Android OSZalohovani celeho tel., dotazy zacatecnika na programy

Autor tohoto vlákna
radek178
Stálý androiďák
Reputace: -2
Typ mobilu / ROM: huawei g300

Zalohovani celeho tel., dotazy zacatecnika na programy

Příspěvek od radek178 » pon 21. říj 2013 9:39:24

Ahoj,

potrebuju poradit od nekoho, kdo pouziva stejne programy jako ja. V tomto jsem uplnej zacatecnik a tak to popisu polopate.

1. Chci udelat image celeho tel. Vim, ze na to slouzi napriklad nandroid apod. Stahl jsem si na podobny program, nefunguje mne to ale. Nicmene mam placenou verzi ROM Toolbox Pro a nainstalovane TWRP. Udelal jsem si zalohu tim TWRP. Nevite nekdo, jestli to je presne to samy, jakobych udelal zalohu nandroidem? Proste jestli je to komplet image celeho telefonu se vsema nastavenima, ROM atd? Pokud jo, nandroid bych uz neresil. V TWRP jsem dal zalohu vseho (boot, data, recovery, system, Android secure) krome cache a vybral jsem Skip MD5 Generation a zapl jsem kompresi.

1a. Pokud je to opravdu cela image tel. staci pak pri obnove vybrat ten jeden soubor a TWRP to obnovi presne tak, jako se napriklad pres Acronis obnovuje windows?

2. Jak zjistitm, jaky mam na tel. bootloader a jestli je odemceny?

3. Jak zjistitm, ze mam na telefonu napriklad uz CWM? V aplikacich ho nevidim, presto nektere aplikace rikaji, ze ho nainstalovany mam, presto ho nikde nevidim, ani v adresarich na karte. Tam sice asdresar Clockwordmod je, ale je prazdny.

diky

LivArt
Terminátor
Reputace: 279
Typ mobilu / ROM: Samsung SM-N970F
Mobil 2 / ROM: Mi5 + SGS4 + SGS6
Tablet: SGTab4

Re: Zalohovani celeho tel., dotazy zacatecnika na programy

Příspěvek od LivArt » pon 21. říj 2013 9:56:20

CWM a TWRP jsou obe custom recovery.
Pokud v custom recovery uděláš zálohu, zálohuje se celý systém (tedy /data a /system), nezálohují se položky jako EFS nebo ext adresáře.

Autor tohoto vlákna
radek178
Stálý androiďák

Příspěvek od radek178 » pon 21. říj 2013 10:11:51

OK, mohl bys mne ale spis presnej odpovedet na ty otazky? Nemyslim to nijak zle, ale takto to bude neprehledny, kdyz si pak budem spis povidat. Sorry za mozna hloupy dotazy, ale pro me jsou to zasadni veci, ktery proste nevim a bez odpovedi na ne, se mne moc stourat v tel. nechce a bohuzel to stourani potrebuju, protoze tel., nefunguje tak, jak bych potreboval. Me sere, ze mne nefunguje ten klon nandroida (Obackup) nebo co to je. To bych mel po problemech a mam ty stejny problemy, ktery popisujou lidi na XDA.

1 .Jak poznam, jestli je CWM nainstalovany? Mam tel. od cinanu a tezko rict, co s tim delali.

2. Zalohu pomoci TWRP mam, zalohuje to i bootloader a root?

3. Pokud zazalohuju pomoci TWRP cely tel., ktery ma root a odemknuty bootloader, bude to po obnove mit znovu odemknuty bootloader a bude mit tel root?

4. Potrebuju k necemu ty EFS a ext adresare?

dik

LivArt
Terminátor

Příspěvek od LivArt » pon 21. říj 2013 13:44:34

Znova si přečti, co jsem ti psal.
EFS používají někteří výrobci pro IMEI, ext vytváříš, když chceš přesouvat aplikace na SD kartu.
Ne, opravdu stav celého telefonu (včetně bootloaderu) zálohovat nejde.

Autor tohoto vlákna
radek178
Stálý androiďák

Příspěvek od radek178 » pon 21. říj 2013 14:07:06

Cist to muzu treba 100x, ale kdyz tomu nerouzmim, tak mne to bude k nicemu. To znamena, ze ani nandroidem neudelam zalohu komplet celyho telefonu? Proste potrebuju zazalohovat vse tak, jak to je ted. Tzn. s rootem a odemknutym bootloaderem.

