Android OSPřehrání softwaru

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Kindle
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Android

Přehrání softwaru

Příspěvek od Kindle » úte 03. pro 2013 8:06:20

Dobrý den,

nechala jsem si dovézt telefon z číny, značku má Android, ale je to replika Samsung S4 mini. No a největší problém je, že mi nechodí některé SMSky a taky upozornění na e-maily a akce na FB. Nechala jsem si vyměnit SIMku a nepomohlo to. Na vině je tedy asi Software. Můžete mi poradit, jak jej přehrát nebo co s tím?
Děkuji.

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 210
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Přehrání softwaru

Příspěvek od ludekbrno » úte 03. pro 2013 8:21:23

Nemůžeme. Takových telefonů podobajících se Samsungu dělají v číně asi tisíc různých typů a každý má trochu jiný hardware a software. Neexistuje žádný univerzální software android, takže musíš najít takový (ROM), který je určený přesně pro tvůj konkrétní typ přístroje. A je otázka, jestli vůbec nějaký existuje. Ale hlavně že to bylo levné...

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

Krokodyl
Droid
Reputace: 5
Typ mobilu / ROM: Honor 7
Tablet: Samsung T535 GALAXY Tab4 10.1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krokodyl » úte 03. pro 2013 8:52:53

S těmito přesnými napodobeninami je problém. Běžný uživtal na první pohled ani nerozezná že to není Samsung. Měl jsem na stole velkou S4 na výměnu mikrofonu, do chvíle než jsem ho "rozloupnul" a dostal se na střeva, jsem vůbec netušil že to není originál. Velmi dobré zpracování vše jak má být až na elektroniku jako takovou, to je kompletované na koleně tunama cínu.
Až při spuštění je vidět že LCD není tak kvalitní v rozlišení a systosi barev, pomalejší procesor, menší RAM ... ale plně funknčí. Problém je že jak v menu info o telefonu, na štítku tak i po přpipojení k PC se telefon hlásí jako Samsung i9505, těžko tedy dohledat co to ve skutečnosti je a najít odpovídající firmware. To už ať se to radši jmenuje PingPong S4 a je možné něco najít.

Ale k věci, podívej se do Menu - Nastavení - O zařízení - Ćíslo modelu co je tam přesně uvedeno, pokud je ozančen jako originál - GT-I9190, GT-I9192 nebo GT-I9195 je to případ viz. výše psané a jediné co můžeš rychle zkusit, je hard reset - obnovení továrních dat z menu nastavení telefonu
zálohovat ZálohovaT ZÁLOHOVAT

Autor tohoto vlákna
Kindle
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Android

Příspěvek od Kindle » úte 03. pro 2013 10:42:31

Návrat k továnrímu nastavení jsem zkoušale a telefon se sice přestal sekat a pracuje rychleji. Ale SMSky, maily a zprávy z FB stále nedostávám všechny.
Označení modelu je MTK6589 a verze Androidu 4.2.2.
No a pod baterkou je MINI S4
WCDMA: 850/2100
GSM/EDGE: 850/900
1800/1900

Odpovědět

Zpět na „Android OS“