Android OSAndroid a synchronizace s MS Outlook

Odpovědět

mancusco
Androiďák!
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: HUAWEI Ascend P7

Re: Android a synchronizace s MS Outlook

Příspěvek od mancusco » pon 13. zář 2010 17:13:10

to je pravda, ale smysl to nedává, snad telefon, ne kartu, že ano

Ascend P 7

cupka
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: HTC One

Příspěvek od cupka » stř 15. zář 2010 14:52:10

ok, přepnu telefon do nastavení HTC Sync.
Synchronizuji vše kromě kalendáře, který je neaktivní v aplikaci HTC Sync na PC (přepnut do stavu "vypnout"). Nelze jej zapnout. Poradíš mi, jak jej aktivovat ?

mancusco
Androiďák!

Příspěvek od mancusco » stř 15. zář 2010 17:45:07

těžko, jediné, co mě napadá, že nemáš správně směrování na složku Kalendář, já tohle řeším pomocí google sync, je to automatické a bez kabelu, pak se ještě podívej do telefonu, jaký kalendář máš vybraný, ale to by snad vadit nemělo
Ascend P 7

cupka
Nové Androidě

Příspěvek od cupka » čtv 16. zář 2010 7:44:58

ok, díky. kalendář mám na staven na Sync, nicméně nebráním se tomu, synchronizovat vše přes google. Jen nebím, jak synchronizovat oultook s googlem, abych měl následně sesynchronizován google kalendář s mobilem. 99% událostí mám v outlook kalendáři, do google kalendáře de facto vůbec nechodím. určitě to není složité, jen jsem začátečník, který přešel w woken na android, proto prosím poradit.
prředem díky

Krokodyl
Droid
Reputace: 5
Typ mobilu / ROM: Honor 7
Tablet: Samsung T535 GALAXY Tab4 10.1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krokodyl » čtv 16. zář 2010 8:23:39

Až tak jednoduché to není, ale existuje super prográmek Companion Link http://www.companionlink.com/ který umí synchornizovat kde co s kde čím. Je možno stáhnout 14-ti denní plně funkční trial a následně případně zakoupit.
zálohovat ZálohovaT ZÁLOHOVAT

ramon.dexter
Moderátor
Reputace: 46
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi 9/stock ROM
Tablet: huawei mediapad 8.3 - stock

Příspěvek od ramon.dexter » čtv 16. zář 2010 8:28:01

cupka píše:ok, díky. kalendář mám na staven na Sync, nicméně nebráním se tomu, synchronizovat vše přes google. Jen nebím, jak synchronizovat oultook s googlem, abych měl následně sesynchronizován google kalendář s mobilem. 99% událostí mám v outlook kalendáři, do google kalendáře de facto vůbec nechodím. určitě to není složité, jen jsem začátečník, který přešel w woken na android, proto prosím poradit.
prředem díky
Na sync outlook kalendáře použij google calendar sync přímo od googlu. Na kontakty ten companionlink. Pokud se nebráníš používání googlu, vykašli se na outlook - google má prakticky stejný rozhraní. Outlook bez exchange serveru stojí za prd a nevidim jedinej důvod (vlastně jeden jo, ale je nesmyslnej - jseš na něj zvyklej) proč ho používat.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)

cupka
Nové Androidě

Příspěvek od cupka » čtv 16. zář 2010 8:57:17

no proč ho používat? protože veškeré pracovní schůzky, upomínky a pod. mě chodí automaticky do outlooku, proto.

ramon.dexter
Moderátor
Reputace: 46
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi 9/stock ROM
Tablet: huawei mediapad 8.3 - stock

Příspěvek od ramon.dexter » čtv 16. zář 2010 10:28:37

cupka: takže máš exchange? To potom jo. ONo prakticky vzato ti nechodí do outlooku, outlook je jenom klient. CHodí ti na tvojí exchange schránku.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)

Kyznoh
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: HTC Evo 3D

Příspěvek od Kyznoh » čtv 16. zář 2010 21:54:34

chtel bych se zeptat, poridil jsem wildfire a prvotni synchronizace kontaktu z outlooku do telefonu probehla v pohode. Nasledne jsem v nich udelal poradek, tak jsem je v outloou smazal s tim, ze to sesynchronizuju. Jenze se mi ted nedari ty kontakty dostat z telefonu do outlooku. Synchronizovat pres google se mi nechce. Nekdo nejakej napad? Jeste jedna vec by me zajimala. Pri vytvareni udalosti v kalendari si muzu vybrat jestli "muj kalendar" nebo "pc sync" predpokladal jsem, ze se budou synchronizovat oba, ale synchronizuje se pouze "pc sync" je mozne to nejak prenastavit?