LivArt
Terminátor

Příspěvek od LivArt » pon 21. říj 2013 14:13:40

Znova: bootloader se nezálohuje!
Root jako takový je záležitost systému, tedy když přes custom recovery zazálohuješ telefon, tak v tom stavu, v jakým systém je.

Autor tohoto vlákna
radek178
Stálý androiďák

Příspěvek od radek178 » pon 21. říj 2013 14:19:29

Ok. Takze pokud to chapu, tak bootloader proste nezazalohuju a pokud vymenim ROM, tak zustane bootloader tak, jak byl pred zmenou?

Nevim co myslis systemem. Musis pamatovat na to, ze nevim ktera bije. Mluvis s lamou. Ja chci proste jen menit ROM a nechat si tu, ktera bude pro me nejlepsi a pritom chci zachovat root a odemknutej bootloader.

Pokud systemem myslis ROM, tak kazdou novou ROM budu muset rootovat, pokud nahodou uz nebude rootnuta od jejiho autora?

LivArt
Terminátor

Příspěvek od LivArt » pon 21. říj 2013 15:50:58

Ano, přesně tak. Stav bootloaderu nemá se systémem nic společnýho. A novou ROMku bys musel kdyžtak znova rootnout.

Autor tohoto vlákna
radek178
Stálý androiďák

Příspěvek od radek178 » pon 21. říj 2013 16:09:54

Aha, no doprcic, to neni tak jednoduchy. Ja proste potrebuju nejak pochopit co znamena bootloader, co recovery, co ROM. Nechapu, proc ROM neobsahuje bootloader atd. Nejlip to proste potrebuju prirovnat k windows. Kazdopadne me pekne stve, ze mne nejde cela ta zaloha tim Obackupem. Jenze mozna to cely tady delam zbytecne, protoze zalohu pres TWRP mam a treba je v ni to stejny, co by udelal ten Obackup.

Nevis jeste prosim te jak zjistit, jakou presne ROM mam v mobilu? To by se taky hodilo, protoze bych pak rad sehnal alespon stejnou, pokud by ty novy, co budu hledat, byly horsi. Na jednom mobilu mam problem se zvukem pri volani a na druhym vypadava podezrele signal na 3G simce. Pritom ve velkym meste to nevypadne ani jednou za tyden.

Pawol
Androiďák!
Reputace: 6
Typ mobilu / ROM: ASUS ZenFone 2 Laser ZE500KL 16GB
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 9 Pro 6+128 GB

Příspěvek od Pawol » pon 21. říj 2013 17:54:24

Jdi do nastavení - úplně dolů: Info o telefonu a najdi položku: Verze Androidu. Jsou tam 3 čísla: 4.0.2, nebo 4.0.3 - ta je poslední ofiko. Tady je: http://consumer.huawei.com/en/mobile-ph ... m?id=13968

Edit: Jen upozorňuji, pokud už nemáš verzi 4.0.3, tak v ní nejsou tlačítka v horní stavové liště. (to je to, co stáhneš prstem z horní strany)

Autor tohoto vlákna
radek178
Stálý androiďák

Příspěvek od radek178 » pon 21. říj 2013 18:08:33

Jenze ja to nemam na Huawei. Ja si koupil 2 mobily z Ciny... Jeden ZTE a druhy Neo. Oba maji Androida 4.2.1

Na G300 jsem si vsecko udelal sam podle navodu odtud i jinde z netu skoro bez problemu, ale s tim cinanem tapu. Na G300 jsem nedelal jen CWM a image tel. To prave potrebuju ted.

ramon.dexter
Moderátor
Reputace: 50
Typ mobilu / ROM: Poco x3 pro/stock ROM
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7/stock

Příspěvek od ramon.dexter » pon 21. říj 2013 18:35:04

radek178 píše:Aha, no doprcic, to neni tak jednoduchy. Ja proste potrebuju nejak pochopit co znamena bootloader, co recovery, co ROM. Nechapu, proc ROM neobsahuje bootloader atd. Nejlip to proste potrebuju prirovnat k windows. Kazdopadne me pekne stve, ze mne nejde cela ta zaloha tim Obackupem. Jenze mozna to cely tady delam zbytecne, protoze zalohu pres TWRP mam a treba je v ni to stejny, co by udelal ten Obackup.

