a flešování, ( vím , že jsem v tomto případku nevzdělanej ) a nevim, vo čem mluvíte. Je tady plno výrazů, kterým nerozumím. Jediné, co tu snad je srozumitelné, jsou příspěvky FreeMan3109. Vím, že jsem teď pár lidí naštval, ale chci si pořídit nějaký " aparát " a zatím nejsem rozhodnut, jaký. - a jaký OS - :help: :help:
Po dnešku v tom mám ještě větší hokej, než když sem se do tohoto fóra začetl.

GreepM
Androiďák!

Příspěvek od GreepM » stř 09. čer 2010 1:14:18

No to je tezky:-) Z informaci ze vlastne nevis co chces a ze rozumis prispevkum jednoho cloveka ti nikdo moc neporadi....navic mi prijde ze se tu resi spousta veci typu...jaka roztec sroubu na kolech auta je lepsi a podle toho si to auto koupim:-D

rozhodni se jaky chces system. Android nebo WM. (nejlip tak, ze si nekde nejaky pujcis a projdes jeho fce a porovnas....bohuzel jsou v tech systemech takovy odlisnosti ze se tady muzem hadat do nekonecna)

...pak res jaky android popripade wm hardware.

Blackhawk
Droid
Reputace: 11

Příspěvek od Blackhawk » stř 09. čer 2010 6:10:56

S rozhodovanim by som na tvojom mieste pockal, koncom roka, alebo na jesen by mali vychadzat zariadenia s windows phone 7, klasicke WM6.5 by tu mali podla vyjadrenia microsoftu byt este rok, ale velku podporu na ne necakaj. Takze si popozeraj co sa pise o androide a co sa pise o wp7. Osobne by som sa rozhodol pre android, aj ked wp7 ma celkom pekne pojate UI(uzivatelske rozhranie). Ale je to novinka, kopec veci to este nebude obsahovat a kopec veci tam nebude este odladenych.

jtoxx
Droid
Typ mobilu / ROM: Note 3
Twitter: Jiratoxx
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jtoxx » stř 09. čer 2010 6:37:21

Aneb kdybych.mel neustale cekat na lepsi zarizeni tak dnes jeste jedu na nokii 3210 :-D pokud si laik tak ti bude stacit tel. bez OS. Android je fajn v tom ze na nem nejsou temer zadne omezeni. To na WM skoro take ale preci jen je to velice spatny system. Je tu ale jeste iP ktery si myslim by ti vyhovoval asi nejvice. Nic proti uzivatelum iPhonu. :-p

@telefon    
Follow me on - twitter

fisa
Stálý androiďák

Příspěvek od fisa » stř 09. čer 2010 8:23:03

GreepM píše:No to je tezky:-) Z informaci ze vlastne nevis co chces a ze rozumis prispevkum jednoho cloveka ti nikdo moc neporadi....navic mi prijde ze se tu resi spousta veci typu...jaka roztec sroubu na kolech auta je lepsi a podle toho si to auto koupim:-D

rozhodni se jaky chces system. Android nebo WM. (nejlip tak, ze si nekde nejaky pujcis a projdes jeho fce a porovnas....bohuzel jsou v tech systemech takovy odlisnosti ze se tady muzem hadat do nekonecna)

Zatím opravdu nevim, co chci.
Hlavně jakej OS ( nebo jak to mám nazvat ) a taky jakej telefon. Teď sem pročítal MM, a opět mi tam hlavně nesdí angličtina. Potřebuji něco, co na mne mluví v češtině, a nějaký štelování výkonu a přeinstalovávání softu, mě nebere.

ramon.dexter
Moderátor

Příspěvek od ramon.dexter » stř 09. čer 2010 8:45:15

fisa píše:
GreepM píše:No to je tezky:-) Z informaci ze vlastne nevis co chces a ze rozumis prispevkum jednoho cloveka ti nikdo moc neporadi....navic mi prijde ze se tu resi spousta veci typu...jaka roztec sroubu na kolech auta je lepsi a podle toho si to auto koupim:-D

Zatím opravdu nevim, co chci.
Hlavně jakej OS ( nebo jak to mám nazvat ) a taky jakej telefon. Teď sem pročítal MM, a opět mi tam hlavně nesdí angličtina. Potřebuji něco, co na mne mluví v češtině, a nějaký štelování výkonu a přeinstalovávání softu, mě nebere.
Tvoje volba je htc desire, iphone 4 nebo samsung wave

yxyxyx
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: SGS3
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yxyxyx » stř 09. čer 2010 17:15:37

Dokonce bych spíš volil systém uzavřený (bada, iphone). Android je zatím spíše pro hračičky... Ale během několika verzí až nebudou tak časté updaty se z něj stane skvělý smartphone i pro lidi, kteří těmto věcem tolik neholdují... Je to pouze můj názor, samozřejmě beru, pokud se mnou někdo nebude souhlasit.. :-)
Samsung Galaxy S3, Samsung Galaxy S2,Motorola Defy CM7, HTC Desire(prodáno), Acer S100 Liquid(prodáno), N85(prodáno), HP 114(prodáno)

ramon.dexter
Moderátor

Příspěvek od ramon.dexter » stř 09. čer 2010 17:20:02

yxyxyx: podle tohodle fóra nemůžeš soudit. Většina lidí tady jsou hračičkové. Android od verze 2.x je plně použitelnej i bez rootu na každou normální práci.