NaTuRaL
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: Desire

Příspěvek od NaTuRaL » čtv 16. zář 2010 22:04:45

ohledne tech kontaktu uzivatelska chyba * pripoj foun, udelej poradek a pak odpoj

jinac v ROM co mam v podpisu jsem nasel jednu vec, ale je to pro sync s Xchange:
nastaveni /ucty a synchronizace / nastaveni synchronizace Xchange / nastaveni uctu / vyresit konflikt / nahradit polozky v telefonu * zachovat polozky v telefonu

komatsu85
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: SGS 4
Twitter: minervacek85
Tablet: SG Note 10.1 wi-fi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od komatsu85 » čtv 16. zář 2010 22:15:56

Přes HTC sync nemám sebemenší problém se synchronizací kontaktů, klandáře, poznámek, událostí a to mám Office 2010 ;) :yes:
Samsung Galaxy S4 - 4.2.2 + Samsung Galaxy Note 10.11 - 4.1.2

Kyznoh
Stálý androiďák

Příspěvek od Kyznoh » čtv 16. zář 2010 22:19:48

komatsu85 píše:Přes HTC sync nemám sebemenší problém se synchronizací kontaktů, klandáře, poznámek, událostí a to mám Office 2010 ;) :yes:
jo? a presouvaji se ti i z telefonu do outlooku? me teda ne a nevim jak toho docilit

mancusco
Androiďák!

Příspěvek od mancusco » pát 17. zář 2010 10:44:34

nech to vysynchronizovat s googlem, i když se ti nechce, a máš alepoň pořádnou zálohu. Pak si můžeš hrát a nastavovat, ale jak myslíš. Mimochodem je tam nastavení jestli jedním směrem nebo oběma, pokud ti to šlo jenom jednosměrně
Ascend P 7

Kyznoh
Stálý androiďák

Příspěvek od Kyznoh » pát 17. zář 2010 21:56:05

mancusco píše:nech to vysynchronizovat s googlem, i když se ti nechce, a máš alepoň pořádnou zálohu. Pak si můžeš hrát a nastavovat, ale jak myslíš. Mimochodem je tam nastavení jestli jedním směrem nebo oběma, pokud ti to šlo jenom jednosměrně
tuhle moznost jsem prave nenasel :-(

mancusco
Androiďák!

Příspěvek od mancusco » sob 18. zář 2010 11:51:33

a co v zásadách pro konflikty, nepoužívám to, ale podle mě to je ono, byť jenom blbě napsané
Ascend P 7

mancusco
Androiďák!

Příspěvek od mancusco » pát 01. říj 2010 12:01:31

Narazil jsem na problém s ekterým jsem v koncích. V Práci mi přestal chodit Google sync. Tak dobře, udělám tedy synchronizaci po kabelu přes HTC Sync 3. V telefonu se tyto položky objeví pouze pokud mám ve výběru kalendářů zatrženo PC Sync, to si nejsem jistý, jestli to není neco nového pro kalendář, nepoužíval jsem to, u kontaktů to bylo. Ovšem je problém, že tyto položky PC Sync se nevysynchronizují do Gmailu. Outlook odstavit z pracovních důvodů nelze.

Tohle se snad až objevilo s verzí 2.2, vidím to poprvé. Nevíte jak ty události sloučit tak, aby se vysynchronizovaly z telefony na Gmail všechny?
Ascend P 7

Kyblik
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S3
Twitter: http://twitter.com/tomkyblik

Příspěvek od Kyblik » pon 08. lis 2010 11:11:15

Nainstaloval jsem na Win XP s Outlook 2007 HTC Sync 3.0, udalosti kalendare se prevedly korektne az na ty, ktere mi prisly jako pozvanka na Live Meeting. Delam neco spatne nebo proste HTC Sync tyto live meeting udalosti (s)proste ignoruje? Pokud je chyba v HTC Sync umi Google sync prevadet i udalosti, ktere prisly jako pozvanka (tudiz nebyly vytvoreny mnou) a popripade umi i udalosti typu Live Meeting?

Trek
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S2

Příspěvek od Trek » pon 08. lis 2010 13:40:40

Počítám, že události typu live meeting se nenachází fyzicky v kalendáři outlooku, ale objeví se tam z pošty, takže pravděpodbně se synchronizovat nebudou (podobně jako úkoly v todo, kde jsou normální úkoly a ještě úkoly z pošty)

Jinak v Androidu 2.2 se sychronizují data v daném účtu jen k danému účtu.