Nevis jeste prosim te jak zjistit, jakou presne ROM mam v mobilu? To by se taky hodilo, protoze bych pak rad sehnal alespon stejnou, pokud by ty novy, co budu hledat, byly horsi. Na jednom mobilu mam problem se zvukem pri volani a na druhym vypadava podezrele signal na 3G simce. Pritom ve velkym meste to nevypadne ani jednou za tyden.

bootloader - zavadeč operačního systému, keterej je součástí telefonu. Proto ho nemůžeš zálohovat. Ty si snad zálohuješ BIOS v PC? Když je zamčenej, umožňuje nahrát a spustit pouze OS podepsanej výrobcem. Při odemčení umožňuje nahrát a spustit jakejkoli OS.

recovery - jakási nižší verze systému. Neexistuje ekvivalent ve windows. Umožňuje instalovat novej systém, zálohovat starej, atd.

ROM - balík OS. Custom ROM se instalují s pomocí recovery. Oficiální updaty od výrobce se často instalují s pomocí počítače, ale to se liší podle výrobců.
Verzi a "druh" ROM najdeš v informacích o systému v nastavení.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 210
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Příspěvek od ludekbrno » pon 21. říj 2013 18:56:55

Radek178:

První na co s Androidem zapomeň, je srovnávání s Windows. Android funguje jinak a pro úpravy se používají jiné postupy. Jestli můžu poradit, vykašli se na takové vyptávání, stejně to všechno naráz nepochopíš. Prostě aspoň pár měsíců telefon používej, mezi tím si pročítej zdejší fórum a uvidíš, že postupně vše pochopíš sám. Výrazně tím snížíš riziko, že si telefon úplně umrtvíš.

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

Autor tohoto vlákna
radek178
Stálý androiďák

Příspěvek od radek178 » pon 21. říj 2013 20:09:38

ramon.dexter

diky za perfektni vysvetleni. Jen pro zajimavost - bios v PC mam zazalohovanej:). Jeste mam par dotazu, protoze to lip pochopim.

recovery - jakási nižší verze systému. Neexistuje ekvivalent ve windows. Umožňuje instalovat novej systém, zálohovat starej, atd.
teda mohlo by se to prirovnat k Acronisu?Pokud to beru v rovine toho, ze Acronis vytvari (zalohuje) a obnovuje pomoci image PC?
ROM - balík OS. Custom ROM se instalují s pomocí recovery. Oficiální updaty od výrobce se často instalují s pomocí počítače, ale to se liší podle výrobců.
Verzi a "druh" ROM najdeš v informacích o systému v nastavení.
recovery teda je napriklad CWM, TWRP apod. Da se nejak zjistit, jestli a jaky recovery je nainstalovany? Hledal jsem pres Myphoneexplorer aplikace v system/data a CWM jsem tam nenasel. Takze muj adresar CWM na karte je asi jen pozustatek uprav od Cinana nebo to obsahuje ROM. Verzi ROM (v tel. jako CISLO SESTAVENI) jsem nasel, ale netusim "druh"

A asi posldni. Muze "vadna" ROM delat to, ze muj tel. spatne prijima emaily? Pripadne mne to, jako by nefungovala synchronizace nebo neco takovyho. Pokazde musim aplikaci K9 zapnout, ay to emaily prijmulo. Jak ji ale vpnu, tak treba 20 minut to pak i po jejim vypnuti emaily bez problemu prijima, ale na starym G300 to emaily prijmulo i bez zapnuti aplikace, ihned po pripojeni na sit.
ludekbrno píše:Radek178:

První na co s Androidem zapomeň, je srovnávání s Windows. Android funguje jinak a pro úpravy se používají jiné postupy. Jestli můžu poradit, vykašli se na takové vyptávání, stejně to všechno naráz nepochopíš. Prostě aspoň pár měsíců telefon používej, mezi tím si pročítej zdejší fórum a uvidíš, že postupně vše pochopíš sám. Výrazně tím snížíš riziko, že si telefon úplně umrtvíš.

píšu z mobilu
Chapu, ze to neni windows. Jen jsem si potreboval aspon trosku udelat jasno. Fora prolizam uz pres rok a pokazdy jsem na G300 nejak uspel. S cinany mam problemy a nedostatky ve znalostech se ted projevuji. To, co stacilo na G300 tady uz nestaci.

