Android OSPoužívání serveru "Připojená zařízení"

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
DYK77
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: SE Xperia PRO MK16i

Používání serveru "Připojená zařízení"

Příspěvek od DYK77 » ned 11. srp 2013 1:36:18

Ahoj. Mám dotaz. Rád bych k souborům na SD kartě v telefonu přistupoval pomocí domácí sítě WIFI s pomocí aplikace Připojená zařízení ( nainstalováno v telefonu ). Četl jsem návod jak data v mobilu nasdílet, ale zasekl jsem se na bodě č.6 a nevím jak dál.
V návodu se píše ..
Používání serveru Připojená zařízení

1 Připojte telefon k síti Wi-Fi®.
2 Na obrazovce Obrazovka Plocha ťukněte na možnosti a Připojená zařízení.
3 Ťukněte na položku Změnit název serveru a podle potřeby upravte název telefonu. Tento název se později zobrazí na klientském zařízení a slouží k identifikaci vašeho telefonu.
4 Označte zaškrtávací políčko Server médií. Na stavovém řádku se zobrazí ikona . Nyní může váš telefon sloužit jako mediální server.
5 Připojte počítač nebo jiné klientské zařízení ke stejné síti Wi-Fi®.
6 Aktivujte klientský software instalovaný v počítači. Vyhledejte a vyberte váš telefon jako server.
Na stavovém řádku telefonu se zobrazí upozornění. Ťukněte na ně a nastavte přístupová oprávnění.
Obsah telefonu přeneste do klientského zařízení a zobrazte jej. Zobrazení veškerého obsahu na klientském zařízení může trvat několik minut, pokud je v telefonu uloženo příliš mnoho fotografií nebo hudebních souborů.
Chcete-li nástroj Připojená zařízení minimalizovat, stiskněte tlačítko . Nástroj Připojená zařízení zůstane spuštěn na pozadí.
Chcete-li se od serveru odpojit, přejděte do zobrazení nástroje Připojená zařízení v telefonu a zrušte označení políčka Server médií.

Nevím co je míněno "klientským softwarem instalovaným v počítači". Mohl by mi to někdo lépe podat?
Díky

PS: v PC používám sys. XP

EDIT by pRo_lama:
Nepíš dva a viac príspevkov pod sebe, od toho máš tlačítko "Upraviť"! Prečítaj si prosím Ťa pravidlá fóra a dodržuj ich!

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 210
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Používání serveru "Připojená zařízení"

Příspěvek od ludekbrno » ned 11. srp 2013 5:36:21

To je asi dost podstatné :-) Ten klientský software na PC je prostě druhá část aplikace, kterou máš v telefonu a které po spuštění v telefonu a v PC spolu budou komunikovat. Takže musíš tu klientskou část SW někde najít a nainstalovat do PC.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

Autor tohoto vlákna
DYK77
Nové Androidě

Příspěvek od DYK77 » ned 11. srp 2013 17:28:15

OK, díky. Tou druhou částí je předpokládám Sony PC Companion 2.1 - Správce souborů. zkusil jsem to ve Win XP a také Win 7 a neúspěšně. Tak nevím no, budu dále bádat.

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 210
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Příspěvek od ludekbrno » ned 11. srp 2013 17:42:57

No, pravděpodobně ano, to by mohl nějaký zkušený uživatel Sony upřesnit. Osobní zkušenost mi ale říká, že firemní software k jakémukoliv přístroji obvykle bývají šíleně nafouknuté molochy, které zabírají hromady místa v PC, berou jeho výkon a nefungují moc dobře. Takže lepším řešením v naprosté většině případů bývají řešení třetích stran. Osobně používám prachobyčejný správce souborů ES file manager, přes který přistupuji do PC. Nefunguje to sice tak, že bych se mohl z PC hrabat na SD kartě, ale to nevadí, protože naopak to funguje a když cokoliv chci zkopírovat z PC do telefonu na SD nebo naopak, tak tu operaci akorát nedělám na PC, ale na telefonu. Nepotřebuji na PC žádný speciální SW, umí to samotné Windows 7
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

Lubis
Androiďák!
Reputace: 4
Typ mobilu / ROM: Xperia Z3 compact
Mobil 2 / ROM: SE Xperia Neo/Zelly Cream
Rom: Zelly Cream

Příspěvek od Lubis » ned 11. srp 2013 22:07:31

Ted jsem to zkousel, v tom spravci souboru v PC Companion ti dava na vyber typ pripojeni, a pak se spousti pruvodce pripojeni. Pokud se to nepovede, jako me (na me Romce blbne spusteni toho servru - resim to total comndrem v telefonu) tak ti to napise, ze se to nezdarilo a proc. Pri nastavovani to chce pripojit telefon k PC, je potreba mit vypnuto ladeni pres USB

Autor tohoto vlákna
DYK77
Nové Androidě

Příspěvek od DYK77 » pon 12. srp 2013 0:06:46

Díky, za rady. nakonec jsem tel. propojil přes WiFi pomocí aplikace AirDroid a spokojenost. ;)

Odpovědět

Zpět na „Android OS“