Android OSVypnutí Google přihlášení, pro odemčení obrazovky?

Zamčeno

Autor tohoto vlákna
soddo
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: XPERIA Mini PRO + HTC Desire C

Vypnutí Google přihlášení, pro odemčení obrazovky?

Příspěvek od soddo » pon 28. říj 2013 22:57:42

Zdravím,
hledal jsem odpověď nejen tady, ale nenašel jsem ji zatím nikde, tak snad žádná duplicita.
Dítku se povedlo hrát s mobilem a po nějaké sérii náhodného ťukání na zámek obrazovky "gesto", se mobil přepnul do zamknutého stavu a odemčení pouze po přihlášení na Google účet. To by nebyl problém, přihlášení znám a tak jsem ho zadal a nic. Po nějaké chvíli mi došlo, že asi bez připojení k internetu to nemá jak ověřit, takže mrtvý bod! Což asi Google nedomyslel, že ne každý si nechá kvůli šetření baterie bežet mobilní data nebo wifi na pozadí. A automaticky si to evidentně nezapne, takže jste nahraní a musíte dát "tovární nastavení".
Proto se ptám, pokud opět zapnu zámek obrazovky, ať už "gesto" nebo jiný z nabídky "zabezpečení", je možné nastavit po špatném zadání, aby se nezapínalo logování na Google účet? Na jednom z mobilů mi to totiž po nastavení "gesta" nabízí kontrolní otázku, ale tu mi to stejně nikdy nenapíše, hned tam skáče přihlašovací obrazovka (naštěstí jsem měl v tu dobu puštěná mobilní data a tak to šlo odemknout). Nebo jiný nápad, než nechávat nonstop běžet internet, ač mám neomezená data, tak mi vadí spotřeba baterky. A zámek na odemčení obrazvoky mít musím, kvůli dětem, ale takhle mi to stejně zablokují a přijdu o data, jako když se mi bez zámku dostanou do mobilu, takže nechápu potom smysl zámku, který je nesmyslně závislý na Google přihlášení?

Díky

Mishack
Kyborg
Reputace: 109
Typ mobilu / ROM: Pixel 3a XL
Twitter: @MichalSvatos
Rom: Poslední ofiko
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypnutí Google přihlášení, pro odemčení obrazovky?

Příspěvek od Mishack » pon 28. říj 2013 23:08:05

Pokud máš zapnuty nejaký zámek, tak nejde.

Ad data - nastav si lépe synchronizaci a nebudeš mít tolik problémů s baterkou.
Ad děti - hledej v Google Play něco jako "kids launcher" nebo "kids place"
N1 (testovací phone, CM 7.2) --> Galaxy Nexus (AOKP JB-MR2 Milestone 1) --> LG Nexus 5, 32GB (stock, Xposed Framework + GravityBox) --> LG Nexus 5x, 32GB (Stock, root) --> Pixel 3a XL (stock)
www.mishack.cz | helpforitaly.eu

Autor tohoto vlákna
soddo
Nové Androidě

Příspěvek od soddo » pon 28. říj 2013 23:29:37

Děkuji za odpověď, ale tu první větu jsem si nechtěl přečíst ;)

Synchronizaci mám pouze ruční na vše, ale stejně se mi na pozadí spouští spousta aplikací, které jsem nikdy ani nespustil a na nic je nevyužívám, proto si internet zapínám pouze v případě potřeby, už takhle nabíjím minimálně jednou denně, nemám čas za sebou nosit prodlužku :)

Dětské aplikace znám a zkusil jsem je, ale nemají pro mne využití, starší dcera (4 roky) mobil ovládá velmi dobře a má v něm vlastní složku s aplikacema. Ale tu 15 měsíční nejde tak snadno uhlídat a mobil občas ukořistí, nic mu neudělá, ale ráda si hraje s tím zámkem nebo hledá jaké je to správné číslo na tísňové volání (většinou tu sekvenci asi třiceti čísel mobil zatím nevyhodnotil, jako tísňové volání :lol: ). U mne na XPERIA Mini PRO ji zaujme hlavně vysouvací klávesnice, ale u manželky na HTC nemá co jiného zkoumat a tak v nestřeženém okamžiku zkouší spojovat tečky a dnes byla rychlejší než my a už to bylo ... Hrál jsem si s tím asi hodinu, ale nakonec proběhlo tovární nastavení, naštěstí kontakty na SIM a většina dat na SD, tak to ještě jde ...

Holt zkusíme najít něco jiného, než tento interní zámek obrazovky nebo Google se bude hlásit i při jiném nainstalovaném? Máte někdo zkušenost se staženým zámkem obrazovky, než je integrovaný v Androidech? Fakt nechci mít nonstop aktivní připojení ;)

EDIT by jumbo78:
Nezneužívej citaci! Přečti si prosím laskavě pravidla fóra a dodržuj je!

Jumbo78
Administrátor
Reputace: 289
Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy TAB S2

Příspěvek od Jumbo78 » úte 29. říj 2013 8:33:06

Ona je to věc zabezpečení. Kdyby ti někdo mobil ukradl, ať se nedostane k tvým datům... Proto to chce ověření přes google.

