Android OSZalohovani celeho tel., dotazy zacatecnika na programy

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 210
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Zalohovani celeho tel., dotazy zacatecnika na programy

Příspěvek od ludekbrno » úte 22. říj 2013 17:10:07

Ok

píšu z mobilu

LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

Autor tohoto vlákna
radek178
Stálý androiďák
Reputace: -2
Typ mobilu / ROM: huawei g300

Příspěvek od radek178 » úte 22. říj 2013 17:58:33

Jeste me napadla jedna vec. Jak se projevuje ten uvolneny repracek? Da se nejak jednoduse upravit? Mam na mysli repracek nahore na telefonu, ten, kterej se dava na ucho, kdyz se telefonuje. Kdyz trosku zatrepu s telefonem, tak tam neco jemne chrasti. Mozna to je duvod obcas zvlastniho zuvku.

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » úte 22. říj 2013 18:20:55

To spíš vypadá, že v něm je nějaké smetí, to je většinou příčinou plechového zvuku nebo drnčení.

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

Autor tohoto vlákna
radek178
Stálý androiďák

Příspěvek od radek178 » úte 22. říj 2013 18:33:43

aha, to nevim. Nechci to zatim rozmontovavat, protoze netusim co pod tim je a co bych mohl pripadne znicit, protoze premyslim, ze tel. mozna prodam a koupim si neco znamejsi, protoze jak ted hledam, tak na znamejsi znacky je mnohem vic ROM atd. Jenze tohle je super hardware.

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » úte 22. říj 2013 18:45:09

No jo, zásadní rozdíl mezi značkovým a noname telefonem nebývá v hardware, ale právě spíš v tom, že značkový je mnohem lépe odladěn, hardware dobře spolepracuje se softwarem a jako bonus ke značkovým telefonům bývá velká komunita šikovných uživatelů, kteří produkují různá vylepšení. Takže to možná bude rozumnější řešení. I když asi nemůžeš počítat s velkou částkou za prodej, zvlášť jestli tam jsou nějaké zjevné problémy.

píšu z mobilu

Autor tohoto vlákna
radek178
Stálý androiďák

Příspěvek od radek178 » úte 22. říj 2013 18:48:13

No jo, ale co je to dnes znacka.... Vsechno se stejne dela v Cine. LG, Huawei apod. se sice tvari jako znacky, ale je to poruchovy uplne stejne jako ti noname cinani, navic napriklad ja mel nejvic problemu se Samsungem a s Britexem. Britex ale zna snad kazdej. Pokud bych mel platit za stejny HW treba u Samsungu, tak dam minimalne 15 litru.

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » úte 22. říj 2013 19:03:00

To nemáš pravdu. Ano, číňan většinou nějak funguje, ale nevíš, jak je to zbastlené a jaké tam budeš řešit problémy. Nejde v podstatě o poruchovost (pokazit se může každá elektronika), ale o vyladěnost. Jsou zvoleny nejvhodnější HW komponenty, jsou kvalitně napsány a otestovány ovladače toho hardware a je dobře vyladěný systém. Ano, všechno se dělá v číně, ale noname se složí a spadne do krabice. U značkového stojí kontroloři výrobce a hlídají, jak to číňan dělá. Značky jsou prémiové: Samsung, LG, Sony, Motorola..., potom slušné: Huawei, ZTE, Alcatel a pak ten zbytek. Nenalhávej si, že s noname koupíš stejnou kvalitu za třetinovou cenu, to ani omylem. Koupíš maximálně stejné papírové parametry, ale ne stejně kvalitní celek.

