Android OSProblém s natáčením videa

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Geer
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: huawei ascend p1

Problém s natáčením videa

Příspěvek od Geer » pát 21. čer 2013 17:52:02

Zdravím vespolek,
mám Huawei ascend p1 (u9200), android 4.0.3. Je to braný od Vodafone. Vše co může být je aktuální a teď problém, se kterým si vůbec nevím rady:
Když natáčím video, tak spustím natáčení a natáčím...ovšem někdy (tak v 50% případů) když chci přestat natáčet a stisknu tlačítko stop tak telefon nereaguje, když dám šipku zpět, nebo návrat na základní obrazovku, tak aplikace s foťákem spadne normálně do pozadí a když ji vyvolám zpět, tak telefon pořád natáčí a na stop prostě nereaguje a vesele natáčí dál..po chvíli zběsilého mačkání STOP se buďto objeví hláška, že aplikace neodpovídá a jestli chci počkat, nebo ji vypnout(v tomhle případě se žádné video nenatočí)... nebo se to po chvíli zastaví a do galerie uloží třeba pět stejných videí, ze kterých 4 nejedou a jedno je natočený včetně doby, kdy jsem aplikaci zkoušel vypnout.
Vůbec nevím, jestli je to problém androidu, nebo huaweie. Pokud by někdo znal dobrou aplikaci, která by mi nahradila vestavěnou aplikaci pro natáčení /focení a byla by minimálně stejně dobrá, tak sem s ní :yes:
Problém s tím neodpovídáním aplikace mi dělal i vestavěný kalendář a ještě něco..ale teď nevím co, kalendář jsem si koupil jinej.
Telefon jsem zkoušel vypínat, restartovat, předělat do továrního nastavení..atd. Vůbec nevím, co bych s tím už mohl dělat.
Předem děkuji za jakoukoliv radu.

pedes
Androiďák!
Reputace: 6
Typ mobilu / ROM: 10xNokia samS2 SonyE Prestigio4044 Huawei P6 P7
Mobil 2 / ROM: Huawei G6
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s natáčením videa

Příspěvek od pedes » pát 21. čer 2013 20:02:18

Ahoj, tak s tímto problémem jsem se nesetkal. Pokud se seká od začátku, tedy bez doinstalování nějakých aplikací, tedy víš, že to nerohodilo "něco" doinstalovaného, odinstalovaného, pak bych to buď řešil servisem nebo bych zkusil položit dotaz na https://www.facebook.com/HuaweiDeviceCZSK

LivArt
Terminátor
Reputace: 279
Typ mobilu / ROM: Samsung SM-N970F
Mobil 2 / ROM: Mi5 + SGS4 + SGS6
Tablet: SGTab4

Příspěvek od LivArt » pát 21. čer 2013 21:54:29

Nemáš vadnou nebo pomalou paměťovou kartu?

maxfli
Moderátor
Reputace: 58
Typ mobilu / ROM: SAMSUNG GALAXY S8PLUS G955F RENOVATE ICE ROM

Příspěvek od maxfli » sob 22. čer 2013 6:57:06

Náhodou jsem narazil na toto vlákno, takže ti problém vyřeším:

Je to problém SD karty a známý problém s vytvářením tzv. nabobtnalých thumbdata souborů !

1.V menu pro natáčení videa si nastav jako úložiště SD kartu.
2.Spusť nahrávání cca 20 sekund a stopni nahrávání, ano nahrávání poběží dále a proč, protože se neustále na SD kartě vytvářejí thumbdata, jejichž velikost roste až do vyčerpání volného místa na SD kartě, proto ti nereaguje stopnutí nahrávání a zastaví se to samo, až dokončí proces vytváření thumbnails.
3.Použij nějaký souborový manažer v mobilu (Total commander, Solid explorer, a jiné) a najdi si cestu SD/DCIM/.thumbnails/ a tam uvidíš soubor-y .thumbdata3-xxxxxxxxxx
4.Tyto .thumbdata3-xxxxxxxxxx budou mít obří velikost a ty musíš zabránit tomu, aby se takto samovolně zvětšovali
5.Zkopíruj si název-vy těchto, nebo tohoto souboru, tak jak to tam je vytvořené, např. (.thumbdata3-1763508120)
6.Nyní po zkopírování názvů tohoto, nebo těchto souborů (nevím kolik jich tam máš) tyto soubory smaž - někdy se to maže takovým způsobem, že musíš restartovat mobil, jinak se smazání nedočkáš, protože ty thumbdata3 stále pracují !!!
7.Až se ti tyto thumdata3 podaří smazat, tak si vytvoř na jejich původní místo SLOŽKY s názvem, který jsi zkopíroval - musíš jednoduše nahradit soubory thumbdata3 složkami thumbdata3
8.Až budeš mít vytvořené složky thumbdata3, vyzkoušej si natočit video a uvidíš, že vše bude reagovat, tak jak má a thumbdata3 se vytvářet nebudou.

9. Pozor - Po tomto zásahu/vytvoření thumdata3 složek nesmíš vyjmout SD kartu z mobilu, ani nesmíš k mobilu připojit USB kabel a mít mobil nastaven jako massstorage (pro přenos souborů), jinak se tebou vytvořené thumbdata3 složky samovolně smažou a budou se ti opět vytvářet soubory thumbdata3.Je tedy dobré si tyto vytvořené složky thumbdata3 někam nakopírovat a v případě smazání je tam opět vložit.Jinak já SD kartu vůbec nevyndavám a USB nepřipojuji, používám na přenos souborů a složek FTP server přes TotalCommander v PC !