Celkove v tom plavu. Prijde mne, ze v tel. mam ted na jednu vec nekolik aplikaci co podle myho delaji to samy. U nekterych absolutne netusim, jestli jsou potreba nebo ne. Musel jsem instalovat nejaky busybox. Aplikace si ho pritom nevyzadala (jak to casto nektery delaji), ale na foru jsem cetl, ze to bez nej nejde. Pritom autor aplikace se o nem nezminuje. Nevim pak kde je chyba. Mam ROM Toolbox Pro, ten umi delat zalohy, asi i ty image, ale copak vim, jestli je to kompletni image (dokonce to kdesi obsahuje nandroid nebo neco z nej)? K tomu potrebujes TWRP nebo CWM. Pak ale asi nepotrebuju ROM Toolbox, kdyz ty zalohy umi tyto aplikace a naopak.

Proste nechapu ty souvislosti mezi nekteryma aplikacema. Nechapu, proc neudelaji jednu aplikaci, ktera udela vse. Ale stahovat ROM Toolbox a aby fungoval, tak k nemu mit busybox a k tomu treba TWRP mne prijde postaveny na hlavu. Acronis ve win taky umi vse co potrebuju a je to 1 program. Chci si jen menit ROM a neprijit pritom o ROM, kterou tam ted mam. To je vse. Nedelam to proto, ze me to bavi, ale proto, protoze tel. spatne funguje. Ma spatny zvuk, druhy ma problemy se sim a spatne prijima emaily.

ramon.dexter
Moderátor

Příspěvek od ramon.dexter » pon 21. říj 2013 20:42:09

Jo, recovery je něco jako acronis. Ale nehledej to nikde v aplikacích - je to na vlastní samostatný partici, kam nemáš přístup (resp. máš, ale jenom přes fastboot - ne to není aplikace).
Pokud máš na kartě adresář CWM, je v tom nejspíš CWM nainstalovaná. Bylo by například dobrý, kdyby sis zjistil, jak tvůj telefon dostat do režimu recovery...

verze systému a číslo sestavení

číslo sestavení je označení výrobce - esli tam nění něco jako např. cyanogenmod nebo aokp nebo něco podobnýho, ale číselná zkratka (opět chytrá rada: opiš to sem - nejjednodušší řešení. Je jasný že ty sám na tom nic nepoznáš, tak to prostě opiš).

verze systému je doufám jasná

ROM je OZNAČENÍ, prostě se tomu tak říká. Výrobci to NEPOUŽÍVAJÍ, takže pokud máš telefon přímo od výrobce, nikde nic jako ROM a podobně nenajdeš, protože to výrobci nepoužívají. Označení ROM používají tvůrci upravených verzí androidu (=ROM). Už je ti to jasný?

Na ROM toolbox se vykašli. Nedělá to dobrotu. Jestli s tím chceš skutečně pracovat, nauč se, jak se používá fastboot a flashuj fastbootem. Ale stejně většinu ROM instaluješ v recovery, takže zase žádnej toolbox nemusíš používat.

Jestli chceš zazálohovat současnou ROM, udělej to ve fastbootu pomocí backupu. Zazálohuje se ti všechno, co je potřeba.

Autor tohoto vlákna
radek178
Stálý androiďák

Příspěvek od radek178 » pon 21. říj 2013 21:05:11

Adresar CWM na karte nemam ( klasickou kartu nemam - dal jsem ji pryc, protoze jsem pak mel problem s nekterymi aplikacemi, mam "kartu" v tel., ma to 32GB vnitrni pamet). Adresar CWM je ve vnitrni pameti, teda jakoby na karte.

Verze systemu - Android 4.2.1, cislo sestaveni 1080p-N003-V1.0-W1.0. Nikde nemam sanci nic vycist o "vyrobci" ROM. Jestli je tel. od vyrobce netusim, Je to z cinskyho eshopu. Chtel jsem root, tak ho udelali.