píšu z mobilu

Autor tohoto vlákna
radek178
Stálý androiďák

Příspěvek od radek178 » úte 22. říj 2013 19:28:14

Nic si nenalhavam, ale to jsme se dostali trochu OT. Staci mne moje zkusenosti, s podle tebe znackovym Samsungem. V reklamaci byl 4x, pak jsem ho pro jistotu vratil. Stejne tak muj kamos si koupil LG za cca 10t. - na oprave byl 3x. Koupil jsem si dalsi Samsung a dopadl stejne, jen byl v reklamaci 2x. Huawei je podle tebe min znackovej, ve firme mame 3 a ani jeden nebyl ani jednou na reklamaci. Ted jsem chtel zkusit cinu - ZTE je podle tebe taky podznacka, presto nema problem, az ten novej ma vypadky signalu na jedne karte. Zpracovani ZTE i toho myho novyho NEO je lepsi, nez bylo u Samsungu a to jsem mel 2x tak drahej Samsung a 4x tak drahej od ZTE. Takze ja na znacky a "znacky" nehraju. Pokud se potvrdi, ze problemy s mym novym tel. jsou HW razu a ne moji debilitou, tak to budu brat, ze mam proste smulu na kus. Mozna koupim jeste jeden stejnej, abych se presvedcil. Pokud by byl zase spatnej, tak bych veril, ze jako znacka stoji za prd. Mame ted cca 8 cinanu a jen dva posledni maji problemy, mnohem mensi, nez mely ty Samsungy.

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » úte 22. říj 2013 20:38:11

Jak jsem psal, není to o poruchovosti. Navíc nemůžeš posuzovat spolehlivost podle zkušeností jednoho, dvou nebo i deseti lidí. To je statisticky bezvýznamné množství v počtu prodaných telefonů. Navíc abych pravdu řekl, nevím přesně jakého číňana máš. Třeba u Huawei a ZTE jsem napsal, že to jsou slušné značky a sám bych neměl problém je používat. Za poslední roky udělali velký kus práce a kvalitou určitě nijak výrazně nezaostávají za prémiovými značkami a taky si ji nechávají celkem draze zaplatit. Pokud ale máš pocit, že u prémiových značek platíš čistě jen za značku a můžeš mít totéž za třetinovou cenu u číňana, tak to prostě není pravda a zkušenost jednoho člověka na tom nic nezmění.

píšu z mobilu

dizzy2012
Androiďák!
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: ZTE V987

Příspěvek od dizzy2012 » úte 22. říj 2013 21:42:34

Radek 178:
Mně za poslední rok prošly rukama desítky číňanů s mtk, za mě můžu doporučit zte. Nevím, co má luděk za telefon a jaké má zkušenosti s cinanama, za mě ti teď můžu doporučit zte v987. Cosi vím, jak to v číně chodí a nějaké zkušenosti z číny mám. Výrobní cena iphone je se vším všudy 180€, zbytek je jen jakési zdání premiove značky, na čemž si apple napakuje kapsu a ti marketingově nabídne produkt. Podobně samsung u jeho top řady. Ale to už je každého věc, co ví a jak se k tomu postaví.

Swypuji z mobilu, omluvte překlepy.

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » úte 22. říj 2013 22:57:24

Nechci obhajovat iPhone, není mi sympatický, ale srovnávat kvalitu výroby s číňanama je opravdu směšné :lol: Ano, samozřejmě u iP platíš z velké části značku, ale taky platíš to, že si někdo s vývojem pořádně pohrál, řešil všechno do nejmenšího detailu, u výrobní linky stojí kontroloři, kteří sebemenší mouchy vyřazují a když si vezmeš iP do ruky, tak prostě vidíš, že máš cosi kvalitního. Jak už jsem ale psal, osobně bych neměl vůbec nic proti ZTE, nicméně třeba můžu z téměř vlastní zkušenosti říct, že např. ZTE Skate je prostě šmejd. Proč? Třeba proto, že mu dali celkem velký displej s rozlišením, které nezvládá jeho procesor s grafikou obsloužit a jakýkoliv posun obrazu drhne jak prase. Ano, je to detail, který je jen nepříjemný na oči, ale třeba ten iPhone by takový "detail" prostě nevypustil do prodeje, ten má vždycky displej sladěný se zbytkem hardware, aby to šlapalo. A to jsou ty rozdíly prémiových vs. ostatních výrobců. A co používám já? Starej malej krám LG Optimus One a vůbec mi to nevadí. Osobně nejsem člověk, co musí mít vždycky to nejlepší. Na druhou stranu si ale prostě nebudu nalhávat, že u high-endů od prémiových značek se platí jen ta značka. To je prostě hloupost a kdyby ta značka nenabízela něco víc, tak by brzy skončila na dně.

píšu z mobilu

dizzy2012
Androiďák!
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: ZTE V987

Příspěvek od dizzy2012 » stř 23. říj 2013 7:39:57

Ten odchozí můj příspěvek to bylo popirani toho, že iphone ms třeba kvalitnější materiály, ale spíš to bylo tom smyslu, že iphone je něco předraženého, kde si za to, co je nad výrobní cenu, kupujes jakousi exkluzivitu premiérové značky. Zatímco čtyřjádro mtk ti vyjede z továrny za nějakých cca 120€ a na žádnou exkluzivitu značky si nehraje. Když tak st to admin dá někam do pokecu.

