Android OSAndroid a synchronizace s MS Outlook

Odpovědět

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 210
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Android a synchronizace s MS Outlook

Příspěvek od ludekbrno » úte 14. srp 2012 8:36:07

Polsonside píše:Ahoj, potřebuji poradit s něčím již mnohokrát řečeným ale za boha to nemohu pochopit, hold lama :D
Mám S2, kontakty mám editované podle svých potřeb pouze v telefonu, vypnutá synchronizace s googlem (zdvojovalo to kontakty a dělalo bordel v některých aplikacích)SIM karta vysypaná.
A teď jenom potřebuji ty kontakty v telefonu zazálohovat do Outloooku 2010 ale nemohu přijít jak na to, děkuji za radu a neházejte kameny na můj stupidní dotaz :roll:

Tak si sycnhronizaci s googlem v klidu zapni a nastav si, ať ti zobrazuje jen ty googlácké kontakty a máš to. Nic nebude zdvojené a vše budeš mít zálohované. Případně ty kontakty z telefonu úplně vymaž (neznamená to, že bys bez připojení k netu neměl přístup ke google kontaktům). Je zbytečné řešit to přes Outlook.

LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

condor
Stálý androiďák
Reputace: 0

Příspěvek od condor » úte 14. srp 2012 14:09:03

Polsonside píše:Ahoj, potřebuji poradit s něčím již mnohokrát řečeným ale za boha to nemohu pochopit, hold lama :D
Mám S2, kontakty mám editované podle svých potřeb pouze v telefonu, vypnutá synchronizace s googlem (zdvojovalo to kontakty a dělalo bordel v některých aplikacích)SIM karta vysypaná.
A teď jenom potřebuji ty kontakty v telefonu zazálohovat do Outloooku 2010 ale nemohu přijít jak na to, děkuji za radu a neházejte kameny na můj stupidní dotaz :roll:
Ja to nakonec resim pres Qsyncit. Je to plugin do Outlooku.
Vyhoda (aspon pro me) je, ze nemusis pripojit telefon. Ten plugin spolupracuje s tvym uctem. Jde to i obousmerne nebo jednim smerem.
Nekolik programu jsem vyzkousel a tento umel prenest nejkorektneji nejvice informaci, zejmena z kontaktu.

Kód: Vybrat vše

http://www.fieldstonsoftware.com/
Samsung Galaxy S5 CZ
Prosím buďte tolerantní k mým dotazům. Není lehké jednoduše najít odpověď předem v tolika tisících vláknech a příspěvků na fóru.

Polsonside
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy SII
Rom: OMEGA v19.2 JB 4.1.2

Příspěvek od Polsonside » stř 15. srp 2012 10:14:28

ludekbrno píše:

Tak si sycnhronizaci s googlem v klidu zapni a nastav si, ať ti zobrazuje jen ty googlácké kontakty a máš to. Nic nebude zdvojené a vše budeš mít zálohované. Případně ty kontakty z telefonu úplně vymaž (neznamená to, že bys bez připojení k netu neměl přístup ke google kontaktům). Je zbytečné řešit to přes Outlook.
Tahle varianta mě vadila, google zničí kvalitu fotek a navíc některé aplikace nefungovali korektně na počítání hovorů a sms.
Ja to nakonec resim pres Qsyncit. Je to plugin do Outlooku.
Díky, vypadá, že funguje jak má, už mám kontakty pěkně v outlooku. ;)
[ROM] OMEGA v19.2 Jelly Bean 4.1.2 [XWLS8]

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » stř 15. srp 2012 13:16:13

Jakých fotek :?: A co má synchronizace s googlem společného s počítáním hovorů a SMS :?: To jsem z toho jelen. Mě to funguje 100% spolehlivě a žádné problémy nemám. Nechápu, proč tahat do telefonu zbytečně nějaké řešení třetí strany, když synchronizace je vyřešena v základu a dobře.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

Polsonside
Androiďák!

Příspěvek od Polsonside » stř 15. srp 2012 23:15:32

Fotky kontaktů, při synchronizaci se zhorší rapidně kvalita.
Pokud jsem měl synchronizované kontakty s googlem, nebyli viditelné v telefonu ačkoli byli povolené k zobrazení a aplikace, které počítají volné minuty a sms svojí práci odváděli zcela nepřesně.
Stačí?

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » stř 15. srp 2012 23:28:57

Nestačí :) Ty fotky možná, ale nezobrazení kontaktů normální není, to při správném nastavení funguje spolehlivě.

Polsonside
Androiďák!