ROM - jasny. Vyrobce to teda nazyva firmwarem. Pokud jsem to pochopil. Nekdy aktualizuji, nekdy ne.

Do recovery se nejakyma hmatama dostat neumim, ale bez problemu se tam dostanu prave pomoci TWRP nebo pomoci ROM Toolboxu. Neco jsem tim zazalohoval uplne bez problemu, jen netusim, co to vsecko zalohuje, i kdyz to dalo na vyber, jak jsem psal na zacatku.

Po tom fastbootu se podivam.

Ted jsem zkousel v ROM Toolbox kliknout na flash recovery a pise to, ze tam zadna recovery neni. Tak to nechapu.

don_alex
Administrátor
Reputace: 383
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 9, 512GB [SM-N960F] [Stock]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 4 [SM-N910C] [Stock]
Tablet: Samsung Galaxy Note 10.1 [GT-N8000] [Stock+root]

Příspěvek od don_alex » úte 22. říj 2013 0:37:50

S ROM jsi to pochopil spravne, s recovery asi stale ne. Do recovery se nedostanes pomoci TWRP, jak pises. Protoze TWRP je prave samotne recovery. Pokud mas v telefonu TWRP, nemas v nem CWM, coz ale nevadi.

Jinak recovery (ani stock, neboli vychozi od vyrobce, ani custom, neboli alternativni, tedy CWM nebo TWRP) neni aplikace, kterou by jsi nasel na karte nebo kterou by jsi spustil pri spustenym telefonu. Do recovery se dostanes klavesovou kombinaci, kterou zmacknes pri vypnutem telefonu a slouzi k obnove systemu do vychoziho stavu, custom recovery navic umoznuje napr. zalohovat telefon, obnovovat zalohy, instalaci custom rom atd. Pravda, jsou aplikace, ktere Te umi z prostredi Androida dostat do recovery, ale ty nedelaji nic jineho, nez kdyz to udelas klavesovou zkratkou. Vypnout telefon a pak ho spusti do recovery.

Na ten ROM toolbox se fakt radsi vykasli, nez si z telefonu udelas tezitko.

@tablet
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2

Autor tohoto vlákna
radek178
Stálý androiďák

Příspěvek od radek178 » úte 22. říj 2013 8:03:48

Aha, ja ale TWRP do tel. doinstaloval sam. Takze by ani teoreticky nebylo mozny, ze tam CWM predtim nebyl od cinana?

Jestli je recovery mode stejny jako u G300, tak si myslim, ze pomoci toho TWRP se tam bez problemu dostanu. Z toho TWRP se dostanu sem http://rootgalaxys3iii.com/wp-content/u ... _thumb.jpg a to podle myho je to recovery nebo ne? Klavesovou zkratku nevim a ani jsem ji nehledal, protoze se tam dostanu jednodusej pres ten program. Navic je na tom jedonm teleofnu podivny ovladani, nepotvrzujes tlacitkem na vypinani tel, ale paradoxne tlacitkem hlasitosti smerem nahoru. Kdyz toto tlacitko ti samozrejme slouzi k pohybu v tom "menu".

Toolbox teda necham byt. Je pravda, ze to ma milion funkci, ale ty pro me dulezity, napriklad zmrazeni aplikaci, batch zalohy atd. nedela, protoze jsou v nem chyby. Psal jsem autorovi a pry na tom pracuje...

ramon.dexter
Moderátor

Příspěvek od ramon.dexter » úte 22. říj 2013 8:18:45

My se tady nebavíme o G300? Kamaráde, co kdybys nám laskavě řekl, o jakým telefonu se tady bevíme?

Nezlob se na mě, ale chceš skutečně pomoct, nebo tady jenom tak nezávazně klábosíme? Jestli chceš pomoctr, poskytuj všechny informace, ne jenom něco... :roll:

To co je na fotce, je nadepsaný "android system recovery", takže to není twrp, takže jsi nic nenainstaloval. Co kdyby sis sednul a skutečně si o tom něco přečetl? Jak se flashuje, jak se to používá a hlavně, co a proč se dělá.