@phablet ;)
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy

Autor tohoto vlákna
soddo
Nové Androidě

Příspěvek od soddo » úte 29. říj 2013 9:25:07

To je mi jasné, ale nemají dořešené to, že pokud člověk nemá zapnuté nonstop mobilní data nebo jiné internetové připojení, tak se to k tomu účtu nemá jak v offline režimu připojit a tím pádem není možnost jej otevřít, když při zamčené obrazovce nejde pustit třeba aspoň wifina ...
A proč to po mne chce kontrolní otázku, když mi ji to stejně ani nenabídne ...
Prostě nedomyšlená funkce a co jsem hledal na fórech, tak s tím má problém hodně lidí, ale skoro nikomu nedochází, že nemají v tu dobu zrovna aktivní datové připojení a proto jim to nejde se přihlásit a tak udělají "tovární nastavení" a jedou spokojeně dál ...

Autor tohoto vlákna
soddo
Nové Androidě

Příspěvek od soddo » stř 30. říj 2013 7:23:04

Mé dnešní nové poznatky co se týče mobilu XPERIA Mini PRO, ten při zadávání "gesta" poté nabízí možnost si zvolit kontrolní otázku. Po pěti neplatných pokusech přihlášení k Google účtu to nabídne, jestli chci bezpečnostní otázku k odemčení telefonu, ať zvolím "Další" a po zvolení se nic neděje, musel jsem tlačítkem zpět se proklikat na tuto možnost sám, ale povedlo se díky tomu mobil odemknout i v offline režimu ...
Při nastavování "gesta" u mobilu HTC, to žádnou možnost na vložení kontrolní otázky nenabízí, proč? Je to také Android? Divné, ještě to zkusím někde najít v tom HTC. Protože potom to dává logiku, když není zapnutý datový přenos, kontrolní otázka slouží k odemčení v offline režimu, ale ani na HTC lince mi nic takového neříkali, že by to bylo podle výrobce mobilu a ne v systému?

ramon.dexter
Moderátor
Reputace: 46
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi 9/stock ROM
Tablet: huawei mediapad 8.3 - stock

Příspěvek od ramon.dexter » stř 30. říj 2013 7:51:43

Abys chápal, android je otevřenej systém. Výrobci si s ním můžou dělat co je napadne. Takže úpravy, jaký najdeš v htc, nemusíš najít nikde jinde. A ty, jako obyčejnej uživatel už nepoznáš, co je android, a co je úprava výrobce. A základní android nenabízí žádnou kontrolní otázku, pouze odemčení účtem přes internet.

Plus, v dnešní době je holej nesmysl mít všechno povypínaný a zapínat si to jenom pro potřebu. Jednak to naprosto popírá smysl a účel smartphonu a potom, ty se nedostaneš každej večer k nabíječce?
Jako upřímně, myslíš si, že musíš všechno kontrolovat, tak je to holt tvůj boj... Takhle se leda dostaň do recovery a udělej wipe, nic jinýho ti tak nějak nelze poradit.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)

tery
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: alcatel

Příspěvek od tery » pon 04. lis 2013 23:45:27

Zdravim mam problem ma sestra si hrala s telefonem a zablokkvala me zamek(gestem) po nekolikate. Ted to po me chce uz.jmeno a heslo a ja to nevim a ani mi to nenabizi kontrolni otazku. A proto se ptam je neak mozne se dostat do telefonu jinak a druha otazka kdyby to neslo me samotne dokazou to odblokovat v kramu kde sem ho koupila a pojistila? Dekuji moc

LivArt
Terminátor
Reputace: 267
Typ mobilu / ROM: Samsung SM-N970F
Mobil 2 / ROM: Mi5 + SGS4 + SGS6
Tablet: SGTab4

Příspěvek od LivArt » pon 04. lis 2013 23:47:28

Obejít to jde jak u čeho. A málo kdo to umí. A ten, kdo to umí, si za to nechá patřičně zaplatit.
Nejjednodušší je udělat hard reset
lenovo - Je to ještě mnohem horší, než to vypadá.
Zpomalený nebo sekající se telefon - jak postovat
Nejobsáhlejší Doctor Who CZ & SK Fanweb | Sleduj mě na #twitteru.
Soukromé zprávy mi pište, pokud máte nějaký konkrétní dotaz na mě. Na ostatní dotazy je tu fórum.

don_alex
Administrátor
Reputace: 380
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 9, 512GB [SM-N960F] [Stock]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 4 [SM-N910C] [Stock]
Tablet: Samsung Galaxy Note 10.1 [GT-N8000] [Stock+root]

Příspěvek od don_alex » úte 05. lis 2013 8:48:52

Na tento problém tu je o pár vláken výš samostatné téma.

@phablet
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2

Jumbo78
Administrátor
Reputace: 289
Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy TAB S2

Příspěvek od Jumbo78 » úte 05. lis 2013 8:50:37

LOCK, důvod výše

@phablet ;)
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy

Zamčeno

Zpět na „Android OS“