Android OSPlná paměť, nesedí součet celková - pouzitá = volná

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
janrypal
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S2
Rom: 4.1.2 XWLSW, ROOT

Plná paměť, nesedí součet celková - pouzitá = volná

Příspěvek od janrypal » pon 14. říj 2013 9:07:38

Mám Samsung Galaxy S2, root, android 4.1.2 XWLSW. Po instalaci systém funguje, ale vyskytly se opakovaně tyto problémy:
- Večer jsem dal telefon na nabíječku, ráno byl telefon bez signálu a hlásil, že vnitřní paměť je plná. Celková vnitřní paměť je 1,97 GB, Aplikace mají 898 MB a zbylá volná paměť je 17,21 MB, přestože že by mělo zbývat cca 1 GB a večer to tak ještě bylo. Přesun aplikací na SD se žádná paměť neuvolní, tzn, že paměť zabírá někde něco jiného.
- Druhý problém souvisí s prvním - pokud mám telefon na nabíječce a provedu restart (nebo start) tak telefon nastratuje, ale bez signálu (hlásí "žádné služby). Signál naskočí obvykle do 10 sec. po odpojení nabíječky.
Setkal se někdo s podobným problémem? Jak to řešit? (A jestli to tu už někde je, tak mě prosím nekamenujte, prostě jsem to nenašel). Díky.

Ještě dodatek: Provedl jsem restore v ClockworkMod Recovery v5.8.1.8 z asi 3 dny staré zálohy (kterou jsem udělal hned po instalaci). Problém s pamětí je prozatím vyřešen, ten druhý ale ne...
Kdyby seděl součet volné a obsazené paměti, tak je to jednoduché - nějaká aplikace prostě stahuje data. A v grafu použití dat ze sítě taky není žádný nárůst ani na pozadí ani na popředí.
Naposledy upravil(a) janrypal dne pon 14. říj 2013 9:52:59, celkem upraveno 2 x.

don_alex
Administrátor
Reputace: 383
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 9, 512GB [SM-N960F] [Stock]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 4 [SM-N910C] [Stock]
Tablet: Samsung Galaxy Note 10.1 [GT-N8000] [Stock+root]

Re: Plná paměť, nesedí součet celková - pouzitá = volná

Příspěvek od don_alex » pon 14. říj 2013 9:13:14

Ad 1) O tom se tu píše neustále. Místo zabírají data aplikací, cache, dalvik-cache, ...
Nativně přesunout na kartu to nelze, jsou ale nástroje, kterými si můžeš pomoci.

Ad 2) Zkus jinou nabíječku
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2

Autor tohoto vlákna
janrypal
Nové Androidě

Příspěvek od janrypal » pon 14. říj 2013 9:37:42

- Jenže vymazání Cache ani Dalwik cache nepomůže, stejně jako odinstalování všech nainstalovaných aplikací a to i když to udělám systémem nejprve odstranit data a pak až odinstalovat aplikaci.
- Nabíječky jsem zkoušel různé, problém je i při nabíjení z počítače, doku apod.

dizzy2012
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: ZTE V987

Příspěvek od dizzy2012 » pon 14. říj 2013 10:09:50

Jak a kolik místa máš kde obsazeno, zjistíš, když do nainstaluješ například jakýkoliv terminal emulátor z google play a pak v něm napíšeš příkaz df. Bude ti to sedět do posledního bajtu.

Swypuji z mobilu, omluvte překlepy.

don_alex
Administrátor
Reputace: 383
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 9, 512GB [SM-N960F] [Stock]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 4 [SM-N910C] [Stock]
Tablet: Samsung Galaxy Note 10.1 [GT-N8000] [Stock+root]

Příspěvek od don_alex » pon 14. říj 2013 10:10:52

- ano, nepomůže, proto říkám, že nativně s tím nejde nic dělat. Musíš si pomoci různými nástroji. BTW, na Galaxy SII tu je samostatné fórum, měl by jsi se porozhlédnout tam.

- V tom případě hard reset, pokud nepomůže, tak reklamace (pokud máš telefon ještě v záruce)
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2

Autor tohoto vlákna
janrypal
Nové Androidě

Příspěvek od janrypal » pon 14. říj 2013 10:51:04

Hard reset nepomůže, systém se obnoví do původního nastavení ale 1 GB paměti stále chybí. Pomohl jedině recover ze zálohy vytvořené po instalaci - a to mě právě zaráží. Nejsem žádný odborník, ale za začátečníka se taky nepovažuju. A tohle se mi ještě na žádném telefonu nestalo. Zkusím si zjistit něco o těch terminal emulatorech, to je pro mě novinka a až to udělá znovu, tak to vyzkouším.
Mám pocit, že celý problém začal tenkrát když mi system nabídnul OTA aktualizaci na JB. Po té aktualizaci mi vzniky v paměti asi 4 nové oddíly, navíc vzájemně neseděly odkazy sd, sd0, extsd a podobně a volného místa bylo jen 200 MB. Navíc system byl pomalý a téměř nefunkční. Recovery ani hard reset nepomohly, tak jsem naflashoval přes odin JB 4.1.2 XWLSW. A ten teď funguje tak jak tady píšu.

dizzy2012
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: ZTE V987

Příspěvek od dizzy2012 » pon 14. říj 2013 11:00:16

Nebo si klidně stáhni z google play “partition table“, uvidíš to tam graficky, kde ti chybí místo. https://play.google.com/store/apps/deta ... table+play

Swypuji z mobilu, omluvte překlepy.

JirkaH76
Robot
Reputace: 8
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy A40
Mobil 2 / ROM: HUAWEI Y3 II
Tablet: Sencor Element 10.1
Tablet 2 / ROM: Samsung Galaxy Tab E 9.6 SM-T560
Rom: stock

Příspěvek od JirkaH76 » pon 14. říj 2013 16:51:09

Jestli mas root, tak si nainstaluj nejaky filemanager a podivej se na velikos jednotlivych adresaru na internim disku pro aplikace.

augino
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Samsung II plus
Tablet: Samsung Galaxy Tab 8GB GT-P3100

Příspěvek od augino » stř 25. pro 2013 11:09:57

čaute. jsem v podstatě nováček s Androidem. Mám samsung telefon i tablet. A u tabletu jsem ted dával Gta vice city do adresáře obb přes pc, ale vyskočila mi tam chyba a najednou mi na tabletu zmizela přesně velikost teho gta(asi 1,4Gb). Nevíte co s tím? nikde jsem to nenašel a celkem mi to chybí ted. Mám volného 2,1Gb a použité 2,5Gb a pokud si dám přes počítač zobrazit podrobnosti všech složek na tabletu, tak mi to i tak háže jen 1,4Gb, což taky moc nechápu.

LivArt
Terminátor
Reputace: 279
Typ mobilu / ROM: Samsung SM-N970F
Mobil 2 / ROM: Mi5 + SGS4 + SGS6
Tablet: SGTab4

Příspěvek od LivArt » stř 25. pro 2013 11:12:21

Nemáš stahovat warez.
Buď ten adresář najdeš a smažeš nebo holt udělat hard reset.
Nehledej to přes PC, ale přes nějakýho pořádnýho správce souborů v tabletu.

Odpovědět

Zpět na „Android OS“