Příspěvek od Polsonside » čtv 16. srp 2012 9:16:46

Tak ona ta samotná google synchronizace funguje spolehlivě ale prostě někde se mi to asi zbláznilo tak sem to předělal podle jednoho uživatele, který mi doporučil mít kontakty pouze v telefonu, vypnout synchronizaci (na gmail kontakty mám), vymazat SIM a uložit případně zálohu do outlooku.
Telefon má možnost uložit kontakty na SIM, pamět telefonu nebo Gmail, jenže když mám ty kontakty všude tak některé aplikace s tím neumí správně pracovat.
Bohužel mě mrzí, že pokud si chci přidat účastníky z kontaktů k nějaké vytvořené události v kalendáři tak na výběr mám jen ty, co mají email adresu (kvůli oznámení na email), mě by stačilo vidět ty jména, kterých se to týká ale starší lidé třeba nemají email a nemohu je tak zadat. Omlouvám se za OUT.

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » čtv 16. srp 2012 12:57:53

No já než jsem po pořízení telefonu s Androidem pochopil, jak to mám správně nastavit, tak se mi kontakty různě zdvojovaly nebo některé chyběly atd. a už jsem z toho byl pořádně vytočenej :) Pak jsem se naštval, smazal jsem kontakty kompletně z telefonu i gmailu a do telefonu jsem je nedával, jen jsem nastavil automatickou synchronizaci s gmailem a zobrazení kontaktů pouze z gmailu. A potom jsem je znovu korektně naimportoval přes webové rozhraní gmailu a nic víc jsem nedělal, po připojení na net se mi hezky nasynchronizovaly do telefonu a už bez zdvojování nebo chybějících kontaktů. Dále zásadně nepovoluji synchronizaci kontaktů s FB a jede mi to korektně. Jinak telefon vlastně obsahuje dvě samostatné paměti na kontakty, jedna je označena jako "telefon" a druhá jako "gmail" a jediný rozdíl je v tom, že ta paměť "gmail" se automaticky sychronizuje s webovým gmailem. Ale jinak funguje úplně stejně jako paměť "telefon" a je dostupná i když telefon není připojen k internetu. Je jen potřeba dávat pozor na to, když se přidává nějaký kontakt, aby se přidal do správné paměti, tedy "gmail". Případně je možné jej přidat rovnou přes webové rozhraní gmailu.

Možná to neřeší aktuálně tvůj problém, ale je to způsob jak zajistit správné fungování kontaktů a jejich sychronizaci s gmailem.

P.S. kontakty na SIM už dnes nemá smysl řešit, má to spoustu omezení.

fouris
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: samsung galaxy S3

Příspěvek od fouris » čtv 25. říj 2012 15:22:21

synchronizoval jsem si S3 s firemním mailem, ale mám v doručené složce několik složek a pokud mi přijde zpráva do nic, tak se mi nový mail na telefonu nezobrazí? Můžete mi někdo poradit? Díky

Mirek.Motycka
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S2

Příspěvek od Mirek.Motycka » stř 07. lis 2012 20:36:41

Ahoj,
mám Ssamsung Galaxy S2 (dále SGS), který do nedávna báječně plnil funkci pracovního telefonu - synchronizace mailů, kalendáře, i kontaktů s Microsoft exchange byla bez problémů. Před nedávnem jsem zjistil, že nově přidané kontakty do adresáře v exchangi se mi do SGS nesynchronizují. Bohužel to je takové plíživé zjištěníl, takže jej neumím přesně identifikovat s nějakou případnou změnou v mém používání SGS nebo exchange.
Děkuji za jakoukoli radu
Mirek

MSkutil
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Xperia Ray

Příspěvek od MSkutil » pon 07. led 2013 18:19:30

Zdravím,

mám SE Xperia Ray s Androidem 4.0.4. V práci nyní používáme pro poštu Office 365. Normálně se mi podařilo nastavit si firemní účet do telefonu a vše funguje jak má - až na jednu věc. Když zadám novou událost do kalendáře v Outlooku a dám synchronizaci s telefonem (mám ruční kvůli výdrži baterky), vše se bez problému sladí. Když ale zadám událost do kalendáře v telefonu (standardní kalendář, který je součástí telefonu), tak se mi do kalendáře v Outlooku nepřesune. A nějak nevím, kde změnit jaké nastavení, aby synchronizace byla oboustranná.

A taky - údaje v kalendáři, které jsou zadané v Outlooku, se mi v telefonu ukazují s červeným příznakem a události zadané do kalendáře v telefonu se zeleným. Nevím, jestli to má rozlišovat jen přístroj, kde byla událost zadána nebo jestli to ukazuje na něco jiného? (barvičky jsou jen prkotina, ale třeba to má nějaký význam;-))

Díky moc za radu.