Autor tohoto vlákna
radek178
Stálý androiďák

Příspěvek od radek178 » úte 22. říj 2013 9:06:11

Ne, nebavime se o G300. Psal jsem to uz tady i se znackama telefonu http://androidforum.cz/post673690.html? ... 8f#p673429 a pak jsem to taky umyslne dal do obecne diskuze a ne do diskuze o G300.

Takze info o znacce jsem dal a napsal jsem i to oznaceni ROM, ktery jsi po mne tusim chtel prave ty.

Ta fotka, co jsem sem dal je pouze ilustrativni, jestli takto vypada recovery. Neni to z myho telefonu.Ja se chtel jen ujistit, ze je to ono (recovery). Pokud je to ono, tak se tam bez problemu dostanu z toho TWRP. V aplikaci TWRP naklikam co potrebuju a telefon se restartuje do tohoto prostredi co je na fotce, kde pak vybiram co dal.

ramon.dexter
Moderátor

Příspěvek od ramon.dexter » úte 22. říj 2013 13:56:29

Ta fotka je standardní recovery. TWRP nebo CWM recovery jsou nadepsaný TWRP/CWM.

Autor tohoto vlákna
radek178
Stálý androiďák

Příspěvek od radek178 » úte 22. říj 2013 14:12:12

V pohode. Diky moc. Ja ji dal jen jako priklad. Takze do recovery se dostanu, protoze mam zalohu na "karte". Jen nevim, co tam vsechno je, jak jsem psal, sice je tam na vyber, ale nemam moznost kontroly.

Muze nekvalitni ROM zpusobovat spatnou synchronizace emailu, spatny zvuk apod.? Bojim se do toho hrabnout, protoze original ROM na tyto tel. bude asi problem sehnat. Chtel jsem dnes udelat komplet wipe a dat tovarni nastaveni, jenze se bojim, ze u upravene ROM prijdu o root atd. Nevis, jestli kdyz dam tovarni nastaveni, tak jestli prijdu o root, kdyz tam je nejak upravena ROM, ale asi tovarni?

Jumbo78
Administrátor
Reputace: 293
Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy TAB S2

Příspěvek od Jumbo78 » úte 22. říj 2013 14:35:07

Továrním nastavením o root nikdy nepřijdeš...

@phablet ;)
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » úte 22. říj 2013 14:52:49

radek178 píše:...Muze nekvalitni ROM zpusobovat spatnou synchronizace emailu, spatny zvuk apod.?...
Teoreticky sice ano, ale prakticky je to velmi nepravděpodobné. Takže myslím, že to děláš spíš zbytečně.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

Autor tohoto vlákna
radek178
Stálý androiďák

Příspěvek od radek178 » úte 22. říj 2013 14:59:23

Ok, diky. Ta ja neco stahnu a zkusim. Uz me to stve. Ted to nestahuje emaily, pak si to nepamatuje nastaveni avastu atd.

Autor tohoto vlákna
radek178
Stálý androiďák

Příspěvek od radek178 » úte 22. říj 2013 15:00:03

ludekbrno píše:
radek178 píše:...Muze nekvalitni ROM zpusobovat spatnou synchronizace emailu, spatny zvuk apod.?...
Teoreticky sice ano, ale prakticky je to velmi nepravděpodobné. Takže myslím, že to děláš spíš zbytečně.
Co teda podle tebe muze zpusobovat tyto "vady"?

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » úte 22. říj 2013 15:27:44

Dělá to i po factory resetu?

píšu z mobilu

Autor tohoto vlákna
radek178
Stálý androiďák

Příspěvek od radek178 » úte 22. říj 2013 15:32:20

Ten jsem zatim nedelal, protoze chci prvne posbirat vsechny mozny info, nez to udelam.

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » úte 22. říj 2013 15:39:19

Tak to je pak zbytečná debata. Factory reset je první krok při nestandardních problémech s daty (synchronizace atd.). Teprve pokud factory reset nepomůže, má smysl řešit další postup a příčiny.

píšu z mobilu

Autor tohoto vlákna
radek178
Stálý androiďák

Příspěvek od radek178 » úte 22. říj 2013 15:52:13

To vim, ale ja prvne potrebuju zjistit i ty ROM atd. To pro me bylo dulezitejsi. Nechtel jsem resit problemy telefonu, to si mozna pak zalozim novy vlakno.

Odpovědět

Zpět na „Android OS“