Android OSNechtěné vypínání dat (3G/2G) na pozadí

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
MobiLLion
Stálý androiďák
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Lenovo A7010

Nechtěné vypínání dat (3G/2G) na pozadí

Příspěvek od MobiLLion » čtv 29. srp 2013 9:39:52

Zdravím,

už začínám šedivět z jedné věci. :-) Zatímco většina uživatelů řeší, jak vypnout data na pozadí, já řeším opak - jak je nechat zapnutá.

Jedná se o HTC One S / nebrand., ofiko ROM, Android 4.1.1.

Ač mám všechny volby v telefonu nastaveny tak, aby se data (2G/3G) na pozadí nevypínala, každé ráno řeším následující problém: po odemčení displeje se mi do telefonu nasypou všechny e-maily, které mi přišly už v noci. Stejně se mi chová už 2. e-mailový klient - originál, co byl v telefonu, i K-9 (u toho jsem ověřovál, jestli nemá nastavený noční režim, a nemá).

Jak udělat, aby zůstal telefon i při delší nečinnosti připojený k datům? Zvláštní je, že když mi někdo napíše na Whats app, zpráva příjde (zkoušeno 1x, tak doufám, že tomu tak je vždycky), e-mail se ale ne a ne v noci synchronizovat. Neřeším připojení přes Wi-Fi, ale přes data operátora.

Díky moc za tipy a rady.

houmik
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: HTC One S

Re: Nechtěné vypínání dat (3G/2G) na pozadí

Příspěvek od houmik » čtv 29. srp 2013 10:13:07

Zajimavy, mne to funguje normalne. HTC One S, oficialni ROM. :shock:
HTC One S - spokojenost
SGS 3 - nespokojenost

Autor tohoto vlákna
MobiLLion
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Lenovo A7010

Re: Nechtěné vypínání dat (3G/2G) na pozadí

Příspěvek od MobiLLion » čtv 29. srp 2013 10:15:29

A jsi si jistý? Schválně to vyzkoušej, kdykoliv v noci se podívej na displej a možná uvidíš, že se data zapnou cca za 1s od toho, co odemkneš/zapneš diplej...

Tady jsem našel, že něco podobného řeší s Wi-Fi. Možná to bude mít souvislost a podobně se chovají i data přes operátora... http://forums.androidcentral.com/htc-ev ... eep-2.html

Odpovědět

Zpět na „Android OS“