LivArt
Terminátor
Reputace: 267
Typ mobilu / ROM: Samsung SM-N970F
Mobil 2 / ROM: Mi5 + SGS4 + SGS6
Tablet: SGTab4

Příspěvek od LivArt » pon 07. led 2013 18:20:54

Když zakládáš novou událost v telefonu, nezeptá se telefon, do jakého kalendáře tu událost uložit?
lenovo - Je to ještě mnohem horší, než to vypadá.
Zpomalený nebo sekající se telefon - jak postovat
Nejobsáhlejší Doctor Who CZ & SK Fanweb | Sleduj mě na #twitteru.
Soukromé zprávy mi pište, pokud máte nějaký konkrétní dotaz na mě. Na ostatní dotazy je tu fórum.

ramon.dexter
Moderátor
Reputace: 46
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi 9/stock ROM
Tablet: huawei mediapad 8.3 - stock

Příspěvek od ramon.dexter » pon 07. led 2013 18:33:50

livart: V kalendáři to není jako v kontaktech - při zakládání nový události to defaultně tvoří v hlavním kalendáři. Je nutný na to pamatovat a změnit si to, páč po vytvoření to už nelze.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)

MSkutil
Nové Androidě

Příspěvek od MSkutil » pon 07. led 2013 18:37:02

LivArt píše:Když zakládáš novou událost v telefonu, nezeptá se telefon, do jakého kalendáře tu událost uložit?
No jasně, vždyť jsem úplně blbej:-) Sice se mě to samo neptá, ale možnost volby typu kalendáře u nové události je. Díky moc! Fakt mi to před tím nedošlo:-)

MSkutil
Nové Androidě

Příspěvek od MSkutil » pon 07. led 2013 18:38:22

ramon.dexter píše:livart: V kalendáři to není jako v kontaktech - při zakládání nový události to defaultně tvoří v hlavním kalendáři. Je nutný na to pamatovat a změnit si to, páč po vytvoření to už nelze.
Už mi to je jasný, taky ti díky za odpověď:-)

ramon.dexter
Moderátor
Reputace: 46
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi 9/stock ROM
Tablet: huawei mediapad 8.3 - stock

Příspěvek od ramon.dexter » pon 07. led 2013 18:40:51

kutile, proč máme tlačítko "upravit" v hlavičce každýho příspěvku? Tak šup, šup, vyzkoušej to.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)

JirkaG
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Huawei G300

Příspěvek od JirkaG » úte 15. led 2013 18:57:20

Správně nastavit Android Sync a vše bez problémů. Žádné dublování...

shark
Nové Androidě

Příspěvek od shark » sob 23. bře 2013 23:22:27

Panove, nastala nejaka zmena v teto oblasti ?
Ma nekdo nejaky tip, jak synchronizovat MS Outlook ( u me 2007) s Androidem ?

Mam HTC desire a presel jsem na android JB.
tim padem nefunguje HTC sync, kde se uplne v pohode synchronizovaly kontakty a kalendar, coz mi stacilo.
je to pro me hodne dulezity .

Diky za pripadne info.

Werewolfino
Stálý androiďák
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: EVO 3D a Omnia II WM

Příspěvek od Werewolfino » ned 24. bře 2013 22:53:32

Používám android sync manager wifi agent. Synchronizuje se to pres wifi rucne. Jsem s tim spokojen. Jen pokud používám Romku s prostředím Sense, ulozim v tel nejaky kontakt kde zadam křestní a příjmení, v outlooku se nezobrazi jmeno, obráceně to jde. Takže tam ty nový natukam a je to.

shark
Nové Androidě

Příspěvek od shark » pon 08. dub 2013 18:26:58

ach jo...tak ja nevim, zatim co jsem vyzkousel mi uplne nevyhovuje. bud to zdvojuje kontakty, nebo musim nejak slozite resit jine veci, atd atd.

premejslim, proc je to jen takovej problem ?
ze to moc nepodporuje google, to bych chapal, snazi se prosadit svoje reseni. nicmene proc neexisuje (nebo na nej nemuzu narazit) nejakej jednoduchej a spolehlivej nezavislej system...

htc samo o sobe to vyresene ma.
ma hts sync, kterej to jednoduse a bez problemu synchronizuje. teda aspon kontakty a kalendar.

jakmile ale ve svem desiru prehraju system s htc sense ( mam insert coin se sense, nejaka posledni verze) nejakym CM , at uz 7,8,9 nebo 10 , tak ta synchronizace pres kabel s ms outlookem proste nefunguje.