--------------------------------------

Zde ještě odkazy na vlákna, kde se problém vytváření thumbdata3 souborů řešil:

http://androidforum.cz/kdo-neustale-d-l ... 43119.html
http://androidforum.cz/samovolne-vytva- ... 35419.html
http://androidforum.cz/kterak-se-defini ... 32056.html
NA PODĚKOVÁNÍ SLOUŽÍ TLAČÍTKA (PALCŮ) VPRAVO DOLE U PŘÍSPĚVKU

Autor tohoto vlákna
Geer
Nové Androidě

Příspěvek od Geer » sob 22. čer 2013 8:37:36

Díky za rychlou odpověď,
teď to vypadá, že jsem se po tom problému vůbec nedíval, ale nemohl jsem nikde nic najít.
Jakmile se dnes dostanu domů, tak to určitě zkusím. Ale moc jste mě nepotěšili :( myslel jsem si, že sd kartu mám v pohodě, ale asi nic moc no - schválně jsem nebral tu nejlevnější variantu, bych se vyhnul těmto problémům.

Kingston Micro SDHC 32GB Class 10

Edit: no to jo, teď jsem si otevřel galerii a to video, které tam včera nebylo, tam teď je..tak já fakt už nevím :)

maxfli
Moderátor

Příspěvek od maxfli » sob 22. čer 2013 8:47:47

Je jedno jakou kartu použiješ, dělá to s každou, já jich zkoušel celkem 6.

Jinak ano, to video tam máš, protože ti proces natočení a uložení brzdilo vytváření thumbnails souboru.

Mrkni na ty thumbdata3 viz.výše popsané.

Autor tohoto vlákna
Geer
Nové Androidě

Příspěvek od Geer » sob 22. čer 2013 19:01:04

Tak to pomohlo, hrozně moc děkuji za pomoc, navíc tak rychlou :) každopádně je to tedy dost opruz..i krz to, že kartu nesmím vyndávat.. mimochodem, byly tam dva soubory, každý o velikosti něco málo přes 3GB...
Offtopic, kdy myslíš, že bude na tenhle mobil dostupný android 4.2 ? Od té doby, co ho mám, mě neskutečně štve hlasitost audio výstupu, který je tímto v podstatě nepoužitelný... a 4.1. tam nenahraju, protože číslo telefonu není mezi podporovanými.. děkuji vodafone :down:

maxfli
Moderátor

Příspěvek od maxfli » sob 22. čer 2013 19:06:48

To je fajn, že to pomohlo a byli na vině tumbdata3 ;)

JB 4.1 tam dáš bez problémů neoficiální (na XDA), nějaká podpora tě nemusí zajímat.(ale JB 4.1 nepodporuje nastavit jako defaultní úložiště SD kartu !!!), proto jedu stále na ICS 4.0.1
O 4.2 silně pochybuji, že vůbec vyjde (na XDA)

Na zvýšení hlasitosti audia si stáhni aplikaci Volume+ , používám od začátku.

Autor tohoto vlákna
Geer
Nové Androidě

Příspěvek od Geer » sob 22. čer 2013 19:13:03

Tu aplikaci jdu právě teď zkusit :) náhoda.. právě ten jailbreak, nevím...měl jsem to udělaný na iphone 3g a ten telefon mi to hrozně zasekalo (blackra1n) tady na ten huawei nevím, jestli to tam mám zkusit dát.. nechci riskovat, že si z telefonu udělám těžítko :)) ale pokud nejde nastavit jako default ukládání na SD kartu, tak to se asi vůbec nebudu pokoušet to tam dávat.
Ten 4.2 je perj oficiálně potvrzen od huawei, ale nevím no.. focení tlačítkem na zvuk, lepší automatický jas, možnost vypnutí zvuku spouště, oprava toho audia... drobnosti, ale podle mě by tam tyhle věci měly být už od začátku :\

maxfli
Moderátor

Příspěvek od maxfli » sob 22. čer 2013 19:22:55

Kde jsi viděl tu informaci o updatu na 4.2 pro P1-čku ?

don_alex
Administrátor
Reputace: 383
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 9, 512GB [SM-N960F] [Stock]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 4 [SM-N910C] [Stock]
Tablet: Samsung Galaxy Note 10.1 [GT-N8000] [Stock+root]

Příspěvek od don_alex » sob 22. čer 2013 20:23:00

Otázku aktualizace systému a aplikace na ovládání hlasitosti si prosím řešte v příslušných tématech.

Geer: Je fajn, že víš, že to je OT, v tom případě by mě ale zajímalo, proč jsi se nedržel pravidel a s OT vůbec začínal?
EDIT: Neodpovídej, byla to jen řečnická otázka. 8-)
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2

Autor tohoto vlákna
Geer
Nové Androidě

Příspěvek od Geer » sob 22. čer 2013 20:30:09

Bylo mi jasný, že se do toho vloží vyšší moc :)) omlouvám se, zbytek skrz PM

Odpovědět

Zpět na „Android OS“