Swypuji z mobilu, omluvte překlepy.

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » stř 23. říj 2013 9:57:55

No, nevim jestli iP5 někdy držels v ruce, ale přeci jen o něco lepší materiály, než většina ostatních telefonů má ;-) Ale hlavní rozdíl je ve vývoji. Číňan na trhu nakoupí nějaké komponenty (co nejlevnější), které spolu jaksi fungují a slepí to nějak softwarem do více méně funkčního celku. V Apple si s každým komponentem hrají, hledají, kdo ho vyrobí nejlépe a pak se to dlouhodobě ladí softwarově. A tady ta práce je to, co se platí ve jménu značky a co noname výrobci nemají vůbec nebo jen velmi omezeně. Dobré srovnání může být třeba Dacia Logan vs. Audi A4. Cena toho železa a plastů, ze kterých jsou obě auta vyrobena, bude +/- podobná. Přesto nikdo nebude tvrdit, že u Audi platíš jen značku a Dacia je stejně kvalitní. Nebo ano? ;-)

píšu z mobilu

Autor tohoto vlákna
radek178
Stálý androiďák

Příspěvek od radek178 » čtv 24. říj 2013 8:23:26

Sorry, ze pisu az ted. Ale drbal jsem se s telefonem a nemel jsem nervy jeste chodit na forum. Uz aspon nejede porad CPU skoro naplno. Jak jsem to ale udelal nevim, pozmrazoval jsem pulku aplikaci, ktery nepouzivam. Na XDA pisou nezmrazovat:).

Ja jsem psal vys. Tyto problemy, ktery jsem chtel resit se tykaji ZTE v967s a Neo N003. Oba dva jsou cinani a oba maji dobry zpracovani. Ten ZTE za ty prachy (2500) je neskutecnej mobil, jen je problem s vypadavanim signalu na 3g simce a to jeste pouze v nekterych mestech, jak to dela nevim. U druhyho jsem mel/mam problem se zvukem, ale to NEO ma zpracovani i materialy minimalne takovy, jak jsem mel u 2x tak drahych Samsungu. V tomto souhlasim spis s dizzy, nez s ludkem.

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » čtv 24. říj 2013 11:47:38

Jo, však já uznávám, že prémiové značky rozhodně nejsou o tolik lepší, o kolik jsou dražší. Číňani maji v naprosté většině lepší poměr cena / výkon a navíc i když např. ZTE a Huawei jsou číňani, tak už mají výrobu i podporu takřka na úrovni prémiových značek. Až sám budu upgradovat telefon, taky si hodně rozmyslím, jestli má smysl platit prémiovou značku nebo stačí uživateli ověřená známější čínská značka.

píšu z mobilu

Autor tohoto vlákna
radek178
Stálý androiďák

Příspěvek od radek178 » čtv 24. říj 2013 11:53:24

Jo, problem ale je, jak se v tom mnozstvi zorientovat:). Ja ted vim, ze pokud by chtel kdokoli z rodiny levny a dobry mobil, okamzite mu reknu, at si koupi to ZTE 967 a to maji cinani skoro o 1/3 levnejsi dalsi jiny, mne naprosto neznamy znacky, ale tech se uz bojim. To ZTE je za ty prachy fakt super kup a zaroven i to zpracovani je ok. To NEO jsem si kupoval pro sebe, chtel jsem velkou baterku, rozliseni, 2GB RAM apod. a to vse mam. S tim mam ale par problemu, ktery verim, ze nejak vyresim. Musim zjistit, jestli je problem vymenit ten repracek. Kupodivu ani s jednim telefonem nemame problemy s GPS a to pry maji vsechny mobily z Ciny, takze je videt, ze vsechny urcite ne.

Odpovědět

Zpět na „Android OS“