vicovm
Nové Androidě

Příspěvek od vicovm » úte 09. dub 2013 15:00:21

Ahoj.
K vyřešení problému se synchronizaci používám SW MyPhoneExplorer. V případě verze Office 32b není nutné Office spouštět a dojde k sysnchronizaci, u 64b verze je nutné Office mít spuštěný. Synchronizace je jedno nebo obousměrná, MyPhone je free. Nevyžaduje přístup na Google účty (dle nastavení), synchronizuje přímo PC-Telefon. Ověřeno na Office2010 a SGSII.
vicovm

shark
Nové Androidě

Příspěvek od shark » pon 22. dub 2013 19:57:40

tak jsem zkusil ten MyPhoneExplorer, ale mam s tim nejaky problemy.

nejak mi to zahadne dela neplechu v kontaktech, at se snazim jak chci, jednou mi je smaze v telefonu, pak zase v outlooku, pak je zase vsechny zdvoji... at se snazim o nastaveni jakkoliv, proste to je divny.

mimo jine se mi tam furt plete kontakty google ucetu kterej se mi tluce s kontaktama ktery ma v telefonu. htc nema z google uctem zadnej problem, a bere jenom kontakty v telefonu...

nemate nekdo dalsi navrh nebo zkusenost ?

Pavlos
Androiďák!
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: Samsung Note9
Rom: Android 10 UI 2.5

Příspěvek od Pavlos » pon 22. dub 2013 20:15:16

Synchronizaci jsem prováděl pomocí aplikace do PC Google sync. Synchronizoval jsem obousměrně s Google účtem.
CP máme konečně Exchange, tak to neřeším. Vše funguje tak nějak samo :-D
__________________________________________________________________________________________
Aktuálně Samsung Note 9 > čekám na Note 21

shark
Nové Androidě

Příspěvek od shark » pon 22. dub 2013 22:00:46

no, kdyz ja to prave s google uctem synchronizovat vubec nechci. kontakty a kalendar mam v ms outlooku a to take potrebuju prenaset do a z telefonu.

no a prave vyse zminovany progam mi to nejakym zpusobem pomichal, ackoliv jsem vsude mozne nastavoval, ze to tak nechci...

shark
Nové Androidě

Příspěvek od shark » sob 27. dub 2013 19:12:28

no, tak s tema ruznejma programam to asi nepujde. takze me napadla jeste jedna vec, a potreboval bych poradit. mozna by to melo byt v jinem threadu, ale kdyz uz je to rec o ty synchronizaci tak to zkusim tady.

poradili by jste mi nejakou alternativni rom pro HTC Desire (Bravo) , kde je android 4.X spolu s prostredim Sense (jakakoliv verze) od HTC ?
Pokud mozno neco stabilniho...

predpokladam, ze takovahle kombinace bude spolupracovat s HTC sync, takze se to bude i synchronizovat ty veci co chci.

diky za tip

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » sob 27. dub 2013 19:23:42

Tak sis neměl pořizovat telefon s androidem, který je provázaný se službami google. Nejjednodušší řešení - synchronizaci s googlem bezdůvodně odmítáš, tak si budeš muset poradit sám. Nebo si koupit tel. s windows phone 8, ten určitě bude s MS programy spolupracovat lépe.

shark
Nové Androidě

Příspěvek od shark » sob 27. dub 2013 19:32:41

ma nekdo nejakou konstruktivni radu ?

jinak diky za "uzitecny" prispevek, ale je moje vec co chci nebo potrebuju a o mych duvodech vis kulovy.

tohle forum slouzi urcite k tomu, aby se tu clovek dozvedel co potrebuje, kdyz to nekdo jiny vi a je ochoten poradit.
takze pokud nemas neco k tematu, ocenil bych kdyby si uz neprispival, pripadne sel "radit" jinam. dik

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » sob 27. dub 2013 19:38:51

Konstruktivní rada je používat služby na které je systém připravený a umí je nativně využívat a nebo si naopak pořídit systém, který je zase připravený na služby, které jsi zvyklý používat ty. Ale OK, pokud se chceš drbat pravou rukou za levým uchem, tak ti třeba někdo rekne, jak to obejít ;-)

shark
Nové Androidě

Příspěvek od shark » sob 27. dub 2013 19:40:39

ach jo...staci jeden rozumbrada kterej se potrebuje projevit a celej thread je v hajzlu...;-(

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » sob 27. dub 2013 20:41:08

Ach jo, proc v hajzlu? Napsal jsem svůj názor, což snad na veřejném fóru není nic špatného. A navíc to nijak nebrání ostatním, aby ti poradili, pokud budou vědět, jak to obejít. Tak to nedramatizuj, nic se snad nestalo.

Odpovědět

Zpět na „Android OS“