kecinzer
Moderátor
Reputace: 27
Typ mobilu / ROM: iPhone 6S+ 64GB Silver
Twitter: kecinzer
Tablet: iPad Pro 13" 128GB Gold
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kecinzer » stř 09. čer 2010 17:24:51

Přesně tak.
Osobně jsem si Android pořídil právě proto, abych nemusel každý týden nahrávat novou ROM (WM). K žádnému ROOTu se rozhodně nechystám a jsem velice spokojen i bez něj.
iPhone 6S+ Silver 64GB + Spigen Air Skin
iPad Pro 13" Gold 128GB + Smart Cover
Člen AOKP ROM a autor CZ překladů | Nejnovější buildy AOKPK

fisa
Stálý androiďák

Příspěvek od fisa » čtv 10. čer 2010 11:10:39

Takže říkáte, že když se v tom nechci hrabat - hlavně to chci používat - ( teď mám na mysli android ), tak nemusím a pojede to bez problémů a česky? To je dobře, takhle bych si to asi představoval, no jo, ale co programy? Ty jsou taky v češtině? Nejsem náročný, stačí mi skype, nějaká navigace a pak ofice a nějakou tu čtečku pdf a book ( nebo jak se to sakra menuje ) a taky na filmy - příležitostně.

ramon.dexter
Moderátor

Příspěvek od ramon.dexter » čtv 10. čer 2010 11:38:28

fisa: na to bohatě stačí třeba htc desire - nedoporučuju Motorolu Milestone kvůli trošku slabšímu softwaru. Přece jenom htc a jeho sense androida posouvá úplně jinam, oproti motorole která má pouze základní androidí prostředí. Na tý HW klávesnici bych fakt netrval vzhledem k tomu že 70% android telefonů jí nemá a většina výrobců aplikací a her se snaží bez ní obejít.
K češtině v programech - no, otršku si to představuješ jak hurvínek válku. Pokud autor umožní přepnout do češtiny a udělá překlad, čeština tam je. Pokud překlad neudělá, jede to jenom anglicky. Ale to snad neni problém, vzhledem k tomu že většina lidí tu angličtinu má ve škole...(a nevymlouvej se že ti anglina nejde, to se nemáš vůbec čím chlubit a padej se učit).

PL113
Droid
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S

Příspěvek od PL113 » čtv 10. čer 2010 11:44:23

Nechci být jízlivý, ale to jsi měl představu, že v androidu se musí něco pořád štelovat a ladit? To má tedy mezi obyčejnými lidmi android pěknou pověst :roll:
jinak pohledej sekci "Aplikace".

fisa
Stálý androiďák

Příspěvek od fisa » čtv 10. čer 2010 11:54:59

no a ty se divíš? Vždyť se tady na fóru o ničem jiným snad ani nepíše.

PL113
Droid
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S

Příspěvek od PL113 » čtv 10. čer 2010 12:03:27

Už se to tu rozebírá v jiném téma...k čemu tohle forum slouží? K tomu aby se tu řešili problémy a aby se tu konzultovalo nějaký ladění apod.
Viděl jsi někdy forum na Symbian, WM, iPhone OS? Co tam řeší? Taky to samé jako my tady.
Z tohodle nemůžeš absolutně dělat závěr jaký jsi udělal.

ramon.dexter
Moderátor

Příspěvek od ramon.dexter » čtv 10. čer 2010 12:04:59

fisa: no, nečekej že tady bude každej onanovat a psát "óóó jak mi to krásně běží, to se vám musím všem pochlubit. Nemám s tím jediný problém." - to by bylo jaksi úplně k ničemu, když se nad tim zamyslíš.

fisa
Stálý androiďák

Příspěvek od fisa » čtv 10. čer 2010 12:16:44

PL113 píše:Už se to tu rozebírá v jiném téma...k čemu tohle forum slouží? K tomu aby se tu řešili problémy a aby se tu konzultovalo nějaký ladění apod.
Viděl jsi někdy forum na Symbian, WM, iPhone OS? Co tam řeší? Taky to samé jako my tady.
Z tohodle nemůžeš absolutně dělat závěr jaký jsi udělal.
No, ve fórech nejsem zběhlý, takže spíš tápu, a hledám, co by nmi mohlo pomoct v rozhodování, co si vlastně a koupit a proč.

ramon.dexter
Moderátor

Příspěvek od ramon.dexter » čtv 10. čer 2010 12:25:25

fisa: tak se schválně běž podívat na nějaký fórum věnovaný Windows Mobile nebo Symbianu. Uvidíš tam to samý co tady.

Odpovědět

Zpět na „Android OS“