Za nějaký týden bych měl dorobit adaptéry na synchronizaci s outlookem, akorát se to táhne, jelikož jsem musel udělat aplikace na úkoly a poznámky (což mne překvapilo, že tyto aplikace v základu nejsou).

Kyblik
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S3
Twitter: http://twitter.com/tomkyblik

Příspěvek od Kyblik » pon 08. lis 2010 13:55:09

Hmm to asi bude ono, protoze Live Meeting neni standardni soucasti Outlooku, ale je to tam nasroubovane pres nejaky plugin...

EDIT:
Takze podle predpokladu :(

HTC to me
show details 4:05 PM (3 minutes ago)

Dobrý den Tomas Kubel,

děkujeme za Váš email.

Co se týče synchronizace událostí typu Outlook Live Meeting nejsou v systému podporovány.

Nejedná se o základní funkci aplikace Outlook.

Je možné, že na Android Marketu naleznete řešení, ale HTC tento software nedoporučuje a ani k němu neposkytujeme technickou podporu. Užívání tohoto softwaru je zcela na Vaše riziko a my nepřijímáme žádnou odpovědnost za jakoukoli ztrátu nebo škodu, ke které může při užívání tohoto softwaru dojít.
Naposledy upravil(a) radegast dne pon 08. lis 2010 18:49:03, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Sloučeny dva po sobě jdoucí příspěvky jednoho autora napsané v krátké době.

dubaja
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 2

Příspěvek od dubaja » pát 19. lis 2010 23:25:24

Zdravím kolegové,
mám velký problém, právě jsme přešel z Nokie kde jsem synchronizoval outlook pře bloetooth přes PC Suit , teď mám Samsung Galaxy S a synchronizace je velký problém a pro mne je to zásadní funkce. Samsung Kies funguje jen přes USB ( prý zatím než se jim to podaří doladit :cry: ) Koupil jsem Missing Sync, ale ten mi synchronizuje jen kontakty ale kalendář nejde a oni si s tím zatím neví rady a posílám si s nimi mail každý den, ale nikam to nevede :?
Nevíte tedy prosím někdo jak synchronizovat přes bluetooth outlook do Samsungu??
Velice díky

Platič
Stálý androiďák

Příspěvek od Platič » sob 20. lis 2010 2:34:14

dubaja:
MyPhoneExplorer

dubaja
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 2

Příspěvek od dubaja » ned 21. lis 2010 11:48:20

Děkuji za typ, ale potřebuji něco přes bluetooth, nevíte o nějakém programu??
Díky

premysl72
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: HTC Desire

Příspěvek od premysl72 » pát 26. lis 2010 19:36:04

Krokodyl píše:Pro HTC není problém, má svůj spolehlivý software HTC Sync, zdarma
Ahojte, mám Desire, třetí den. Skoro jsem ho chtěl vrátit a přejít zpátky k WM, právě kvůli nemožné synchronizaci. Nakonce jsme to vyřešili takto:

1) Stáhni si novou verzi HTC Sync v 3.??? z www.htc.com. Verze 2.???, kterou jsem dostal s telefonem na jeho paměťovce nefungoval správně.

2) Nainstaluj do PC dle pokynů na stránkách.

3) Nastavení - Účty a synchro - Správa účtů - odškrtnul jsem ten Google, ale to je jen můj boj

4) Nastavení - Připojit k počítači - Výchozí typ připo.. zaškrtni HTC Sync, a nebo na to budeš muset myslet při každém připojení

5) Vlez do kalendáře - Menu - Více - Kalendáře - zaškrtni aspoň "PC Sync". Já jsem ho měl odškrtnutý a furt jsem se divil, že se nic nesynchronizuje.

6) Připoj k PC a proveď synchro.

Ještě mi to nedá a taky se připojím ke kolegům, co do Googlu nechtějí, přestože je to "tak snadné". Outlook je daný, máme ho v práci, měnit ho nepotřebujem. Privátní e-mail mám, provider je solidní, měnit nepotřebuju. Schůzky v kalendáři obsahují citlivá data (ikdyž já sám je tam skoro nedávám) proto je nikam ven posílat nebudu. Když si vypnu bezdrátové připojení, tak mi baterka vydrží 3 dny, jinak sotva den. Navíc k PC mi vede metrový kabel, tak nechápu proč něco synchronizovat přes půl zeměkoule. Proti Googlu apriori nic nemám, ale pokud bych k němu měl přejít tak proto že je lepší než to co mám teď a ne proto že mě k tomu nutí.

hezký den, Přemek

guttata
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Huawei Mate 8

Příspěvek od guttata » pon 29. lis 2010 18:44:58

No já se k tomu stavím opačně. Vyhovuje mi spolupráce účtem u googla a naopak moc mi mi nesedí HTCSync. Navíc mi teď přestal chodit. Já vím, asi by pomohla reinstalace, ale nějak nemám potřebu. I když chci Outlook jen omezit a ne zcela zrušit, vyhovuje mi synchronizace z telefonu na google a z google do Outlooku popř. v opačném směru, ale prostě vždy přes google.
Ale mám jiné problémy:
1) na začátku jsem udělal synchronizaci přes HTCSync, ale dál už jen přes google. Následkem toho mám v kalendáři jednak google kalendář a jednak PC kalendář. No a data v nich se postupně začínají rozcházet a i když mám nastavené zobrazení jen google kalendáře, upomínky chodí z obou, takže mě v noci budí upomínka, která už není aktivní, jen jaksi zůstala v kalendáři, který nepoužívám. Proto bych chtěl PC kalendář smazat. Ale ouha, google kalendář smazat jde, kalendář počasí taky, ale PC kalendář ne. Poradíte někdo, jak na to? Nebo alespoň z něj vymazat všechny data. Ale to jde jen po jednom a to bych měl týden co dělat.
2) na tu synchronizaci mezi Outlookem a googlem jsem našel dvě aplikace.
Google Calendar Sync funguje bezvadně, ale synchronizuje pouze kalendář a nikoliv kontakty.
Google apps sync by sice měl synchronizovat obojí, ale jaksi nechodí. Hází mi hlášku "Google Apps Sync is not enabled for your email account. Please ask your domain administrator to enable it." Z toho nejsem moudrej. Poradíte někdo?
3) Existuje nějaká aplikace na poznámky (no to určitě existuje), ale taková, aby šla synchronizovat s google nebo Outlookem? Na Nokii jsem poznámky dost používal...
Jestli vám přijdu jako lama, tak Androida mám 3 dny. Tak sorry a díky za pomoc...
Huawei Mate 8, 3/32GB, B180

premysl72
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: HTC Desire

Příspěvek od premysl72 » čtv 02. pro 2010 17:57:10

cupka píše:Ahoj, mám HTC Wildfire. Na PC nainstalovanou aplikaci HTC sync. Pripojím telefon, zapnu nastavení sd karty na HTC sync.
V PC se mi otevre aplikace sync. Dokazu sesynchronizovat, hudbu, galerii, záložky i dokumenty. Jen kalendář mám neaktivní a nejde synchronizovat. Co s tím ? Kdo mi poradí ?

Předem díky
Ahoj. Je to proto, že máš pravděpodobně služební PC a nemáš na něm administrátorská práva, která HTC-Sync potřebuje aby Outlook našel. (Není tu smajlík co blije). Jestlis to už nějak vyřešil, tak dej by mě zajímalo jak. Jsu na tom stejně a pres Google (třetí stranu) nemůžem.

Hunter
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Sony Experia Z1 white
Rom: Ofiko 4.4.4

Příspěvek od Hunter » sob 04. pro 2010 19:16:07

Zdravim, jsem tu novy a doposud uzivatel Windows Mobile, s cimze jsem byl spokojeny, ale uvazuji o koupi Motorola Defy, kde je Android. A pouzivam Outlook (predevsim kvuli kalendari a ukolum) a jak jsem se docetl, je trochu problem synchronizovat Androin zarizeni s Outlookem. Jo lze to resit pres aplikace Google, ale proc by mel nekdo na siti vedet, kdy jdu s kym na obed ci koho mam v kontaktech. Vse mam doposud ulozene na svem NB, email mam na vlastnim serveru. A pokud uz bych to chtel resit pomoci aplikaci Google, tak zase potrebuji mobilni inet, coz zatim nemam a ani neplanuji, Zatim funguji tak, ze prakticky stale sedim u PC, a kdyz nekam jedu, provedu synch. USB kabelem, coz je zde zatracovane, ale me to vyhovuje. Resp. ta moznost synch. pres ucet na Googlu je hezka, ale.. Tak bych vas rad pozadal o radu, zda je nejaka moznost, jak toto resit. Ostatni odlisnosti bych musel zvladnout (spoustu aplikaci na WM, navigace atd.), ale s tou synchronizaci nevim. Predem diky.

peeracek
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: HTC Wildfire

Příspěvek od peeracek » pon 10. led 2011 12:04:05

Ahoj,používám HTC Wildfire s 2,2 a Synchronizace přez HTCsync, který jsem stáhl z HTC.com, mám problém při synchronizaci a to ten, že mi telefon neustále mění položky v kontaktech Outlook.Např. mám zařazeny kontakty podle firmy a po synchro. to telefon spřehází podle jména, nedělá to vždy a ne u všech kontaků.U některých kontaktů si přiřadím obrázky do profilu a po synchro. tam někdy u některých nejsou, někdy zmizí i kontakty a zbydou jen čísla bez jména a s označením neznámé.V Outlooku mám kolem 900 kontaktů převážně firem a potřeboval bych aby se jako firmy daly vyhledat v telefonu tak i v Outlooku.U kalendáře se někdy nepřenesou informace z telefonu do Outlooku. Pokud máte někdo řešení , díky Peeracek
PEERACEK

TondaZ
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: GALAXY S

Příspěvek od TondaZ » pon 24. led 2011 15:28:49

Našel jsem program "Android-sync_setup", který (ač ještě v testovací fázi) chodí úplně dostatečně. Tento program se naintaluje na PC. V telefonu jsem zapnul jenom ladění USB a připojil kabelem k PC, načež se updatovaly ovladače a všechno se to krásně našlo. Synchronizoval jsem mezi Galaxy S s Androidem 2.2.1 a Outlookem 2007 kontakty a kalendář. V Outlooku se mi objevil Android Calendar a Android Contacts, což mi vyhovuje, protože kontakty ani kalendář nechci úplně promíchat, ale chci je mít dostupné z PC. Synchronizace proběhla naprosto korektně a rychle. OS mám W7 64bit.
Snad to někomu pomůže...:)

Starbuck
Stálý androiďák
Reputace: 2
Typ mobilu / ROM: SG S6 + SG4 LTE

Příspěvek od Starbuck » úte 25. led 2011 15:08:53

2 TondaZ - zajímyvý tip, podívám se. Edit - tak už jsem zkoušel, vytvoří si vlastní složku s kontakty, ale zkopíruje tam kontakty z telefonu aji z Gmailu a já pak nevím, které jsou které a navíc je srřadí podle jména, ikdyž je má seřadit podle Zařadit jako (Příjmení, jméno, firma)
2 Peeracek - mi to taky rozházelo kontakty v Outlooku - všechny se mi seřadili dle jména, ačkoli mám zaškrtlé seřadit podle Zařadit jako (Příjmení, jméno, firma)
, a ne a ne to spravit
2 Jenda74 - to snad chceš říct, že se ti povedlo přes nějakej prográmek zařídit věci tak, že normálně děláš v Outlooku který se ti pak (Automaticky/ve zvolené periode/ručně) synchronizuje s Googlem a ten pak s founem a naopak po zapnutí Outlooku se ti nové věci do něj synchronizují?! Pokud jo, hoď popis!
2 RamonDexter - nekamenuj nás za používání Outlooku ;-) My zato nemůžeme a bohužel jeho rozhraní je zatím lepší a rychlejší než Gmail. Ikdyž, možná kdyby existoval nějakej prográmek do PC od Googlu na způsob Outlooku, který by to pak synchronizoval, ale práce s ním by byla offline, protože online práce s Gmailem je fakt pomalá. Prostě nějakej Glook ;-)

jirkap
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S III

Příspěvek od jirkap » úte 25. led 2011 17:02:39

Jsem na tom podobně. Přešel jsem z Nokie E66 na HTC Desire Z a mám první "problém". Potřebuji synchronizovat kalendář a kontakty s Outlook 2007. To jde normálně, ale problém je v tom že mám několik kontaktu. Mám výchozí kontakty (kde mám emailové adresy) co jsou v Outlooku, ale pak mám kontakty-mobil (kde mám jen telefonní seznam a nějaký emailové adresy) a ty bych pravidelně potřeboval synchronizovat s mobilem. Nevíte jak to udělat? Stejně jako mám dvojí kalendář. Prostě potřebuji dát jiné cesty než jen Outlook\kontakty, ale třeba i Outlook\kontakty-mobil.
Děkuji za radu
Samsung Galaxy S III - Jelly Bean 4.1.2

Odpovědět

Zpět na „Android OS“